kolumna miedziana vs kolumna z KO

Co można używać do budowy aparatury, a czego unikać.
Awatar użytkownika

Autor tematu
fullbasse
2
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 29 mar 2020, 12:24
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Podziękował: 2 razy

Post autor: fullbasse »

Witam, jaka jest przewaga miedzi nad KO ? Zgłębiając temat wyszukałem sprzeczne informacje. Pochwaliłem się, że zamówiłem aparaturę https://destylatorymiedziane.pl/pl/kolu ... 24067.html kolumna ELITE. WIele osób zaczęło mi odradzać i namawiać żebym się wycofał. Prosiłbym wszystkich o rozwiniecie wątku wszystkich za i przeciw, jak również samego producenta o odniesienie się.

Problem z myciem, głosy przeciw to mycie i wytrawianie kolumny co 2-3 razy, niektórzy twierdzą ze tego nie robili 3 lata i jest dobrze.

Smak, ponoć smaczniejszy jest z miedzi mniej mięsny, ale wypełnienie jest z KO ? Jak to wplywa.

Proces destylacji, gro ludzi mówi ze trzeba 2 razy, producent zapewnia ze raz wystarczy.

I kluczowe wydajność, doszły mnie glosy ze na 54 słaba wydajność jest.

ogólnie zgłupiałem

pozdrawiam
Awatar użytkownika

Nowacky
150
Posty: 155
Rejestracja: czwartek, 31 paź 2019, 22:28
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 16 razy
Re: kolumna miedziana vs kolumna z KO

Post autor: Nowacky »

Witam:)
Co do mycia to nie odpowiem Ci jak często należy ją myć i czy w ogóle należy bo z takowej nie korzystam.
Ale co do jednego jestem pewien o miedz należy co jakiś czas przemyć bo zielone paskudztwo (grynszpan) może się pojawić:)

Co do wydajności to ogólnie przyjęte są średnie prędkości odbioru rektyfikatu:
KO fi70 - 40ml/min
KO fi63,5 - 30ml/min
KO fi60,3 - 25ml/min
CU fi 54 - 20ml/min
Nie twierdze, że do tych 92 - 93*C w kotle nie da się odbierać szybciej, bo da się ale to coś za coś, nie ilość a jakość:)

Według mnie do :
Kega 30l kolumna fi63,5
Kega 50l kolumna minimum fi63,5 a jeśli masz możliwość podpięcia 3,8KW to proponowałbym fi70:)

A co do walorów smakowych to co najmniej 80% ludzi nie zauważy czy zrobiłeś rektyfikat na Cu czy KO ale za to 80% ludzi zauważy różnice czy robiłeś rektyfikat w pośpiechu ( i czuć go czymś) na mniejszym fi czy miałeś zapas czasu i na spokojnie na większym fi i wyszedł lepszy:)

Co do ceny to Stal wyjdzie Cię taniej niż CU ale ja nie zaglądam nikomu do portfela:P
Awatar użytkownika

.Gacek
2000
Posty: 2383
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2015, 14:00
Krótko o sobie: Marzyciel
Ulubiony Alkohol: Własny.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Podziękował: 268 razy
Otrzymał podziękowanie: 338 razy
Re: kolumna miedziana vs kolumna z KO

Post autor: .Gacek »

Już tyle razy była wojna na forum pomiędzy CU vs KO... Używam maszyn z obydwu materiałów. Stal płuczę po procesie wodą z kranu albo w ogóle jej nie myję... Wolę ją opłukać przed zabawą.
Miedź, oczywiście co kilka procesów kąpać w kwasku wypada, ale można inaczej. Zakręć wodę chłodzącą a opary wyczyszczą całą kolumnę i ulecą odpowietrznikiem. Możesz również ją przelać roztworem kwasku przed procesem. Zaślepiasz dół kolumny, zalewasz na pół godzinki, spuszczasz roztwór, przelewasz wodą.
Wydajność jest zawsze adekwatna do średnicy rury, tutaj nic nie przeskoczysz.
Pozdrawiam Gacek.
Awatar użytkownika

Nowacky
150
Posty: 155
Rejestracja: czwartek, 31 paź 2019, 22:28
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 16 razy
Re: kolumna miedziana vs kolumna z KO

