uszczelnienie termometru

Przyrządy pomiarowe, ich montaż i zastosowanie odczytów w procesach destylacji. Regulacja procesów.

Autor tematu
senDarion
30
Posty: 41
Rejestracja: wtorek, 13 kwie 2010, 18:17
Krótko o sobie: co to jest flaszka na dwóch? - to jest nic
kiedy garnek duszonek jest dobry na trzech silnych chlopa? - jak jeden nie je
wino - konserwy- muzyka bez przerwy
piwo- wino-wódka
sex-drug's-rock
Ulubiony Alkohol: piwko, chodz na woodst nie kopie
Status Alkoholowy: Gorzelnik

Post autor: senDarion »

Mam trójnik miedziany, przed chłodnicą, czytałem kombinowałem co by wy myśleć i dalej jestem w kropce. Nie wiem jak uszczelnić sondę termometru. Forum już czytałem. Najrozsądniejsze wydaje mi się zalanie sądy w trójniku silikonem? Czy to wytrzyma, i jakiego silikonu użyć? Zakupiłem tubkę sanitarnego do 120 stopni. Nada się?
Jak ewentualnie uszczelnić w inny sposób?
pije do puki nie padnę. gdy padnę pije na leżąco
promocja
Awatar użytkownika

Maciej_K
400
Posty: 407
Rejestracja: niedziela, 8 lis 2009, 18:47
Krótko o sobie: Majster
Ulubiony Alkohol: Nalewka aptekarska i polskie krafty
Status Alkoholowy: Konstruktor
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: uszczelnienie termometru

Post autor: Maciej_K »

Silikon sanitarny to zły pomysł - może śmierdzieć. Silikon akwarystyczny jest ok, podobnie jak czerwony, wysokotemperaturowy Technicqll, którego ja używam (dostępny m.in. w Castoramie).

Możesz też wykorzystać korek naturalny, korek silikonowy lub wężyki z PVC wkładane jeden w drugi, aż do uzyskania pożądanej średnicy.
"Nigdy nie polemizuj z idiotą. On najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona siłą własnych argumentów."
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5376
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 666 razy
Kontakt:
Re: uszczelnienie termometru

Post autor: Zygmunt »

Ew. tak jak ja- Poxilina.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

Autor tematu
senDarion
30
Posty: 41
Rejestracja: wtorek, 13 kwie 2010, 18:17
Krótko o sobie: co to jest flaszka na dwóch? - to jest nic
kiedy garnek duszonek jest dobry na trzech silnych chlopa? - jak jeden nie je
wino - konserwy- muzyka bez przerwy
piwo- wino-wódka
sex-drug's-rock
Ulubiony Alkohol: piwko, chodz na woodst nie kopie
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Re: uszczelnienie termometru

Post autor: senDarion »

Poxilina? Substancja drażniąca. Zawiera żywicę epoksydową, merkaptan polimeryczny, III – rzędową aminę. I to nie wpływa na alko? To może wrzuć jakieś swoje foto jak wygląda po uszczelnieniu. Nie że bym ci nie wierzył no ale boje się takie coś zastosować. Najlepszy byłby korek silikonowy ale h. bo taki korek 2zl a transport 20zl. Jestem w kropce poradźcie co zrobić?
Co do silikonu to czy może być Soudal-uszczelniacz do pieców do temperatury 1500C
pije do puki nie padnę. gdy padnę pije na leżąco
Awatar użytkownika

Maciej_K
400
Posty: 407
Rejestracja: niedziela, 8 lis 2009, 18:47
Krótko o sobie: Majster
Ulubiony Alkohol: Nalewka aptekarska i polskie krafty
Status Alkoholowy: Konstruktor
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: uszczelnienie termometru

Post autor: Maciej_K »

Jak to jest wielka kropa, to ostatecznie ciasto z mąki i wody da radę. Tyle tylko, że trzeba wymieniać je co jakiś czas.

