Wybór golarki elektrycznej.

Dowolne tematy i off-topowe rozmowy. Piszcie tu to na co tylko macie ochotę, luźnie gadki i tak dalej, możecie się powyżywać. :)
Regulamin forum
W tym dziale można rozmawiać na luzie o wielu tematach.

Obowiązuje zakaz poruszania tematów POLITYCZNYCH. Tematy takie będą kasowane lub moderowane.

Autor tematu
Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy

Post autor: Drupi »

Witam. Chciałbym kupić golarkę elektryczną przewodową bo akumulatorowych nie potrzebuję bo nie podróżuję, i jakoś nie mam przekonania. Miałem dotychczas Philips Hq 6906, miała fajnie całkowicie odpinaną głowicę, zastukałem 3 razy, i była czysta. Ale już tego nie produkują. :( . Jest tych typów tyle że nie wiadomo co wybrać. Możecie mi doradzić co by było dobre i nie drogie do twardego zarostu ? Może jest coś ze zdejmowaną głowicą ?
I like noble drinks.
promocja

Wojtek5
650
Posty: 693
Rejestracja: sobota, 21 wrz 2019, 18:39
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Mazowsze, centralna wieś
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 87 razy
Re: Wybór golarki elektrycznej.

Post autor: Wojtek5 »

Dokładnie taką jaką miałeś :) tzn. działającą na tej samej zasadzie. Będziesz najbardziej zadowolony. Być może już tego modelu nie produkują, ale myślę że znajdziesz bez problemu podobny, jak nie tej to innej marki. Osobiście nigdy nie lubiłem golarek z trzema obrotowymi ostrzami, gdyż w moim przypadku lepiej sprawdzała się głowica podłużna z jednym spiralnym ostrzem (taki wałek) ze względu na małą i kościstą facjatę. Kilka lat temu jak szwagier pracował w Euro miałem okazję testować kilka modeli i zawsze z przyzwyczajenia wybór padał na moją prostą i tanią golarkę.
Golarka z dużą głowicą - zazwyczaj kilka ostrzy podłużnych lub obrotowych - może i w pewnym sensie lepiej i szybciej golą, ale są duże i ciężko nimi manewrować, a przede wszystkim zasłaniają obszar golenia - mnie to wkurzało!
Myślę, że wybór golarki to przede wszystkim kwestia wyrobionych nawyków i przyzwyczajenia.

Ps. Zapuść brodę i używaj raz na tydzień trymera
Domowe nalewki
Eksperymenty z małą beczką dębową: alkohol wysokoprocentowy, miody

kondon
250
Posty: 298
Rejestracja: poniedziałek, 30 wrz 2019, 02:14
Ulubiony Alkohol: Nie ważne co, ważne z kim
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 29 razy
Re: Wybór golarki elektrycznej.

Post autor: kondon »

Wojtek5 pisze:w moim przypadku lepiej sprawdzała się głowica podłużna z jednym spiralnym ostrzem (taki wałek) ze względu na małą i kościstą facjatę.
Zależy jaki ktoś ma zarost. Jeśli rośnie Ci w jedną stronę to tego typu golarka się sprawdzi. Jeśli rośnie we wszystkie to będzie ciężko i typu wymienionego wyżej będzie lepsza. Zależy też co się chce osiągnąć.
Ps. Zapuść brodę i używaj raz na tydzień trymera
Takie też rozwiązanie polecam. Golenie raz w tygodniu :) Do tego polecam przynajmniej ze 2 razy iść od barbera i zobaczyć jak to powinno wyglądać, a później się mniej lub bardziej wzorować.

Robert09
100
Posty: 145
Rejestracja: piątek, 21 wrz 2018, 11:39
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Wybór golarki elektrycznej.

Post autor: Robert09 »

Używam czasem golarki foliowej z trymerem. Chyba jest najpraktyczniejsza. Ale tak naprawdę , nic nie zastąpi pędzla, piany, i maszynki z żyletką. Dokładność , czas i golenie w każdych warunkach.

arTii
1250
Posty: 1265
Rejestracja: czwartek, 19 lip 2018, 19:55
Krótko o sobie: Blisko 50 lat na karku zobowiązuje do spożywania trunków o podobnym stężeniu ;)
Ulubiony Alkohol: od jakiegoś czasu- mój własny :)
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: podkarpackie
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podziękowanie: 154 razy
Kontakt:
Re: Wybór golarki elektrycznej.

Post autor: arTii »

No nie wiem.... Spróbuj wziąć pędzel, pianę i maszynkę z żyletką jadąc spóźniony do pracy.... ;) A elektryczną się da...
Pędzący hobbysta zajmujący się również odrobinę elektroniką.

Zamówienia i zapytania o sterowniki destylatorów email: info @ sterownikiWiFi.pl lub przez wiadomość PW

Robert09
100
Posty: 145
Rejestracja: piątek, 21 wrz 2018, 11:39
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Wybór golarki elektrycznej.

Post autor: Robert09 »

Też prawda. Zawsze można się jeszcze zdrzemnąć za kółkiem jadą spóźniony do pracy. A gdy prądu w aucie zabraknie podpiąć się w czasie jazdy do trakcji tramwajowej i upiec na obiad kurczaka :D

Przemyslaw85
10
Posty: 18
Rejestracja: niedziela, 15 lip 2018, 08:53
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Wybór golarki elektrycznej.

Post autor: Przemyslaw85 »

Kiedyś miałem taką golarkę jak ty. Na jednym wkładzie wytrzymała 6 lat. A same wkłady kosztowały sporo, bo ok 70% wartości samej golarki. No więc sprawiłem sobie prezent, i kupiłem Braun 330s-4
Że tak powiem... Po 3 latach maszynka ma dość. Aku nie wytrzymuje kilkudniowego dniowego zarostu.
Samo golenie, też już nie idzie tak szybko jak na początku. Samo czyszczenie też bez rewelacji. Można stukać, aż z golarki plastikowe części lecą, a syf siedzi dalej. Ani tego rozebrać jak w Philips ani dobrze wyczyścić. Podczas golenia, koszula usłana drobinkami zarostu którego nie przypominam sobie by w tej starej się pojawiał.
Generalnie nie polecam. Wracam go Philipsa i też pewnie stanę przed takim samym dylematem jak i ty.
Z chęcią zakupie jakiś polecany model, oby nie braun.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 20 sty 2020, 23:45 przez Kamal, łącznie zmieniany 1 raz.

Autor tematu
Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Wybór golarki elektrycznej.

Post autor: Drupi »

Zamówiłem Philips s 1110/04. Nie mogę znaleźć Philips z całkiem zdejmowaną głowicą. Ma niezłe opinie, i nie droga. Na coś musiałem się zdecydować. Droga czy tania, i tak za wymianę głowic jest drogo i nieopłacalne, bo cena głowicy nie wiele niższa jak całej golarki. Tamta stara służyła 6 lat, i nie było potrzeby wymiany noży, to może i ta tyle wytrzyma. W starej może poszły szczotki bo przerywa silnik, a jak trzymam odwrotnie, kablem do góry to jeszcze zasuwa. :D Tylko obawiam się że i ta pozycja jej się nie spodoba. :mrgreen:
I like noble drinks.
Awatar użytkownika

Kamal
2000
Posty: 2360
Rejestracja: wtorek, 9 paź 2012, 11:54
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Rum i ogólnie większość domowych trunków
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 210 razy
Re: Wybór golarki elektrycznej.

Post autor: Kamal »

Obstawiam przerwę w przewodzie, tuż przy samej maszynce. :)
K.
Obrazek

Autor tematu
Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Wybór golarki elektrycznej.

Post autor: Drupi »

Też tak myślałem. Ale nie bo usztywniłem przewód, i różne kombinacje. Coś w środku silnika nie łączy.
Ostatnio zmieniony wtorek, 21 sty 2020, 21:35 przez Drupi, łącznie zmieniany 1 raz.
I like noble drinks.
Awatar użytkownika

Kamal
2000
Posty: 2360
Rejestracja: wtorek, 9 paź 2012, 11:54
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Rum i ogólnie większość domowych trunków
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 210 razy
Re: Wybór golarki elektrycznej.

Post autor: Kamal »

Przy szczotkach, to przeważnie jak się stuknie to wirnik zaczyna ruszać.
Radził bym Ci rozebrać i sprawdzić przewód miernikiem, ale może być później kłopot ze złożeniem... :)
K.
Ostatnio zmieniony wtorek, 21 sty 2020, 22:30 przez Kamal, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

greg0004
100
Posty: 121
Rejestracja: środa, 18 maja 2011, 15:56
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 18 razy
Re: Wybór golarki elektrycznej.

Post autor: greg0004 »

Panasonic ES-LT6N-S803 taki mam i polecam, ładowanie 1-2 godź, używanie 2-3 tygodnie. Golenie względem ostrz obrotowych to inna bajka. Warto poczytać opinie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach”