Cukrówka nie klaruje sie

Technologia najprostszych nastawów opartych na cukrze.

Autor tematu
Jeziorak
2
Posty: 3
Rejestracja: środa, 12 lut 2020, 20:46
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Post autor: Jeziorak »

Witam wszystkich!
Mam taki problem.. Zrobiłem nastaw z 9kg cukru(9kg +woda =25l nastawu) i pracowało to sobie w piwnicy ok 17 stopni przez 15 dni do uzyskania - 3 blg(wiem powinno być mniej ale..)po 15 dniach ustala fermentacja poziom blg cały czas ten sam i stoi to sobie juz 10 i nie chce się klarowac. Drożdże PURIFERM MOSKWA.
Kolor mętno-mleczny robione z cukru biedra z promo :D

Byl to mój pierwszy nastaw z tak duża ilością cukru bo wszak człowiek ciekawy jest i kiedyś musiała być ta pierwsza próba 8-)

Wiem że można użyć klaru itp ale zawsze starałem się klarowac metoda grawitacyjną a jak już dawałem klar to z częściowo wyklarowanego produktu dla uzyskania idealnego efektu :)

Robiłem 2 takie nastawy z przesunięciem 1 tygodnia i ten wcześniejszy dostał klar i po 2 dniach przejrzal ale to też nie było to. Wydzielił się osad co prawda ale jakiś taki mętny też był. Smak po rurowaniu bez zmian.
koncentraty wina
Awatar użytkownika

Kamal
2000
Posty: 2360
Rejestracja: wtorek, 9 paź 2012, 11:54
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Rum i ogólnie większość domowych trunków
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 210 razy
Re: Cukrówka nie klaruje sie

Post autor: Kamal »

To wystaw na dwór, na chłód. :)
K.
Obrazek

Autor tematu
Jeziorak
2
Posty: 3
Rejestracja: środa, 12 lut 2020, 20:46
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Cukrówka nie klaruje sie

Post autor: Jeziorak »

Pomysł dobry bo temperatura sprzyja, ale mi nie chodziło o sam fakt wyklarowania tylko o przyczynę, żeby na przyszłość nie popełnić błędu ;)
Ostatnio zmieniony sobota, 15 lut 2020, 12:15 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

mtx
1400
Posty: 1410
Rejestracja: poniedziałek, 2 sty 2012, 02:50
Ulubiony Alkohol: Whiskey
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: Władysławowo woj.pomorskie
Podziękował: 516 razy
Otrzymał podziękowanie: 123 razy
Kontakt:
Re: Cukrówka nie klaruje sie

Post autor: mtx »

Nie rób takich ulepów to i klarowanie będzie łatwiejsze. W nastawie jest jeszcze cukier, jest przez to gęstszy i ciężej się klaruje.
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Cukrówka nie klaruje sie

Post autor: masterpaw2 »

@Jeziorak, pomijając fakt bardzo wysokiego blg początkowego (staraj się nie przekraczać 24blg), nie odnotowałem w Twoim poście kluczowego słowa, odpowiedzialnego za sprawne klarowanie - ODGAZOWANIE. Zerknij tu: klarowanie-nastawu-co-robie-nie-tak-t13856.html
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)
Awatar użytkownika

nemeto
550
Posty: 554
Rejestracja: piątek, 20 gru 2013, 05:23
Krótko o sobie: Nie chcesz znajdziesz powód - chcesz znajdziesz sposób.
Ulubiony Alkohol: Swój.
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 104 razy
Re: Cukrówka nie klaruje sie

Post autor: nemeto »

Blg 36 (prawie jak miód pitny ;)), jak dla mnie dużo za dużo. Tak jak poprzednicy - nie rób takich ulepów, i odgazowania znaczenie przyspiesza proces.

użytkownik usunięty
Re: Cukrówka nie klaruje sie

Post autor: użytkownik usunięty »

BLG startowe wynosiło 31,6 a nie 36, co nie zmienia faktu, że i tak dużo za dużo.

Autor tematu
Jeziorak
2
Posty: 3
Rejestracja: środa, 12 lut 2020, 20:46
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Cukrówka nie klaruje sie

Post autor: Jeziorak »

Blg na cukrobierzu wychyliło się nieco poza 30 także chyba japitole ma rację. Nastawy zrobiłem 2 ponieważ dostałem 2 paczki drozdzy (za flasice) i zaciekawiony nastawiłem takie cudo. Raczej robię nastawy słabsze z 7kg.
Tak jak pisałem ciekawość /eksperyment raczej już nigdy nie powtórzę numeru ;)

Muminek-M1
20
Posty: 25
Rejestracja: niedziela, 22 lis 2015, 16:24
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Piwo Żywiec i własny wyrób
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Cukrówka nie klaruje sie

Post autor: Muminek-M1 »

Ja początkowo też robiłem według instrukcji na opakowaniu. Mocny nastaw- 9 kg cukru na paczkę drożdży i 25l wody.
Wychodził słodkawy z amylami trunek i w przeliczeniu mniej niż 1l z kilograma cukru
Teraz robię 7 kl na paczkę drożdży i 25 litrów wody i jest dużo lepiej. Nie wiem i nie wnikam dlaczego ale podczas procesu wyciągam więcej spirytusu niż wcześniej zanim temperatury na 10 -tej i wyżej zaczynają rosnąć
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nastawy cukrowe”