destyluj.pl - czy warto ?

Pytania o kompletne destylatory z Allegro, OLX, sklepów internetowych itp.
Regulamin forum
W celu zwiększenia funkcjonalności prosimy, by nowe tematy miały tytuł dokładnie taki, jaki nosi dana aukcja lub sprzęt w danym sklepie. Nie należy dopisywać pytań o inne aukcje w już istniejącym temacie- dzięki temu łatwiej będzie można szukać sprzętów w przyszłości i unikniemy dublowania tematów o tych samych sprzętach.

Strony z aukcjami Allegro dostępne są 30 dni. Potem wygasają i temat pozostaje bez odniesienia do produktu.
Żeby uniknąć problemu wygaśniętych linków prosimy o wstawianie zamiast adresu aukcji Allegro linku z serwisu http://archi.inosak.org/
(allegromat stał się płatny).

Jak to zrobić?

1. Wchodzimy na wybraną aukcję i kopiujemy jej numer: np: 34556346566454
2. Wchodzimy na stronę http://archi.inosak.org/ i wpisujemy/wklejamy numer aukcji:
3. Kopiujemy link do zarchiwizowanej aukcji:
4. Wklejamy otrzymany link do forum.

Można także wykonać prosty zrzut ekranu za pomocą programy np https://www.screenpresso.com/.


Tematy, które w tytule nie będą zgodne z tytułem aukcji będą warunkowo poprawiane, lub usuwane.
Pamiętaj ! Administracja ma prawo do kasowania/nieakceptowania tematów z linkami do Allegro.

Autor tematu
ejo25
2
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 19 sty 2020, 19:23

Post autor: ejo25 »

witam serdecznie .planuje zakup o to tego destylatora http://www.destyluj.pl/destylator_maxi_plus.html
czy możecie podzielić się opiniami na temat tego destylatora ?? oraz firmy ? chyba ze polecicie coś innego do cukrówki?? budżet max 3.500
pozdrawiam

Mod.
Następny post bez poszanowania zasad pisowni, pójdzie do kosza.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 20 sty 2020, 08:11 przez Qba, łącznie zmieniany 3 razy.
alembiki
Awatar użytkownika

.Gacek
2000
Posty: 2383
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2015, 14:00
Krótko o sobie: Marzyciel
Ulubiony Alkohol: Własny.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Podziękował: 268 razy
Otrzymał podziękowanie: 338 razy
Re: destyluj.pl destylator maxi plus

Post autor: .Gacek »

Link, który podałeś to są chyba jakieś żarty...
Poczytaj forum, zastanów się co chcesz wydestylować i wtedy szukaj i pytaj.
Tak na szybko to masz tu pierwszy lepszy link z olx, maszyny której się nie powstydzisz:

https://www.olx.pl/oferta/kolumna-aabra ... CN1Oh.html
Pozdrawiam Gacek.
Awatar użytkownika

nemeto
550
Posty: 554
Rejestracja: piątek, 20 gru 2013, 05:23
Krótko o sobie: Nie chcesz znajdziesz powód - chcesz znajdziesz sposób.
Ulubiony Alkohol: Swój.
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 104 razy
Re: destyluj.pl destylator maxi plus

Post autor: nemeto »

Eee..., aż kilka razy oglądałem ofertę. Nie warto, pogadaj z konstruktorami z forum a za swój budżet dostaniesz sprzęt niezawodny i na lata.
Ostatnio zmieniony niedziela, 19 sty 2020, 23:31 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.

Szlumf
2000
Posty: 2379
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 629 razy
Otrzymał podziękowanie: 583 razy
Re: destyluj.pl destylator maxi plus

Post autor: Szlumf »

.Gacek.
A poczytałeś choć trochę o tym destylatorze? Stworzył go nasz kolega Stratos udzielający się na tym i białym forum. Kolega o ogromnej wiedzy, który by badać zjawiska zachodzące podczas destylacji nie wahał się przebijać stropów w chałupie :respect: . To, że nie był niewolnikiem schematów i "prawd objawionych" zaowocowało bardzo ciekawymi sprzętami dającymi doskonały produkt co jest poparte chromatografami i opiniami użytkowników.

prolog1975
450
Posty: 472
Rejestracja: środa, 3 sie 2016, 08:38
Podziękował: 57 razy
Otrzymał podziękowanie: 85 razy
Re: destyluj.pl destylator maxi plus

Post autor: prolog1975 »

Tu masz kolego sprzęt niezawodny z buforem sterownikiem. https://m.olx.pl/oferta/kolumna-lm-z-gl ... ewActive=1
Z całym szacunkiem do kolegi Stratosa ale jeśli destylator oparty jest o złoża które co jakiś czas trzeba wymieniać ( koszty) to dla mnie odpada.
Awatar użytkownika

.Gacek
2000
Posty: 2383
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2015, 14:00
Krótko o sobie: Marzyciel
Ulubiony Alkohol: Własny.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Podziękował: 268 razy
Otrzymał podziękowanie: 338 razy
Re: destyluj.pl - czy warto ?

