Jaki destylator wybrać? olx, allegro?

Pytania o kompletne destylatory z Allegro, OLX, sklepów internetowych itp.
Regulamin forum
W celu zwiększenia funkcjonalności prosimy, by nowe tematy miały tytuł dokładnie taki, jaki nosi dana aukcja lub sprzęt w danym sklepie. Nie należy dopisywać pytań o inne aukcje w już istniejącym temacie- dzięki temu łatwiej będzie można szukać sprzętów w przyszłości i unikniemy dublowania tematów o tych samych sprzętach.

Strony z aukcjami Allegro dostępne są 30 dni. Potem wygasają i temat pozostaje bez odniesienia do produktu.
Żeby uniknąć problemu wygaśniętych linków prosimy o wstawianie zamiast adresu aukcji Allegro linku z serwisu http://archi.inosak.org/
(allegromat stał się płatny).

Jak to zrobić?

1. Wchodzimy na wybraną aukcję i kopiujemy jej numer: np: 34556346566454
2. Wchodzimy na stronę http://archi.inosak.org/ i wpisujemy/wklejamy numer aukcji:
3. Kopiujemy link do zarchiwizowanej aukcji:
4. Wklejamy otrzymany link do forum.

Można także wykonać prosty zrzut ekranu za pomocą programy np https://www.screenpresso.com/.


Tematy, które w tytule nie będą zgodne z tytułem aukcji będą warunkowo poprawiane, lub usuwane.
Pamiętaj ! Administracja ma prawo do kasowania/nieakceptowania tematów z linkami do Allegro.

Autor tematu
bielik81
2
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 19 lis 2018, 14:34
Podziękował: 2 razy

Post autor: bielik81 »

Witam.
Po przeczytaniu wielu postów dałem sobie spokój że sprzętem i z allegro i olx. Zgodnie z zaleceniami wybrałem sprawdzone.
Pomimo to mętlik pozostał.
Co byście poradzili??
1.
https://www.aabratek.pl/produkty/784/el ... r_MSR.html
Czy
2.
https://destylatorymiedziane.pl/pl/kolu ... 24067.html

Pozdrawiam
Bartek
Ostatnio zmieniony środa, 26 lut 2020, 09:11 przez Qba, łącznie zmieniany 1 raz.
koncentraty wina
Awatar użytkownika

orzeszek87
150
Posty: 182
Rejestracja: sobota, 13 wrz 2014, 06:38
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 15 razy
Re: Co wybrać??

Post autor: orzeszek87 »

Kolego bierz numer 1 :piwo:
Ostatnio zmieniony środa, 26 lut 2020, 10:02 przez orzeszek87, łącznie zmieniany 1 raz.
https://www.alkoholeforum.pl
Awatar użytkownika

Erazer
200
Posty: 206
Rejestracja: sobota, 8 lut 2020, 19:31
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 7 razy
Re: Co wybrać??

Post autor: Erazer »

Jeśli zdecydujesz się na zakup, to aabrateka będziesz miał w ciągu tygodnia u siebie, zaś na destylator miedziany możesz poczekać nawet 45 dni - takie kolejki, więc weź to pod uwagę.

PETER29
850
Posty: 897
Rejestracja: piątek, 18 lut 2011, 16:28
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Czysta i browar
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: ŚLĄSKIE
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 104 razy
Re: Co wybrać??

Post autor: PETER29 »

Tylko nr 1. Poczytaj jak kłopotliwa jest miedź w czyszczeniu. Musisz to robić. W sprzęcie ze stali KO tylko płuczesz po procesie zimną wodą i po problemie. Piszę tu o kolumnie całej wypełnionej sprężynkami KO.
_______________________________________________________________________________
Pozdrawiam KRZYSZTOF
Awatar użytkownika

nemeto
550
Posty: 554
Rejestracja: piątek, 20 gru 2013, 05:23
Krótko o sobie: Nie chcesz znajdziesz powód - chcesz znajdziesz sposób.
Ulubiony Alkohol: Swój.
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 104 razy
Re: Co wybrać??

Post autor: nemeto »

Z tych dwóch nr.1. Ale ja jeszcze podpytałbym konstruktorów z forum, niestety część z nich nie ma www, a robią dobre sprzęty.

jpiwek
300
Posty: 309
Rejestracja: środa, 19 mar 2014, 12:43
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 48 razy
Re: Co wybrać??

Post autor: jpiwek »

PETER29 pisze:Tylko nr 1. Poczytaj jak kłopotliwa jest miedź w czyszczeniu. Musisz to robić. W sprzęcie ze stali KO tylko płuczesz po procesie zimną wodą i po problemie. Piszę tu o kolumnie całej wypełnionej sprężynkami KO.
Robie dokładnie to samo z miedzianą- chowam do szafki. W stalowej musiałem dodatkowo babarać się z katalizatorem, bo mam taką wodę, że bez niego waliło jajem więc był konieczny. Jak to pierwszy sprzęt to wybierz z wziernikiem, bez niego będziesz miał problemy z zalewaniem. Wojna miedzianowo kwasowa ma tyle stron tematu na forum że możesz sobie o tym poczytać, a i tak nie dojdziesz co lepsze, bo każda pliszka swój ogonek chwali.

prolog1975
450
Posty: 472
Rejestracja: środa, 3 sie 2016, 08:38
Podziękował: 57 razy
Otrzymał podziękowanie: 85 razy
Re: Jaki destylator wybrać? olx, allegro?

Post autor: prolog1975 »

Pomijając kwestie materiałów sam kupował bym ten z grubszej rury wyposażony w OLM. Dla komfortu użytkowania przyda się wziernik.

zarazek4
50
Posty: 89
Rejestracja: piątek, 8 sty 2010, 20:33
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 25 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Jaki destylator wybrać? olx, allegro?

