Dowolne tematy i off-topowe rozmowy. Piszcie tu to na co tylko macie ochotę, luźnie gadki i tak dalej, możecie się powyżywać. :)
Regulamin forum
W tym dziale można rozmawiać na luzie o wielu tematach.

Obowiązuje zakaz poruszania tematów POLITYCZNYCH. Tematy takie będą kasowane lub moderowane.
Awatar użytkownika

Duch Wina
250
Ulubiony Alkohol: na razie wino bo w produkcję innych dopiero wchodzę
Status Alkoholowy: Winiarz
Załączniki
Re: Żel antybakteryjny na bazie przedgonów i pogonów?

Postautor: Duch Wina » poniedziałek, 23 mar 2020, 09:08

Tlen i światło to zabójcza kombinacja, do tego czynnik wysychania. Tak na prawdę wirus jest aktywny bardzo krótko jeśli nie trafi na żywiciele czyli żywą komórkę w naszym przypadku komórkę śluzówki gardła, nosa, spojówki. Co innego to kwestia jego żywotności w płynach ustrojowych czyli np. "glucie". A jak jeszcze tego gluta wsadzisz do lodówki to ma szansę pożyć dłużej.
A poza tym...
:idea: :idea: :idea:
" Łukaszenka dosyć precyzyjnie określił jaką dawkę wódki stosować. – Ja jestem człowiekiem niepijącym, ale ostatnio żartobliwie mówię, że wódką trzeba myć nie tylko ręce, ale chyba też truć nią tego wirusa – dowcipkował prezydent. – W przeliczeniu na czysty spirytus 40-50 gramów dziennie. Ale nie w pracy! – dodał.
Zapewne chodziło, aby zrobić to przed pracą. Oprócz tego z zaleceń wymienić częste mycie rąk, jedzenie śniadań, obiadów i kolacji o stałych porach oraz suchą saunę, ponieważ przy 60 stopniach koronawirus ma ginąć. Przypomniał przy tym raz jeszcze, aby wódkę pić codziennie.
" :punk: :klaszcze:

Pozdrawiam,
Duch Wina

alembiki
Rabaty dla użytkowników forum AD w sklepie po podaniu loginu z forum!
Awatar użytkownika

psotamt
850
Krótko o sobie: Żałuję tylko, że tak późno zacząłem smakować własne wyroby...
Ulubiony Alkohol: Teraz już własny
Status Alkoholowy: Destylator
Załączniki

Postautor: psotamt » poniedziałek, 23 mar 2020, 11:06

I jeszcze jedna ciekawostka: e-papieros ;)
Spostrzeżenia moich wielu kolegów którzy przeszli ze zwykłych fajek na e-palenie są takie, że po przejściu znacznie rzadziej dopadają ich wszelkie infekcje. Bez wątpienia coś w tym jest, sam po sobie też to obserwuję od ponad 10 lat. Nie pamiętam już kiedy coś kapało mi z nosa lub miałem jakiś kaszel. A to najprawdopodobniej zasługa glikolu propylenowego który jest główną bazą do e-liquidów.
To tylko taka luźna dygresja, nie kanon, by ktoś nie pomyślał, że czas wziąć się za wapowanie. Ale jeśli ktoś jest namiętnym palaczem zwykłych fajek to może warto zastanowić się. W końcu wirus infekuje przez drogi oddechowe, a potraktowany zatomizowaną chmurką alkoholu - glikolu propylenowego, nie spirytusu - długo nie przetrwa.
Jeśli zaadoptujesz psa, to nie zmienisz tym całego świata, ale cały świat zmieni się dla tego psa. Zaadoptowałem :D

meleństwo
30
Krótko o sobie: szczupły blondyn ;)
Ulubiony Alkohol: wódka
Status Alkoholowy: Bimbrownik
Załączniki