Post autor: Nowacky »

Dlatego niema co robić wojny który materiał lepszy, bo każda strona ma swoje racje.
Zapomnieliśmy jeszcze o jednej sprawie, każdy aabratek będzie przynajmniej niższy o te 30cm przy zachowaniu takiej samej wysokości zasypu a przy standardowych pomieszczeniach 2.5-2.6m ma to ogromne znaczenie gdyż pozwala nam na późniejsze dołożenie bufora bez żadnych przeróbek i warto zainteresować się niższym kegiem(jeśli nie mylę to jest to keg w wersji euro) zawsze kilka cm w zapasie.

Producent zapewnia że raz wystarczy i zgodzę się z nim aby osiągnąć 96% a co do jakości są badania na forum trzeba odszukać i porównać. Prawda jest taka, że i na zimnych palcach po razie osiągniesz 96% ale jakim kosztem swojego czasu. Zapytaj producenta czy widzi różnice po 1 rektyfikacji a po 2 i wszytko jasne a może sam się na ten temat wypowie?:)
Awatar użytkownika

kamilpl82
350
Posty: 383
Rejestracja: piątek, 9 paź 2015, 19:28
Ulubiony Alkohol: Przede wszystkim własny
Status Alkoholowy: Drinker
Lokalizacja: Wielkopolska okolice Leszna
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowanie: 48 razy
Kontakt:
Re: kolumna miedziana vs kolumna z KO

Post autor: kamilpl82 »

Prawda jest taka że każdy producent chce sprzedać swoje i swoje zachwala, na forum ciągle się słyszy że po jednej rektyfikacji to jest dopiero surówka, a tu proszę według producenta już produkt najwyższej klasy, widać to jest to cudowne działanie Cu. Dla mnie Ko ma przewagę nad Cu, po pierwsze stosunek ceny do średnicy, po drugie wysokość, o czyszczeniu to nawet nie będę pisał. No i ostatnia rzecz tak już poza tematem, to grzałki ULWD, zwykły pic na wodę na który nabierają się niedoświadczeni.
Po drogach jeździ masa świrów i psychopatów. Pędzą na złamanie karku, nie zważając na nic... Aż czasami trudno mi ich wyprzedzić.
https://www.alkoholeforum.pl

mocho
50
Posty: 73
Rejestracja: środa, 18 gru 2013, 06:28
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: kolumna miedziana vs kolumna z KO

Post autor: mocho »

Co do materiału to się nie wypowiadam, mam elitę od Zygmunta i gdyby nie przeprowadzka to bym przy niej został, nie miałem zastrzeżeń, teraz powoli kompletuję niższą kolumnę z ko ze względu na niższe koszty. Co do grzałek - wydaje mi się że jednak coś w tym jest. Gotowałem mąkę żytnią na koji z całym błotem bez filtracji czy nawet klarowania i nic nie przywarło, na zwykłych grzałkach w mufie bym się jednak obawiał biorąc pod uwagę doświadczenia innych.
Awatar użytkownika

kamilpl82
350
Posty: 383
Rejestracja: piątek, 9 paź 2015, 19:28
Ulubiony Alkohol: Przede wszystkim własny
Status Alkoholowy: Drinker
Lokalizacja: Wielkopolska okolice Leszna
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowanie: 48 razy
Kontakt:
Re: kolumna miedziana vs kolumna z KO

Post autor: kamilpl82 »

8w/cm2 to raczej nie jest Ultra Low
Po drogach jeździ masa świrów i psychopatów. Pędzą na złamanie karku, nie zważając na nic... Aż czasami trudno mi ich wyprzedzić.
https://www.alkoholeforum.pl

mocho
50
Posty: 73
Rejestracja: środa, 18 gru 2013, 06:28
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: kolumna miedziana vs kolumna z KO

Post autor: mocho »

Nie mam zamiaru się kłócić o nazewnictwo - nie znam się na tym. Napisałem tylko to co zaobserwowałem, to wszystko. Może i większość to pic na wodę i marketing, ale ma też walory użytkowe które sprawdziłem na sobie
Awatar użytkownika

siara76
50
Posty: 92
Rejestracja: poniedziałek, 22 lut 2016, 14:24
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: śląsk
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: kolumna miedziana vs kolumna z KO

Post autor: siara76 »

Znajomy ostatnio zamówił sprzęt u Zygmunta i zrządzeniem losu przez covid wpadł w problemy finansowe, grzecznie chciał odstąpić od zawartej umowy i jakie było jego ździwienie!!! Producent straszy windykacją!!! I jak się okazuje w rozmowie telefonicznej informuje że nawet niezgodny z zamówieniem sprzęt nie podlega zwrotowi ?! Fajny biznes sobie wymyślił przyśle rurkę i kolanka z marketu i powie że poprawi !!! Gratuluję
Awatar użytkownika

kamilpl82
350
Posty: 383
Rejestracja: piątek, 9 paź 2015, 19:28
Ulubiony Alkohol: Przede wszystkim własny
Status Alkoholowy: Drinker
Lokalizacja: Wielkopolska okolice Leszna
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowanie: 48 razy
Kontakt:
Re: kolumna miedziana vs kolumna z KO

Post autor: kamilpl82 »

Jeśli to prawda a pewnie tak to zwykłe skór...stwo, jeszcze w obecnej sytuacji :angry: , sprzedać za wszelką cenę, brawa dla producenta :klaszcze: :klaszcze: :klaszcze: , ale może sam Zygmunt się wypowie :scratch: .
Po drogach jeździ masa świrów i psychopatów. Pędzą na złamanie karku, nie zważając na nic... Aż czasami trudno mi ich wyprzedzić.
https://www.alkoholeforum.pl
Awatar użytkownika

spawacz
250
Posty: 299
Rejestracja: sobota, 25 paź 2014, 19:02
Ulubiony Alkohol: coś co sam wyprodukuję
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: północna zachodnia Polska
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 68 razy
Re: kolumna miedziana vs kolumna z KO

Post autor: spawacz »

Skór....... synstwo to przesadziłeś. Już byście chcieli ukamieniować i na stosie spalić. Jest regulamin ....ale kto go czyta .....? Pewnie nikt. Aczkolwiek może to byc regulamin wewnętrzny mijający sie z prawem do 14 dniowego okresu wypowiedzenia umowy kupna bez podania przyczyny jesli towar jest nie odpakowany, nie używany. Tu bym celował.
.....tymczasem w blaszaku :?

lewy87r
50
Posty: 96
Rejestracja: wtorek, 1 sie 2017, 13:47
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 10 razy
Re: kolumna miedziana vs kolumna z KO

Post autor: lewy87r »

Ja mam sprzęd od DM, i jak kto woli... ja jestem zadowolony ale fakt trochę drogo. I są pewne "niedopracowania".

Drugi raz bym kupił keg-a dobrze zrobionego a resztę w miedzi sam wyklepał - jak ktoś wyżej zauważył rurki i krztałtki z marketu. I praktycznie tak jest. Nie ma trudnych elementów i wszystko można polutować sprzętem za 100zł. (może chłodnica być problematyczna)
Choć kupiłem dlatego, że sam "zaczynałem" i nie wiedziałem jak zrobić. Obecnie bym to sklepał za połowę ceny (albo i mniej).
Przewaga miedzianego sprzętu to wysokość (brak katalizatora z miedzi), czyszczenie? Aspekt pomijalny.
Osobiście bawiłem się aabratekiem KO też i smak na przewagę miedzianego sprzętu.

Czy gotowanie raz czy 2 razy? W sumie nie wiem ale jak masz sprężynki i kolumna wypełniona 130cm to masz jakieś 60półek... ale na raz za dużo zanieczyszczeń będzie w nastawie by wyszło "dobrze". Ale można zrobić 1raz odpęd szybki odbierając tylko przedgony i reszta jak leci. A drugi raz normlanie na spirytus i będzie git.
Awatar użytkownika

Erazer
200
Posty: 206
Rejestracja: sobota, 8 lut 2020, 19:31
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 7 razy
Re: kolumna miedziana vs kolumna z KO

Post autor: Erazer »

Taki towar nie podlega zwrotowi bez podania przyczyny, jest to towar prefabrykowany wykonany na zlecenie klienta, zatem zgodnie z prawem zwrot bez podania przyczyny nie przysługuje.
Inna kwestia jeśli towar nie spełnia wymagań klienta i jest niezgodny z umową.
Nigdy nie słyszałem by jakiś sprzedawca odmówił przyjęcia reklamacji jeśli towar jest niezgodny z umową.

