Destylator alembik DES

Pytania o kompletne destylatory z Allegro, OLX, sklepów internetowych itp.
Regulamin forum
W celu zwiększenia funkcjonalności prosimy, by nowe tematy miały tytuł dokładnie taki, jaki nosi dana aukcja lub sprzęt w danym sklepie. Nie należy dopisywać pytań o inne aukcje w już istniejącym temacie- dzięki temu łatwiej będzie można szukać sprzętów w przyszłości i unikniemy dublowania tematów o tych samych sprzętach.

Strony z aukcjami Allegro dostępne są 30 dni. Potem wygasają i temat pozostaje bez odniesienia do produktu.
Żeby uniknąć problemu wygaśniętych linków prosimy o wstawianie zamiast adresu aukcji Allegro linku z serwisu http://archi.inosak.org/
(allegromat stał się płatny).

Jak to zrobić?

1. Wchodzimy na wybraną aukcję i kopiujemy jej numer: np: 34556346566454
2. Wchodzimy na stronę http://archi.inosak.org/ i wpisujemy/wklejamy numer aukcji:
3. Kopiujemy link do zarchiwizowanej aukcji:
4. Wklejamy otrzymany link do forum.

Można także wykonać prosty zrzut ekranu za pomocą programy np https://www.screenpresso.com/.


Tematy, które w tytule nie będą zgodne z tytułem aukcji będą warunkowo poprawiane, lub usuwane.
Pamiętaj ! Administracja ma prawo do kasowania/nieakceptowania tematów z linkami do Allegro.

Autor tematu
pp28856
30
Posty: 31
Rejestracja: czwartek, 18 lip 2019, 21:19
Krótko o sobie: Zwykły człek, który odkrył że jak się człowiek postara to czasem może coś dobrego nakapać. Mocno zafascynowany nowym hobby.
Ulubiony Alkohol: Śliwowica i zbożówki
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Post autor: pp28856 »

Cześć, noszę się z zamiarem zakupu takiego urządzenia z firmy DES z Rumunii:

https://www.despotstills.eu/brandy-pot- ... out-mixer/

Moim celem jest po prostu śliwowica, może zbożówka, ale czuję że śliwowica wystarczy :) Czasem ktoś coś od nich sprzedaje na olx. Interesuje mnie opcja grzania gazem, mimo że drewnem też można, ale to już raczej za dużo zabawy. Szukałem alembików, ale alembiki z płaszczem to raczej małe pojemności ok. 30 litrów, a w przypadku takich destylatorów jak pod linkiem mieszadło ręczne chyba zastępuje płaszcz (choć trzeba przy nim być i mieszać).

Czy ktoś z kolegów może miał przyjemność używać takiego sprzętu? W necie znajduję też bardzo podobne firmy Kazan.

Będę wdzięczny za uwagi.
Ostatnio zmieniony wtorek, 17 mar 2020, 07:43 przez Qba, łącznie zmieniany 1 raz.
pp28856
promocja

jedrus1
10
Posty: 15
Rejestracja: czwartek, 29 sie 2013, 17:05
Krótko o sobie: Jestem tak szczery że sam się czasem tego boję
Ulubiony Alkohol: piwo ale domowe,nalewki owocowe i ziołowe,czasem coś mocniejszego
Status Alkoholowy: Piwowar
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Destylator alembik DES

Post autor: jedrus1 »

Witam link który podajesz jest do sprzedawcy firmy DES w Rumunii Firma DES mieści się w Serbii w mieście Subotica .Spróbuj tam być może cena będzie bardziej atrakcyjna, bo za 800 euro zamówisz sprzęt u sprzedawców z tego forum . Będziesz miał sprzęt najwyższej jakości z doradztwem w cenie.
Awatar użytkownika

sargas
600
Posty: 632
Rejestracja: czwartek, 3 lis 2016, 15:42
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: żytnia
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowanie: 31 razy
Re: Destylator alembik DES

Post autor: sargas »

Kolego do śliwowicy wystarczy ci klasyczny alembik + fałszywe dno i gwarantuje ci że nie przypalisz jeśli idzie o zboże jak zamierzasz grzać wsad bez filtracji po fermentacji to trzeba płaszcz w innym przypadku nie trzeba ci żadnych wynalazków.

Autor tematu
pp28856
30
Posty: 31
Rejestracja: czwartek, 18 lip 2019, 21:19
Krótko o sobie: Zwykły człek, który odkrył że jak się człowiek postara to czasem może coś dobrego nakapać. Mocno zafascynowany nowym hobby.
Ulubiony Alkohol: Śliwowica i zbożówki
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Destylator alembik DES

Post autor: pp28856 »

Dziękuję za pomoc. Ogarnąłem alembik 30 litrów z płaszczem i walczę :)
Ostatnio zmieniony niedziela, 19 kwie 2020, 16:20 przez Kamal, łącznie zmieniany 1 raz.
pp28856
Awatar użytkownika

Erazer
200
Posty: 206
Rejestracja: sobota, 8 lut 2020, 19:31
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 7 razy
Re: Destylator alembik DES

Post autor: Erazer »

Udało Ci się kupić w jakiejś rozsądnej kwocie ten alembik?
Sprowadziłeś z zagranicy?

Autor tematu
pp28856
30
Posty: 31
Rejestracja: czwartek, 18 lip 2019, 21:19
Krótko o sobie: Zwykły człek, który odkrył że jak się człowiek postara to czasem może coś dobrego nakapać. Mocno zafascynowany nowym hobby.
Ulubiony Alkohol: Śliwowica i zbożówki
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Destylator alembik DES

Post autor: pp28856 »

Kupiłem go tutaj: https://alkohole-domowe.pl/Alembiki-Mie ... Portugalii
Akurat teraz nie widzę w ofertach 30 litrowego Bain Marie, zapłaciłem 2749 zł z przesyłką. Sporo, ale sprzęt piękny, aż szkoda brudzić :)
pp28856

piotrek51515
10
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek, 18 wrz 2017, 18:32
Podziękował: 16 razy
Re: Destylator alembik DES

Post autor: piotrek51515 »

jedrus1 pisze:Witam link który podajesz jest do sprzedawcy firmy DES w Rumunii Firma DES mieści się w Serbii w mieście Subotica .Spróbuj tam być może cena będzie bardziej atrakcyjna, bo za 800 euro zamówisz sprzęt u sprzedawców z tego forum . Będziesz miał sprzęt najwyższej jakości z doradztwem w cenie.
Kto się takimi zajmuje ? Chętnie się odezwę.
sargas pisze:Kolego do śliwowicy wystarczy ci klasyczny alembik + fałszywe dno i gwarantuje ci że nie przypalisz jeśli idzie o zboże jak zamierzasz grzać wsad bez filtracji po fermentacji to trzeba płaszcz w innym przypadku nie trzeba ci żadnych wynalazków.
Gdzie kupię takie fałszywe dno ?
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 9 lis 2020, 11:26 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.

bimbrowar
30
Posty: 35
Rejestracja: środa, 24 cze 2020, 12:16
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Re: Destylator alembik DES

Post autor: bimbrowar »

piotrek51515 pisze: Kto się takimi zajmuje ? Chętnie się odezwę.

Gdzie kupię takie fałszywe dno ?
Takie sprzęty produkuje np. firma Kerstel, jeśli nie przekręcam nazwy. Miedź, podwójne dno itp. Ja kupiłem. Wątek też o takim (z dodatkową kolumną półkową) jest tu: https://alkohole-domowe.com/forum/desty ... 21882.html
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o kompletne destylatory z Internetu”