Budować czy kupić?

O budowie destylatorów wszystko. Jak zbudować dobry sprzęt? Jakich materiałów użyć? Jak to połączyć w całość? To i wiele więcej...

Autor tematu
Kiki1983i
1
Posty: 1
Rejestracja: środa, 1 kwie 2020, 11:03

Post autor: Kiki1983i »

Witam.
Chciałbym się dowiedzieć jaki jest koszt samych materiałów do budowy kolumny np aa bratek? Ile można zaoszczędzić robiąc samemu? A pytam bo przymierzam się do pierwszego kupna sprzęciku a ceny trochę odstraszają wiec pomyślałem ze zapytam :) . Jestem spawaczem także spawanie za free w pracy. Mam dostęp do blach KO (używane do produkcji zbiorników na mleko wiec git) lasera i możne jak dobrze zagadam to kega za pół darmo zamotam. Obok mojej firmy trawią nierdzewkę to może chłopaki by na fuchę wzięli po pospawaniu;)
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony czwartek, 2 kwie 2020, 08:28 przez Qba, łącznie zmieniany 2 razy.
alembiki
Awatar użytkownika

.Gacek
2000
Posty: 2383
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2015, 14:00
Krótko o sobie: Marzyciel
Ulubiony Alkohol: Własny.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Podziękował: 268 razy
Otrzymał podziękowanie: 338 razy
Re: Budować czy kupić?

Post autor: .Gacek »

To się nie zastanawiaj bo połowę kosztów masz z głowy. Ustal gdzie będziesz pracował, zmierz wysokość i twórz projekt. Jak będziesz miał z czymś zagwozdkę to pytaj, niejeden tutaj da Ci dobrą radę... :ok:
Pozdrawiam Gacek.
online
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4910
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 845 razy
Re: Budować czy kupić?

Post autor: rozrywek »

Kupując sprzęt od któregoś z naszych chłopaków oprócz materiału płacisz za ich czas i pracę. A przede wszystkim za ich wiedzę. Spawać to umie wielu sle niewielu wie co.

Jak masz możliwości i zaplecze techniczne to zrob to sam.

Satysfakcja będzie gwarantowana.....ale...
Ci których tutaj znajdziesz wiedzą co robią. Wiedzą jak działa proces oraz pracują sami na tym sprzęcie. A jest wielu magików spawaczy którzy powielają jedynie jeden projekt.

Jak masz zaplecze techniczne to rób sam. Poproś o dobry sprawdzony plan techniczny i działaj. A w podzięce za to pobaw się z blachą i kreatywnie zrób np: papugę. I wyślij.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
ODPOWIEDZ

Wróć do „Budowa Aparatury”