Przeróbka Aabratka, wysokość :/

Budowa kolumn rektyfikujących.
Awatar użytkownika

Autor tematu
takipan
50
Posty: 57
Rejestracja: środa, 29 sie 2018, 19:02
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Post autor: takipan »

Witam Panowie.

Jestem posiadaczem świeżo zakupionego Aabratka fi 60.3mm. Do rzeczy. Zacznę od tego, że wysokość pomieszczenia to 220cm. Palnik z kegiem to ok. 80cm. Kolumnę która kupiłem ma 142cm plus 20cm głowica.
Teraz chce zapytać jak pociąć kolumnę by mieć sprzęt do wyższych stężeń na spirytus a robię też zboża i chciałbym mieć krótką do tego celu właśnie. Głowica jest łączona TriClampem a do kega fittingiem.
Czyli na kolumnę mam ok. 140cm całość czyli ok 120cm na rurę do wypełnienie sprężynkami od PLipka które planuje zakupić w najbliższym czasie.
Czy na takim sprzęcie będę mógł dołożyć w późniejszym czasie OVM? Czy nie będzie za krótko żeby rozbudowywać?
Od razu mówię że nie pójdę w grzałkę bo mam gaz i nie zamierzam z tego rezygnować.

Mogę wstawić fotki jutro.

Proszę o pomoc koledzy i podpowiedzi a wiem że na pewno dobrze doradzicie.
Pozdrawiam :pije:
alembiki

tomhas
250
Posty: 253
Rejestracja: poniedziałek, 12 lip 2010, 21:53
Podziękował: 126 razy
Otrzymał podziękowanie: 16 razy
Re: Przeróbka Aabratka, wysokość :/

Post autor: tomhas »

Nie musisz rozbudowywać, żeby uzyskać 96+. Pod warunkiem, że będziesz miał sprężynki i umiejętnie prowadził proces (operowanie zaworkiem).

arTii
1250
Posty: 1265
Rejestracja: czwartek, 19 lip 2018, 19:55
Krótko o sobie: Blisko 50 lat na karku zobowiązuje do spożywania trunków o podobnym stężeniu ;)
Ulubiony Alkohol: od jakiegoś czasu- mój własny :)
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: podkarpackie
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podziękowanie: 154 razy
Kontakt:
Re: Przeróbka Aabratka, wysokość :/

Post autor: arTii »

@takipan - Ale co to za argument - bo mam gaz... To naprawdę kiepski argument. Policz ile kosztuje Cię gaz na kompletny proces (podaj czas procesu i objętość nastawu), a policzymy Ci ile by to kosztowało na prądzie.
Prąd jet czystszy, bardziej przewidywalny, łatwiej nim sterować i najważniejsze - jest dużo bezpieczniejszy.
Pędzący hobbysta zajmujący się również odrobinę elektroniką.

Zamówienia i zapytania o sterowniki destylatorów email: info @ sterownikiWiFi.pl lub przez wiadomość PW

bat4c
30
Posty: 37
Rejestracja: sobota, 9 lut 2019, 01:56
Ulubiony Alkohol: bimber dobrej jakości
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 8 razy
Re: Przeróbka Aabratka, wysokość :/

Post autor: bat4c »

Powitać. Ja mam kolumnę od Akasa zasypaną sprężynkami pryzmatycznymi ko o długości zasypowej 110cm i u mnie urobek ma 96,5% mierzone alkoholomierzem. Stosuję metodę 2,5 Lesgo i jestem bardzo zadowolony ze swojego urobku. Mam taką niską kolumnę ze względu na pomieszczenie o wysokości 2,04m.
Ostatnio zmieniony wtorek, 24 mar 2020, 00:25 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Autor tematu
takipan
50
Posty: 57
Rejestracja: środa, 29 sie 2018, 19:02
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Przeróbka Aabratka, wysokość :/

Post autor: takipan »

Koledzy mam pytanie. Mam tę rurę 143cm. Na jakiej wysokości dać wziernik, gdzie wspawać nypel do OVM i gdzie rozciąć kolumnę żeby wstawić triclampa żeby mieć do owocówek krótki sprzęt?

