Mam mętlik w głowie i potrzebuje porady

Budowa kolumn rektyfikujących.

Autor tematu
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Ostatnio dużo czytam o półkowej i zbieram na jej temat materiał fizyczny i informacyjny.
Chciałem/chcę wszystko zrobić własnym sumptem, mam na tyle zdolności manualnych, że dam radę wszystko zrobić od A do Z, ale chcę to zrobić w miarę "tanio" z miedzi wiem, że nie jest to najtańszy materiał, ale niestety nie posiadam spawarki Tig, więc nierdzewka odpada, chociaż w pierwszym założeniu została uwzględniona, bo polutowanie jej z miedzią lutem miękkim, czy też twardym nie sprawia mi kłopotu, nawet materiał już częściowo zakupiłem. Przeglądałem ostatnio ceny u chińczyków i naszły mnie wątpliwości czy to ma sens :scratch:
Kupując np u nas Tri clampa na rurę 76mm muszę dać praktycznie 90zł, a u chińczyka, za te pieniądze kupię prawie 5 sztuk :shock:
Więc tak sobie myślę czy nie lepiej zrobić zakupy w Chinach, a pozostałą kasę przeznaczyć na spawarkę tig...
promocja

aakk
1150
Posty: 1160
Rejestracja: poniedziałek, 7 sty 2019, 18:55
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowanie: 100 razy
Kontakt:
Re: Mam mętlik w głowie i potrzebuje porady

Post autor: aakk »

Nie kupisz z Chin za 90 zł 5 sztuk tych złącz.
Destylatory ze stali nierdzewnej.
www.ak-spaw.pl
facebook.com/akspawpl
Zapraszam

Autor tematu
użytkownik usunięty
Re: Mam mętlik w głowie i potrzebuje porady

Post autor: użytkownik usunięty »

Ten z linku poniżej wychodzi 23,80 zł po przeliczeniu, ale oglądałem dzisiaj taki, który kosztował 19,80zł po przeliczeniu.
https://pl.aliexpress.com/i/33007904365 ... 65fbC7yAfJ

chprzemo
900
Posty: 911
Rejestracja: poniedziałek, 9 wrz 2013, 20:05
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Mam mętlik w głowie i potrzebuje porady

Post autor: chprzemo »

Nie wiem jaką planujesz zrobić kolumnę ale z doświadczenia wiem, że da się zrobić większość bez spawania... Musisz mieć każdą półkę na złączu? Nie lepiej skręcaną na szpilki? Odpadają duże koszty... Jeśli myślisz o kolpakowej to zrób półkę z KO ale przemyśl dobrze żebyś bez spawania założył kołpaki- te zrób z CU na jakiś gotowcach (kształtki/zaślepki) albo zwyczajnie z rurek i kawałka blachy jako denko i lut...

Na TIGa musisz liczyć pewnie z 700-800 zł żeby komplet Używany kupić wiec jest to jakiś wydatek, jeśli chcesz dłubać w KO to Ok, ale jeśli chcesz kupić tylko na wykonanie tej kolumny to trochę bez sensu...
"Jeśli życie daje Ci cytrynę poproś o sól i tequilę" (cyt. z filmu Who Am I- polecam)

Autor tematu
użytkownik usunięty
Re: Mam mętlik w głowie i potrzebuje porady

Post autor: użytkownik usunięty »

Tiga chcę ogólnie kupić, dla siebie, a przy okazji wykonałbym kolumnę. Mam tyle pomysłów, że trudno z każdym biegać do spawacza, a tym bardziej z technicznie zrobionym rysunkiem.
Rurę cu mam zakupioną 76mm. Posiadam również część materiałów na chłodnicę boczną, znajdą się też różne kształtki i mniejsze średnice rur, a jak będzie potrzeba to kupię miedziane formatki i sobie je wyoble na kształt jaki potrzebuję.
W pierwszej chwili myślałem o zespolonej kolumnie półkowej bez podziału na segmenty, by zaoszczędzić na triclampach, ale jak uszczelnić takie półki :scratch:
Obrazek
Później padło, że zrobię w segmentach, które będą spięte szpilkami np. tak jak Twoja szklana, ale w takiej sytuacji musiał bym i tak pogrubić końce segmentów, bo rura o grubości ścianki 2mm nie specjalnie może stać bezpośrednio na uszczelce, bo przy ściąganiu segmentów prawdopodobnie ją uszkodzi

chprzemo
900
Posty: 911
Rejestracja: poniedziałek, 9 wrz 2013, 20:05
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Mam mętlik w głowie i potrzebuje porady

Post autor: chprzemo »

Jaka jest średnica pólki i rury? Duża tam jest przerwa do uszczelnienia?
"Jeśli życie daje Ci cytrynę poproś o sól i tequilę" (cyt. z filmu Who Am I- polecam)
Awatar użytkownika

.Gacek
2000
Posty: 2383
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2015, 14:00
Krótko o sobie: Marzyciel
Ulubiony Alkohol: Własny.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Podziękował: 268 razy
Otrzymał podziękowanie: 338 razy
Re: Mam mętlik w głowie i potrzebuje porady

Post autor: .Gacek »

japitole pisze: jak uszczelnić takie półki :scratch:
Herbata666 uszczelniał takie półki uszczelkami silikonowymi.. Miał całą szklaną tubę i w nią miał wpasowane półki, zagadaj z nim.
Druga myśl jaka mi przyszła do głowy to osadzenie skręconych półek na gorąco. Powiedzmy że sita masz niemal idealnie dotoczone do średnicy rury. Sita idą do zamrażarki na noc a przy montażu podgrzewasz palnikiem rurę. Podczas pracy i tak wszystkie elementy się rozgrzewają i mogą występować drobne nieszczelności. Najbardziej w takiej zamkniętej kolumnie bolałby mnie fakt, że nie widzę zalewania półek oraz jaki występuje barbotaż na poszczególnych segmentach. Najlepiej to byłoby wstawić okno na każdej z nich. Na chwilę obecną to chyba najtaniej wychodzą szklane segmenty, i można dzielić kolumnę nawet na szpilkach.
Pozdrawiam Gacek.

Autor tematu
użytkownik usunięty
Re: Mam mętlik w głowie i potrzebuje porady

Post autor: użytkownik usunięty »

.Gacek pisze: Najbardziej w takiej zamkniętej kolumnie bolałby mnie fakt, że nie widzę zalewania półek oraz jaki występuje barbotaż na poszczególnych segmentach.
Od razu mówię, że nie są to moje półki...Komplet takiej kolumny wygląda tak
Obrazek
i z tego co mi wiadomo nie są w żaden sposób uszczelniane, ale ponoć nie jest to dobre dla urobku, tak gdzieś wyczytałem na naszym forum
@chprzemo nie pamiętam średnicy, ale z tego co widziałem na inny fotkach, to półki wchodzą na styk .
Ostatnio zmieniony sobota, 18 sty 2020, 01:22 przez użytkownik usunięty, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Mam mętlik w głowie i potrzebuje porady

Post autor: radius »

@japitole, w tym linku do Ali..., to masz ceny samych zacisków do tri clampów. Ceny kompletnych złącz do rury np. 76 to już duuużo wyższe kwoty ;)
https://pl.aliexpress.com/item/40003302 ... b201603_53
SPIRITUS FLAT UBI VULT

chprzemo
900
Posty: 911
Rejestracja: poniedziałek, 9 wrz 2013, 20:05
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Mam mętlik w głowie i potrzebuje porady

Post autor: chprzemo »

Jeśli koniecznie chcesz w rurze miedzianej to idź w kierunku jaki Ci @Gacek podpowiada- półka na wcisk i montaż na stałe, półka nie musi być wcale uszczelniona, minimalna szczelina nie powinna psuć zabawy- w końcu cała idea sitwowych półek polega na ich permanentnej nieszczelności:D Do tego zawsze można nawinąć grubszą warstwę teflonu na krawędź i próbować to wsunąć...

Faktycznie przemyśl czy nie lepiej wejść w rury szklane... Za same złącza zapłacisz tyle co za rury szklane, do tego uszczelki i najprawdopodobniej podliczając wszystko wyjdzie dużo tańsza konstrukcja od TriClamp’ow- z automatu rozwiązują się dwa poważne problemy czyli wziernik i łączenie bo spokojnie szpilki ogarną. Do tego każdy serwis półek jest od razu prostszy- wykręcasz szpilki i pięknie rozsypuje się kolumna na części:)
"Jeśli życie daje Ci cytrynę poproś o sól i tequilę" (cyt. z filmu Who Am I- polecam)

Szlumf
2000
Posty: 2379
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 629 razy
Otrzymał podziękowanie: 583 razy
Re: Mam mętlik w głowie i potrzebuje porady

Post autor: Szlumf »

Swoje półki kołpakowe wciskane na gwintowanym pręcie w szklaną kolumnę zrobiłem ze skręconych dwóch talerzyków stalowych z silikonowym kółkiem między nimi. Talerzyki mają średnicę około 2mm mniejszą od średnicy rury a silikonowe kółko o 2mm większą. Szczelność 100%. Można tez zakupić odpowiednią uszczelkę krawędziową i poprzestać na pojedynczym talerzyku. Ja zdecydowałem się na rozwiązanie z silikonem między talerzykami by mieć regulowaną wysokość spływu.
Ostatnio zmieniony sobota, 18 sty 2020, 08:30 przez Szlumf, łącznie zmieniany 1 raz.

aakk
1150
Posty: 1160
Rejestracja: poniedziałek, 7 sty 2019, 18:55
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowanie: 100 razy
Kontakt:
Re: RE: Re: Mam mętlik w głowie i potrzebuje porady

Post autor: aakk »

japitole pisze:Ten z linku poniżej wychodzi 23,80 zł po przeliczeniu, ale oglądałem dzisiaj taki, który kosztował 19,80zł po przeliczeniu.
https://pl.aliexpress.com/i/33007904365 ... 65fbC7yAfJ
To tylko sama klamra a gdzie obie wywijki które się sprawa do rury?
Edit: własnej doszedłem do postu radiusa który już o tym wspomniał Obrazek
Ostatnio zmieniony sobota, 18 sty 2020, 11:46 przez aakk, łącznie zmieniany 1 raz.
Destylatory ze stali nierdzewnej.
www.ak-spaw.pl
facebook.com/akspawpl
Zapraszam
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Mam mętlik w głowie i potrzebuje porady

Post autor: radius »

@aakk, a zobacz co napisałem trzy posty wcześniej ;) . Po co "dublować" odpowiedzi, nie lepiej trochę więcej czytać co inni napisali? :)
SPIRITUS FLAT UBI VULT

aakk
1150
Posty: 1160
Rejestracja: poniedziałek, 7 sty 2019, 18:55
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowanie: 100 razy
Kontakt:
Re: RE: Re: Mam mętlik w głowie i potrzebuje porady

Post autor: aakk »

@radius Tak właśnie doczytałem Twój post po napisaniu swojego :D ale korzystam z tapatalk, przeczytałem i od razu się odniósłem do tego. Nie zauważyłem że jeszcze tyle postów niżej :D
Wyczyść te posty.. Obrazek
Ostatnio zmieniony sobota, 18 sty 2020, 11:53 przez aakk, łącznie zmieniany 1 raz.
Destylatory ze stali nierdzewnej.
www.ak-spaw.pl
facebook.com/akspawpl
Zapraszam

Autor tematu
użytkownik usunięty
Re: Mam mętlik w głowie i potrzebuje porady

Post autor: użytkownik usunięty »

@radius, nie zwróciłem uwagi co wkleiłem poprzednio, bo robiłem to na szybko, ale popatrz co jest na poniższym linku 8-)
Potrójny zacisk 3 "4" 5 "6" + Adapter do spawania + silikonowa uszczelka
https://pl.aliexpress.com/item/10000073 ... 146aT190lF
Wybierając odpowiedni rozmiar w tym przypadku 76 wyskakuje cena 19,03 zł , po przeliczeniu
@Szlumf rozwiązaniem jest uszczelka zakładana na półkę tyle, że jej grubość, czyli miejsce styku z rurą musi być bardzo cienkie np.05mm
Po to, by przy wkładaniu podwijała się w jedną stronę, a przy wyciąganiu w drugą, czyli musi wyglądać podobnie do pióra wycieraczki samochodowej. Nie będzie sprawiała kłopotu z wkładaniem i wyciąganiem półek, a jednak będzie uszczelniało.
Myślałem o miedzianej kolumnie, bo po pierwsze pracę z miedzią i lutowaniem mam obcykane do bólu, kilkanaście, a może kilkadziesiąt lat praktyki, posiadam już częściowo z kompletowany materiał, poza tym wygląd miedzianej wymiata.
Dzisiaj już ostatni post, bo mam wesele syna.

aakk
1150
Posty: 1160
Rejestracja: poniedziałek, 7 sty 2019, 18:55
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowanie: 100 razy
Kontakt:
Re: Mam mętlik w głowie i potrzebuje porady

Post autor: aakk »

@japitole nie ma tak pięknie.. Chińczyk przeniósł cenę towaru w koszta wysyłki. Obrazek
Destylatory ze stali nierdzewnej.
www.ak-spaw.pl
facebook.com/akspawpl
Zapraszam

Autor tematu
użytkownik usunięty
Re: Mam mętlik w głowie i potrzebuje porady

Post autor: użytkownik usunięty »

3...2...1..Start
Obrazek

aakk
1150
Posty: 1160
Rejestracja: poniedziałek, 7 sty 2019, 18:55
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowanie: 100 razy
Kontakt:
Re: Mam mętlik w głowie i potrzebuje porady

Post autor: aakk »

Gdzie się udało nabyć złącza? Aliexpress?
Destylatory ze stali nierdzewnej.
www.ak-spaw.pl
facebook.com/akspawpl
Zapraszam

Autor tematu
użytkownik usunięty
Re: Mam mętlik w głowie i potrzebuje porady

Post autor: użytkownik usunięty »

Te SMS-y zostały kiedyś zakupione po cenie złomu, złom pochodził z instalacji mleczarskiej.
Postanowiłem, że półka będzie na pojedynczym procap-ie i mam w związku z tym pytanie czy można go skręcić za pomocą śrubki mosiężnej. Wszyscy to robią przy użyciu nierdzewki, ja natomiast zdecydowałem się na mosiądz, bo łatwiej będzie mi wlutować nakrętkę.
Wiem, że można to zrobić bez lutowania, ja jednak zdecydowałem inaczej. Wiem również, że mosiądz jest dopuszczony do instalacji wodnych, spożywczych jednak nie za bardzo mnie to przekonuje.

bociann2
500
Posty: 523
Rejestracja: wtorek, 26 kwie 2011, 12:59
Krótko o sobie: Jestem okropnym człowiekiem, tak mi kiedyś mawiali.
Ulubiony Alkohol: Piwa
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: Jedyna taka w Polsce...
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy
Re: Mam mętlik w głowie i potrzebuje porady

Post autor: bociann2 »

@japitole,
Generalnie mosiądze są:
- dwuskładnikowe- Cu i Zn w różnych proporcjach
- ołowiowe - z dodatkiem Pb
- specjalne- z dodatkiem np. Al, Si, Mn itd
- wysokoniklowe
Potencjalnie można by się obawiać tych ołowiowych.
O ile pamiętam, był gdzieś na forum temat o powierzchniowym odoławianiu mosiężnych części. Ale to chyba tylko tak dla spokoju ducha
Ostatnio zmieniony wtorek, 18 lut 2020, 18:29 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

.Gacek
2000
Posty: 2383
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2015, 14:00
Krótko o sobie: Marzyciel
Ulubiony Alkohol: Własny.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Podziękował: 268 razy
Otrzymał podziękowanie: 338 razy
Re: Mam mętlik w głowie i potrzebuje porady

Post autor: .Gacek »

Prawdopodobnie @Zygmunt opisał to bardzo dokładnie. Jest na tym forum na 100%.
Pozdrawiam Gacek.
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Mam mętlik w głowie i potrzebuje porady

Post autor: radius »

bociann2 pisze:O ile pamiętam, był gdzieś na forum temat o powierzchniowym odoławianiu mosiężnych części.
Może nie nie na tym forum, ale na sąsiednim - https://www.bimber.info/forum/viewtopic.php?t=2094 :ok:
SPIRITUS FLAT UBI VULT

Autor tematu
użytkownik usunięty
Re: Mam mętlik w głowie i potrzebuje porady

Post autor: użytkownik usunięty »

Więc również, dla spokoju ducha wlutuje nakrętki nierdzewne 8-)

Autor tematu
użytkownik usunięty
Re: Mam mętlik w głowie i potrzebuje porady

Post autor: użytkownik usunięty »

Nie wiem jak rozwiązać problem związany z różnicą średnic, a raczej jej brakiem.
Mam rurę Cu 76,1mm, chciałbym do niej dopasować kołnierz triclampa, ale one również są wymiaru 76 - 76,1mm.
triclamp.jpg
Więc ani go nie włożę do środka, ani na zewnątrz rury miedzianej, a lutowanie Cu do KO na styk nie ma żadnego sensu
Wiem, że są techniki rozwalcowania, czy coś takiego, ale w miarę możliwości chciałbym wszystko zrobić sam, tak jak zrobiłem jakiś czas temu elementy grzybka.
Obrazek
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Mam mętlik w głowie i potrzebuje porady

Post autor: radius »

Najprostszym sposobem będzie użycie miedzianej mufy 76,1. Polutujesz i tri clapma i rurę :ok:
SPIRITUS FLAT UBI VULT

slaw369
20
Posty: 28
Rejestracja: czwartek, 22 sie 2019, 18:31
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Mam mętlik w głowie i potrzebuje porady

Post autor: slaw369 »

A najtańszym, wyżarzanie miedzi i nabicie na clampa.

Autor tematu
użytkownik usunięty
Re: Mam mętlik w głowie i potrzebuje porady

Post autor: użytkownik usunięty »

Ciężko by było wbić, mają takie same wymiary zewnętrzne, nawet jakbym jeden element wyżarzał, a drugi zmroził.
@radius, mufa miedziana w cenie 90zł, raczej nie wchodzi w rachubę. Natomiast mufa nierdzewna jest tylko gwintowana(GW) więc musiałbym ją przetoczyć, a tokarkę od kilku lat mam rozebraną, bo była remontowana i jakoś przez tyle lat nie znalazłem czasu na jej złożenie 8-)
Chyba najtaniej wyniosłoby wyoblanie, ale do tego również jest potrzebna tokarka, jednak do tego celu może być również taka do drewna, więc dałbym radę. Formę wytoczyć z drewna, kupić kawałek blachy CU na allegro i w parę minut mam kilka muf po 90zł

aakk
1150
Posty: 1160
Rejestracja: poniedziałek, 7 sty 2019, 18:55
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowanie: 100 razy
Kontakt:
Re: Mam mętlik w głowie i potrzebuje porady

Post autor: aakk »

A nie idzie tego pospawać? Bo coś mi się kojarzy że ktoś tu spawał wizjer z KO do miedzianej rury. Więc da się.
Destylatory ze stali nierdzewnej.
www.ak-spaw.pl
facebook.com/akspawpl
Zapraszam

Autor tematu
użytkownik usunięty
Re: Mam mętlik w głowie i potrzebuje porady

Post autor: użytkownik usunięty »

Polutować umiem, ale nie zdecyduję się na to, że względu na czołowe lutowanie Cu i KO, a spawanie to jeszcze dla mnie za wysokie progi.
Edyta:
Tak na marginesie, wszystkie propozycje są dobre, tylko uwzględnijcie to, że wszystko chciałbym zrobić sam, dlatego tak "kręcę nosem"
Ostatnio zmieniony wtorek, 12 maja 2020, 18:05 przez użytkownik usunięty, łącznie zmieniany 1 raz.

bociann2
500
Posty: 523
Rejestracja: wtorek, 26 kwie 2011, 12:59
Krótko o sobie: Jestem okropnym człowiekiem, tak mi kiedyś mawiali.
Ulubiony Alkohol: Piwa
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: Jedyna taka w Polsce...
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy
Re: Mam mętlik w głowie i potrzebuje porady

Post autor: bociann2 »

@japitole,
spróbuj polutować lutem twardym, ale nie srebrowym. Ja kupilem miedziano-fosforowy po 1, 50 za 50 cm kawałek. Trzyma całkiem dobrze, a dasz go radę stopić zwykłym palnikiem na propan-butan. Tylko pasta z topnikiem do twardego lutu albo boraks jest potrzebny. Z wierzchu objedziesz wąskim paskiem z blaszki Cu nawet na miękko i będzie gitara.
Nie mówię, że to łatwe, ale nawet takiemu epileptykowi jak ja się udało
Awatar użytkownika

.Gacek
2000
Posty: 2383
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2015, 14:00
Krótko o sobie: Marzyciel
Ulubiony Alkohol: Własny.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Podziękował: 268 razy
Otrzymał podziękowanie: 338 razy
Re: Mam mętlik w głowie i potrzebuje porady

Post autor: .Gacek »

aakk pisze:A nie idzie tego pospawać? Bo coś mi się kojarzy że ktoś tu spawał wizjer z KO do miedzianej rury. Więc da się.
Zygmunt spawa wzierniki SMS do Thora fi76mm.
Pozdrawiam Gacek.

Szlumf
2000
Posty: 2379
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 629 razy
Otrzymał podziękowanie: 583 razy
Re: Mam mętlik w głowie i potrzebuje porady

Post autor: Szlumf »

Nie znam się ani na lutowaniu ani na spawaniu więc może napiszę głupotę. Pasek cienkiej blachy miedzianej ucięty skośnie jako obejma na złącze i lutowanie.
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Mam mętlik w głowie i potrzebuje porady

Post autor: radius »

japitole pisze:@radius, mufa miedziana w cenie 90zł, raczej nie wchodzi w rachubę.
No, to z tego trójnika za 45 zł, możesz zrobić sobie dwie mufy i jeszcze ci zostanie na piwo, gdy resztę oddasz na złomie :mrgreen:
https://www.olx.pl/oferta/okazja-ksztal ... zJLLc.html
SPIRITUS FLAT UBI VULT

Autor tematu
użytkownik usunięty
Re: Mam mętlik w głowie i potrzebuje porady

Post autor: użytkownik usunięty »

Oj coś mi się zdaje, że wykorzystam link @radiusa :ok: Wychodzi tanio, a do tego sam mogę to zrobić.

bociann2
500
Posty: 523
Rejestracja: wtorek, 26 kwie 2011, 12:59
Krótko o sobie: Jestem okropnym człowiekiem, tak mi kiedyś mawiali.
Ulubiony Alkohol: Piwa
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: Jedyna taka w Polsce...
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy
Re: Mam mętlik w głowie i potrzebuje porady

Post autor: bociann2 »

Bierz bez namysłu. Cena jak z bajki.

Autor tematu
użytkownik usunięty
Re: Mam mętlik w głowie i potrzebuje porady

Post autor: użytkownik usunięty »

Panowie jaka jest szerokość obejmy triclampa. Nie chodzi o średnicę, ale o szerokość obejmy w którą wchodzą dwa kołnierze i uszczelka, pytam, bo ta obejma będzie musiała zmieścić dwa kołnierze dwie uszczelki plus grubość półki.
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Mam mętlik w głowie i potrzebuje porady

Post autor: radius »

japitole pisze:Panowie jaka jest szerokość obejmy triclampa.
A prosiem... :ok:
obejma-1.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
SPIRITUS FLAT UBI VULT

akczak
50
Posty: 66
Rejestracja: piątek, 15 gru 2017, 20:49
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Mam mętlik w głowie i potrzebuje porady

Post autor: akczak »

Kolego @japitole tu masz specjalne uszczelki 4".
Pólka wchodzi w środek uszczelki a obejma pasujei i nie potrzeba dwóch uszczelek.
https://www.stilldragon.eu/en/gaskets/4 ... asket.html
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kolumny destylacyjne”