Regulator mocy esco

Przyrządy pomiarowe, ich montaż i zastosowanie odczytów w procesach destylacji. Regulacja procesów.

Autor tematu
grigorij.bosak
2
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 18 lut 2020, 20:49

Post autor: grigorij.bosak »

Witam! Jestem tu nowy i zaczynam hobby z psota, Posiadam aparaturę aabratek keg 50l kolumna z filtrem katalicznym grzałka podwójna 2000w i 1400w posiadam regulator mocy esco 4,5kw z jedną sonda pomiarowa. Moje pytanie brzmi czy mogę go wykorzystać do aparatury i gdzie umieścić sondę na kegu czy na szczycie kolumny??? Proszę o odp.

Mod.
Pisz staranniej, bo następny, tak napisany post, pójdzie do poprawki.
Ostatnio zmieniony środa, 19 lut 2020, 13:19 przez radius, łącznie zmieniany 1 raz.

johnex
550
Posty: 567
Rejestracja: sobota, 20 sie 2011, 22:05
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 35 razy
Otrzymał podziękowanie: 91 razy
Re: Regulator mocy esco

Post autor: johnex »

Podaj dokładnie model regulatora. Jeżeli chodzi ci o ES10 to ten regulator ma utrzymać zadaną temperaturę na zasadzie ON/OFF. Ty potrzebujesz regulatora który ma możliwość ustawienia np. 60% mocy grzałek i pracy cały czas z taką wartością.
Prawo pędzenia bimbru jest Prawem Człowieka!!!

Autor tematu
grigorij.bosak
2
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 18 lut 2020, 20:49
Re: Regulator mocy esco

Post autor: grigorij.bosak »

Mam właśnie taki model es 10 czyli już wszystko rozumiem, dzięki za podpowiedź. Jaki model mógłbym kupić regulatora masz coś sprawdzonego???
Awatar użytkownika

robert4you
950
Posty: 951
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 18:43
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Regulator mocy esco

Post autor: robert4you »

Esco jest raczej nieprzydatny przy kolumnie.
Ale różnie bywa więc zacznij od pokazania tego regulatora.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony środa, 19 lut 2020, 16:00 przez robert4you, łącznie zmieniany 1 raz.
************************************************************************

Autor tematu
grigorij.bosak
2
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 18 lut 2020, 20:49
Re: Regulator mocy esco

Post autor: grigorij.bosak »

Aktualnie nie używam komputera nie mogę dodać zdjęcie z tel. Ale mój Regulator temperatury ES10 dokładnie tak się nazywa więc reguluje temperaturę tylko tak jak mówiłeś, czyli "on/off
Metoda regulacji: ON-OFF z histerezą regulacja od 0,1 stopnia do 20 stopni Celsjusza.

STAN999
30
Posty: 46
Rejestracja: poniedziałek, 23 gru 2013, 23:21
Krótko o sobie: ciągle się kształcę w sztuce
Ulubiony Alkohol: KRUPNIK
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: płn.-wsch.Polska,gród nad Białą
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Kontakt:
Re: Regulator mocy esco

Post autor: STAN999 »

Jeżeli szukasz regulatora to na popularnym serwisie aukcyjnym znajdziesz "regulatory mocy,napięcia,obrotów" od 2000W(od ok.10zł.) do 4000w(ok.25.zł).Do tego musisz dodać kabel z wtyczką i gniazdko.Ponadto aby to miało sens musisz jakiś watomierz włożyć do gniazdka(40-60zł.). Produkcja zapewne chińska więc twój wybór.Pamiętaj też o jakimś termometrze. Inna opcja to Pamel,Bolecki lub u któregoś kolegów z forum regulator z czujkami temperatury,z gwarancją.Twój wybór.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kontrola procesu destylacji”