Pozdro
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 27 kwie 2020, 22:13 przez takipan, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4905
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 844 razy
Re: Przeróbka Aabratka, wysokość :/

Post autor: rozrywek »

Wziernik jest dobry. Dla ginekologa.


Jak nie masz miejsca to co zrobisz?.
Ovm chyba wyjaśnia obniżony odbór. Tak?

Ty niczego nie rozcinaj. Dorób sobie krótki sprzęt. Drugi. Do owocówek. Porządne ps z triclamp. I spirytus będzie zadowolony i owocówki również.
Na aabratku można spokojnie robić owocki.

Traktujesz ją jako ps i łał. Działa.

Ja mam szkło to inaczej to widzę. Bo to wszystko jest wźiernik.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Przeróbka Aabratka, wysokość :/

Post autor: masterpaw2 »

takipan pisze:Zacznę od tego, że wysokość pomieszczenia to 220cm. Palnik z kegiem to ok. 80cm. Kolumnę która kupiłem ma 142cm plus 20cm głowica.
Keg (euro bez spustu w najniższym miejscu) z grzałkami to 54 cm, co daje łącznie 216 cm. Poza tym o czym pisał ArTii (bezpieczeństwo i wygoda przede wszystkim) zyskujesz znacznie na długości kolumny, i bez problemu zainstalujesz system obniżonego odbioru. No chyba, że tak się upierasz przy :
takipan pisze:Od razu mówię że nie pójdę w grzałkę bo mam gaz...
zapomniałeś dodać za darmo :scratch: Moim zdaniem jedyny argument przemawiający za gazem, choć i tak wybrałbym grzanie elektryczne.
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)
Awatar użytkownika

Autor tematu
takipan
50
Posty: 57
Rejestracja: środa, 29 sie 2018, 19:02
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Przeróbka Aabratka, wysokość :/

Post autor: takipan »

Koledzy odbiegliście od mojego ostatniego postu.
Pytam Was tylko w jakiś miejscach i na jakich cm wstawić triclamp, nypel na OVM i wziernik ponieważ już mam graty i chcę to spawać u spawacza.
Mam wyższe pomieszczenie. Także rura 143 cm zostaje
Ostatnio zmieniony wtorek, 28 kwie 2020, 11:54 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Przeróbka Aabratka, wysokość :/

Post autor: masterpaw2 »

Kolego latarkę np. https://allegro.pl/oferta/wziernik-360- ... e=facebook wspawujesz na sam szczyt kolumny, zaraz pod głowicą. Tu masz gotowca na TC https://allegro.pl/oferta/wziernik-ruro ... e=facebook (bardzo dobra cena). Obniżony odbiór robisz minimum 20cm (jeśli masz więcej miejsca daj 30cm) poniżej górnego poziomu wypełnienia. Jeśli i tak oddajesz graty do spawacza, to za jednym zamachem przerób dół kolumny i zbiornik na takie samo złącze (w Twoim przypadku TC), zyskasz na uniwersalności. Ostatnie bodajże pytanie
gdzie rozciąć kolumnę żeby wstawić triclampa żeby mieć do owocówek krótki sprzęt?
25cm od łączenia z kegiem, robisz po prostu katalizator. Wypełnienie katalizatora do rektyfikacji dowolne sprężynki KO/Cu( zdania są podzielone), do owocówek zdecydowanie Cu, stawiasz na nim głowicę i sprawa załatwiona.
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)
Awatar użytkownika

Autor tematu
takipan
50
Posty: 57
Rejestracja: środa, 29 sie 2018, 19:02
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Przeróbka Aabratka, wysokość :/

Post autor: takipan »

Dzięki bardzo. Zrobię sprzęt to się pochwałę :)
Ostatnio zmieniony środa, 29 kwie 2020, 08:39 przez takipan, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kolumny destylacyjne”