Ja ostatnio z miedzi nie korzystam wcale, wolę dodatkowo wypełnić sprężynkami KO - więcej półeczek :)
A jajcem nic nie czuć, kwestia higieny i dobrej fermentacji
Ostatnio zmieniony środa, 15 kwie 2020, 11:24 przez Erazer, łącznie zmieniany 1 raz.

lewy87r
50
Posty: 96
Rejestracja: wtorek, 1 sie 2017, 13:47
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 10 razy
Re: kolumna miedziana vs kolumna z KO

Post autor: lewy87r »

spawacz pisze:...towar jest nie odpakowany....
A no :) kupujesz by zobaczyć towar w opakowaniu? No nie... ma być w stanie nie noszącym znamion użytkowania.
Co bardziej luźniejsi sprzedawcy ciuchy pozwolą ci oddać bez metek.

NIe wiem czy DM nie lecą w "usługę" którą raczej gorzej jest wycofać.
Choć nie wiadomo czy to pomówienia czy prawda z tym brakiem wycofania zamówienia.

Ale ogólnie to słabe jeśli producent który mówi że sprzedaje tego setki miesięcznie nie jest w stanie upchnąć jednej kolumny innemu klientowi?
Awatar użytkownika

.Gacek
2000
Posty: 2383
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2015, 14:00
Krótko o sobie: Marzyciel
Ulubiony Alkohol: Własny.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Podziękował: 268 razy
Otrzymał podziękowanie: 338 razy
Re: kolumna miedziana vs kolumna z KO

Post autor: .Gacek »

siara76 pisze:Fajny biznes sobie wymyślił przyśle rurkę i kolanka z marketu i powie że poprawi !!! Gratuluję
Proponuję samemu sobie kupić rurkę i kolanko z marketu... i polutować.
Będzie taniej.
Pozdrawiam Gacek.
Awatar użytkownika

kamilpl82
350
Posty: 383
Rejestracja: piątek, 9 paź 2015, 19:28
Ulubiony Alkohol: Przede wszystkim własny
Status Alkoholowy: Drinker
Lokalizacja: Wielkopolska okolice Leszna
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowanie: 48 razy
Kontakt:
Re: kolumna miedziana vs kolumna z KO

Post autor: kamilpl82 »

lewy87r pisze:
NIe wiem czy DM nie lecą w "usługę" którą raczej gorzej jest wycofać.
Choć nie wiadomo czy to pomówienia czy prawda z tym brakiem wycofania zamówienia.

Ale ogólnie to słabe jeśli producent który mówi że sprzedaje tego setki miesięcznie nie jest w stanie upchnąć jednej kolumny innemu klientowi?
https://destylatorymiedziane.pl/pl/content/3-regulamin
Punkt III regulaminu

Jakby miał taki przemiał to by problemów nie robił, a tym bardziej nie wyłapywał nowych użytkowników co się dopiero zarejestrowali i nawija im makaron na uszy.
Ostatnio zmieniony środa, 15 kwie 2020, 11:53 przez kamilpl82, łącznie zmieniany 1 raz.
Po drogach jeździ masa świrów i psychopatów. Pędzą na złamanie karku, nie zważając na nic... Aż czasami trudno mi ich wyprzedzić.
https://www.alkoholeforum.pl
Awatar użytkownika

drgranatt
1800
Posty: 1843
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 204 razy
Re: kolumna miedziana vs kolumna z KO

Post autor: drgranatt »

fullbasse pisze:Witam, jaka jest przewaga miedzi nad KO ?
Ni taka ni siaka. Dobry operator i z jednej i z drugiej wyciągnie dobry produkt ale prawdę mówiąc z miedzi jest jakby inny, bardziej miękki.
fullbasse pisze:Problem z myciem, głosy przeciw to mycie i wytrawianie kolumny co 2-3 razy, niektórzy twierdzą ze tego nie robili 3 lata i jest dobrze.
Czyszczenie miedzi może nie stanowić takiego problemu jeśli konstrukcja będzie identyczna jak z KO (kolumna dzielona i skręcana na złącza a nie na kołnierze ale tu zdaje się cena jest zaporowa :scratch: ).
fullbasse pisze:Proces destylacji, gro ludzi mówi ze trzeba 2 razy, producent zapewnia ze raz wystarczy.
Żeby pozwolić sobie na raz otrzymując odpowiednią jakość to wypełnienia musi być min 180 cm. Co prawda są tacy co przy 120 cm robią na raz i smakuje im :bezradny:
fullbasse pisze:I kluczowe wydajność, doszły mnie glosy ze na 54 słaba wydajność jest. ogólnie zgłupiałem
Wydajność powiązana jest ze średnicą i mocą grzania. Im większa średnica tym większa moc grzania i większa wydajność.
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html

użytkownik usunięty
Re: kolumna miedziana vs kolumna z KO

Post autor: użytkownik usunięty »

Wracając do tematu, jako użytkownik miedzianych kolumn, który WŁASNORĘCZNIE je zbudował mogę podać jedną, niezaprzeczalną zaletę miedzi - jest łatwiejsza w obróbce ;)
Prawdą jest natomiast to, że wymaga ona bardziej czułego traktowania. Trzeba o nią dbać, czyścić i wytrawić np. kwaskiem co jakiś czas, pod tym względem KO wypada zapewne na "+".
Mojej poprzedniej kolumny, do czasu, gdy robiłem tylko cukrówki, w ogóle nie czyściłem. Zabawa zaczęła się, gdy pierwszy raz dałem na rurki nastaw z śliwek. Przed kolejnym odpaleniem musiałem przepłukać całą maszynę kwaskiem, ponieważ pojawił się zielonkawy nalot :odlot:
Także wybór należy do Ciebie :ok:

zlomnik
30
Posty: 49
Rejestracja: środa, 9 gru 2015, 11:56
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: kolumna miedziana vs kolumna z KO

Post autor: zlomnik »

@Zymgunt, jako piesek i wazeliniarz wrzucam:
Obrazek
Dostane za to rabat?
Ostatnio zmieniony środa, 15 kwie 2020, 12:13 przez zlomnik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

kamilpl82
350
Posty: 383
Rejestracja: piątek, 9 paź 2015, 19:28
Ulubiony Alkohol: Przede wszystkim własny
Status Alkoholowy: Drinker
Lokalizacja: Wielkopolska okolice Leszna
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowanie: 48 razy
Kontakt:
Re: kolumna miedziana vs kolumna z KO

Post autor: kamilpl82 »

zlomnik pisze:@Zymgunt, jako piesek i wazeliniarz wrzucam:

Dostane za to rabat?
Przynajmniej prawdę napisałeś, że rabat dostaniesz :smiech:

Więc niech się może jaśnie pan Zygmunt wreszcie wypowie, przecież to o jego sprzęt chodzi.
No to jak Zygmunt masz jaja czy wydmuszki.
Ostatnio zmieniony środa, 15 kwie 2020, 12:23 przez kamilpl82, łącznie zmieniany 2 razy.
Po drogach jeździ masa świrów i psychopatów. Pędzą na złamanie karku, nie zważając na nic... Aż czasami trudno mi ich wyprzedzić.
https://www.alkoholeforum.pl
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: kolumna miedziana vs kolumna z KO

Post autor: Zygmunt »

Regulamin regulaminem, ale przede wszystkim trzeba być człowiekiem. Sprawa załatwiona, a ten kto odebrał telefon poszedł dzisiaj wcześniej do domu.
No to jak Zygmunt masz jaja czy wydmuszki.
Serio?
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

spawacz
250
Posty: 299
Rejestracja: sobota, 25 paź 2014, 19:02
Ulubiony Alkohol: coś co sam wyprodukuję
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: północna zachodnia Polska
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 68 razy
Re: kolumna miedziana vs kolumna z KO

Post autor: spawacz »

No trzeba by napisac takie słowo na literę P za rozpętanie gównoburzy.
.....tymczasem w blaszaku :?
Awatar użytkownika

siara76
50
Posty: 92
Rejestracja: poniedziałek, 22 lut 2016, 14:24
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: śląsk
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: kolumna miedziana vs kolumna z KO

Post autor: siara76 »

zlomnik pisze:@Zymgunt, jako piesek i wazeliniarz wrzucam:
Obrazek
Dostane za to rabat?
Ja się nie wstydzę tego co piszę ale.... dorabiać się na czyimś nieszczęściu to nie jest eleganckie...
Notabene sytuacja się wyjaśniła dało się załatwić... Dało i ok.
Na przyszłość niepotrzebne takie akcje i nauka jak szanować klientów dzięki wszystkim za uwagę
Awatar użytkownika

radom1987
50
Posty: 58
Rejestracja: środa, 1 mar 2017, 17:15
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Szukam go ;)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: TM
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: kolumna miedziana vs kolumna z KO

Post autor: radom1987 »

zlomnik pisze:@Zymgunt, jako piesek i wazeliniarz wrzucam:
Obrazek
Dostane za to rabat?
Te fajka miękka jesteś?? Kim Ty jesteś, że tak donosisz?? Na kogo trzeba uważać??
Awatar użytkownika

kamilpl82
350
Posty: 383
Rejestracja: piątek, 9 paź 2015, 19:28
Ulubiony Alkohol: Przede wszystkim własny
Status Alkoholowy: Drinker
Lokalizacja: Wielkopolska okolice Leszna
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowanie: 48 razy
Kontakt:
Re: kolumna miedziana vs kolumna z KO

Post autor: kamilpl82 »

Zygmunt pisze:Regulamin regulaminem, ale przede wszystkim trzeba być człowiekiem. Sprawa załatwiona, a ten kto odebrał telefon poszedł dzisiaj wcześniej do domu.
Brawo i nie można było tak od razy sprawy załatwić tylko straszenie windykacją, i nie potrzebna gównoburza.
Po drogach jeździ masa świrów i psychopatów. Pędzą na złamanie karku, nie zważając na nic... Aż czasami trudno mi ich wyprzedzić.
https://www.alkoholeforum.pl

użytkownik usunięty
Re: kolumna miedziana vs kolumna z KO

Post autor: użytkownik usunięty »

Mam od kilku lat miedziaka od DM. Sprzęt jest prosty w obsłudze i niezawodny w swojej konstrukcji, bez zbędnej elektroniki, latarek, wzierników, buforów, sterowników etc. To 100% "analog". W dodatku pracuję w oparciu o dwa termometry i mi to wystarczy a czyszczenie miedzi nie stanowi żadnego problemu. Trzeba, żeby się chciało to robić a z tego co czytam, jest odwrotnie. Czyszczenie przeprowadzam 3-4 razy w roku. Obawiacie się związków miedzi, ktore mogą przedostać się do destylatu? Myślicie, że związki niklu, chromu, żelaza nie wpływają na smak? Jeśli macie z tym problem, kupujcie wódkę u owada. Zapewne jest zdrowsza.
Acha i nie interesuje mnie wasza wojna Polsko-Polska
Awatar użytkownika

zielonka
900
Posty: 921
Rejestracja: czwartek, 22 lis 2012, 16:41
Krótko o sobie: niecierpliwy kombinator
Ulubiony Alkohol: whisky
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 241 razy
Re: kolumna miedziana vs kolumna z KO

Post autor: zielonka »

samsyf.jpg
A może jak już wklejać cudze opinie i donosić uprzejmie to przynajmniej po całości.
Bo jakoś dziwnie kilka wersów tej konwersacji umknęło koledze złamasowi- tfu złomnikowi.
Niech zainteresowani poznają opinię innych o omawianych produktach. Jak zarabiać to na prowizję to uczciwie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Chciałbym lubić to co zrobię i robić to co lubię

użytkownik usunięty
Re: kolumna miedziana vs kolumna z KO

Post autor: użytkownik usunięty »

No i po co to robić ? Ludzie, opamiętajcie się i dorośnijcie w końcu.
Ale może to i dobrze, bo teraz widzę - maski opadły.
Awatar użytkownika

