Zakup alembika z zagranicy, Portugalia, Ebay

Destylatory miedziane zwane alembikami.

Autor tematu
joker0skater
2
Posty: 3
Rejestracja: czwartek, 15 sty 2015, 15:47
Krótko o sobie: piwowar domowy

Post autor: joker0skater »

Witam serdecznie!

Wraz z teściem i szwagrem planujemy rozpocząć przygodę z destylacją zbożówek. Naszą pasją są szkockie whisky, zwłaszcza z Islay. Po spróbowaniu kilkudziesięciu butelek chcielibyśmy spróbować zrobić coś swojego. Teść ma doświadczenie w destylacji prostej, ja natomiast zajmuję się od 2013 roku warzeniem piwa. Mamy zatem niezłą wiedzę w przygotowaniu nastawu - zbożowej brzeczki i podstawy destylacji. Swoje działania rozpoczęliśmy od poszukiwań większego alembika. Niestety na rodzimym rynku mamy tylko 30l. Zadzwoniłem więc do jednego ze sklepów, który sprowadza alembiki z Portugalii. Mimo dużej życzliwości i podzieleniem się wiedzą niestety nie ściągają alembików większych niż 30l. Powodem są głównie koszty.

Z kolei w innym sklepie zasugerowano mi takie rozwiązanie:
alembik-60l-przechylany-z-mieszadlem.jpg
alembik-60l-przechylany-z-mieszadlem (1).jpg
Mam wątpliwości co do tego rozwiązania. Chcielibyśmy uniknąć kompromisów i zrobić swój destylat możliwie najbliżej procesu jaki znają Szkoci. Czy takie rozwiązanie wg Was doświadczonych ma sens? Czy ktoś posiada taki destylator miedziany i może podzielić się opinią?

Druga sprawa to samodzielny import z Portugalii.
http://al-ambiq.com/ (polecany przez ww sklep z Polski)
https://www.copper-alembic.com/
https://shop.premium-coppers.com/

Ceny produktów przyzwoite, ale koszt sugerowanego transportu mnie zabija. W ostatnim linku jest to Express Standard: €364.71. Na którymś z forów przeczytałem, że warto zaaranżować własny transport, będzie taniej, ale jak szacował miły Pan z wcześniej wspomnianego sklepu będzie to jakieś 200€ - już lepiej. Dostałem również radę żebym był ostrożny przy transakcjach z płw. Iberyjskiego ponieważ ich podejście do handlu jest delikatnie mówiąc dosyć nonszalanckie.

Jakie macie doświadczenie w tego typu imporcie? Jakie polecacie rozwiązanie mojego problemu zakupowego? Proszę o wsparcie.

Po pomyślnym etapie skompletowania sprzętu przejdziemy do kolejnego etapu - porządnej beczki.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony piątek, 14 sty 2022, 11:56 przez Qba, łącznie zmieniany 4 razy.
alembiki
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Alembik 50-60l - tylko import z Portugalii?

Post autor: radius »

Popatrz tutaj - https://www.ebay.pl/itm/Alembic-Stills-bain-marie-50-L-Thermometre-DESTILLE/370912819028?hash=item565c207754:g:53AAAOSwP~tW2rpP
:ok:
Ostatnio zmieniony piątek, 14 sty 2022, 11:53 przez Qba, łącznie zmieniany 1 raz.
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

.Gacek
2000
Posty: 2383
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2015, 14:00
Krótko o sobie: Marzyciel
Ulubiony Alkohol: Własny.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Podziękował: 268 razy
Otrzymał podziękowanie: 338 razy
Re: Alembik 50-60l - tylko import z Portugalii?

Post autor: .Gacek »

Napisz do kolegi z forum o nicku @mitts. Na pewno pomoże i podzieli się informacją, używa takiego sprzętu jak na Twoich załączonych zdjęciach. Z tego co wiem jest bardzo zadowolony.
Edit :
Możesz też napisać do naszej rodzimej firmy Koma, mają stronę potstill.pl wprawdzie zajmują się dość dużymi inwestycjami ale alembiki 100 litrów również wykonują. Jeżeli jest Was trójka i myślicie przyszłościowo to może warto zainwestować.
Ostatnio zmieniony czwartek, 12 mar 2020, 22:34 przez .Gacek, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Gacek.
Awatar użytkownika

Erazer
200
Posty: 206
Rejestracja: sobota, 8 lut 2020, 19:31
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 7 razy
Re: Alembik 50-60l - tylko import z Portugalii?

