Jaki pierwszy destylator na początek

Kłopoty z budową i eksploatacją aparatury, wybór właściwego sprzętu. Podstawowe pytania początkujących.
Awatar użytkownika

michalbrzeski2
10
Posty: 15
Rejestracja: niedziela, 6 sty 2019, 12:43
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Wódeczka smakowa
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: Łódzkie
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy

Post autor: michalbrzeski2 »

Witam. Jak na moje oko to masz przyłącze 3 fazowe w wersji 3f + pen( TN-C). Nie posiadasz tylko gniazda trójfazowego. Do tego, masz dziwnie zrobiona rozdzielnię główną na bezpieczniku nadprądowym aż C-25.... Wszystko zależy jaką masz instalacje? (miedź? aluminium? Jaki przekrój przewodu?) Bezpiecznik uciągnie grzałki 2 x2kW. Bałbym się o przewody i gniazda.
Ostatnio zmieniony niedziela, 22 mar 2020, 18:06 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.
:poklon;
promocja
Awatar użytkownika

Skir
1500
Posty: 1548
Rejestracja: poniedziałek, 15 lip 2019, 08:38
Podziękował: 210 razy
Otrzymał podziękowanie: 353 razy
Re: Jaki pierwszy destylator na początek

Post autor: Skir »

Dziwnie mało tych bezpieczników, ale po 25. Jeżeli włączysz pod jedną linię naraz żelazko, zmywarkę, suszarkę i odkurzacz to raczej wywali. JEżeli chcesz dwie grzałki np 2 i 1,5 w konkretnym miejscu (może by pomyśleć żeby nie korzystały z tego samego gniazda?) to po prostu podepnij w tym miejscu sieci dwa urządzenia o takich parametrach. Problemem mogą być zawsze "druty" - napisz jakie masz kable w ścianie. Stare aluminiowe czy miedź i o jakim przekroju. Albo po prostu sprawdź innymi urządzeniami. Czasami nie wiadomo co w ścianie siedzi :).
U mnie gniazdo gdzie jest grzałka 2000 ok, a w innym jest podpięte 1500 i się grzeje. Ale ponieważ korzystam z niej tylko do momentu zalania, nie zawracam sobie tym głowy.
I love the smell of bimber in the morning.

inso
50
Posty: 62
Rejestracja: niedziela, 16 sie 2015, 15:53
Podziękował: 24 razy
Re: Jaki pierwszy destylator na początek

Post autor: inso »

4 przewody od słupa, montowane w zeszłym roku. Instalacja miedz i może alu od skrzynki do pomieszczeń, a dalej miedź, ale tego nikt nie pamięta. Nie wiem jakie przekroje. W kuchni było włączone 4,7-4,8 kW przez ok. 2 min., nic nie wywaliło. Jutro zrobię jeszcze jeden test. To jeżeli jest C25, są 3, to 25Ax230V=5,75kW na linię, czyli razy 3=17,25kW? To nie jest na mnie, jak zakładali w robocie bylem. Dzięki.

Na zdjęciu widać, że tylko przewody są podłączone do skrzynki, która jest w domu. To już nie wiem o co chodzi.

Obrazek

Sprawdziłem probówką, prąd płynie w jednym przewodzie.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 23 mar 2020, 08:02 przez manowar, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika

jatylkonachwile
550
Posty: 595
Rejestracja: poniedziałek, 13 wrz 2010, 18:24
Krótko o sobie: Główny projektant i konstruktor elektrohydrogumonapawarki z podczepem pod termobululator.
Status Alkoholowy: Wynalazca
Lokalizacja: Ziemia
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 44 razy
Kontakt:
Re: Jaki pierwszy destylator na początek

Post autor: jatylkonachwile »

Pokaż dokładne zdjęcie licznika (ale zamaluj nr seryjny itp), może skrzynka przystosowana już do 3f a licznik jeszcze jest na 1f. Bo w tej puszce masz tylko dwa przewody podłączone.

inso
50
Posty: 62
Rejestracja: niedziela, 16 sie 2015, 15:53
Podziękował: 24 razy
Re: Jaki pierwszy destylator na początek

Post autor: inso »

Tak będzie. Przy słupie nie podłączone. Tylko zastanawia mnie dlaczego nie wywaliło przy obciążeniu 8kW.
Awatar użytkownika

jatylkonachwile
550
Posty: 595
Rejestracja: poniedziałek, 13 wrz 2010, 18:24
Krótko o sobie: Główny projektant i konstruktor elektrohydrogumonapawarki z podczepem pod termobululator.
Status Alkoholowy: Wynalazca
Lokalizacja: Ziemia
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 44 razy
Kontakt:
Re: Jaki pierwszy destylator na początek

Post autor: jatylkonachwile »

Bo zabezpieczenie C25 ma jakąś zwłokę zadziałania, przy 8kW (34A) potrzeba kilka (naście) minut żeby to zadziałało.
Obrazek

inso
50
Posty: 62
Rejestracja: niedziela, 16 sie 2015, 15:53
Podziękował: 24 razy
Re: Jaki pierwszy destylator na początek

Post autor: inso »

To jakie bezpiecznie by było podłączyć grzałki? 6 grzanie, 4,5 praca? Czy 6 grzanie i praca?
Awatar użytkownika

jatylkonachwile
550
Posty: 595
Rejestracja: poniedziałek, 13 wrz 2010, 18:24
Krótko o sobie: Główny projektant i konstruktor elektrohydrogumonapawarki z podczepem pod termobululator.
Status Alkoholowy: Wynalazca
Lokalizacja: Ziemia
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 44 razy
Kontakt:
Re: Jaki pierwszy destylator na początek

Post autor: jatylkonachwile »

4,5kW chcesz pracować? Wiesz jakiej średnicy kolumnę musisz mieć do tego? Ponad 70mm.

inso
50
Posty: 62
Rejestracja: niedziela, 16 sie 2015, 15:53
Podziękował: 24 razy
Re: Jaki pierwszy destylator na początek

Post autor: inso »

Chciałbym mieć zbiornik 200L, ale z tym to już do konstruktora.

Carl
200
Posty: 242
Rejestracja: poniedziałek, 11 lut 2019, 14:03
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Jaki pierwszy destylator na początek

Post autor: Carl »

To wypadałoby mieć 3 fazy na takie potrzeby

Wystukane z Tapatalka

prolog1975
450
Posty: 472
Rejestracja: środa, 3 sie 2016, 08:38
Podziękował: 57 razy
Otrzymał podziękowanie: 85 razy
Re: Jaki pierwszy destylator na początek

Post autor: prolog1975 »

Bezpiecznie to by było sprawdzić umowę z elektrownią jakie masz przyłącze i przydział mocy. Kupić grzałkę potrójną 1500 W 2000W 2500W pozwala na szeroki wybór mocy bez regulatora. Zlecić jej podłączenie elektrykowi. Moce, które podajesz pasują do kolumn fi 76 i 88 mm z wypełnieniem szymonli. Lepsza jest średnica 76 x1.5mm tańszy osprzęt niż 88 mm a im grubsza rura tym trudniej o bardzo dobrą jakość przy zachowaniu standardowych wysokości kolumn.
Awatar użytkownika

Puzii
30
Posty: 46
Rejestracja: czwartek, 13 lut 2020, 17:50
Krótko o sobie: Lubie smaczne alkohole,sam robie piwo i ostatnio destyluję.
Ulubiony Alkohol: Spiced Rum
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Tuchola
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Jaki pierwszy destylator na początek

Post autor: Puzii »

prolog1975 pisze: sprawdzić umowę z elektrownią
Oni raczej nie będą wiedzieć :D :D :D
raczej u dystrybutora ;)

Szlumf
2000
Posty: 2379
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 629 razy
Otrzymał podziękowanie: 583 razy
Re: Jaki pierwszy destylator na początek

Post autor: Szlumf »

@ Inso.
Weź kolego jakiegoś porządnego elektryka niech Ci sprawdzi instalację. To co pokazujesz wygląda na totalną prowizorkę niezgodną z przepisami i zdrowym rozsądkiem. Chyba, że nie pokazujesz wszystkiego. Czy naprawdę to co na zdjęciach to wszystkie rozdzielnice w Twoim lokalu?

inso
50
Posty: 62
Rejestracja: niedziela, 16 sie 2015, 15:53
Podziękował: 24 razy
Re: Jaki pierwszy destylator na początek

Post autor: inso »

Zdjęcia na poprzedniej stronie to skrzynka na zewnątrz budynku, a zdjęcie na tej stronie, w miejscu licznika, który był w budynku. Nad puszką, która jest na tej stronie, są 3 korki topikowe.

jarzab
20
Posty: 22
Rejestracja: środa, 25 mar 2020, 14:31
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Jaki pierwszy destylator na początek

Post autor: jarzab »

Z racji tego, że to mój pierwszy post na forum pozwolę sobie się przywitać i podziękować za ogrom wiedzy zebrany w jednym miejscu :respect:

Chciałbym Was prosić o pomoc przy wyborze pierwszego destylatora. Urządzenie ma służyć przede wszystkim do destylacji nastawów z owoców (słynna śliwowica...) oraz whisky itp. Z drugiej strony chciałbym aby w tych niełatwych czasach z urządzenia dało się wyciągnąć destylat chociaż te `80% mocy, żeby można było zrobić w domowych warunkach płyn do dezynfekcji. Nie zależy mi na dużym kegu, zwykły szybkowar 10-15 litrów albo i mniejszy byłby w sam raz na moje potrzeby. Wolę destylować mniejsze ilości a częściej i z różnych nastawów niż trzasnąć na raz 20 litrów i zastanawiać się, co ja mam z tym zrobić 8-)

Wpadł mi w oko taki mikro pot still:

https://destylatorymiedziane.pl/pl/dest ... 24029.html

Jednak coś mi mówi, że chociaż do owocówek wydaje się być bardzo dobry, to nie osiągnę na nim mocy pozwalającej zrobić płyn do dezynfekcji :D

Idealnym rozwiązaniem byłoby (przy mojej skromnej wiedzy) połączenie go z przystawką refluksową:

https://destylatorymiedziane.pl/pl/dest ... 24388.html

Powolutku bo powolutku ale pozwoliłoby mi to regulować moc odbieranego destylatu.
Jednak ona jest stworzona do "dużego" pot stilla z rurą 54, a wersji "mikro" pasującej do średnicy 28 nigdzie nie widzę.


Przyszła mi do głowy jedna rzecz, że po zakupie tego zestawu mógłbym przedłużyć pionową rurę miedzianą fi28 o jakiś metr i ze sprężynkami pryzmatycznymi w środku może udałoby się osiągnąć te chociaż 80%. Co myślicie? Rozwiązanie dalekie od idealnego ale zawsze od biedy by mogło zadziałać 8-)



Alternatywą do powyższych rozwiązań wydaje mi się być alembik, np coś takiego:

https://alembik.eu/395-alembik-miedziany-55l.html


Jednak w tym przypadku nurtują mnie dwie kwestie:
- Czy w przypadku takiego tradycyjnego alembika również jest montowany termometr (który początkującemu może się bardzo przydać)?
- Jaką moc mógłbym uzyskać na takim sprzęcie?


No i przede wszystkim czy alembik na początek to nie są zbyt głębokie wody dla początkującego :)


A może macie jeszcze jakieś - lepsze - pomysły? Ogólny zamysł jest taki, żeby sprzęt jak najlepiej sobie radził z owocówkami (stąd miedź) a jednocześnie nie kosztował zbyt dużo (stąd rezygnacja z kega i wybór szybkowaru / alembika z małą pojemnością).
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Jaki pierwszy destylator na początek

Post autor: masterpaw2 »

jarzab pisze:Idealnym rozwiązaniem byłoby (przy mojej skromnej wiedzy) połączenie go z przystawką refluksową...
...Jednak ona jest stworzona do "dużego" pot stilla z rurą 54, a wersji "mikro" pasującej do średnicy 28 nigdzie nie widzę....
A może macie jeszcze jakieś - lepsze - pomysły?
Zerknij kolego do tematu: mini-pot-still-z-plaszczem-t18071.html
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)

jarzab
20
Posty: 22
Rejestracja: środa, 25 mar 2020, 14:31
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Jaki pierwszy destylator na początek

Post autor: jarzab »

Eleganckie, można powiedzieć, że dokładnie czegoś takiego szukam, tylko... z miedzi sam nie ulepię :( Więc jestem zmuszony szukać raczej czegoś bardziej tradycyjnego dostępnego w jakimś sklepie czy na allegro.

Mod.
Nie cytuj posta poprzednika w całości.
Ostatnio zmieniony środa, 25 mar 2020, 17:12 przez radius, łącznie zmieniany 1 raz.

arTii
1250
Posty: 1265
Rejestracja: czwartek, 19 lip 2018, 19:55
Krótko o sobie: Blisko 50 lat na karku zobowiązuje do spożywania trunków o podobnym stężeniu ;)
Ulubiony Alkohol: od jakiegoś czasu- mój własny :)
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: podkarpackie
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podziękowanie: 154 razy
Kontakt:
Re: Jaki pierwszy destylator na początek

Post autor: arTii »

@jarzab - poproś kolegę @masterpaw2, albo @radius, to Ci wystrugają na zamówienie fajny sprzęt.
Pędzący hobbysta zajmujący się również odrobinę elektroniką.

Zamówienia i zapytania o sterowniki destylatorów email: info @ sterownikiWiFi.pl lub przez wiadomość PW
Awatar użytkownika

Zwodzik
10
Posty: 16
Rejestracja: piątek, 13 gru 2019, 08:03
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Jaki pierwszy destylator na początek

Post autor: Zwodzik »

Witam Państwa serdecznie. Z racji tego, że jestem na forum nowy proszę o wyrozumiałość, w końcu każdy z was kiedyś zaczynał i miał pełno pytań. Przeczytałem już tutaj na forum pełno tematów i mam do was prośbę przy wyborze destylatora. Dodam ze chciałbym robić trunki bardziej owocowe, smakowe, ale fajnie jak by można było tez wyprodukować coś mocniejszego. Przeglądałem na allegro oraz na OLX destylatory i mam mętlik w głowie, czy pomożecie (podeślecie jakieś linki do sprzętu). Kwota jaką chce wydać jest to około 2500 zł na początek. Myślę że napisałem w dobrym temacie, za zawracanie gitary przepraszam i proszę o wyrozumiałość.
Ostatnio zmieniony sobota, 28 mar 2020, 12:22 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.

arTii
1250
Posty: 1265
Rejestracja: czwartek, 19 lip 2018, 19:55
Krótko o sobie: Blisko 50 lat na karku zobowiązuje do spożywania trunków o podobnym stężeniu ;)
Ulubiony Alkohol: od jakiegoś czasu- mój własny :)
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: podkarpackie
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podziękowanie: 154 razy
Kontakt:
Re: Jaki pierwszy destylator na początek

Post autor: arTii »

Zadzwoń do @akasa on Ci podpowie co i jak. Kwota którą dysponujesz już wystarczy na niezły początek.
Pędzący hobbysta zajmujący się również odrobinę elektroniką.

Zamówienia i zapytania o sterowniki destylatorów email: info @ sterownikiWiFi.pl lub przez wiadomość PW
Awatar użytkownika

Zwodzik
10
Posty: 16
Rejestracja: piątek, 13 gru 2019, 08:03
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Jaki pierwszy destylator na początek

Post autor: Zwodzik »

Dziękuje za namiar, napewno zadzwonię w poniedziałek i zapytam co i jak.
Awatar użytkownika

MASaKrA_Domingo
1000
Posty: 1047
Rejestracja: wtorek, 31 mar 2020, 21:29
Krótko o sobie: Uczmy się nie wyważać otwartych drzwi.
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 47 razy
Otrzymał podziękowanie: 175 razy
Re: Jaki pierwszy destylator na początek

Post autor: MASaKrA_Domingo »

Witam,
Panowie (i Panie), nie chciałbym zakładać nowego tematu, więc zapytam w tym. Mam nadzieję, że autor nie będzie na mnie zły ;)
Przyszła pora na zakup swojego destylatora. Póki co robiłem na najprostszym kolegi, no ale najtańszy sprzęt nie daje mi tego, co chcę uzyskać.
Budżet? Za całość 1500-2000zł
Co chciałbym uzyskać? Głównie spirytus z cukrówek, ale bimbry również. Tak z różnego rodzaju win, jak i z pulpy ( jeśli się nie da z pulpy w tym przedziale cenowym, będę wdzięczny za rady ). Trochę poczytałem to forum i zdaje się, że najlepsza będzie kolumna rektyfikacyjna. Pytanie tylko - co polecacie - aabratek, czy destylatorymiedziane.pl? Może inne?
Jak chciałbym to uzyskać? Zależy mi na sprzęcie prostym w obsłudze i nie chodzi mi o to, że puszczę to to na pół dnia i nie ma mnie w domu. Dlatego np nie chciałbym korzystać z zimnych palców - z tego co widzę, to sterowanie przepływem jest problematyczne. Mi chodzi o to, że robiąc zgodnie ze sztuką już po kilku destylacjach będę zrobić w miarę dobry produkt i wysoki % spirytusu.
Myślałem o takim wyborze:
https://destylatorymiedziane.pl/pl/kolu ... ykon-poler
Czemu wysoki połysk? Żona nalega :D
Proszę o poprawienie mnie, jeśli się mylę. Jeśli wyjmę wypełnienie i odpowiednio wyreguluję odbiór destylatu, będę w stanie uzyskać bimber smakowy? Nie chciałbym rezygnować z tej możliwości.
Zależy mi również na tym, aby ten sprzęt był kompletny, tj żebym mógł wykonać to, co potrzebuję na nim. Oczywiście ja wiem, są możliwości rozbudowy sprzętu, ale jak kiedyś dojdę na wyższy poziom wtajemniczenia, to już nie będę musiał pytać, a będę wiedzieć, bo potrzebuję :)

Dziękuję serdecznie za rady i pozdrawiam. Jestem otwarty na Wasze sugestie.
Ostatnio zmieniony środa, 1 kwie 2020, 06:06 przez radius, łącznie zmieniany 2 razy.
Alkohol pity z umiarem nie szkodzi nawet w dużych ilościach!
Awatar użytkownika

linux
30
Posty: 32
Rejestracja: wtorek, 31 mar 2020, 20:46
Podziękował: 20 razy
Re: Jaki pierwszy destylator na początek

Post autor: linux »

Aabratek OLM najlepiej z buforem. Bez bufora ~2400 z ociepleniem. Bez ocieplenia pewnie ~2200.
Wypadałoby ocieplić kolumnę, więc nici z połysku.
Do smakowych raczej nie trzeba wyjmować wypełnienia. Wystarczy, że będziesz miał OLM.
Ostatnio zmieniony sobota, 4 kwie 2020, 20:18 przez radius, łącznie zmieniany 1 raz.

prolog1975
450
Posty: 472
Rejestracja: środa, 3 sie 2016, 08:38
Podziękował: 57 razy
Otrzymał podziękowanie: 85 razy
Re: Jaki pierwszy destylator na początek

Post autor: prolog1975 »

Połysk jest dobry na głowicy ale obecnie jest passe i trendy jest satynowanie :D powiedz zonie. Reszta ginie pod ociepleniem. Moja rada tak wstrzymać się trochę kupić Aabratka z targowiska są naprawdę dobre cenowo oferty.
Awatar użytkownika

MASaKrA_Domingo
1000
Posty: 1047
Rejestracja: wtorek, 31 mar 2020, 21:29
Krótko o sobie: Uczmy się nie wyważać otwartych drzwi.
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 47 razy
Otrzymał podziękowanie: 175 razy
Re: Jaki pierwszy destylator na początek

Post autor: MASaKrA_Domingo »

Dziękuję Panowie za rady. Powziąłem decyzję i zamówiłem Aabratka, OLM, 50l keg. Z opinii jakie widzę myślę, że będę zadowolony ;) Faktycznie, kolumna jest już ocieplona, a sam keg się odpowiednio wypoleruje.
Alkohol pity z umiarem nie szkodzi nawet w dużych ilościach!
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Jaki pierwszy destylator na początek

Post autor: masterpaw2 »

.......... a sam keg się odpowiednio wypoleruje.
.......,a samego kega szybciutko ocieplisz jak żona zobaczy doooożo wyższe rachunki za energię, albo nie daj Boże się o niego oparzy ;)
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)

KRRiSS89
1
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 5 kwie 2020, 20:09
Re: Jaki pierwszy destylator na początek

Post autor: KRRiSS89 »

https://sklep.sklepyhobby.pl/destylacja ... ikiem.html
Co można uzyskać na takim sprzęcie?
Awatar użytkownika

Góral bagienny
2500
Posty: 2875
Rejestracja: środa, 6 mar 2019, 20:40
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Owocówki
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 129 razy
Otrzymał podziękowanie: 549 razy
Re: Jaki pierwszy destylator na początek

Post autor: Góral bagienny »

Zapomnij jak najszybciej o tym czymś :)
Wszystko co " wyprodukuje " nazywam BIMBERKIEM :D
Awatar użytkownika

marcingrzesik
50
Posty: 57
Rejestracja: sobota, 11 maja 2019, 22:27
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: RE: Re: Jaki pierwszy destylator na początek

Post autor: marcingrzesik »

KRRiSS89 pisze:https://sklep.sklepyhobby.pl/destylacja ... ikiem.html
Co można uzyskać na takim sprzęcie?
Ja taki posiadałem przez ponad rok. 90% to norma na tym pot stillu, max kiedyś miałem 95%,ale przy wolnym odbiorze.

Sent from my LYA-L09 using Tapatalk
Awatar użytkownika

Erazer
200
Posty: 206
Rejestracja: sobota, 8 lut 2020, 19:31
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 7 razy
Re: Jaki pierwszy destylator na początek

Post autor: Erazer »

KRRiSS89 pisze:https://sklep.sklepyhobby.pl/destylacja ... ikiem.html
Co można uzyskać na takim sprzęcie?
Dwojakie zastosowanie, może posłużyć za ciekawy wieszak na ubranie, na garnku natomiast można ugotować dużo bigosu czy lazanek.

inso
50
Posty: 62
Rejestracja: niedziela, 16 sie 2015, 15:53
Podziękował: 24 razy
Re: Jaki pierwszy destylator na początek

Post autor: inso »

Mając 4kW, ile zajmie rektyfikacja zbiornika 100L? Bez rozgrzewania.

akczak
50
Posty: 66
Rejestracja: piątek, 15 gru 2017, 20:49
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Jaki pierwszy destylator na początek

Post autor: akczak »

To zależy od średnicy kolumny i % wsadu
Ostatnio zmieniony piątek, 10 kwie 2020, 00:20 przez akczak, łącznie zmieniany 1 raz.

inso
50
Posty: 62
Rejestracja: niedziela, 16 sie 2015, 15:53
Podziękował: 24 razy
Re: Jaki pierwszy destylator na początek

Post autor: inso »

Wsad 18% i rury 70 i 76.

arTii
1250
Posty: 1265
Rejestracja: czwartek, 19 lip 2018, 19:55
Krótko o sobie: Blisko 50 lat na karku zobowiązuje do spożywania trunków o podobnym stężeniu ;)
Ulubiony Alkohol: od jakiegoś czasu- mój własny :)
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: podkarpackie
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podziękowanie: 154 razy
Kontakt:
Re: Jaki pierwszy destylator na początek

Post autor: arTii »

90l * 0,18= 16,2l czystego alkoholu
Standardowo przyjmując 12ml/min/kW otrzymujemy przy 4kW 48ml/min
16,2/0,048= około 6h (uwzględniając korekty odbioru)
Pędzący hobbysta zajmujący się również odrobinę elektroniką.

Zamówienia i zapytania o sterowniki destylatorów email: info @ sterownikiWiFi.pl lub przez wiadomość PW
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy i pytania”