Piekarnik - czyszczenie

Dowolne tematy i off-topowe rozmowy. Piszcie tu to na co tylko macie ochotę, luźnie gadki i tak dalej, możecie się powyżywać. :)
Regulamin forum
W tym dziale można rozmawiać na luzie o wielu tematach.

Obowiązuje zakaz poruszania tematów POLITYCZNYCH. Tematy takie będą kasowane lub moderowane.
Awatar użytkownika

Autor tematu
orzeszek87
150
Posty: 182
Rejestracja: sobota, 13 wrz 2014, 06:38
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 15 razy

Post autor: orzeszek87 »

Witam wszystkich. Czy ktoś posiada dobry i sprawdzony patent na czyszczenie piekarnika? Do tej pory było używane: woda z octem, środek do czyszczenia piekarników grilów itd firmy Nanomax. Nic z tych rzeczy nie pomogło, czarny osad trudny do usunięcia. Z góry dziękuję za podpowiedzi. :piwo:
https://www.alkoholeforum.pl
alembiki

Wojtek5
650
Posty: 693
Rejestracja: sobota, 21 wrz 2019, 18:39
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Mazowsze, centralna wieś
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 87 razy
Re: Piekarnik - czyszczenie

Post autor: Wojtek5 »

zakładam, że piekarnik elektryczny. Jak masz funkcję czyszczenia parowego to daj program, najlepiej ze dwa razy czyszcząc gąbką i mleczkiem co się uda, resztę załatwisz zielonym DIXem Proffessional - kupiłem go kiedyś do czyszczenia nagaru z patelni w specjalistycznym sklepie za prawie 30 zł, ale w Auchan jest za około 5-7 zł
Jak doczyścisz to później pilnuj by ponownie nie zaszło. Regularnie czyszcząc piekarnik. Uprzedzam, że mimo iż sposób skuteczny to nie będzie wyglądał jak na reklamie, że spryskasz, przelecisz szmateczką i stary piekarnik będzie jak ze sklepu. Czyszczenie to szorowanie, zmiękczanie i znowu szorowanie. W sumie klika etapów.
Większość preparatów do czyszczenia kominków, usuwania tłuszczów niestety jest nieskuteczna w odniesieniu do zapuszczonego piekarnika.
Domowe nalewki
Eksperymenty z małą beczką dębową: alkohol wysokoprocentowy, miody
Awatar użytkownika

Autor tematu
orzeszek87
150
Posty: 182
Rejestracja: sobota, 13 wrz 2014, 06:38
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 15 razy
Re: Piekarnik - czyszczenie

Post autor: orzeszek87 »

Tak, piekarnik jest elektryczny. Dzięki za wstępne uwagi. Doczytałem w instrukcji obsługi że czyszczenie ma być parowe. Na blaszkę wlać 0,5 l wody i odpalić grzanie 90 stopni na 30 min, spróbuję ale jakoś chyba szału z tego nie będzie. Piekarnik chyba jako taki nie ma w swoich funkcjach czyszczenia parowego. Rozejrzę się za tym preparatem DIX zielonym i na pewno go wypróbuję.
PS. Mówisz o spray DIX zielony do mycia kuchenek, grill, kominek?
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 13 kwie 2020, 15:54 przez orzeszek87, łącznie zmieniany 1 raz.
https://www.alkoholeforum.pl
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7334
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1695 razy
Re: Piekarnik - czyszczenie

Post autor: radius »

Ja, a właściwie moja żona :D , polecam ci ten preparat
preparat (1).jpg
jest naprawdę super :ok:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

Autor tematu
orzeszek87
150
Posty: 182
Rejestracja: sobota, 13 wrz 2014, 06:38
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 15 razy
Re: Piekarnik - czyszczenie

Post autor: orzeszek87 »

Dzięki wielkie, przypatrzę się mu na pewno. Właściwie to temat założyłem właśnie w imieniu mojej Pani :ok:
https://www.alkoholeforum.pl

Zhympficiel
1
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 24 gru 2017, 10:26
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Whiskey
Status Alkoholowy: Piwowar
Podziękował: 2 razy
Re: Piekarnik - czyszczenie

Post autor: Zhympficiel »

Ja używam od lat https://www.perfectplus.com.pl/mycie-ku ... -9-2l.html. Wlewasz to cudo do takiego spryskiwacza jak do szyb i obficie opryskujesz cały piekarnik, grzałki, boczki, szybę. Potem odpalam piekarnik i ustawiam na 50 stopni na mniej więcej 15 minut. Po tym czasie większość czarnego odchodzi bez szorowania. Jeśli po wstępnym umyciu dalej jest brudno to powtarzamy pryskanie chemią i powinno zejść wszystko.


Jedna uwaga, to jest dość mocny środek, rękawiczki obowiązkowe, warto mieć też okulary. Należy pamiętać też o tym, że opary są dość duszące więc okno musi być otwarte. Trzeba uważać z tą chemią, ale ze wszystkich środków ten naprawdę działa.

Po wszystkim dokładnie wszystko wycieramy myjką namoczoną w wodzie, tak dla pewności ze 2 - 3 razy. Suma grill usunął mi nawet nalot na grzałkach od grilla w piekarniku :D. Dwa litry wystarczą na bardzo długo.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach”