srbeny

Przedstaw się naszej społeczności, napisz kilka słów o sobie, kim jesteś, co robisz i co cię tu sprowadza. Napisz cokolwiek chcesz na swój temat a my Cię radośnie powitamy :)
Regulamin forum
1. Jako temat wpisz tylko swój NICK :)

2. Przedstaw się pozostałym członkom forum, napisz co lubisz robić czym się interesujesz, co Cię tu sprowadza i jaki alkohol najbardziej lubisz produkować:) Tutaj możecie pisać o sobie dosłownie wszystko na co macie ochotę.

3. Jeśli masz zamiar tylko napisać np. "Witam, nazywam się .... " to daruj sobie.

4. Multikonta - kasujemy i banujemy

Autor tematu
srbeny
2
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 10 kwie 2020, 21:14
Ulubiony Alkohol: Obstbrand
Status Alkoholowy: Zaciermistrz
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Post autor: srbeny »

Witam urwisów.
Generalnie jestem domowym piwowarem, ale zacząłem czytać, interesować się, przerobiłem książkę Destylaty alkoholowe Pischla i kupiłem kolumnę :D Miedziak Elite z Destylatory miedziane.
Jestem po pierwszym gotowaniu wczoraj i tak jak z piwowarstwem, jak się w miarę przygotujesz to nie ma co się obawiać pierwszej zabawy. Poszło gładko. Raz mi tylko wąż od wody uciekł, ale udało się nie zalać sąsiadów ;)
Poszło wszystko 96%+.
Także no, chciałem się przywitać i myślę, że zostanę z Wami na dłużej.
Przy okazji odnośnie wczorajszego gotowania. Wiadomo, że nos jeszcze nie ten, natomiast miałem duży problem z rozpoznaniem pogonu.
Temperatura praktycznie cały czas stała, a jak malała to dało się bez problemu wrócić do stabilizacji przykręcając ovm i tak do momentu, aż prawie w ogóle nie leciało, kropla - trzy na sekundę. W kotle już 99, a urobek zapachowo jak ten z całego procesu. Przestałem odbierać, bo bym do jutra siedział, odebrałem resztę przez lm do innego naczynia. Muszę poćwiczyć sensorykę, czy faktycznie pogonu jest tak mało, że można odbierać do 99stopni bez problemu?
Ostatnio zmieniony wtorek, 2 cze 2020, 12:55 przez srbeny, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika

Qba
700
Posty: 706
Rejestracja: wtorek, 26 sie 2008, 19:17
Krótko o sobie: Mówię mało, myślę dużo, czasem coś odpędzę, czasem coś wypiję.
Ulubiony Alkohol: Wino z własnnej winnicy. Bimber tatusia.
Status Alkoholowy: Winiarz
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 138 razy
Otrzymał podziękowanie: 177 razy
Kontakt:
Re: srbeny

Post autor: Qba »

Witamy na forum :)
Alkohole-domowe.com - Przepisy, wiedza, forum
Alkohole-domowe.pl - Zakupy, asortyment, zaopatrzenie

użytkownik usunięty
Re: srbeny

Post autor: użytkownik usunięty »

srbeny pisze:Poszło wszystko 96%+.
Cześć.
Jak to mówi klasyk "tak być powinno" a pogonami z cukrówki się nie zajmuj- szkoda wody i energii. Pozdro :D

Elyten♥
20
Posty: 20
Rejestracja: wtorek, 8 gru 2020, 18:11
Krótko o sobie: Średniak po ogólniaku
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: srbeny

Post autor: Elyten♥ »

srbeny pisze:W kotle już 99, a urobek zapachowo jak ten z całego procesu. Przestałem odbierać, bo bym do jutra siedział, odebrałem resztę przez lm do innego naczynia. Muszę poćwiczyć sensorykę, czy faktycznie pogonu jest tak mało, że można odbierać do 99stopni bez problemu?
Hej. Też posiadam Elite na 30-tce kegu. Też odbieram nawet do 100 st w kegu i nie czuję, różnicy w jakości destylatu. Z lm na koniec leci jeszcze gut produkt i 0,4 l zaliczam stamtąd do gonu głównego. Po czym w kotłowni rozlega się silny kwiatowy zapach pogonu i kończę.
z 5 razy już psociłem, jest to moja pierwsza kolumna. Wszystko wg instrukcji + podstawy wiedzy z forum i zero problemów podczas procesu.
polecam tego miedziaka.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 25 sty 2021, 15:29 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj Się!”