Post autor: zarazek4 »

Bierz nr.1 ,tylko zbiornik bierz 50l i kolumnę dzieloną .

Autor tematu
bielik81
2
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 19 lis 2018, 14:34
Podziękował: 2 razy
Re: Jaki destylator wybrać? olx, allegro?

Post autor: bielik81 »

zarazek4 pisze:Bierz nr.1 ,tylko zbiornik bierz 50l i kolumnę dzieloną .
Jasne. 50 l to już na początku miałem zamiar wybrać . Do tego ( dzięki z podpowiedź) kolumna dzielona, złącze SMS na kegu i wziernik.
Coś jeszcze???

lesu.pl
100
Posty: 126
Rejestracja: sobota, 7 lut 2015, 11:33
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: pigwóweczka, smorodinówka i dereniówka
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 37 razy
Re: Jaki destylator wybrać? olx, allegro?

Post autor: lesu.pl »

Wszystko OK. Nigdy nie brałbym sprzętu bez możliwości włożenia do środka ręki - celem umycia. Nawet najbardziej sklarowana cukrówka po jakimś czasie zostawi osad na ściankach. Kegi przed kolejnymi napełnieniami piwem są myte przemysłowo. A Ty jak umyjesz? Raz, czy dwa będzie Ci się spieszyć i zechciałyś awaryjnie przerobić nastaw nie do końca czysty i jak umyjesz kega? W życiu różnie bywa.
Awatar użytkownika

nemeto
550
Posty: 554
Rejestracja: piątek, 20 gru 2013, 05:23
Krótko o sobie: Nie chcesz znajdziesz powód - chcesz znajdziesz sposób.
Ulubiony Alkohol: Swój.
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 104 razy
Re: Jaki destylator wybrać? olx, allegro?

Post autor: nemeto »

No trochę tego dodatkowego wyposażenia by się uzbierało - dodatkowy wlew, spust, ocieplenie kega, bufor na szerokim itp. ;)

jacek8l
50
Posty: 69
Rejestracja: piątek, 2 lis 2018, 23:32
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Jaki destylator wybrać? olx, allegro?

Post autor: jacek8l »

jpiwek pisze:...W stalowej musiałem dodatkowo babarać się z katalizatorem..
W KO masz tylko katalizator usrany a wyobraź sobie że cała Twoja miedziana kolumna to ten sam materiał co kat. Więc nie opowiadaj bajek że jes tak kolorowo. Wrzuć fotke kolumny nie czyszczonej rok czy dwa.
lesu.pl pisze:Wszystko OK. Nigdy nie brałbym sprzętu bez możliwości włożenia do środka ręki - celem umycia.
Kegi w środkku są pokryte warstwą która zapobiega przypalaniu (coś jak teflon) i dopóki dbasz i płukasz to jest ok, a jak zaczniesz wkładać łapy to będzie Ci się przypalac cały czas. Mozna takiego kega potem dać na elektropolerowanie ale lepiej mieć kega do którego ręki się włożyć nie da :)

johnex
550
Posty: 567
Rejestracja: sobota, 20 sie 2011, 22:05
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 35 razy
Otrzymał podziękowanie: 91 razy
Re: Jaki destylator wybrać? olx, allegro?

Post autor: johnex »

Podzielam zdanie @jacek8l Przepuszczałem zbożówki (gotowane z młótem w kotle 30l z płaszczem) na samym katalizatorze i głowicy aabratek. Po jednym przebiegu sprężynki miedziane były czarne jak smoła. "Na chłopski rozum" tak samo będą wyglądać ścianki kolumny miedzianej. Czyszczenie wypełnienia katalizatora to bajka. Sprężynki po potraktowaniu kwaskiem i perhydrolem po chwili jak nowe. Raczej czyszczenie całej kolumny miedzianej jest bardziej problemowe.
Prawo pędzenia bimbru jest Prawem Człowieka!!!

ModnyPAN
1
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 20 sty 2020, 21:10
Podziękował: 1 raz
Re: Jaki destylator wybrać? olx, allegro?

Post autor: ModnyPAN »

W czyszczeniu miedzi nie chodzi o przywrócenie jej ładnego wyglądu pierwotnego, a o usunięcie siarki oraz innych związków które zatrzymała podczas destylacji. Na 25L wody należy wsypać 15g kwasku cytrynowego i gotować 15 min (para będzie miała zapach tego co miedź zatrzymała) od chwili wydobywania się pary z chłodnicy, po tym czasie należy dosypać 15g sody spożywczej i gotować kolejne 15 min, pod koniec gotowania, para będzie pozbawiona poprzednich zapachów i stanie się neutralna. Na koniec wszystko przepłukać czystą wodą. Im więcej miedzi tym lepiej zostaną zatrzymane niepożądane związki. Ja bym wybrał miedź.
Awatar użytkownika

pulse86
30
Posty: 38
Rejestracja: środa, 5 lis 2014, 21:16
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Jaki destylator wybrać? olx, allegro?

Post autor: pulse86 »

Bardzo ważnym elementem przy montażu bufora jest montaż na szerokim wlewie, bufor lepiej się dogrzewa. Do tego całość jest dużo sztywniejsza.
Przykład na zdjęciu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony niedziela, 1 mar 2020, 10:18 przez pulse86, łącznie zmieniany 1 raz.
Kolumny rektyfikacyjne: https://allegro.pl/uzytkownik/pulse86?bmatch=baseline-cl-eyesa2-dict43-uni-1-1-0205
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o kompletne destylatory z Internetu”