WYPEŁNIENIE KOLUMNY zmywak spiralny MIEDŹ

Wszystko o tym co włożyć do kolumn rektyfikacyjnych, jakie zastosować wypełnienie dla uzyskania najlepszego rezultatu...

Autor tematu
czorny10
20
Posty: 22
Rejestracja: niedziela, 3 mar 2013, 00:45
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Post autor: czorny10 »

Witam Bractwo...
Wymieniałem ostatnio zmywaki na sprężynki w mojej kolumnie. Wyczytałem u kogoś na forum, ze w swojej kolumnie instaluje katalizator miedzi na górze kolumny, zamiast na dole. Pomyślałem, spróbuje, kurna, tatuś, może masz fajnego pomysła... Że ponoć na górze miedź się wolniej syfi. Wyjąłem sprężynki miedziane, wygotowałem jak trzeba w sodzie kwasku i wodzie utlenionej, uzyskując przepiękną barwę wody, jak zawsze zresztą, zapakowałem sprężynki i miedź na końcu. Po pierwszym psoceniu ewidentne aromaty siarkowe. Przepuściłem drugi raz i ok. drugie psocenie, to samo, myślę, kurde, raz to mogło być z racji nowego wypełnienia cos nie tak. Ale przecież dobry sprzęt podrasowałem, powinien być lepszy, zjawisko powtarzalne, wszystko jak było.... OOO, nie wszystko, miedź na górze mam teraz... na sobotę szykuje psocenie z glukozy, czasu nie mam za bardzo żeby rozkładać kolumnę (niestety, ekonomia - nie skręcam jej sms-ami, tylko klucz i śruby), wywlekać to wszystko, wysypywać, składać na nowo... Może lepiej dołożyć od dołu drugi katalizator? Miałem zakupić sprężynki, ale znalazłem cudo. Za kilka złotych rozwiązanie problemu... http://allegro.pl/wypelnienie-kolumny-z ... 93692.html
Zamówiłem, zapłaciłem. Czekam. Wczoraj dostałem. I niestety, Drodzy Druhowie Domowego Ducha... Nie nada... Znaczy, zmywak z jednej strony jest zszyty zszywka wykonana z drutu wręcz proszącego się o rdzewienie. Ale to pikuś, bo dwa cięcia narzędzia i nie ma. Natomiast z drugiej strony jest zlepiony PLASTYKIEM. zalana kula paskudnego białego plastyku. Zapewne taki klej na gorąco do pistoletów... Usunięcie tego to katorga. Z 6 zmywakami, które zastępują objętością max jeden lidlowski, bawiłem się tyle czasu, że tą kolumnę bym rozkręcił, rozebrał, wypolerował i złożył. Ja rozumiem, że to zmywak. Ale niech będzie sprzedawany w dziale zmywaków i wtedy ja kupuję do testu, na swoje ryzyko, że może się nada. Ale jest sprzedawany w dziale "gorzelnictwo”, jako "idealnie nadające się na wypełnienie kolumny rektyfikacyjnej". Wiec informuje bractwo, że nie idealnie. Niemniej po wyskubaniu plastyku i uzyskaniu czegoś w rodzaju siatki zapakowałem tym dół kolumny. Jutro test. Pozdrawiam.
Czorny
promocja
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5376
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 666 razy
Kontakt:
Re: WYPEŁNIENIE KOLUMNY zmywak spiralny MIEDŹ

Post autor: Zygmunt »

Ze trzydzieści razy było na forum: zmywaki nie są miedziane, tylko miedziowane. Ba, w tym akurat opisie nie jest to nawet ukryte:

Kod: Zaznacz cały

3 sztuki Zmywaki spiralne metalowe

pokryte 100% miedzią
Więc nawet bez plastiku sie nie nadają- warstwa miedzi jest bardzo cienka, pewnie zniknie po pierwszym czyszczeniu i zostaniesz z zardzewiałymi zmywakami stalowymi.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

Autor tematu
czorny10
20
Posty: 22
Rejestracja: niedziela, 3 mar 2013, 00:45
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: WYPEŁNIENIE KOLUMNY zmywak spiralny MIEDŹ

Post autor: czorny10 »

Zgadzam się. Miały być na raz. Ale tym bardziej opis - "idealnie nadają się na wypełnienie kolumny rektyfikacyjnej" jest kłamliwy. Na wątek o zmywakach miedziowanych nie trafiłem, albo bardzo dawno temu i zapomniałem. Tak jak pisałem, mam w kolumnie sprężynki i musze je przesypac z góry na dół. Eksperyment nieudany... Pozdrawiam
Awatar użytkownika

Lootzek
850
Posty: 887
Rejestracja: środa, 19 wrz 2012, 00:23
Krótko o sobie: Psotnik, dłubacz i leń patentowany.
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 97 razy
Otrzymał podziękowanie: 171 razy
Re: WYPEŁNIENIE KOLUMNY zmywak spiralny MIEDŹ

Post autor: Lootzek »

Tym bardziej że ta miedź musi być czymś pokrywana - u mnie leżą takie pod zlewem od dwóch lat i nadal błyszczą jak nowe.

fuxe
10
Posty: 12
Rejestracja: niedziela, 12 sty 2014, 10:53
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: WYPEŁNIENIE KOLUMNY zmywak spiralny MIEDŹ

Post autor: fuxe »

Po jednej destylacji przestaną błyszczeć i staną się czarne, a po drugiej to już rozsypka. Ten produkt to zwykła stal pokryta mikroskopijną warstwą miedzi. A oferowanie tego, jako rewelacja do kolumny to zwykłe oszustwo.
Awatar użytkownika

Trener
900
Posty: 914
Rejestracja: środa, 24 lip 2013, 21:19
Krótko o sobie: Taki sobie ze mnie psotnik ;)
Ulubiony Alkohol: Benedyktynka
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 152 razy
Otrzymał podziękowanie: 150 razy
Re: WYPEŁNIENIE KOLUMNY zmywak spiralny MIEDŹ

Post autor: Trener »

Może najpierw zarchiwizujmy tę aukcje "dla potomnych" http://www.allegromat.pl/aukcja156686
Gdy sam je kupowałem, na opakowaniu (i w opisie aukcji najprawdopodobniej też) było napisane, iż jest to "Oczyszczacz do garnków z miedzi". W tym przypadku masz wyraźnie napisane "pokryty jest 100% miedzią".
Co do tematu o zmywakach miedzianych, znajdziesz go np. tutaj http://alkohole-domowe.com/forum/zmywak ... t7849.html
Po drogach jeździ masa świrów i psychopatów. Pędzą na złamanie karku, nie zważając na nic... Aż czasami trudno mi ich wyprzedzić.
Awatar użytkownika

Lootzek
850
Posty: 887
Rejestracja: środa, 19 wrz 2012, 00:23
Krótko o sobie: Psotnik, dłubacz i leń patentowany.
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 97 razy
Otrzymał podziękowanie: 171 razy
Re: WYPEŁNIENIE KOLUMNY zmywak spiralny MIEDŹ

Post autor: Lootzek »

fuxe pisze:Po jednej destylacji przestaną błyszczeć i staną się czarne, a po drugiej to już rozsypka. Ten produkt to zwykła stal pokryta mikroskopijną warstwą miedzi. A oferowanie tego, jako rewelacja do kolumny to zwykłe oszustwo.
Wiem. Nawet nie usiłowałem tego pchać do aparatury. Kupiłem je kiedyś w zupełnie innym celu, nie przydały się i tak leżą bidule ;). Z czystej ciekawości poddałem fragment testowi z kwaskiem i tak jak piszesz: kompletny rozpad.
Awatar użytkownika

Modricz
20
Posty: 22
Rejestracja: sobota, 8 gru 2018, 23:49
Krótko o sobie: Nie ważne kim jestem, ważne że smakuje
Ulubiony Alkohol: Bimberek
Status Alkoholowy: Producent Bimberku
Re: WYPEŁNIENIE KOLUMNY zmywak spiralny MIEDŹ

Post autor: Modricz »

Witam, wszyscy piszą że nie ma zmywaków miedzianych, trochę odświeżę temat i proszę o odpowiedzi jak najwięcej ludzi. Co powiecie o tym? Sprzedawca pisze ze jest wykonany z drutu miedzianego i jest to 100% miedź, CU, prawda czy jednak ściema.?
https://allegro.pl/oferta/zmywak-miedzi ... e=facebook
I tak się zaczyna wielka przygoda,
W stalowej bani drożdże i woda.
5 kilo cukru i trochę czasu,
Lecz dziś chlejemy z naszych zapasów.
Co tu chlejemy dziś? –BIMBER!
Co tu pędzimy dziś? –BIMBER!
Wszyscy razem kielichy w górę,
Wlewam do mordy zagryzam ogórem

PETER29
850
Posty: 897
Rejestracja: piątek, 18 lut 2011, 16:28
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Czysta i browar
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: ŚLĄSKIE
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 104 razy
Re: WYPEŁNIENIE KOLUMNY zmywak spiralny MIEDŹ

Post autor: PETER29 »

Złota łopata za odkopanie tematu. Po co chcesz wywazac otwarte drzwi. Zobacz cenę tego zmywaka. Jeśli chcesz za podparcie kup zmywak lidlowski wsadź to i zasyp sprezynkami miedzianymi.
_______________________________________________________________________________
Pozdrawiam KRZYSZTOF
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wypełnienie kolumny”