Pękające dekle fermentatorów BROWIN

Naczynia do nastawiania zacieru.

Autor tematu
ollo
200
Posty: 249
Rejestracja: piątek, 6 cze 2014, 19:43
Krótko o sobie: Dobrze zjeść...łazić po plaży...wlezć na wydmy i sobie tam leżeć, coś tam poczytać...
Ulubiony Alkohol: Toruńska chrzanówka (wycofali z produkcji), własna - jałowcówka, kminkówka, pigwówka.
Lokalizacja: okolice Gdańska
Podziękował: 28 razy
Otrzymał podziękowanie: 27 razy

Post autor: ollo »

Czołem. W wiadrach fermentacyjnych firmy BIOWIN poj.30l. przerobiłem sporo cydrów i różnych win oraz nastawików kilka też się zrobiło. Używałem zawsze wiader i dekli w kolorze mlecznym. Nigdy nie miałem z nimi żadnego problemu. Jakiś czas temu przemiły sprzedawca zaproponował przezroczyste wiadra i takież dekle ale firmy BROWIN. Na różnicę w nazwie nie zwróciłem oczywiście wcześniej uwagi i wyszło to w czasie pisania tegoż posta a jeszcze się okazuje, że to ta sama firma tylko dwie nazwy. Do rzeczy - z deklami w kolorze mlecznym nigdy nic się nie działo(nazwa BIOWIN) a z deklami przezroczystymi od przezroczystych wiader z napisem BROWIN dzieje się tzn.pękają te dekle a właściwie ranty dekli. Te w kolorze mlecznym są robione z mocniejszego tworzywa. Jakby kto tam nosił się z zamiarem kupna tychże fermentatorów to polecam wybierać te w kolorze mlecznym z napisem BIOWIN. Już dwa przezroczyste mi pękły a z mlecznymi nic się nie dzieje. Pozdrawiam.
alembiki
Awatar użytkownika

Erazer
200
Posty: 206
Rejestracja: sobota, 8 lut 2020, 19:31
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 7 razy
Re: Pękające dekle fermentatorów BROWIN

Post autor: Erazer »

Mogę potwierdzić, że ogólnie te transparentne fermentowy są z mniej wytrzymałego materiału, to fakt.
Nie zastanawiałem się nad tym, ale przyjrzałem się swoim (mam transparentne i białe) i faktycznie transparentne mają już pęknięcia.
Awatar użytkownika

orzeszek87
150
Posty: 182
Rejestracja: sobota, 13 wrz 2014, 06:38
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 15 razy
Re: Pękające dekle fermentatorów BROWIN

Post autor: orzeszek87 »

Czy firma biowin, browin zrobiła kiedyś coś dobrego? Tragedia, chociaż dostępność jest duża. Markety nabite ich szajsem.
https://www.alkoholeforum.pl
Awatar użytkownika

freek
150
Posty: 197
Rejestracja: niedziela, 3 wrz 2017, 16:10
Krótko o sobie: By żyć, trza pić :-)
Ulubiony Alkohol: Własny, domowy, nie za słaby.
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Południe
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 24 razy
Re: Pękające dekle fermentatorów BROWIN

Post autor: freek »

Ja mam wiadro i przykrywkę transparentne, ale z Malinowego Nosa i bardzo sobie je cenię. Dekiel szczelny , a to najważniejsze i nic sie ogólnie złego nie dzieje, dodatkowo jest w nim kranik i tez nie przecieka po mocnym skręceniu.
Natomiast mam też wiadro z Biowina mleczne i o szczelności dekla mogłem zapomnieć chyba po drugim zrobionym winie. Tak więc na pewno drugi raz nie kupię i oczywiście nie polecam!!
Ostatnio zmieniony sobota, 28 mar 2020, 22:40 przez freek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

mtx
1400
Posty: 1410
Rejestracja: poniedziałek, 2 sty 2012, 02:50
Ulubiony Alkohol: Whiskey
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: Władysławowo woj.pomorskie
Podziękował: 516 razy
Otrzymał podziękowanie: 123 razy
Kontakt:
Re: Pękające dekle fermentatorów BROWIN

Post autor: mtx »

No niestety, ale biowin/browin/bioterm zawsze był i będzie kichą totalną, dziwię się, że przy obecnym dostępie do informacji i co ważne produktów innych producentów ktoś jeszcze wybiera tą badziewną firmę. Od nich nawet jelita do kiełbas są chu...j jakości.

aakk
1150
Posty: 1160
Rejestracja: poniedziałek, 7 sty 2019, 18:55
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowanie: 100 razy
Kontakt:
Re: Pękające dekle fermentatorów BROWIN

Post autor: aakk »

Pracowałem w tej firmie jakiś czas i śmiało można powiedzieć że część artykułów to zwykła "masówka". Czyli towar przeznaczony dla osób bez wiedzy, w przystępnej cenie..
Destylatory ze stali nierdzewnej.
www.ak-spaw.pl
facebook.com/akspawpl
Zapraszam

Autor tematu
ollo
200
Posty: 249
Rejestracja: piątek, 6 cze 2014, 19:43
Krótko o sobie: Dobrze zjeść...łazić po plaży...wlezć na wydmy i sobie tam leżeć, coś tam poczytać...
Ulubiony Alkohol: Toruńska chrzanówka (wycofali z produkcji), własna - jałowcówka, kminkówka, pigwówka.
Lokalizacja: okolice Gdańska
Podziękował: 28 razy
Otrzymał podziękowanie: 27 razy
Re: Pękające dekle fermentatorów BROWIN

Post autor: ollo »

Malinowy Nos (super fajny Gość) ma zdaje się dekle z dziurą na rurkę pośrodku. Biowin/Browin ma dekle z dziurą na rurkę przy krawędzi okręgu. Jak lecisz 100 l. nastawu w
czterech wiadrach po 30 l.poj. i stawiasz wiadro na wiadrze przedzielone jakąś deseczką co by nie przeciążać dekli- to rurki przy krawędzi okręgu mają znaczenie. Podsumowując- nie kupować przezroczystych dekli bo są za kruche. Czasem w sklepie mają i takie i takie. Brać wiadra mleczne lub przezroczyste(lepiej widać osad przy klarowaniu) a dekle brać mleczne bo nie pękają na rantach. Pozdrawiam.

Nefahrius
50
Posty: 56
Rejestracja: czwartek, 16 sie 2012, 12:20
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Pękające dekle fermentatorów BROWIN

Post autor: Nefahrius »

Jak wszystko inne z tych firm, raczej do niczego się nie nadaje
Ostatnio zmieniony wtorek, 31 mar 2020, 15:29 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „W czym nastawiać?”