Sprzęt na start

Zbiór podstawowych wiadomości dla początkujących destylerów.

Autor tematu
kutryk
5
Posty: 7
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2020, 10:38
Podziękował: 3 razy

Post autor: kutryk »

Witam. Szukam wskazówek co do kupna pierwszego destylatora. Na początek idą cukróweczki później pewnie coś z owoców, wiadomo w miarę picia pragnienie rośnie, wiec szukam dobrego sprzętu. Cena jaka chce przeznaczyć to maks 2000. Może ktoś by mógł coś wykonać dla mnie za podobne pieniądze. Pozdrawiam.
alembiki

PETER29
850
Posty: 897
Rejestracja: piątek, 18 lut 2011, 16:28
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Czysta i browar
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: ŚLĄSKIE
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 104 razy
Re: Sprzęt na start

Post autor: PETER29 »

Szukaj aabratek. Za podana kwotę będziesz miał sprzęt na którym przy odrobinie wiedzy i wprawy zrobisz od spirytusu do smakowek. Jest na forum kilku producentow. Aabratek.pl, Kula, Ks2507.
_______________________________________________________________________________
Pozdrawiam KRZYSZTOF

Autor tematu
kutryk
5
Posty: 7
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2020, 10:38
Podziękował: 3 razy
Re: Sprzęt na start

Post autor: kutryk »

Dzięki za pomoc, http://stalowkasklep.pl/kolumna-aabrate ... p-857.html Czy taki sprzęt starczy na początek??
Ostatnio zmieniony wtorek, 24 mar 2020, 13:54 przez radius, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Sprzęt na start

Post autor: masterpaw2 »

@kutryk, jest to sprzęt od naszego forumowego kolegi Kuli, i z pewnością będziesz zadowolony. Radziłbym jednak nieco dołożyć i brać z kegiem 50l ze wspawanym złączem sms. Pozwoli Ci to na późniejsze modyfikacje np. dołożenie bufora.
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)

Autor tematu
kutryk
5
Posty: 7
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2020, 10:38
Podziękował: 3 razy
Re: Sprzęt na start

Post autor: kutryk »

Co do kega 50 l zastanawia mnie w jakich proporcjach robić nastaw? A dokładnie ile dać drożdży? Bo cukier i wodę da się wyliczyć. A czy można dzielić paczki drożdży?
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Sprzęt na start

Post autor: masterpaw2 »

A czy można dzielić paczki drożdży?
Zależy jak duże opakowanie kupisz, bo raczej paczki drożdży na 25l nastawu dzielił nie będziesz. Trzeba tylko pamiętać by otwarte opakowanie trzymać w lodówce.
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pierwsze Kroki”