Destylator zimne palce z allegro - czy warto ?

Pytania o kompletne destylatory z Allegro, OLX, sklepów internetowych itp.
Regulamin forum
W celu zwiększenia funkcjonalności prosimy, by nowe tematy miały tytuł dokładnie taki, jaki nosi dana aukcja lub sprzęt w danym sklepie. Nie należy dopisywać pytań o inne aukcje w już istniejącym temacie- dzięki temu łatwiej będzie można szukać sprzętów w przyszłości i unikniemy dublowania tematów o tych samych sprzętach.

Strony z aukcjami Allegro dostępne są 30 dni. Potem wygasają i temat pozostaje bez odniesienia do produktu.
Żeby uniknąć problemu wygaśniętych linków prosimy o wstawianie zamiast adresu aukcji Allegro linku z serwisu http://archi.inosak.org/
(allegromat stał się płatny).

Jak to zrobić?

1. Wchodzimy na wybraną aukcję i kopiujemy jej numer: np: 34556346566454
2. Wchodzimy na stronę http://archi.inosak.org/ i wpisujemy/wklejamy numer aukcji:
3. Kopiujemy link do zarchiwizowanej aukcji:
4. Wklejamy otrzymany link do forum.

Można także wykonać prosty zrzut ekranu za pomocą programy np https://www.screenpresso.com/.


Tematy, które w tytule nie będą zgodne z tytułem aukcji będą warunkowo poprawiane, lub usuwane.
Pamiętaj ! Administracja ma prawo do kasowania/nieakceptowania tematów z linkami do Allegro.

Autor tematu
Berlin
10
Posty: 15
Rejestracja: wtorek, 6 lis 2012, 22:34
Podziękował: 10 razy

Post autor: Berlin »

Czołem ludziska. Kolega chce kupić coś takiego https://allegro.pl/oferta/destylator-el ... 6652531029 . Czy ktoś z doświadczonych forumowiczów może rzucić na to fachowym okiem? Jest sens kupować? Oceny są wysokie, jest dość tani jak na automat.
Ostatnio zmieniony sobota, 15 lut 2020, 08:10 przez Qba, łącznie zmieniany 1 raz.
promocja
Awatar użytkownika

.Gacek
2000
Posty: 2383
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2015, 14:00
Krótko o sobie: Marzyciel
Ulubiony Alkohol: Własny.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Podziękował: 268 razy
Otrzymał podziękowanie: 338 razy
Re: Destylator zimne palce

Post autor: .Gacek »

Odpuść temat.
Może w niedzielę wrzucę temat z podstawami przy wyborze destylatorów jak uda mi się napisać do końca.
Podeślę link jak się wyrobię, a na razie poczytaj forum. Odstojniki już były wielokrotnie wałkowane...
Pozdrawiam Gacek.

mocho
50
Posty: 73
Rejestracja: środa, 18 gru 2013, 06:28
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Destylator zimne palce

Post autor: mocho »

Sprzęt archaiczny, da się na tym coś zrobić, ale za te pieniądze powinno się udać kupić coś co lepiej rokuje. Najprostszy aabratek, bokakob czy inna kolumna LM będzie łatwiejsza w obsłudze i da lepszy produkt końcowy

grabek246
150
Posty: 197
Rejestracja: poniedziałek, 8 paź 2018, 19:16
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Destylator zimne palce z allegro - czy warto ?

Post autor: grabek246 »

W tej kasie to kolumnę 42mm w miedzi zrobisz. Nawet pokusił bym się o stwierdzenie że na dwie starczy wraz z kegami

Autor tematu
Berlin
10
Posty: 15
Rejestracja: wtorek, 6 lis 2012, 22:34
Podziękował: 10 razy
Re: Destylator zimne palce z allegro - czy warto ?

Post autor: Berlin »

Miedzianą mam od paru lat, pytam dla kogoś. Nie dla siebie.
Ostatnio zmieniony sobota, 15 lut 2020, 22:05 przez radius, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Góral bagienny
2500
Posty: 2875
Rejestracja: środa, 6 mar 2019, 20:40
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Owocówki
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 129 razy
Otrzymał podziękowanie: 549 razy
Re: Destylator zimne palce z allegro - czy warto ?

Post autor: Góral bagienny »

I ktoś Cię będzie przeklinał ja poczyta trochu :o Zastanów się czy warto polecić coś takiego.
Poszukaj w targowisko sporo dobrego sprzętu było wystawione.
Chyba że poszły już :scratch:
Wszystko co " wyprodukuje " nazywam BIMBERKIEM :D
Awatar użytkownika

.Gacek
2000
Posty: 2383
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2015, 14:00
Krótko o sobie: Marzyciel
Ulubiony Alkohol: Własny.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Podziękował: 268 razy
Otrzymał podziękowanie: 338 razy
Re: Destylator zimne palce z allegro - czy warto ?

Post autor: .Gacek »

Kolego @Berlin automat to na chwilę obecną jest dla mnie pralka... A i tak nie zawsze, bo jak dzieciaki przeszmuglują jednorazową husteczkę to wszystko jest w kłakach... I trzeba płukać jeszcze raz :ok:
Masz miedzianą kolumnę i dla kolegi szukasz czegoś na miarę zimnych palców i odstojników??? Tragedia :czytaj:
Poleć lepiej najprostszego aabratka i będzie Cię po stopach całował :mrgreen:
Ostatnio zmieniony sobota, 15 lut 2020, 23:18 przez .Gacek, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam Gacek.

Autor tematu
Berlin
10
Posty: 15
Rejestracja: wtorek, 6 lis 2012, 22:34
Podziękował: 10 razy
Re: Destylator zimne palce z allegro - czy warto ?

Post autor: Berlin »

Panowie, nie zrozumieliśmy się więc łopatologicznie wytłumaczę ;)
Zjawił się kolega (właściwie kuzyn), pytał o ten konkretny sprzęt więc zaproponowałem mu, że założę temat na forum aby inni mogli się wypowiedzieć. Sam jestem przeciwny wszelkim zimnym palcom. Wie jaki mam ja, wie od kogo, wie za ile kupiłem. Wszystkim, którzy się radzili mnie, zawsze polecałem ten właśnie sprzęt i wiem, że przynajmniej dwie osoby go kupiły. Decyzje zakupu nie należą do mnie :) Nie mogę komuś zaglądać do portfela i na siłę wciskać aby właśnie taki a nie inny kupił. Na jaki się zdecyduje, taki będzie miał. Link do tematu zaraz otrzyma więc będzie mógł przeczytać Wasze wypowiedzi.

Rocky1668
2
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 16 lut 2020, 17:14
Re: Destylator zimne palce z allegro - czy warto ?

Post autor: Rocky1668 »

Cześć :) To ja jestem tym znajomym, który chce sobie kupić sprzęcik : )

No czytam czytam (tak to ja ten znajomy) i na coś się zdecyduje. Zapewne będzie to coś takiego jak Berlin ma :)
Ostatnio zmieniony niedziela, 16 lut 2020, 17:55 przez Qba, łącznie zmieniany 1 raz.

arTii
1250
Posty: 1265
Rejestracja: czwartek, 19 lip 2018, 19:55
Krótko o sobie: Blisko 50 lat na karku zobowiązuje do spożywania trunków o podobnym stężeniu ;)
Ulubiony Alkohol: od jakiegoś czasu- mój własny :)
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: podkarpackie
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podziękowanie: 154 razy
Kontakt:
Re: Destylator zimne palce z allegro - czy warto ?

Post autor: arTii »

@Rocky1668 - moim zdanie to błąd wybierać taka sama jak ma kolega. Przecież taką już możesz sobie od niego pożyczyć.
Ja osobiście preferował bym albo wkład w rozbudowę aparatury kolegi (i wtedy macie wspólny wypasiony sprzęt - a przecież nie gotujecie non-stop),
albo wziął bym coś co uzupełni sprzęt kolegi. Nie wiem co @Berlin ma, więc trudniej doradzić
Pędzący hobbysta zajmujący się również odrobinę elektroniką.

Zamówienia i zapytania o sterowniki destylatorów email: info @ sterownikiWiFi.pl lub przez wiadomość PW
Awatar użytkownika

.Gacek
2000
Posty: 2383
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2015, 14:00
Krótko o sobie: Marzyciel
Ulubiony Alkohol: Własny.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Podziękował: 268 razy
Otrzymał podziękowanie: 338 razy
Re: Destylator zimne palce z allegro - czy warto ?

Post autor: .Gacek »

@arTii powiem szczerze, że ja to nie jestem zwolennikiem takich wspólnych sprzętów... Jeszcze się może okazać, że mieszkają od siebie kawał drogi i nawet takie wożenie raz na jakiś czas robi się upierdliwe. A jak już zacznie się jakiś problem z zapachami, aromatami czy choćby z higieną urządzenia to może się okazać, że przestaną być kolegami :box:
Pozdrawiam Gacek.

Autor tematu
Berlin
10
Posty: 15
Rejestracja: wtorek, 6 lis 2012, 22:34
Podziękował: 10 razy
Re: Destylator zimne palce z allegro - czy warto ?

Post autor: Berlin »

arTii pisze:@Rocky1668 - moim zdanie to błąd wybierać taka sama jak ma kolega. Przecież taką już możesz sobie od niego pożyczyć.
Ja osobiście preferował bym albo wkład w rozbudowę aparatury kolegi (i wtedy macie wspólny wypasiony sprzęt - a przecież nie gotujecie non-stop),
albo wziął bym coś co uzupełni sprzęt kolegi. Nie wiem co @Berlin ma, więc trudniej doradzić
Od kilku lat mam ten sprzęt https://destylatorymiedziane.pl/pl/kolu ... /52-wyp-sp

Mimo, że mieszkamy od siebie rzut beretem, to wszelkie pożyczki raczej odpadają. Biedny nie jest, kupi sobie ;)

Rocky1668
2
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 16 lut 2020, 17:14
Re: Destylator zimne palce z allegro - czy warto ?

Post autor: Rocky1668 »

Berlin pisze:
Mimo, że mieszkamy od siebie rzut beretem, to wszelkie pożyczki raczej odpadają. Biedny nie jest, kupi sobie ;)

Pożyczki odpadają :) Chyba postawię na to co ma Berlin :) Zależy mi na prostej konstrukcji. A najważniejsze jest to, żeby od początku do końca była taka sama moc >93% a nie, że na końcu jest spadek.
Ostatnio zmieniony czwartek, 20 lut 2020, 16:58 przez radius, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

.Gacek
2000
Posty: 2383
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2015, 14:00
Krótko o sobie: Marzyciel
Ulubiony Alkohol: Własny.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Podziękował: 268 razy
Otrzymał podziękowanie: 338 razy
Re: Destylator zimne palce z allegro - czy warto ?

Post autor: .Gacek »

O tu masz link...

https://destylatorymiedziane.pl/pl/kolu ... 68-wys-170

Z tej samej stajni co @Berlin ma :ok:
Pozdrawiam Gacek.

Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Destylator zimne palce z allegro - czy warto ?

Post autor: Drupi »

Jeśli już z wyższej półki, to ja proponuję żeby kupił destylator Aabratek OLM z buforem , na pewno będzie zadowolony, jeśli głównie ma być 96 %. Dobrego mistrza mogę polecić na priv.
I like noble drinks.

arTii
1250
Posty: 1265
Rejestracja: czwartek, 19 lip 2018, 19:55
Krótko o sobie: Blisko 50 lat na karku zobowiązuje do spożywania trunków o podobnym stężeniu ;)
Ulubiony Alkohol: od jakiegoś czasu- mój własny :)
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: podkarpackie
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podziękowanie: 154 razy
Kontakt:
Re: Destylator zimne palce z allegro - czy warto ?

Post autor: arTii »

Rocky1668 pisze:A najważniejsze jest to, żeby od początku do końca była taka sama moc >93% a nie, że na końcu jest spadek.
No to albo kolega ma spaprany sprzęt, albo nie umie robić.
Powinno być nie mniej i nie więcej tylko 96%. Każde odstępstwo od tego oznacza że rektyfikcja nie przebiegła prawidłowo.
Pędzący hobbysta zajmujący się również odrobinę elektroniką.

Zamówienia i zapytania o sterowniki destylatorów email: info @ sterownikiWiFi.pl lub przez wiadomość PW
Awatar użytkownika

robert4you
950
Posty: 951
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 18:43
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Destylator zimne palce z allegro - czy warto ?

Post autor: robert4you »

E tam więcej może być.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
************************************************************************

Autor tematu
Berlin
10
Posty: 15
Rejestracja: wtorek, 6 lis 2012, 22:34
Podziękował: 10 razy
Re: Destylator zimne palce z allegro - czy warto ?

Post autor: Berlin »

arTii pisze: No to albo kolega ma spaprany sprzęt, albo nie umie robić.
Powinno być nie mniej i nie więcej tylko 96%. Każde odstępstwo od tego oznacza że rektyfikcja nie przebiegła prawidłowo.
Nie wiem skąd wziął te 93%, u mnie jest więcej.

Mod.
Nie cytuj, cytatów.
Ostatnio zmieniony piątek, 21 lut 2020, 07:28 przez radius, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o kompletne destylatory z Internetu”