Nowacky
150
Posty: 155
Rejestracja: czwartek, 31 paź 2019, 22:28
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 16 razy
Re: kolumna miedziana vs kolumna z KO

Post autor: Nowacky »

@defacto
Czy maski opadły czy nie to nie mi to oceniać.
Myślę, że tu nie chodzi o wyższość Cu nad KO jakie związki powstają a jakie nie i gdzie.
Myślę, że tu chodzi o to aby napisać, że na miedzi może wyjść zielony nalot i to jest całkiem normalna sprawa i nikogo nie powinna dziwić, bo kolumna z Cu jeśli jest żle przechowywana to musi zajść tzw. pokrywanie się patyną. Wbrew pozorą to zabezpiecza metal przed dalszą korozją(Ale to do doczytania we własnym zakresie) ale takie zjawisko może nas zadowalac na dachu a nie w kolumnie.
Niektórzy twierdzą, że KO lepsze nic Cu. Szczerze? nie mam porównia bo nie miałem nigdy Cu ale alembik chciałbym mieć, nawet nie duży tylko, zawsze są inne wydatki:P
Czyścisz kolumne z Cu 3-4 razy do roku, i tak powinno być, że za każdym razem kiedy wyciągasz ją z szafy powinieneś zerknąć do środka czy ze sprzętem wszystko jest ok, natomiast w KO jeśli spawy są zrobione według sztuki i wytrawione poprawnie, to nic niema prawa wyjść, chyba, że sam coś z nią zrobisz, że rdza wyjdzie:)

Co do ceny to kolumna wykonana z Cu musi być droższa bo i materiał wiecej kosztuje więc stosunek Cena/Wydajność wypada na krzyść KO i to też nie powinno dziwić:)

PS. @defacto Nie mierz wszystkich jedną miarą i Pozdrawiam znad wielkiej dziury:)))
Awatar użytkownika

zielonka
900
Posty: 921
Rejestracja: czwartek, 22 lis 2012, 16:41
Krótko o sobie: niecierpliwy kombinator
Ulubiony Alkohol: whisky
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 241 razy
Re: kolumna miedziana vs kolumna z KO

Post autor: zielonka »

Można ? Można - prosto czysto i bez szczucia.
Kolega zlomnik powinien się przyjrzeć staranniej sztuce polemiki.
Popieram kolegę Nowacky w każdym wersie.
Chciałbym lubić to co zrobię i robić to co lubię

użytkownik usunięty
Re: kolumna miedziana vs kolumna z KO

Post autor: użytkownik usunięty »

Jeśli miedź jest tak szkodliwa, że któryś rok z kolei trzeba to dowodzić lub udowadniać, że tak nie jest, proponuję amatorom zbożówek, kupujcie stalowe alembiki i potstill'e a sprężyny Cu w katalizatorach, zastępujcie sprężynami KO. Sprawa jest załatwiona
Nowacky pisze:bo kolumna z Cu jeśli jest żle przechowywana to musi zajść tzw. pokrywanie się patyną.
Co to znaczy "źle przechowywana"?
Nowacky pisze: stosunek Cena/Wydajność wypada na krzyść KO i to też nie powinno dziwić:)
Co ma wspólnego materiał do wydajności. Kolumna KO o średnicy np. 60,3mm jest wydajniejsza od identycznej kolumny wykonanej z Cu?
Czy mógłbyś mi to wytłumaczyć?
Ostatnio zmieniony czwartek, 16 kwie 2020, 07:48 przez radius, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Nowacky
150
Posty: 155
Rejestracja: czwartek, 31 paź 2019, 22:28
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 16 razy
Re: kolumna miedziana vs kolumna z KO

Post autor: Nowacky »

@defacto i po co bijesz pianę i nakrecasz sytuację? Czy ja napisałem że miedź jest bee i nie można jej mieć. Przeczytaj ostatnie kilka postów i wyjdzie na to że to ty właśnie ty piszesz ciągle o związkach jakie to przechodzą do produktu:) i to nie właściciele sprzętów z KO mają problem tylko właściciele sprzętu z Cu są przewrażliwieni:)
Nie nakręcają się i zastanów się kto co pisze:)

