O AD na innych forach

Dowolne tematy i off-topowe rozmowy. Piszcie tu to na co tylko macie ochotę, luźnie gadki i tak dalej, możecie się powyżywać. :)
Regulamin forum
W tym dziale można rozmawiać na luzie o wielu tematach.

Obowiązuje zakaz poruszania tematów POLITYCZNYCH. Tematy takie będą kasowane lub moderowane.
Awatar użytkownika

Autor tematu
Qba
700
Posty: 706
Rejestracja: wtorek, 26 sie 2008, 19:17
Krótko o sobie: Mówię mało, myślę dużo, czasem coś odpędzę, czasem coś wypiję.
Ulubiony Alkohol: Wino z własnnej winnicy. Bimber tatusia.
Status Alkoholowy: Winiarz
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 138 razy
Otrzymał podziękowanie: 177 razy
Kontakt:

Post autor: Qba »

Piszą o nas na innych forach i to na niebylejakich :)

Home Distiller: http://www.homedistiller.org/forum/view ... 17&t=11245
Alkohole-domowe.com - Przepisy, wiedza, forum
Alkohole-domowe.pl - Zakupy, asortyment, zaopatrzenie
promocja
Awatar użytkownika

Juliusz
1050
Posty: 1066
Rejestracja: środa, 10 wrz 2008, 16:28
Krótko o sobie: Amator alkoholniarz, ciekawy.
Ulubiony Alkohol: Whiskey.
Status Alkoholowy: Drinker
Lokalizacja: Australia
Podziękował: 82 razy
Otrzymał podziękowanie: 128 razy
Re: O AD na innych forach

Post autor: Juliusz »

Widziałem. Piszą dobrze o AD. trochę się naśmiewali z innych. Dali komentarz:

"Jeśli chcecie zobaczyć pomysłowość naszych polskich kolegów wpiszcie 'bimber' w google"

:)

Nice.
Moją pasją są suwaki logarytmiczne jednostronne
Awatar użytkownika

mario_
150
Posty: 190
Rejestracja: piątek, 4 wrz 2009, 09:50
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Lozovaca, Whiskey, Tequila
Status Alkoholowy: Destylator
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: O AD na innych forach

Post autor: mario_ »

Tu też piszą http://www.bimber.info/forum/viewtopic. ... ole-domowe
Tylko jakby niezbyt przychylnie, takie wrażenie odniosłem. :roll:
Na tej stronce IMHO to jakaś banda sztywniaków, dla których jedynie reflux i czysty spirit istnieje.
"Cywilizacja narodziła się wraz z odkryciem fermentacji"
- William Faulkner
Awatar użytkownika

lucas070707
100
Posty: 130
Rejestracja: czwartek, 29 lip 2010, 20:47
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: O AD na innych forach

Post autor: lucas070707 »

Zanim tu się pojawiłem, przeglądałem forum C2H5OH i byłem tam zarejestrowany. Szczerze, to nie spodobało mi się ono w ogóle:-| Jako pot-stillowiec byłem zawiedziony tym jak traktuje się tam garnkowy sprzęt. Co prawda mają osobny dział dla klasyków, ale zauważyłem pewną pogardę z jaką traktuje się tam zarówno posiadaczy jak i wyroby z pot-stillów.
Dopiero tu na forum się odnalazłem, gdzie pomimo dużej liczby refluxerów, darzy się szacunkiem pradawną aparaturę od której każdy z nas pewnie zaczynał i pewnie powraca nie raz, gdy trzeba jakiejś pachnącej owocówki urobić:-)
Do tego zauważyłem, że forum jest niesamowicie uporządkowane i nie ma problemu ze znalezieniem czegokolwiek nawet bez wyszukiwarki.
Co więcej, mamy tu bardzo kulturalnych użytkowników, dyskusje na wysokim poziomie i minimum jakiś zbędnych postów/tematów które śmiecą forum- być może przez uporządkowanie forum o którym wspominałem...
Kto nie wczytał się w to forum dłużej ten tego nie zauważy, stąd pewnie ta krytyka:-)
Awatar użytkownika

Winiarek5
200
Posty: 222
Rejestracja: czwartek, 12 mar 2009, 00:43
Otrzymał podziękowanie: 15 razy
Re: O AD na innych forach

Post autor: Winiarek5 »

Juliusz pisze:Piszą dobrze o AD. trochę się naśmiewali z innych.
:lol:
Widzę to trochę inaczej: nie piszą dobrze o AD ale też i nie piszą źle o AD.
Pierwsze trzy zdjęcia są z forum AD, a z komentarza do nich czuć co najmniej zdziwienie, a może nawet obawę (szczególnie do aparatu z trzeciego zdjęcia).
Zachwyt wzbudziła głowica typu Aabratek wykonana przez Robola (forum CK)
a zdziwienie, co to może być nad kolumną Scalaka (forum CK).
Ogólnie guerrila distilla podziwia pomysłowość polskich hobbystów i zaprasza do przejrzenia galerii aparatów dostępnych na stronach forów AD i CK, zaznaczając, że niektóre aparaty, które widział, można uznać nawet za dzieła sztuki ale znaleźć też można i takie, których używanie może być zagrożeniem dla życia.
I nie widać tu naśmiewania się z żadnego z forów a jedynie obawę o życie użytkownika aparatu z trzeciego zdjęcia (Drylo & Bronsky z forum AD).
Każde z forów jest inne, ani jedno nie jest lepsze ani drugie gorsze tylko są one odmienne, chociaż na forum CK jest dużo aparatów bardziej zaawansowanych konstrukcyjnie, również jeśli chodzi o sterowanie procesem.
Na każdym z forów zdarzają się również pomysły, delikatnie mówiąc poronione już w fazie pomysłu i niestety nawet w trakcie realizacji, od której upartego "eksperymentatora" nic nie odwiedzie :cry:
Sam zaczynałem na pot still'u, teraz mam aparaturę szklaną ale chcę i zrobię, w końcu kolumnę, gdyż, oczywiście według mnie, jest ona lepsza od pot still'a: pot still zawsze będzie działał jak pot still a kolumna może pracować zarówno jako kolumna rektyfikacyjna ale też jako pot still.
Do różnych nalewek, które robimy w domu, potrzebny jest jak najczystszy alkohol i taki, najszybciej i najtaniej, można uzyskać na kolumnie - na pot still'u aby się zbliżyć, choć trochę, do takiej jakości i mocy, trzeba wykonać wiele destylacji ale i tak nie dadzą one takiego efektu.
mario_ pisze:Na tej stronce IMHO to jakaś banda sztywniaków...
Tego, to nawet nie warto komentować.
Bandy są wszędzie a poziom kultury w społeczeństwie leci na łeb na szyję.
Chyba tu kogoś poniosło. Moja rada: nie pij tego, mario_ albo zmień dostawcę :lol:

Pozdrawiam

Winiarek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach”