Przepis na płyn dezynfekujący do rąk

Dowolne tematy i off-topowe rozmowy. Piszcie tu to na co tylko macie ochotę, luźnie gadki i tak dalej, możecie się powyżywać. :)
Regulamin forum
W tym dziale można rozmawiać na luzie o wielu tematach.

Obowiązuje zakaz poruszania tematów POLITYCZNYCH. Tematy takie będą kasowane lub moderowane.
Awatar użytkownika

psotamt
1150
Posty: 1183
Rejestracja: niedziela, 19 mar 2017, 20:59
Krótko o sobie: Żałuję tylko, że tak późno zacząłem smakować własne wyroby...
Ulubiony Alkohol: Zbożowy
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 177 razy
Otrzymał podziękowanie: 394 razy

Post autor: psotamt »

JanOkowita pisze:Nazywają go Yeti.
Masz rację :mrgreen: Jednego i drugiego nikt nie widział, choć wszyscy o nich słyszęli.
Byłem dziś na stacji paliw usytuowanej najbliżej siedziby dyrekcji w Płocku i tam na drzwiach pożółkła już kartka z info, że płynu brak.
Ale spoko, wirus działa z ukrycia, podobno płyn z nanocząsteczkami też tak robi, atakuje wirusa znienacka.
Zabieranie bogatym i dawanie biednym pozbawia jednych i drugich motywacji do pracy.

arTii
1250
Posty: 1265
Rejestracja: czwartek, 19 lip 2018, 19:55
Krótko o sobie: Blisko 50 lat na karku zobowiązuje do spożywania trunków o podobnym stężeniu ;)
Ulubiony Alkohol: od jakiegoś czasu- mój własny :)
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: podkarpackie
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podziękowanie: 154 razy
Kontakt:
Re: Przepis na płyn dezynfekujący do rąk

Post autor: arTii »

Ja nareszcie dzisiaj (po 2 tygodniach oczekiwania na dostawę) dostałem glicerynę. C2H5OH od dawna już jest w zapasie, H2O2 (35%) też jest, zwykła H2O - mam, a z dzisiejsza gliceryną jest wszystko do sporządzenia domowego płynu na mikroba :D
Pierwsza nieśmiała dawka już zrobiona...
Ręce faktycznie jakieś takie nawilżone.
Ale że Gliceryny idzie "aż" 145ml na 10 płynu, to mogę zrobić od ręki jakieś 300l - może zaproponuje Orlenowi że im sprzedam :D
Pędzący hobbysta zajmujący się również odrobinę elektroniką.

Zamówienia i zapytania o sterowniki destylatorów email: info @ sterownikiWiFi.pl lub przez wiadomość PW

doncarlito206
30
Posty: 41
Rejestracja: czwartek, 10 sie 2017, 18:42
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Re: Przepis na płyn dezynfekujący do rąk

Post autor: doncarlito206 »

Ja kupiłem żel pod prysznic z olejkiem arganowym około 12zl za 400ml. Zmieszalem 200ml żelu z 800ml spirytusu i jest git. Ręce niewysuszone, ładnie pachnie voltaż odoowiedni. Następny jak będę robił to dam 100ml żelu, 100ml wody i 800ml spirytusu bo ten aż za bardzo nawilża i za mocno czuć zapach. Aż trochę za słodki momentami ;)Obrazek

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika

Lord Pagon
200
Posty: 215
Rejestracja: sobota, 1 lip 2017, 17:08
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 7 razy
Re: Przepis na płyn dezynfekujący do rąk

Post autor: Lord Pagon »

Płyn mamy ale co z ochroną twarzy ? Co jakiś czas po te zakupy trzeba pojechać a u mnie na wsi totalna partyzantka ludzi pod Biedronkami więcej niż przed pandemią i życie kwitnie w kolejkach za wejściem do sklepu . Jak robić zakupy w tym czasie i nie przytargac czegoś do domu gdzie czeka żona z grupy ryzyka . Maseczek brak są tylko bawełniane do biegania i na rower ale czy taka ma sens ? Założenie przed wejściem do sklepu, szybkie zakupy i do auta .

przegab
200
Posty: 212
Rejestracja: niedziela, 5 kwie 2015, 09:26
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 20 razy
Re: Przepis na płyn dezynfekujący do rąk

Post autor: przegab »

Teraz znikną z rynku filtry HEPA do odkurzaczy
https://kobieta.onet.pl/wiadomosci/koro ... rz/gyy2rp9
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2743 razy
Re: Przepis na płyn dezynfekujący do rąk

Post autor: lesgo58 »

Umyć się porządnie. Nie panikować. Nie teoretyzować .
Boisz się o twarz.... :scratch:
A ubrania? Włosy? Torby do produktów noszenia produktów? Same produkty? Banknoty i bilon? :scratch:
Jeszcze raz powtarzam. Trochę zdrowego rozsądku.
Trzeba mieć świadomość co się robiło z rękoma. Jeśli obawiasz się o twarz to wystarczy ją dokładnie umyć. I tyle w temacie. Nie zbliżać się za bardzo do innych. A do kaszlących i kichających tym bardziej.
porady dobrego wujka....jpg
................
Jeśli jednak - mimo wszystko - bardzo się boisz, to przy wejściu do domu przeprowadź swego rodzaju dezynfekcję całości tego co wnosisz do mu. Spryskując płynem po całości. Po czym zdejmij wierzchnie ubranie. Oczywiście ciągle w rękawiczkach, które zapewne wcześniej miałeś ubrane. Na końcu włóż wszystko do osobnego worka i zanieś do miejsca gdzie stoi pralka. Włóż wszystko do pralki i programem z gorącą wodą wypierz. Na końcu wyrzuć rękawiczki i wskocz od razu pod prysznic spłukując się - po uprzednim dokładnym namydleniu - gorącą wodą.
Teraz z czystym sumieniem i wewnętrznym spokojem możesz wyjść do domowników.
Gdy to wszystko się skończy - to myślę, że potrzebny będzie nie jednemu dobry psychiatra.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony piątek, 27 mar 2020, 10:22 przez lesgo58, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach”