Jaki destylator kupić?

Pytania o kompletne destylatory z Allegro, OLX, sklepów internetowych itp.
Regulamin forum
W celu zwiększenia funkcjonalności prosimy, by nowe tematy miały tytuł dokładnie taki, jaki nosi dana aukcja lub sprzęt w danym sklepie. Nie należy dopisywać pytań o inne aukcje w już istniejącym temacie- dzięki temu łatwiej będzie można szukać sprzętów w przyszłości i unikniemy dublowania tematów o tych samych sprzętach.

Strony z aukcjami Allegro dostępne są 30 dni. Potem wygasają i temat pozostaje bez odniesienia do produktu.
Żeby uniknąć problemu wygaśniętych linków prosimy o wstawianie zamiast adresu aukcji Allegro linku z serwisu http://archi.inosak.org/
(allegromat stał się płatny).

Jak to zrobić?

1. Wchodzimy na wybraną aukcję i kopiujemy jej numer: np: 34556346566454
2. Wchodzimy na stronę http://archi.inosak.org/ i wpisujemy/wklejamy numer aukcji:
3. Kopiujemy link do zarchiwizowanej aukcji:
4. Wklejamy otrzymany link do forum.

Można także wykonać prosty zrzut ekranu za pomocą programy np https://www.screenpresso.com/.


Tematy, które w tytule nie będą zgodne z tytułem aukcji będą warunkowo poprawiane, lub usuwane.
Pamiętaj ! Administracja ma prawo do kasowania/nieakceptowania tematów z linkami do Allegro.

Autor tematu
Kubson
1
Posty: 1
Rejestracja: sobota, 1 lut 2014, 15:55

Post autor: Kubson »

Dzień dobry,

Jestem na forum od 2014 roku, jednak nigdy się nie udzielałem, jedynie czytałem posty bardziej doświadczonych kolegów.
Tym razem chciałbym poradzić się jaki sprzęt dostępny na rynku polecacie zakupić.
Przez 5 lat "pracowałem" na takim sprzęcie:
https://www.ebay.pl/itm/263459254795
Destylator automatyczny, automatyczny odbiór 96%, łatwo i przyjemnie. Przez te 5 lat psociłem w UK. Ja wróciłem do kraju a mój sprzęt został w UK, teraz chce kupić nowy destylator.
Co byście polecili ? Budżet zakładałem do 3 tyś zł, ale może być droższy sprzęt jeśli na prawdę będzie dobry, górna granica to 4tyś. Zamierzam pędzić z nastawów cukrowych.
Podaje kilka linków z allegro, czy któryś z tych sprzętów jest wart zakupu ?
Pozdrawiam serdecznie

https://allegro.pl/oferta/de50-manual-s ... 8739318545

https://allegro.pl/oferta/destylator-aa ... 8573526513

https://allegro.pl/oferta/zestaw-aabrat ... 6756671831
Awatar użytkownika

Pablito
200
Posty: 222
Rejestracja: środa, 21 lis 2018, 11:45
Krótko o sobie: Osoba szukająca swojego JA nie tylko w szkle :P
Ulubiony Alkohol: Księżycówka
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: Błędów
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 26 razy
Re: Jaki destylator kupić?

Post autor: Pablito »

Każdy z podlinkowanych destylatorów nie ma sterowania automatycznego.
Szukaj destylatorów z buforem i odbiorem OLM

Moja opinia co do podlinkowanych destylatorów:
1. Trochę za drogi.
2. Producent produkuje aparatury z zimnymi palcami i odstojnikami, więc nie mam pewności, czy dobrze zna sztukę rektyfikacji absolutu.
3. Dobry, mógłby oferować sprzęt z OLM i termometrem cyfrowym w beczce.


Skontaktuj się z forumowymi producentami, to pomogą ci ze skompletowaniem zestawu przy założonym budżecie:
Herbata666 & Akas
Franzmaster (aabratek.pl)
KS2507 (inoxstill.pl)
Kula (stalowkasklep.pl)
Zygmunt (destylatorymiedziane.pl)
33cezary (destylaty.pl) - sprzęt z pierwszego linku

chprzemo na targowisku ma coś wystawione, to może Ci strugnie cały destylator

PS. Przepraszam, jeśli kogoś nie wymieniłem z producentów
"Kto pyta, nie błądzi. Kto nie pyta, nigdy się nie dowie."
Awatar użytkownika

Lord Pagon
200
Posty: 215
Rejestracja: sobota, 1 lip 2017, 17:08
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 7 razy
Re: Jaki destylator kupić?

Post autor: Lord Pagon »

4 klocki to fajny sprzęcik do rozbudowy pomijając sterowanie SkN i elektrozawory może troche braknie na zbiornik szyty na miare pomijając przy tym bufor na poczatku . Zalezy jaka wydajność cie interesuje a jak około 1,5 l /h to powinno być pięknie na zbiorniku 60l i rura 2,5 " . Potem dokupisz sterownik i elektrozawory i półautomat będzie. Jesli wydajności 2-3 l to rura 70-76,1

Simsones
5
Posty: 6
Rejestracja: sobota, 14 gru 2019, 17:16
Podziękował: 1 raz
Re: Jaki destylator kupić?

Post autor: Simsones »

Witam wszystkich użytkowników.
Z racji że jestem niedoświadczony i dopiero chciałbym zacząć przygodę z domową produkcją (oczywiście na własne potrzeby max 10l rocznie czystego alkoholu) proszę Was o poradę jaki destylator wybrać.
Wiem, są różne fora itp., w internecie jest mnóstwo tych urządzeń - ceny tych małych na szybkowarze zaczynają się od 300zł,
a tych profesjonalnych dochodzi do 3000zł .
Może ma ktoś jakieś opinie i uwagi dotyczące wyboru takiego urządzenia, albo posiada takie.
Głównie robione byłyły cukrówki i ewentualnie jakieś wino przepuszczone.
Chciałbym się wyrobić max do 1000zl .
Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.
Co myślicie o tym - https://m.olx.pl/oferta/destylator-okaz ... n=5&page=4
Ostatnio zmieniony sobota, 14 gru 2019, 21:22 przez inblue, łącznie zmieniany 1 raz.

PETER29
850
Posty: 897
Rejestracja: piątek, 18 lut 2011, 16:28
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Czysta i browar
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: ŚLĄSKIE
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 104 razy
Re: Jaki destylator kupić?

Post autor: PETER29 »

Jest to najprostszy destylator pot still. O ile do owocowych destylatów będzie ok tak do cukrówki nie za bardzo, chyba że lubisz typowy smak bimbru. Nie pisze nic o wypełnieniu a to ważna sprawa. Termometr na górze dobry ale do pieca CO choć nie do końca bo teraz stosują już elektroniczne. Jeśli masz troszkę zdolności manualnych proponuję mikro pot still z miedzi.
_______________________________________________________________________________
Pozdrawiam KRZYSZTOF

Simsones
5
Posty: 6
Rejestracja: sobota, 14 gru 2019, 17:16
Podziękował: 1 raz
Re: Jaki destylator kupić?

Post autor: Simsones »

https://www.bimber.info/forum/download/ ... &mode=view takie coś miał Pan na myśli ?? Główne chodzi mi o taki uniwersalny sprzęt do różnych nastawów , nie planuje jakiejś masowej produkcji . Myślę zrobić na szybkowarze lub garnku nierdzewnym ok15 litrów zależy co kupię ,a górę pociągnąć z miedzi ( 1 cal). Tylko jest jeden problem w ciągle się zastanawiam nad długością kolumny i chłodnicy oraz jak to wszystko złożyć do kupy żeby to miało ręce i nogi .

Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Jaki destylator kupić?

Post autor: Drupi »

Z doświadczenia większość na tym forum powie ci, że sprzęt z tego linku nie pozwoli ci zrobić dobrego bimbru, bo tak to można nazwać, który spełni normy zdrowotne po przebadaniu w Katowicach w laboratorium, a szczególnie z cukru. Czy zrobisz litr na rok, czy 100 L to i tak powinno być z wypełnieniem, a wtedy koszt inny. Kup coś starego aabratka z wypełnieniem, bo na zdrowie potem możesz wydać dużo.
Ostatnio zmieniony niedziela, 15 gru 2019, 17:08 przez Drupi, łącznie zmieniany 1 raz.
I like noble drinks.
Awatar użytkownika

Pablito
200
Posty: 222
Rejestracja: środa, 21 lis 2018, 11:45
Krótko o sobie: Osoba szukająca swojego JA nie tylko w szkle :P
Ulubiony Alkohol: Księżycówka
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: Błędów
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 26 razy
Re: Jaki destylator kupić?

Post autor: Pablito »

Drupi, ten sprzęt właśnie służy do produkcji bimbru. Czystego spirytusu nie uzyska, ale destylaty zbożowe i owocowe jak najbardziej. Nie strasz nowego kolegi, bo się zniechęci.
To działa jak alembik, a niektórzy z forumowiczów wykorzystują tę zasadę działania przy produkcji swoich okowit
"Kto pyta, nie błądzi. Kto nie pyta, nigdy się nie dowie."

Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Jaki destylator kupić?

Post autor: Drupi »

Tak. To jest do bimbru. Nie dopisałem słowa "dobrego". I wyszło inaczej. Mi nie smakują produkty z odorkiem, i piekące. Próbowałem różne na weselach. Na jednym był 70 % po to żeby zabić odór, i smak. I tak nie był lepszy.
Ostatnio zmieniony niedziela, 15 gru 2019, 17:21 przez Drupi, łącznie zmieniany 1 raz.
I like noble drinks.
Awatar użytkownika

nemeto
550
Posty: 554
Rejestracja: piątek, 20 gru 2013, 05:23
Krótko o sobie: Nie chcesz znajdziesz powód - chcesz znajdziesz sposób.
Ulubiony Alkohol: Swój.
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 104 razy
Re: Jaki destylator kupić?

Post autor: nemeto »

Dołóż troszkę i tak jak wyżej jakiegoś aabratka kup. Ja psociłem na typowym potstilu, później myślałem o sprzęcie za 1000. Troszkę poczytałem forum i zwiększyłem budżet do 2000. Jeszcze więcej poczytałem i mówię max to 3k, ale jak to życie wyszło troszkę więcej ;). Nie żałuję, 3 dni i mam 9 l posty 96%. Dołóż troszkę i będziesz zadowolony. Ja po określeniu kosztów i zysków przypadających na 1 kg cukru w stosunku do ceny rynkowej spirytusu, kupiłem tyle cukru po którego przerobieniu kolumna mi się zwróci ;) później to już czysty plus (oczywiście robię tylko dla siebie).

Simsones
5
Posty: 6
Rejestracja: sobota, 14 gru 2019, 17:16
Podziękował: 1 raz
Re: Jaki destylator kupić?

Post autor: Simsones »

https://padew.pl/pl/destylator-nierdzew ... 0-242.html znalazłem nawet sklep w mojej okolicy 1300 zl . Z tego co czytałem o aabratkach to już taka mała fabryczka. Co o tym myślicie? Dodam, że nie chce się bawić w składanie destylatora bo nigdy nie wiadomo co z tego by wyszło a koszta i tak trza ponieść .
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 16 gru 2019, 15:48 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Pablito
200
Posty: 222
Rejestracja: środa, 21 lis 2018, 11:45
Krótko o sobie: Osoba szukająca swojego JA nie tylko w szkle :P
Ulubiony Alkohol: Księżycówka
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: Błędów
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 26 razy
Re: Jaki destylator kupić?

Post autor: Pablito »

Szmecl z wielką kupą błędów
"Kto pyta, nie błądzi. Kto nie pyta, nigdy się nie dowie."
Awatar użytkownika

nemeto
550
Posty: 554
Rejestracja: piątek, 20 gru 2013, 05:23
Krótko o sobie: Nie chcesz znajdziesz powód - chcesz znajdziesz sposób.
Ulubiony Alkohol: Swój.
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 104 razy
Re: Jaki destylator kupić?

Post autor: nemeto »

Jest takie powiedzenie " chytry 2 razy traci";). Poczytaj, zwiększ budget i nie baw się w półśrodki. A czy aabratek to fabryka, na pewno zaspokaja potrzeby, a i masz surowiec do eksperymentów, a jak się coś nie uda "koniki" zawsze można odzyskać czyste. Moja luba najperw kręciła nosem na wielkość i koszt, ale jak jej zaserwowałem jej ulubioną mieszankę soku z cytryny, miodu i procentów w ilości 10 litrów już jest wszystko ok ;)

Simsones
5
Posty: 6
Rejestracja: sobota, 14 gru 2019, 17:16
Podziękował: 1 raz
Re: Jaki destylator kupić?

Post autor: Simsones »


arTii
1250
Posty: 1265
Rejestracja: czwartek, 19 lip 2018, 19:55
Krótko o sobie: Blisko 50 lat na karku zobowiązuje do spożywania trunków o podobnym stężeniu ;)
Ulubiony Alkohol: od jakiegoś czasu- mój własny :)
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: podkarpackie
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podziękowanie: 154 razy
Kontakt:
Re: Jaki destylator kupić?

Post autor: arTii »

Obydwa odpuść sobie. Za dużo do przerabiania...
Już nie mówiąc o tym, że ten z drugiego linka, to ma w opisie takie błędy ortograficzne że oczy bolą od czytania. A jeśli producent ma problem z opanowaniem edytora tekstów (podkreśla błędy), to bardziej skomplikowane sprzęty tez go przerosną ;)
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 20 sty 2020, 13:29 przez arTii, łącznie zmieniany 1 raz.
Pędzący hobbysta zajmujący się również odrobinę elektroniką.

Zamówienia i zapytania o sterowniki destylatorów email: info @ sterownikiWiFi.pl lub przez wiadomość PW

Simsones
5
Posty: 6
Rejestracja: sobota, 14 gru 2019, 17:16
Podziękował: 1 raz
Re: Jaki destylator kupić?

Post autor: Simsones »

To co polecacie ??
Awatar użytkownika

nemeto
550
Posty: 554
Rejestracja: piątek, 20 gru 2013, 05:23
Krótko o sobie: Nie chcesz znajdziesz powód - chcesz znajdziesz sposób.
Ulubiony Alkohol: Swój.
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 104 razy
Re: Jaki destylator kupić?

Post autor: nemeto »

Pytanie jaki budżet. Kula i Franz mają swoje stronki popatrz na sprzęty i decyduj. Ewentualnie skontaktuj się z innymi konstruktorami, osobiście mam maszynkę od Akasa, która nie dość, że działa idealnie to jeszcze oko cieszy. Nikt na forum nie przytaknie, ani nie utwierdzi Cię w przekonaniu, że jakiś sprzęt będzie ok jeśli już na pierwszy rzut oka coś w nim nie gra. Mówisz o produkcji max 10 l rocznie, szczerze na takie ilości szkoda zachodu - lepiej kupić spirytus i go rozmaić. Wiesz zapotrzebowanie rośnie wprost proporcjonalnie do możliwości produkcyjnych ;) Ja przy kotle 50l nie wiem czy się wyrobię - święta, komunia syna, zaraz chrzciny następnego potomka, LP coś już też mówi o tym, że się jej ulubiona nalewka kończy, a i by chciała popróbować nalewek z innych surowców, tu znajomi zapraszają - a wiadomo z pustą ręką się nie chodzi;)
Awatar użytkownika

george1255
350
Posty: 397
Rejestracja: wtorek, 13 lut 2018, 14:50
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Piwo/ Cydr/ Bimberek
Status Alkoholowy: Konstruktor
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 27 razy
Re: Jaki destylator kupić?

Post autor: george1255 »

@Nemeto ma rację, 10l jak uzyskasz po 2.5 gotowania, zaczniesz szukać przepisów na nalewki, likiery itd to nie nadążysz nastawów robić.
Ja uzyskałem w sobotę 10l z 2.5, 2l dla wujka rozrobiłem bo dał surowiec na 2l, zrobiłem 5l cytrynówki, 2-3 butelki na wódkę zrobiłem i zostało ok 5l a mamy wtorek :)

Masz pewien budżet, napisz do @akasa, do @kuli, opisz spisz sobie dokładnie jakiego sprzętu oczekujesz, wyślij do nich, oni wycenią i podpowiedzą. Nie oglądaj niczego na allegro i olx, szukaj sprzętu od forumowych producentów, przejrzyj Targowisko. Tam też sprzedają, nowe i używane sprzęty.
TERMOMETRY WIFI
https://www.facebook.com/TermometryWIFI/

Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Jaki destylator kupić?

Post autor: Drupi »

Ja polecam @akasa, on robi tak żeby nic nie brakowało albo wcale nie robi. Np. u uniektórych brakuje spustu zbiornika, to dźwiganie nie jest tyle warte co cena tego spustu. To taki przykład. A czasem brakuje dużo więcej.
Zamów Abratek LM, lub Aabratek OLM, jeszcze lepszy.
I like noble drinks.

Simsones
5
Posty: 6
Rejestracja: sobota, 14 gru 2019, 17:16
Podziękował: 1 raz
Re: Jaki destylator kupić?

Post autor: Simsones »

https://m.olx.pl/oferta/kolumna-aabrate ... n=5&page=1 jest to kolumna jednego z użytkowników tego forum , co o tym myślicie . Warto sobie głowę zawracać ?? Przepraszam że tak tu wymyślam na forum , ale poprostu nie znam się , a wtopić kasę nie sztuką w coś co nie będzie spełniać podstawowych zasad destylacji.

arTii
1250
Posty: 1265
Rejestracja: czwartek, 19 lip 2018, 19:55
Krótko o sobie: Blisko 50 lat na karku zobowiązuje do spożywania trunków o podobnym stężeniu ;)
Ulubiony Alkohol: od jakiegoś czasu- mój własny :)
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: podkarpackie
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podziękowanie: 154 razy
Kontakt:
Re: Jaki destylator kupić?

Post autor: arTii »

Co mi się rzuca:
- niechlujnie zrobione zasilanie i odbiór wody ze skraplacza
- matowe wykończenie? Jakby pomalowane farbą "srebrzanką" - wiem że to tylko estetyka, ale....
- łączona na kołnierze - czyli bardzo budżetowa - nic o połączeniu kolumny z KEGiem
Dolicz do tego zbiornik, wypełnienie, jakiś OLM, ewentualnie wizjer.... i osiągniesz cenę za którą kupisz np. u Akasa (ja mam sprzęt od niego więc chwalę) aparaturę o którą nie będziesz musiał pytać na grupie czy warto :)
Pędzący hobbysta zajmujący się również odrobinę elektroniką.

Zamówienia i zapytania o sterowniki destylatorów email: info @ sterownikiWiFi.pl lub przez wiadomość PW
Awatar użytkownika

sero
250
Posty: 262
Rejestracja: środa, 12 gru 2012, 23:24
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: każdy najlepiej czysty
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Podziękował: 30 razy
Otrzymał podziękowanie: 55 razy
Re: Jaki destylator kupić?

Post autor: sero »

Płacisz wymagasz. To jest moja rurka budżetowa jak to napisałeś. Po pierwsze połączenia wody na szybkozłącza do węża ogrodowego bo tanie. Po drugie głowica szkiełkowana, satyna. Po trzecie kryzy bo trzeba ciąć koszta, żeby była tania. Z grzałką i kegiem około 1000 zł. SMS, TC to coś co nie wpływa na pracę. @atTii powiedz to ludziom którzy zaczynają a nie są na forach, lepiej niech kupi poprawnego aabratka a nie zimne paluchy z odstojnikani.

arTii
1250
Posty: 1265
Rejestracja: czwartek, 19 lip 2018, 19:55
Krótko o sobie: Blisko 50 lat na karku zobowiązuje do spożywania trunków o podobnym stężeniu ;)
Ulubiony Alkohol: od jakiegoś czasu- mój własny :)
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: podkarpackie
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podziękowanie: 154 razy
Kontakt:
Re: Jaki destylator kupić?

Post autor: arTii »

@sero - bez urazy - ale te wystające rurki karbowanki, to aż się proszą żeby je schować - ja osobiście bym się obawiał, że to wcześniej czy później pęknie. A przecież jest nakrętka i nypel, więc można to "na stałe" umocować w denku. Złączki ogrodowe - nie są najgorsze, chociaż dobre tez nie są :) Ja preferuję złącze TECAN
Co do taniości - zapewne masz częściowo rację, jednak jeśli ktoś pyta tutaj na forum to niestety wytykam to co widzę i mi się nie podoba.

A tak poza tematem - nie wiedziałem że tak blisko mnie mieszkasz - szkoda że te motocykle to nie moja bajka, ja sporo cięższym się wożę :)
Pędzący hobbysta zajmujący się również odrobinę elektroniką.

Zamówienia i zapytania o sterowniki destylatorów email: info @ sterownikiWiFi.pl lub przez wiadomość PW
Awatar użytkownika

sero
250
Posty: 262
Rejestracja: środa, 12 gru 2012, 23:24
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: każdy najlepiej czysty
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Podziękował: 30 razy
Otrzymał podziękowanie: 55 razy
Re: Jaki destylator kupić?

Post autor: sero »

Nie, nieobrażam się. To prawda że większość kupuje oczami, wypicowane jak u psa ... Jak zakładam na prosto to zaraz węże się załamują i lepiej niech to wisi w dół. Mam też szybkozłącza kątowe i je stosuję.

legotrex
2
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 18 sty 2020, 12:11
Re: Jaki destylator kupić?

Post autor: legotrex »

@sero dobrze wiedzieć że ktoś w "okolicy" robi takie fajne budżetowe kolumny

Wysłane z mojego ZUK Z2131 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika

tonku
50
Posty: 99
Rejestracja: wtorek, 14 paź 2014, 19:50
Ulubiony Alkohol: Szampan cukrowy na BL
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Jaki destylator kupić?

Post autor: tonku »

arTii pisze:Ja preferuję złącze TECAN
Co to za złącze?

arTii
1250
Posty: 1265
Rejestracja: czwartek, 19 lip 2018, 19:55
Krótko o sobie: Blisko 50 lat na karku zobowiązuje do spożywania trunków o podobnym stężeniu ;)
Ulubiony Alkohol: od jakiegoś czasu- mój własny :)
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: podkarpackie
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podziękowanie: 154 razy
Kontakt:
Re: Jaki destylator kupić?

Post autor: arTii »

Po raz kolejny przekonuje się, że pod wpływem, nie powinienem pisać ;)
miało być złącze TEKALAN
[quote="sero"ak zakładam na prosto to zaraz węże się załamują i lepiej niech to wisi w dół. Mam też szybkozłącza kątowe i je stosuję.[/quote]
Tak, masz rację, jeśli idą prosto , to jest problem bo się załamują.
Ale są jeszcze takie urządzenia jak kolanko 90° :D
Ostatnio zmieniony środa, 29 sty 2020, 21:47 przez arTii, łącznie zmieniany 1 raz.
Pędzący hobbysta zajmujący się również odrobinę elektroniką.

Zamówienia i zapytania o sterowniki destylatorów email: info @ sterownikiWiFi.pl lub przez wiadomość PW
Awatar użytkownika

linux
30
Posty: 32
Rejestracja: wtorek, 31 mar 2020, 20:46
Podziękował: 20 razy
Re: Jaki destylator kupić?

Post autor: linux »

Witam,
Podepnę się ;)
Znalazłem aabartka z buforem za 2800 na allegro,
https://allegro.pl/oferta/destylator-aa ... 9036672741
1150zł taniej niż oryginał.
Zna ktoś tą firmę? Warto?
Awatar użytkownika

Zwodzik
10
Posty: 16
Rejestracja: piątek, 13 gru 2019, 08:03
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Jaki destylator kupić?

Post autor: Zwodzik »

Cześć. Posiadam ten destylator z tej firmy, byłem u nich osobiście. Ze sprzętu jestem zadowolony, gość wszystko doradził, mogę polecić aczkolwiek poczekaj na opinie innych.

Wysłane z mojego CMR-W09 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika

Erazer
200
Posty: 206
Rejestracja: sobota, 8 lut 2020, 19:31
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 7 razy
Re: Jaki destylator kupić?

Post autor: Erazer »

U forumowego kolegi Akasa dostaniesz sprzęt lepszej klasy, za nawet mniejsze pieniądze.
Naprawdę, napisz do niego i Ci super doradzi

Ten sprzęt z linku w sumie okej, szkoda że nie ma cyfrowego termometru w kegu, nie wiadomo także jakie dokładnie wypełnienie jest w kolumnie - tylko sprężynki KO, więc można podejrzewać że to nie plipek ani HENITOM.
Nie śpiesz się z zakupem i rzucaj też okiem na targowisko forumowe, czasem ktoś coś ciekawego wystawia.
Awatar użytkownika

Zwodzik
10
Posty: 16
Rejestracja: piątek, 13 gru 2019, 08:03
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Jaki destylator kupić?

Post autor: Zwodzik »

Wypełnienie to sprężynki pryzmatyczne i miedź po samą latarkę.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika

nemeto
550
Posty: 554
Rejestracja: piątek, 20 gru 2013, 05:23
Krótko o sobie: Nie chcesz znajdziesz powód - chcesz znajdziesz sposób.
Ulubiony Alkohol: Swój.
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 104 razy
Re: Jaki destylator kupić?

Post autor: nemeto »

Kolumna z linku wyskakuje mi za 3,2k. Szczerze za tą cenę nie brałbym. Bufor na wąskim, brak dodatkowego wlewu, brak regulacji mocy i ten termometr na kegu. Dobrym rozwiązaniem jest również spust z bufora prosto do kega. Napisz do Akasa nie będziesz zawiedziony

MARIO460
1
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 8 lut 2021, 19:47
Re: Jaki destylator kupić?

Post autor: MARIO460 »

Witam wszystkich . Można poprosić o jakiś kontakt do pana akasa?
Awatar użytkownika

MASaKrA_Domingo
1000
Posty: 1047
Rejestracja: wtorek, 31 mar 2020, 21:29
Krótko o sobie: Uczmy się nie wyważać otwartych drzwi.
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 47 razy
Otrzymał podziękowanie: 175 razy
Re: Jaki destylator kupić?

Post autor: MASaKrA_Domingo »

Alkohol pity z umiarem nie szkodzi nawet w dużych ilościach!
Awatar użytkownika

Dar-cukrowni
2
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 14 gru 2021, 21:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: whiskey, NIE whisky !
Status Alkoholowy: Drinker
Re: Jaki destylator kupić?