Post autor: Erazer »

Kusi mnie by sprowadzić miedziany alembik 20l albo 30l - któryś z tych dwóch do zabawy, pytanie tylko czy w obecnej sytuacji na półwyspie jest szansa, że dotrze? Chyba za duże ryzyko, na ebayu całkiem fajne oferty są

pan_deptacz
5
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 22 mar 2018, 21:04
Re: Alembik 50-60l - tylko import z Portugalii?

Post autor: pan_deptacz »

Chciałbym się podzielić uwagami odnośnie tego dostawcy.
Zamówiłem dokładnie ten alembik który wysłał Radius i przyszedł w fatalnym stanie.
Zacznijmy od tego że nie skusiłbym się gdybym nie miał znajomych z Portugalii ( rozmawiałem z nimi wcześniej i stwierdzili że w razie problemów pomogą )
do sedna:
1. Wysyłka - tydzień po wpłacie żadnych informacji co się dzieje z moim destylatorem - uruchomiłem znajomych - zadzwonili i zapytali co się dzieje?, po telefonie dostałem zwrotkę na maila że towar jest pakowany i wysłany.
2. Po tygodniu dotarł kurierem GLS
3. Dodam że nie było mnie na miejscu i nie mogłem go przejrzeć podczas odbioru.
4. Towar był zapakowany fatalnie - owinięty cieńką piankową folią 5x ( w sumie 7 m ), w wielkim kartonie i latał w nim jak "pin-pong" ( modliłem się żeby było dobrze )
5. Uszkodzony został praktycznie każdy element tego alembika ( oprócz kapelusza, który był częściowo włożony do kotła )

poniżej zdjęcia:
https://www.fotosik.pl/zdjecie/1fdd8ba30096a0cb
https://www.fotosik.pl/zdjecie/a85e6dbb27034f16
https://www.fotosik.pl/zdjecie/799f49aa34c77e09

Aktualnie jestem na etapie walki o nowy. Gdyby nie znajomi nie załatwiłbym nic. Na maile w języku angielskim odpisują po portugalsku.
Trwa już to tydzień. W ostateczności uruchomię procedurę reklamacyjną na EBAY.
Dostawca proponuje zwrot kosztów dostawy (około 300 zł ) i proponuje naprawę na własną rękę. Moje pytanie brzmi, czy dam radę znaleźć speca który to zrobi za taką cenę ? może jest tu jakiś fachura który bawi się w tworzenie miedzianych alembików i zamknę temat. Proszę o porady

pan_deptacz
5
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 22 mar 2018, 21:04
Re: Alembik 50-60l - tylko import z Portugalii?

Post autor: pan_deptacz »

kasa za transport zwrócona. Finalnie alembik naprawiony, ale nikomu nie polecam tego sprzedawcy. Dowiedziałem się ze nie jest to bezpośredni producent, tylko pośrednik. Radzę trzymać się z daleka.

zawal_zwal
2
Posty: 3
Rejestracja: czwartek, 7 lip 2016, 20:02
Re: Alembik 50-60l - tylko import z Portugalii?

Post autor: zawal_zwal »

Witam, ja również podzielę się moim doświadczeniem z importem z Portugalii. Ofertę alembik a znalazłem na portugalskim OLX, był to bezpośredni producent. Kontakt był świetny, chodź trochę utrudniony z racji tego że sprzedawcą posługiwał się jedynie językiem portugalskim, ale to w dobie obecnej techniki prawie żadna niedogodność. Finalnie zamówiłem 30l alembik wraz z wzmacniaczem, ja na to mówię ufo, ale nie pamiętam fachowej nazwy. Paczka opłacona za pomocą PayPal karta więc ryzyko małe. Paczka przyszła po około 1,5 tygodnia od zamówienia. Generalnie wszystko ok, jestem bardzo zadowolony, gdybym miał się do czegoś przyczepić to chłodnica mogła by być "ładniejsza". Ale z całą pewnością mogę polecić sprzedawcę od którego kupowałem.

wawaldek11
2500
Posty: 2896
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: Alembik 50-60l - tylko import z Portugalii?

Post autor: wawaldek11 »

Jak możesz, to daj fotki lub linka do sprzętu.
Jakie koszty - sprzęt, przesyłka?
Ostatnio zmieniony sobota, 17 paź 2020, 10:47 przez wawaldek11, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
Waldek

piotrek51515
10
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek, 18 wrz 2017, 18:32
Podziękował: 16 razy
Re: Alembik 50-60l - tylko import z Portugalii?

Post autor: piotrek51515 »

Sam jestem ciekaw, pochwal się proszę. Sam jestem na etapie wyboru i zamówienia. Ciągle się waham.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Alembiki”