Jakość składników na zaciery zbożowe

Jak zachować zdrowie podczas destylacji, jak zadbać o bezpieczeństwo pędzenia, dział dla tych którzy cenią sobie spokojne, bezpieczne bimbrownictwo...

Autor tematu
Krzysztof63
50
Posty: 88
Rejestracja: niedziela, 13 sty 2019, 10:30
Otrzymał podziękowanie: 15 razy

Post autor: Krzysztof63 »

Skir pisze:... przyszła mi myśl: cholera dziś wszystkie zboża to czysta chemia.
Wszystko jest chemią. Woda, którą pijesz, powietrze, którym oddychasz. Bimber, który robisz, też jest chemią i składa się ze związków chemicznych.
alembiki
Awatar użytkownika

Skir
1500
Posty: 1548
Rejestracja: poniedziałek, 15 lip 2019, 08:38
Podziękował: 210 razy
Otrzymał podziękowanie: 353 razy
Re: DOMOWA WHISKY - PRZEPISY

Post autor: Skir »

Krzysztof63 pisze: Wszystko jest chemią. Woda, którą pijesz, powietrze, którym oddychasz. Bimber, który robisz, też jest chemią i składa się ze związków chemicznych.
Miałem na myśli środki chemiczne ochrony roślin, które zdecydowanie nie należą do pożądanych dla organizmu ludzkiego :).
A przy okazji:
:)
Ostatnio zmieniony piątek, 21 lut 2020, 11:05 przez Skir, łącznie zmieniany 1 raz.
I love the smell of bimber in the morning.

Autor tematu
Krzysztof63
50
Posty: 88
Rejestracja: niedziela, 13 sty 2019, 10:30
Otrzymał podziękowanie: 15 razy
Re: DOMOWA WHISKY - PRZEPISY

Post autor: Krzysztof63 »

Sądzisz, że ktoś dopuszcza do obrotu produkty rolne, szkodliwe dla zdrowia? Masz w ogóle jakąś wiedzę, jak restrykcyjne są badania jakości produktów rolnych?

mnbm
10
Posty: 15
Rejestracja: piątek, 4 sty 2013, 21:41
Re: DOMOWA WHISKY - PRZEPISY

Post autor: mnbm »

Krzysztof63 pisze:Sądzisz, że ktoś dopuszcza do obrotu produkty rolne, szkodliwe dla zdrowia? Masz w ogóle jakąś wiedzę, jak restrykcyjne są badania jakości produktów rolnych?
Mansanto produkt Roundup.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika

Skir
1500
Posty: 1548
Rejestracja: poniedziałek, 15 lip 2019, 08:38
Podziękował: 210 razy
Otrzymał podziękowanie: 353 razy
Re: DOMOWA WHISKY - PRZEPISY

Post autor: Skir »

Krzysztof63 pisze:Sądzisz, że ktoś dopuszcza do obrotu produkty rolne, szkodliwe dla zdrowia?
Ależ skąd! Wierzę, może naiwnie, że wszystko to jest nieszkodliwe, nietrujące i zgodne z dbającymi o moje zdrowie wytycznymi UE! I nie dziwię się kupując mleko, które już się samo nie zrobi się zsiadłe czy szynkę, która po 2 dniach robi się oślizgła. A co? Trzeba po prostu szybciej ją zeżreć.
A to że jeszcze niedawno korzystano ze środków chwastobójczych (i owadobójczych - patrz problem, oczywiście przesadzony, pszczół), które dziś są wycofane, oznacza, że nigdy to się nie powtórzy i mogę spać spokojnie. Na pewno te dostępne w sprzedaży olbrzymie marchewki (mnie się nie udało takich dochować na naturalnym kompoście, ręcznym pieleniu i podlewaniu megalitrami wody), są efektem użycia specjalnych odmian, dla mnie niedostępnych.
Więc ufam dbającym o mnie urzędnikom ustalającym przepisy, normy i standardy i wszystkim rolnikom produkującym na nasze potrzeby. Niech żyje sojusz robotniczo-chłopski! :)
I love the smell of bimber in the morning.
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: DOMOWA WHISKY - PRZEPISY

