Wybór desytlatora

Kłopoty z budową i eksploatacją aparatury, wybór właściwego sprzętu. Podstawowe pytania początkujących.

Autor tematu
juhla
2
Posty: 2
Rejestracja: sobota, 9 maja 2020, 12:02

Post autor: juhla »

Witam wszystkich,

tak jak pisałem wcześniej, że będę potrzebował pomocy, to już jej potrzebuje :)
Chciałem zakupić aabrateka z aukcji olx i byłem zdecydowany na:
https://www.olx.pl/oferta/destylator-aa ... btBpymvlAU
Jednak zastanowił mnie keg, oraz dopłata za nowy.
Pomyślałem, że jeszcze poszukam i odnalazłem oto takie dwa:
https://allegro.pl/oferta/destylator-aa ... 6768637915

https://sklep.sklepyhobby.pl/destylacja ... yjnym.html

Czy mógłbym poprosić o pomoc, radę, który z nich wybrać ?
Może zdecydować się już na to OLX i dopłacić za nowy keg? Bo rozumiem że można aparaturę zrobić już na wcześniej używany np. po beczce z piwem?
Ostatnio zmieniony środa, 20 maja 2020, 16:51 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

orzeszek87
150
Posty: 182
Rejestracja: sobota, 13 wrz 2014, 06:38
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 15 razy
Re: Wybór desytlatora

Post autor: orzeszek87 »

Jaki masz budżet kolego?
https://www.alkoholeforum.pl

arTii
1250
Posty: 1265
Rejestracja: czwartek, 19 lip 2018, 19:55
Krótko o sobie: Blisko 50 lat na karku zobowiązuje do spożywania trunków o podobnym stężeniu ;)
Ulubiony Alkohol: od jakiegoś czasu- mój własny :)
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: podkarpackie
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podziękowanie: 154 razy
Kontakt:
Re: Wybór desytlatora

Post autor: arTii »

Ostatni - nie ponieważ za dużo szkolnych błędów w wykonaniu'
Ten z allegro - również braki, błędy
Ten z olxa - najbardziej mnie rozbawił rozebrany chiński zaworek nibyprecyzyjny :)
Generalnie jeśli celujesz w te kwoty, to nie kupisz nic co można by z czystym sumieniem polecić :( Każdy z tych sprzętów ma swoje wady które będziesz wcześniej czy później naprawiał. Chyba że zadowoli Cię "jakiś" produkt który z tego uzyskasz - ja pierwotne też popełniłem błąd i kupiłem zestaw z błędami - całe szczęście, że koledze bardzo zasmakowało to co mi z niego wychodziło, to odkupił ode mnie maszynkę - ja z perspektywy czasu twierdzę że coś z tego mi wychodziło, ale to nie do końca to co trzeba...
Generalnie moja sugestia - jeśli chcesz coś dobrego na lata - dołóż jeszcze tysiaka i zadzwoń do Akasa - on Ci zrobi sprzęt na miarę. Jeśli nie jesteś pewien czy Cię to wciągnie - na pierwszy raz sobie za 50zł wypożycz taką kolumnę i zrób swój alkohol żeby się przekonać.
Pędzący hobbysta zajmujący się również odrobinę elektroniką.

Zamówienia i zapytania o sterowniki destylatorów email: info @ sterownikiWiFi.pl lub przez wiadomość PW
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7333
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Wybór desytlatora

Post autor: radius »

arTii pisze:Ten z olxa - najbardziej mnie rozbawił rozebrany chiński zaworek nibyprecyzyjny
Możesz napisać co cię w nim rozbawiło i dlaczego wg ciebie jest "niby" precyzyjny :)
Dostałem kiedyś od Destylandii, ten zaworek do testów i jak znajdę w starych mailach opis to go wkleję na forum :ok:
Z tego co pamiętam, a było to ponad 5 lat temu, to zaworek był bardzo precyzyjny ale maksymalny przepływ oscylował w granicach 2 litrów na godzinę ;)
SPIRITUS FLAT UBI VULT

Autor tematu
juhla
2
Posty: 2
Rejestracja: sobota, 9 maja 2020, 12:02
Re: Wybór desytlatora

Post autor: juhla »

Dziękuje za sugestie.

Jeżeli chodzi o budżet 1600 zł na dzień dzisiejszy.
Czy coś za takie pieniądze można zaleźć ? Są Panowie w stanie coś polecić ? Nawet z mankamentami ale mniejszymi niż te przy moim wyborze.
Awatar użytkownika

michalbrzeski2
10
Posty: 15
Rejestracja: niedziela, 6 sty 2019, 12:43
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Wódeczka smakowa
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: Łódzkie
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Wybór desytlatora

Post autor: michalbrzeski2 »

Hej, jeśli chcesz budżetowo zrobi Ci Akas, 1750 zł , kolumna z odbiorem Lm dzielona w połowie, zestaw cały ocieplony , głowica aabratek z przyłączami 1/2 na skraplacz,. W kegu wlew SMS, grzałki 3x2kW, regulowane nóżki i dolny spust . Wypełnienie nierdzewne heniton i zapasowo( chyba ) litr sprężynek miedzianych. Do wszystkiego trzy termometry elektroniczne . Pzdr
:poklon;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy i pytania”