Postautor: meleństwo » czwartek, 26 mar 2020, 16:44

Ja wykorzystałem lepszą cześć przedgonów z kolumny aabratek (ostatnie 200 ml z każdego procesu gdzie odrzucam 900ml przedgonów). 230 ml przedgonów "de lux" oraz 70 ml żelu aloesowego. Nie śmierdzi, ma ponad 70% więc musi działać.
Życie jest krótkie, a pić się chce

zaradek
200
Załączniki

Postautor: zaradek » piątek, 27 mar 2020, 07:28

@psotamt: uwierz mi, że e-papierosy to gorszy syf, w porównaniu ze zwykłymi. Na meblach w pokoju takiego palacza zostawiają tłusty nalot - to co musi dziać się w płucach...?
Ponoć dobrą alternatywą do palenia papierosów jest IQOS (niby jest 95% substancji smolistych mniej, niż w przypadku zwykłych papierosów).
A najlepiej, w ogóle nie palić - i to bez względu na koronawirusa. Mi się udało rzucić ten syf, czego i Wam palacze życzę.
Co do tematu - sam zastanawiałem się nad użyciem przedgonów / pogonów, ale finalnie użyłem niecałe 0,5l serca i jeszcze sporo tego płynu mi zostało (używam tylko wsiadając do auta, po przyjściu do domu (a potem myję ręce) i w pracy (czasem pójdę)). Lepiej nie ryzykować z przedgonami (no i tak nie śmierdzi ;-))
Chciałem w objęcia Morfeusza, ale Dionizos był szybszy.

Awatar użytkownika

psotamt
850
Załączniki

Postautor: psotamt » piątek, 27 mar 2020, 10:01

zaradek pisze:@psotamt: uwierz mi, że e-papierosy to gorszy syf, w porównaniu ze zwykłymi.
Fakt nie miejsce na dyskusję o tym co gorsze, ale uwierz mi, wiedzę na ten temat mam bardzo dużą. By wypowiadać się w takim temacie należy poprzeć swoje opinie konkretami, dostępnymi badaniami. Czytanie Onetu czy innych niefachowych portali prowadzi do niewiedzy lub donikąd. Na początek zapoznaj się z TYM BLOGIEM lub z TYM, to są autorytety w odróżnieniu od ctr-c ctr-v na popularnych portalach. Jeśli Ci się nie chce, to nie stawiaj tak bzdurnej tezy jakby była pewnikiem.
Jeśli zaadoptujesz psa, to nie zmienisz tym całego świata, ale cały świat zmieni się dla tego psa. Zaadoptowałem :D

Awatar użytkownika

radius
6000
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Załączniki

Postautor: radius » piątek, 27 mar 2020, 10:38

psotamt pisze: Czytanie Onetu czy innych niefachowych portali prowadzi do niewiedzy lub donikąd.

Hmm... Nie neguję twojej wiedzy, ale - https://zdrowie.pap.pl/uzaleznienia/toksyczne-e-papierosy
https://niespalajsie.wum.edu.pl/node/79
Ja nie palę od 20 lat, a paliłem pod koniec do 2 paczek dziennie i każdemu palaczowi życzę aby do tego doszedł :ok:
SPIRITUS FLAT UBI VULT

Awatar użytkownika

psotamt
850
Załączniki

Postautor: psotamt » piątek, 27 mar 2020, 11:39

radius pisze: Ja nie palę od 20 lat...
Gratuluję, ale ja nie potrafiłem i od 11 lat jestem na e-. A co do artykułu to:
Jego badania częściowo sfinansowano z funduszy amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (FDA)
Reszty sponsorów nie podali :mrgreen:
A sam dobrze wiesz jakie źródła finansowania akceptowane są w FDA, choćby wracając do Twojego tematu o Monsanto :D

Awatar użytkownika

Duch Wina
250
Ulubiony Alkohol: na razie wino bo w produkcję innych dopiero wchodzę
Status Alkoholowy: Winiarz
Załączniki

Postautor: Duch Wina » niedziela, 3 maja 2020, 16:27

meleństwo pisze:... Nie śmierdzi, ma ponad 70% więc musi działać.

:problem:
Uważaj stężenie ma duże znaczenie - 62-71% jest najbardziej skuteczne. Spirytus 95% będzie dużo gorszy od spirytusu nalewkowego 70%.
To stężenie spirytusu salicylowego nie zostało dobrane przypadkowo i nie z oszczędności :)
Pozdrawiam,
Duch Wina

Wróć do „Po Godzinach”