Post autor: Dar-cukrowni »

Proszę Was o podzielenie się doświadczeniami jak się Wam widzi ten sprzęt, być może ktoś z Was go posiada i coś doradzi. Szukam czegoś do tych słabszych tematów 60-70.
https://www.olx.pl/d/oferta/destylator- ... 933b31e930
Wszystko, co naprawdę lubię, jest albo niemoralne, albo nielegalne, albo tuczące.
Awatar użytkownika

Góral bagienny
2500
Posty: 2875
Rejestracja: środa, 6 mar 2019, 20:40
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Owocówki
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 129 razy
Otrzymał podziękowanie: 549 razy
Re: Jaki destylator kupić?

Post autor: Góral bagienny »

Dar-cukrowni pisze:Proszę Was o podzielenie się doświadczeniami jak się Wam widzi ten sprzęt, być może ktoś z Was go posiada i coś doradzi. Szukam czegoś do tych słabszych tematów 60-70.
https://www.olx.pl/d/oferta/destylator- ... 933b31e930
Odpuść sobie ;) poszukaj pot-still z Destylatory Miedziane :ok:
Wszystko co " wyprodukuje " nazywam BIMBERKIEM :D
Awatar użytkownika

Dar-cukrowni
2
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 14 gru 2021, 21:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: whiskey, NIE whisky !
Status Alkoholowy: Drinker
Re: Jaki destylator kupić?

Post autor: Dar-cukrowni »

Dzięki za odpowiedź, tak się składa że do Motycza mam jakieś 15km :D tylko kolejny dylemat Elite czy Premium.
Co do sprzętu z linku przemawia do mnie rura 76mm,aromatyzer i papuga oraz wysokość całego zestawu, choć to nie jest jakiś duży problem.
Wszystko, co naprawdę lubię, jest albo niemoralne, albo nielegalne, albo tuczące.

arTii
1250
Posty: 1265
Rejestracja: czwartek, 19 lip 2018, 19:55
Krótko o sobie: Blisko 50 lat na karku zobowiązuje do spożywania trunków o podobnym stężeniu ;)
Ulubiony Alkohol: od jakiegoś czasu- mój własny :)
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: podkarpackie
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podziękowanie: 154 razy
Kontakt:
Re: Jaki destylator kupić?

Post autor: arTii »

Góral bagienny pisze: Odpuść sobie ;) poszukaj pot-still z Destylatory Miedziane :ok:
Hmmm.... po opiniach odnośnie jakości to ja bym tego nie polecał
Pędzący hobbysta zajmujący się również odrobinę elektroniką.

Zamówienia i zapytania o sterowniki destylatorów email: info @ sterownikiWiFi.pl lub przez wiadomość PW
Awatar użytkownika

Dar-cukrowni
2
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 14 gru 2021, 21:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: whiskey, NIE whisky !
Status Alkoholowy: Drinker
Re: Jaki destylator kupić?

Post autor: Dar-cukrowni »

O zgrozo masz na myśli Destylatory Miedziane :shock:

Dobrze że żona w ogóle tym nie jest zainteresowana, przy wyborze ekspresu do kawy i czytaniu opinii, po dwóch miesiącach jedną nogą spałem w Telewizyjnym!
Ostatnio zmieniony piątek, 7 sty 2022, 22:40 przez wawaldek11, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko, co naprawdę lubię, jest albo niemoralne, albo nielegalne, albo tuczące.

mancy
10
Posty: 19
Rejestracja: czwartek, 28 paź 2021, 07:29
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Dobry bimberek
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: mazowieckie
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Jaki destylator kupić?

Post autor: mancy »

A ja na przekór powiem, że mam aabratka od tego sprzedawcy i sobie chwalę
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o kompletne destylatory z Internetu”