Wydajność z soku jabłkowego z worków

Wstępna obróbka zacierów i redestylacja z wykorzystaniem podstawowych metod kociołkowych.

Autor tematu
pp28856
30
Posty: 31
Rejestracja: czwartek, 18 lip 2019, 21:19
Krótko o sobie: Zwykły człek, który odkrył że jak się człowiek postara to czasem może coś dobrego nakapać. Mocno zafascynowany nowym hobby.
Ulubiony Alkohol: Śliwowica i zbożówki
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Post autor: pp28856 »

Cześć, popełniłem kilka procesów nastawów z soku jabłkowego na alembiku z płaszczem i mam wątpliwości co do wydajności całego przedsięwzięcia. Poniżej opiszę jak to zrobiłem, prośba by rzucić na to okiem i ocenić czy tak ma być czy coś ja zawiniłem. Wdzięczny będę za wszelkiego typu uwagi.

1. sok jabłkowy z alledrogo - 2 x 20 litrów, słodkie odmiany, niepasteryzowany (krótko ważny, jak dla mnie smaczniejszy niż pasteryzowany),
2. Do 20 litrów dodałem drożdże Apple Wine Yeast + activit, BLG startowe 15,
3. Do drugich 20 litrów dodałem drożdże Szlacheckie Owocowe JanOkowita, BLG startowe 15,
4. Jeden i drugi nastaw po 4 dniach było gotowy, BLG: 0 i -1,
5. Każde 20 litrów ugotowałem w alembiku oddzielnie, na szybko, odcinając tylko po 100ml na początku każdego z procesów jako przedgon (choć chyba można było tego nie obcinać),
6. Druga destylacja na alembiku - całość wsad poniżej 20%, odbierane najwolniej jak regulator gazu pozwalał, przedgon: 150ml.
7. Efekty ostateczne: 350ml odrzucone jako przedgon w 3 procesach, 1,5 litra 57% fajnie pachnącego owocowego destylatu, 750 ml pogonu poniżej 30%,

Wydaje mi się, że to jakoś tak nie za dużo dobrego towaru. Czy Waszym zdaniem się mylę?
Ostatnio zmieniony czwartek, 13 sty 2022, 00:04 przez Qba, łącznie zmieniany 1 raz.
pp28856
alembiki

użytkownik usunięty
Re: Wydajność z soku jabłkowego z worków

Post autor: użytkownik usunięty »

Ile kolega chciałby wycisnąć z 40l i 15blg?
Czy podczas szybkich odpędów, wygotowaleś cały alkohol z kotła?
Awatar użytkownika

Erazer
200
Posty: 206
Rejestracja: sobota, 8 lut 2020, 19:31
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 7 razy
Re: Wydajność z soku jabłkowego z worków

Post autor: Erazer »

Czy jesteś pewien, że miałeś 11 blg na początku? Chyba wiem o których sokach piszesz, także się nimi interesowałem i sprzedający informuje, że soki mają około 11 gramów cukrów na 100 ml soku, więc blg będzie właśnie w granicach 11.
Kupiłem u nich sok wyciskany z buraka podłużnego, drogi, dobry - blg zmierzyłem i miało 10 ;)
Druga sprawa, to wydaje mi się, że nie odfermentowały grzybki całego alkoholu, 0 blg po fermentacji, to nie koniec cukru i myślę, że grzybki jeszcze pracowały.
Uważam też, że jak na taką ilość wsadu i mocy, to wywaliłeś za dużo przedgonów, destylowałeś trzy razy?
Tutaj bym się doszukiwał strat
Ostatnio zmieniony piątek, 1 maja 2020, 08:37 przez Erazer, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3806
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 459 razy
Re: Wydajność z soku jabłkowego z worków

Post autor: Doody »

Ja pomimo tego, że kupuję sok o Blg na poziomie 16-17, dodaję do niego trochę cukru (4kg na 45ll). Zakładając, że 45l soku pochodzi z około 75kg jabłek, dodatek cukru jest niewielki. Nastaw ma większą wydajność a moim zdaniem smak i aromat nie cierpi. Nastaw po fermentacji zatrzymuje się na -1 do -2, więc w przypadku braku cukru, wynik zerowy jest Ok. W soku są dekstryny i niefermentowalne cukry, które podbijają lekko wynik pomiaru.
Ostatnio zmieniony piątek, 1 maja 2020, 09:54 przez Doody, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam
Darek

Autor tematu
pp28856
30
Posty: 31
Rejestracja: czwartek, 18 lip 2019, 21:19
Krótko o sobie: Zwykły człek, który odkrył że jak się człowiek postara to czasem może coś dobrego nakapać. Mocno zafascynowany nowym hobby.
Ulubiony Alkohol: Śliwowica i zbożówki
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Wydajność z soku jabłkowego z worków

Post autor: pp28856 »

Dzięki koledzy za uwagi. Wygląda na to że trochę cukru dosypię następnym razem i zobaczymy co wyjdzie. Powalczę też z przedgonami, może rzeczywiście za dużo ich odrzuciłem.
pp28856
Awatar użytkownika

Kamal
2000
Posty: 2360
Rejestracja: wtorek, 9 paź 2012, 11:54
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Rum i ogólnie większość domowych trunków
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 210 razy
Re: Wydajność z soku jabłkowego z worków

Post autor: Kamal »

Zamiast sacharozy, dodaj glukozy/fruktozy. :)
K.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Destylacja i rektyfikacja metodą pot still”