Praca na sterowniku SKN v3

Porywanie cieczy z kotła, dziwny smak i zapach destylatu oraz wszelkie inne problemy związane z destylacją...

Autor tematu
Mazii80
5
Posty: 7
Rejestracja: niedziela, 9 gru 2018, 17:14

Post autor: Mazii80 »

Pytanie dotyczy pracy ze sterownikiem SKN v3.
Posiadam kolumnę z kegiem 50l fi54mm.
Cały proces jest ustawiony na 3 zalewania które odbywają się wzorowo stabilizacje oraz odbiór z mocą 2300kw przedgony kropelkowo 2 procesy po 30 minut.I teraz tak usunąłem korekcje temp dni po jakimś tam czasie nie wiem czy dobrze.Reszta ustawiona jest tak że pogony mają się włączyć jeżeli temp w kegu będzie 96,3 oraz jeżeli motozawór będzie zamknięty prze 9 minut.Początkowe otwarcie VM mam ustawione na 40.Wczoraj po przedgonach temp dnia była 76,23 ogólnie mam ustawione żeby zawór zamknął się jeżeli temp zmieni się o ponad 0,15 stopnia.Po odbiorze około 3,5 litów serca temp skoczyła zawór zamknął się.Temp w kegu była 94,63 zawór zmienił otwarcie na 35 (zrobiłem skok o 5 w ustawieniach). Temp dnia była ustawiona pomiędzy 76,23 a 76,38 po zamknięciu zaworu temp w dole kolumny zmalała do 76,31 natomiast zawór nie otworzył się i przez 9 minut był zamknięty po czym sterownik przy temp w kegu 94,63 przeszedł do odbioru pogonu.Ogólnie zrobił wszystko jak ustawiłem zawór zamknięty przez 9 minut odbieramy pogony.Moje pytanie brzmi jak ustawić wartości żeby zawór sam się włączył po skoku temperatury i zmniejszeniu otwarcia.
Ogólnie wczoraj poradziłem sobie w taki sposób że ręcznie zmieniłem temp dnia żeby zawór się otworzył(potem ustawiłem ponownie taka jak była początkowa) gdzie zawór się otworzył i jeszcze nakapało jakieś 2 litry serca.I teraz nie wiem czy może różnica 0,15 stopnia to za dużo i po zamknięciu zaworu temp nie spadnie ponownie do temp dnia żeby zawór ponownie się otworzył czy należało by coś innego pozmieniać żeby odbiór odbywał się automatycznie do końca bez doglądania a może usunąć w ustawieniach przejdź do pogonów jeżeli zawór zamknięty jest przez ponad 9 minut?
A i jeszcze jedno zauważyłem we wczorajszym procesie że jak zmieniłem temp żeby zawór ponownie się otworzył to dopiero po drugim otworzeniu zaworu z ustawieniem 35 temp dnia z 76,31 podczas odbioru zaczęła maleć do prawie początkowej 76,25 przy zamkniętym zaworze stanęła na 76,31 i pomimo widełek temperatury zawór był zamknięty.
Proszę o jakieś informacje w kwestii ustawień bo może coś źle ja mam poustawiane i czy jeżeli wyłączę przejście do pogonów jeżeli zawór będzie zamknięty przez x czasu to czy temperatura po skoku osiągnie temp dnia i przy zmianie otwarcia zawór ponownie sam się włączy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy destylacyjne”