Post autor: radius »

Krzysztof63 pisze:Sądzisz, że ktoś dopuszcza do obrotu produkty rolne, szkodliwe dla zdrowia?
Nie tylko sądzę, ale i wiem ;/
Glifosat, to chyba najjaskrawszy przykład. O innych środkach, o których ogół konsumentów nawet nie ma pojęcia, też można dużo się dowiedzieć, tylko trzeba wiedzieć gdzie szukać :shock:
https://www.facetikuchnia.com.pl/glifos ... -zywnosci/
Ostatnio zmieniony piątek, 21 lut 2020, 13:42 przez radius, łącznie zmieniany 1 raz.
SPIRITUS FLAT UBI VULT

kwik44
1250
Posty: 1258
Rejestracja: niedziela, 29 wrz 2013, 11:17
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 240 razy
Re: DOMOWA WHISKY - PRZEPISY

Post autor: kwik44 »

Właściwie to tylko co do swojego ogródka można mieć pewność, że niepryskany. Chociaż nie zawsze bo może zawiać od sąsiada... Wszyscy producenci pryskają. Inaczej nie ma zbioru. Taka smutna prawda.

Autor tematu
Krzysztof63
50
Posty: 88
Rejestracja: niedziela, 13 sty 2019, 10:30
Otrzymał podziękowanie: 15 razy
Re: DOMOWA WHISKY - PRZEPISY

Post autor: Krzysztof63 »

radius pisze:facetikuchnia.com.pl
Prawdziwa kopalnia wiedzy. Jestem pod wrażeniem.
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: DOMOWA WHISKY - PRZEPISY

Post autor: radius »

@Krzysztof63, kpina zupełnie nie na miejscu. A żebyś był pod jeszcze większym wrażeniem, to specjalnie dla ciebie lektura do poduszki;
http://www.imp.lodz.pl/upload/oficyna/a ... kowska.pdf
http://www.icppc.pl/antygmo/wp-content/ ... ifosat.pdf
http://wmw.sggw.pl/wp-content/uploads/A ... cka_PL.pdf
https://forsal.pl/artykuly/1423776,glif ... pinia.html
a tutaj poczytaj sobie
radius pisze: O innych środkach, o których ogół konsumentów nawet nie ma pojęcia
https://forsal.pl/artykuly/1414189,grzy ... rmuja.html
Ostatnio zmieniony piątek, 21 lut 2020, 16:26 przez radius, łącznie zmieniany 1 raz.
SPIRITUS FLAT UBI VULT

Autor tematu
Krzysztof63
50
Posty: 88
Rejestracja: niedziela, 13 sty 2019, 10:30
Otrzymał podziękowanie: 15 razy
Re: DOMOWA WHISKY - PRZEPISY

Post autor: Krzysztof63 »

Wyobraź sobie, że znam się na tym. I w życiu nie widziałem wiekszych trucicieli i śmieciarzy, niż działkowcy.

Alarmami naukowców się nie przejmuj. Trzydzieści kilka lat temu miała nas zabić dziura ozonowa i globalne zlodowacenie. Miałem o tym na studiach. Ropa powinna się wyczerpać całkowicie kilkanaście lat temu. Pięćdziesiąt lat temu cukier krzepił, dzisiaj zabija. Trzydzieści lat temu margaryna była super zdrowa, dzisiaj jest rakotwórcza. To sa pseudonaukowe bzdety, takie same, jak to, że prąd dwunastowoltowy może zabić - pod warunkiem że akumulator komuś spadnie na łeb.
Ostatnio zmieniony piątek, 21 lut 2020, 18:58 przez Krzysztof63, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie i Bezpieczeństwo”