Uszczelniacz ceramiczny nie wydaje się być dobrym pomysłem. Już lepiej zaryzykować z tym silikonem sanitarnym.
"Nigdy nie polemizuj z idiotą. On najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona siłą własnych argumentów."
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5376
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 666 razy
Kontakt:
Re: uszczelnienie termometru

Post autor: Zygmunt »

I co z tego, że zawiera, jak te substancje po wyschnięciu mają wytrzymałość temperaturową daleko powyżej 100C? Od 2 lat nie widzę/czuję wpływu, a w kolumnie mam tej poxiliny z 20g nałożone (w złych miejscach dziury na termometr wierciłem)... Z resztą, nie tylko ja jej używam :)
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: uszczelnienie termometru

Post autor: rozrywek »

senDarion pisze:Mam trójnik miedziany, przed chłodnicą, czytałem kombinowałem co by wy myśleć i dalej jestem w kropce. Nie wiem jak uszczelnić sondę termometru. Forum już czytałem. Najrozsądniejsze wydaje mi się zalanie sądy w trójniku silikonem? Czy to wytrzyma, i jakiego silikonu użyć? Zakupiłem tubkę sanitarnego do 120 stopni. Nada się?
Jak ewentualnie uszczelnić w inny sposób?
Nie napisałeś jaka jest różnica średnicy sonda a jaka trójnika, jeśli niewielka to wal akwarystyczny silikon żaden inny!!!!, jeśli większa to zrób uszczelkę z kawałka wężyka silikonowego i uszczelnij silikonem, nie ma siły aby to puściło
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

Autor tematu
senDarion
30
Posty: 41
Rejestracja: wtorek, 13 kwie 2010, 18:17
Krótko o sobie: co to jest flaszka na dwóch? - to jest nic
kiedy garnek duszonek jest dobry na trzech silnych chlopa? - jak jeden nie je
wino - konserwy- muzyka bez przerwy
piwo- wino-wódka
sex-drug's-rock
Ulubiony Alkohol: piwko, chodz na woodst nie kopie
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Re: uszczelnienie termometru

Post autor: senDarion »

Zygmunt, napisałem co zawiera nie wiem czy to reaguje z alkoholem. Stwierdziłem że jednak zamówię (co już zrobiłem) korki silikonowe fakt korek za ponad złotówkę przesyłka za 13:(
http://dan-chem.com.pl/advanced_search_ ... button.y=0
Dzięki za odpowiedz.
pije do puki nie padnę. gdy padnę pije na leżąco

hbrys
10
Posty: 13
Rejestracja: sobota, 19 gru 2009, 20:55
Re: uszczelnienie termometru

Post autor: hbrys »

Też miałem problem z uszczelnieniem sondy termometru elektronicznego. Znalazłem pomysł na uszczelnieniem na tej stronie zastosowałem i się sprawdził. A mianowicie kupiłem „sznur” silikonowy pełny i nawierciłem dziurę tak aby sonda weszła pasownie średnica sznura jest dopasowana do rurki (wewnętrza średnica = średnica sznura) wystaje poza króciec ok. 1-2 cm. Dalej na wystający króciec rurki zakłada się wąż silikonowy tak aby wystarczył na wystający sznur i zaciska się dwoma opaskami tzn. na króćcu stalowym oraz na sznurze. Szczelność gwarantowana w 100%. Jeśli trzeba zamieszczę rysunek.

pozdr

cyniu22
30
Posty: 32
Rejestracja: poniedziałek, 4 paź 2010, 14:52
Re: uszczelnienie termometru

Post autor: cyniu22 »

Mnie czujnik termometru wchodzi na wcisk. Pytanie czy muszę to uszczelniać dodatkowo jakąś uszczelką? Sonda wchodzi naprawdę pasownie na długości 2cm.

Autor tematu
senDarion
30
Posty: 41
Rejestracja: wtorek, 13 kwie 2010, 18:17
Krótko o sobie: co to jest flaszka na dwóch? - to jest nic
kiedy garnek duszonek jest dobry na trzech silnych chlopa? - jak jeden nie je
wino - konserwy- muzyka bez przerwy
piwo- wino-wódka
sex-drug's-rock
Ulubiony Alkohol: piwko, chodz na woodst nie kopie
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Re: uszczelnienie termometru

Post autor: senDarion »

Mógłbyś, będziesz miał straty w postaci oparów jak tego nie zrobisz. Ciśnienie i tak znajdzie jakąś szczelinę. Ja w końcu uszczelniłem na korku silikonowym, a pierwsze maniany robiłem na korku od wina wciśniętym w trójnik.
Uszczelnić trzeba.
pije do puki nie padnę. gdy padnę pije na leżąco
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kontrola procesu destylacji”