Źle przechowywany sprzęt, serio nie rozumiesz? Postaw sobie na rok kolumnę w wilgotnej piwnicy i sprawdź czy się nic nie stanie, nie każdy tak jak ty rozkłada sprzed co miesiąc :)

A co do Cena/wydajność to czytaj ze zrozumieniem bo ja nie porównuje kolumny np Cu 63 i KO 63.5. Tylko mówię wprost, że za cenę kolumny cu54 masz kolumnę 63.5 z fajnym kotłem 50l i stąd ta roznica cena/wydajnosc.
Ostatnio zmieniony czwartek, 16 kwie 2020, 08:45 przez Nowacky, łącznie zmieniany 1 raz.

jarzab
20
Posty: 22
Rejestracja: środa, 25 mar 2020, 14:31
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: kolumna miedziana vs kolumna z KO

Post autor: jarzab »

Korzystając z sytuacji, że temat na forum już założony a i sytuację można troszkę rozładować może bardziej doświadczeni koledzy podzielili by się sposobami na odpowiednie przechowywanie i czyszczenie takiej miedzianej kolumny? :-)

użytkownik usunięty
Re: kolumna miedziana vs kolumna z KO

Post autor: użytkownik usunięty »

topic11592.html
topic15361.html
Zerknij w te linki, może coś dla siebie znajdziesz
Awatar użytkownika

MASaKrA_Domingo
1000
Posty: 1047
Rejestracja: wtorek, 31 mar 2020, 21:29
Krótko o sobie: Uczmy się nie wyważać otwartych drzwi.
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 47 razy
Otrzymał podziękowanie: 175 razy
Re: kolumna miedziana vs kolumna z KO

Post autor: MASaKrA_Domingo »

Zygmunt pisze:Regulamin regulaminem, ale przede wszystkim trzeba być człowiekiem. Sprawa załatwiona, a ten kto odebrał telefon poszedł dzisiaj wcześniej do domu.
No to jak Zygmunt masz jaja czy wydmuszki.
Serio?
Brawo. Trzeba mieć sporo oleju i to nie w płaszczu, a w głowie, aby tak spokojnie podejść do tematu.
Również pracuję w firmie produkcyjnej i anulowanie zamówień jest tak naprawdę dobrą wolą sprzedającego. To nie jest kwestia "opchnięcia" kolumny komuś innemu.

Nie mniej, kilku kolegów powinno tak po ludzku po prostu przeprosić Zygmunta.
Alkohol pity z umiarem nie szkodzi nawet w dużych ilościach!
Awatar użytkownika

kamilpl82
350
Posty: 383
Rejestracja: piątek, 9 paź 2015, 19:28
Ulubiony Alkohol: Przede wszystkim własny
Status Alkoholowy: Drinker
Lokalizacja: Wielkopolska okolice Leszna
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowanie: 48 razy
Kontakt:
Re: kolumna miedziana vs kolumna z KO

Post autor: kamilpl82 »

MASaKrA_Domingo pisze:
Nie mniej, kilku kolegów powinno tak po ludzku po prostu przeprosić Zygmunta.
Niestety kolego ale anulacja zlecenia została zrobiona dopiero jak się rozpętała gównoburza, więc za co i kto ma niby przepraszać?
Po drogach jeździ masa świrów i psychopatów. Pędzą na złamanie karku, nie zważając na nic... Aż czasami trudno mi ich wyprzedzić.
https://www.alkoholeforum.pl
Awatar użytkownika

MASaKrA_Domingo
1000
Posty: 1047
Rejestracja: wtorek, 31 mar 2020, 21:29
Krótko o sobie: Uczmy się nie wyważać otwartych drzwi.
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 47 razy
Otrzymał podziękowanie: 175 razy
Re: kolumna miedziana vs kolumna z KO

Post autor: MASaKrA_Domingo »

To, że anulował zlecenie, to jest jego dobra wola. I niekoniecznie dopiero po gownoburzy. Poza tym bez wyjaśnienia został zmieszany z błotem. Skąd mam mieć pewność, jak wyglądała sytuacja rzeczywiście? Może było zgoła inaczej?
Alkohol pity z umiarem nie szkodzi nawet w dużych ilościach!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Materiały”