Post autor: .Gacek »

@Szlumf szanuję użytkowników forum a w szczególności konstruktorów przecierających nowe szlaki i dążących do produkcji coraz lepszych i czystszych destylatów. Niemniej jednak uważam, że każdy początkujący młody destyler powinien zacząć od sprzętu gdzie ta droga jest już przetarta, aby nikt nie wyważał otwartych drzwi. Zwróć uwagę, że na forum przeważa aabratek i to coraz częściej w konfiguracji z buforem oraz OLM. Tu użytkownicy wymieniają się spostrzeżeniami i niuansami. Jeżeli autor tematu kupi sprzęt ze strony to kto mu pomoże... Destylować też może tylko w odpowiednich warunkach, powtarzalności latem/zimą nie będzie.
Pozdrawiam Gacek.
Awatar użytkownika

drgranatt
1800
Posty: 1847
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 204 razy
Re: destyluj.pl - czy warto ?

Post autor: drgranatt »

ejo25 pisze:witam serdecznie .planuje zakup o to tego destylatora http://www.destyluj.pl/destylator_maxi_plus.html
Zwróć uwagę na wydajność 0,9 l/h czyli tyle co w sprzęcie typu Aabratek opartym na rurze ø 35 mm.
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html

arTii
1250
Posty: 1265
Rejestracja: czwartek, 19 lip 2018, 19:55
Krótko o sobie: Blisko 50 lat na karku zobowiązuje do spożywania trunków o podobnym stężeniu ;)
Ulubiony Alkohol: od jakiegoś czasu- mój własny :)
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: podkarpackie
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podziękowanie: 154 razy
Kontakt:
Re: destyluj.pl - czy warto ?

Post autor: arTii »

Dobre.... na innym destylatorze z tej strony:
Zwalnia to potencjalnego użytkownika z bardzo trudnego podłączania urządzenia do źródła bieżącej wody, jak to ma miejsce w tradycyjnych destylatorach.
No faktycznie bardzo trudne podłączenie....
Według mnie więcej osób może mieć problem z podłączeniem do prądu niż do wody...
Pędzący hobbysta zajmujący się również odrobinę elektroniką.

Zamówienia i zapytania o sterowniki destylatorów email: info @ sterownikiWiFi.pl lub przez wiadomość PW

Szlumf
2000
Posty: 2379
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 629 razy
Otrzymał podziękowanie: 583 razy
Re: destyluj.pl - czy warto ?

Post autor: Szlumf »

.Gacek.
OK rozumiem twój punkt widzenie. Tyle tylko, że moim zdaniem, w pierwszym poście przedstawiłeś go bardzo skrótowo sprowadzając temat do "żartu" i "wstydu" bez jakiegokolwiek uzasadnienia. W kolejnym poście Twoje uzasadnienie sprowadza się do stwierdzenia, że należy zaczynać od tego co ma większość bo koledzy pomogą. Ręczę, że Stratos też pomoże a na dodatek zrobi to w zrozumiały i przystępny dla laika sposób.

aakk
1150
Posty: 1160
Rejestracja: poniedziałek, 7 sty 2019, 18:55
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowanie: 100 razy
Kontakt:
Re: RE: Re: destyluj.pl - czy warto ?

Post autor: aakk »

arTii pisze:Dobre.... na innym destylatorze z tej strony:
Zwalnia to potencjalnego użytkownika z bardzo trudnego podłączania urządzenia do źródła bieżącej wody, jak to ma miejsce w tradycyjnych destylatorach.
No faktycznie bardzo trudne podłączenie....
Według mnie więcej osób może mieć problem z podłączeniem do prądu niż do wody...
Jak widzę taki opis to omijam szerokim łukiem. Skoro przy takiej rzeczy ktoś potrafi cisnąć kity to dlaczego miałbym zaufać temu wynalazkowi?
Bardzo trudne podłączenie do źródła bieżącej wody.. Jasny gwint..
Destylatory ze stali nierdzewnej.
www.ak-spaw.pl
facebook.com/akspawpl
Zapraszam

arTii
1250
Posty: 1265
Rejestracja: czwartek, 19 lip 2018, 19:55
Krótko o sobie: Blisko 50 lat na karku zobowiązuje do spożywania trunków o podobnym stężeniu ;)
Ulubiony Alkohol: od jakiegoś czasu- mój własny :)
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: podkarpackie
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podziękowanie: 154 razy
Kontakt:
Re: destyluj.pl - czy warto ?

Post autor: arTii »

A co powiecie na to?
Obrazek
Obrazek
Dla mnie to potencjalna bomba.
no i to:
Fine Reflux System
Jedyny na świecie zgłoszony do ochrony patentowej system dzięki, któremu osiągamy destylat o niespotykanie wysokiej czystości. Poprzez specjalne zewnętrzne moduły ochładzania pary, nieczystości znajdujące się w destylowanej cieczy opadają na dno, przez co wydobywająca się ciecz z destylatora charakteryzuje się bardzo dużą czystością.
Czy producenci naszych aparatur złamali ograniczenia patentowe? Moja kolumna tez ma reflux :D

Ja bym tego producenta omijał z bardzo daleka...
Pędzący hobbysta zajmujący się również odrobinę elektroniką.

Zamówienia i zapytania o sterowniki destylatorów email: info @ sterownikiWiFi.pl lub przez wiadomość PW
Awatar użytkownika

nemeto
550
Posty: 554
Rejestracja: piątek, 20 gru 2013, 05:23
Krótko o sobie: Nie chcesz znajdziesz powód - chcesz znajdziesz sposób.
Ulubiony Alkohol: Swój.
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 104 razy
Re: destyluj.pl - czy warto ?

Post autor: nemeto »

Nie mam nic przeciwko nowym rozwiązaniom, ale jak dla mnie, to to jest potstill z węglem do oczyszczania destylatu za cenę jak dla mnie nieakceptowaną za ten sprzęt. I przepraszam jeśli okażę się teraz kompletnym laikiem i ignorantem, ale nie wyobrażam sobie jak mam oddzielić przedgony które w mojej opinii zadomowią się w chłodnicy zasypanej węglem tak aby nie dostawały się do destylatu. Wydaje mi się, że większość dąży do uzyskania najczystszego produktu bez wspierania się chemią czy węglem. Jeśli ktoś ma namiar to prośba o podesłanie linku do tematu w którym opisany jest produkt uzyskany na tym sprzęcie bez zasypanej chłodnicy.

Autor tematu
ejo25
2
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 19 sty 2020, 19:23
Re: destyluj.pl - czy warto ?

Post autor: ejo25 »

ok dzięki za podpowiedzi panowie, Teraz wpadł mi w oko o to ten sprzęt https://destylaty.pl/sklep/de50-manual-standard/
Opinie ma dobre jakość destylatu tez podobno wysoka

arTii
1250
Posty: 1265
Rejestracja: czwartek, 19 lip 2018, 19:55
Krótko o sobie: Blisko 50 lat na karku zobowiązuje do spożywania trunków o podobnym stężeniu ;)
Ulubiony Alkohol: od jakiegoś czasu- mój własny :)
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: podkarpackie
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podziękowanie: 154 razy
Kontakt:
Re: destyluj.pl - czy warto ?

Post autor: arTii »

Zatrzymaj się na chwilę. Co chcesz osiągnąć? Tylko czysta cukrówkę? Jeśli tak, to szukaj pod hasłem aabratek. Na tym sprzęcie dasz też radę z czasem i smakowe zrobić.
Na forum jest kilku producentów którzy znają się na robocie.
Ja ze swojej strony mogę polecić Akasa - mam sprzęt od niego i jestem bardzo zadowolony. 3,5tys zł (w tym ostatnim linku 4 tys) to już jest wystarczająca kwota na sprzęt wysokiej jakości, gwarantujący (przy zaangażowaniu operatora) czysty spirytus. Zadzwoń do gościa i pogadaj - jeśli będziesz chciał, to na PW mogę Ci dać numer telefonu do niego. Podejrzewam, że z tej kwoty którą przeznaczyłeś na zakup, to albo Ci jeszcze coś zostanie, albo będziesz miał fajnie doposażony sprzęt.
Pędzący hobbysta zajmujący się również odrobinę elektroniką.

Zamówienia i zapytania o sterowniki destylatorów email: info @ sterownikiWiFi.pl lub przez wiadomość PW
Awatar użytkownika

.Gacek
2000
Posty: 2383
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2015, 14:00
Krótko o sobie: Marzyciel
Ulubiony Alkohol: Własny.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Podziękował: 268 razy
Otrzymał podziękowanie: 338 razy
Re: destyluj.pl - czy warto ?

Post autor: .Gacek »

Szlumf pisze:w pierwszym poście przedstawiłeś go bardzo skrótowo sprowadzając temat do "żartu" i "wstydu" bez jakiegokolwiek uzasadnienia.
Nie chciałem aby zabrzmiało to arogancko, bardziej podchodzę do tego z uśmiechem na twarzy... Jeżeli komuś mogę doradzić to robię to ze szczerego serca, a sobie nie wybrałbym takiego destylatora.
Pozdrawiam Gacek.
Awatar użytkownika

nemeto
550
Posty: 554
Rejestracja: piątek, 20 gru 2013, 05:23
Krótko o sobie: Nie chcesz znajdziesz powód - chcesz znajdziesz sposób.
Ulubiony Alkohol: Swój.
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 104 razy
Re: destyluj.pl - czy warto ?

Post autor: nemeto »

Tak jak post wyżej, też polecam Akasa ( mam kolumnę od niego i co jakiś czas dokupuję dodatkowy gadżet). Za kwotę taką jak z linków będziesz miał fajny sprzęt szyty na miarę ( podczas rozmów z konstruktorem dotykaliśmy różnych tematów, od wymiarów mojej szafy w której przechowuję osprzęt, po wysokość pomieszczenia, a kończąc na napięciu w moim gniazdku - dobór grzałek). Jakbyś zamawiał to moja rada - bierz full wypas, nie ma co oszczędzać bo i tak potem dokupisz to czego nie chciałeś na początku ;)
Awatar użytkownika

drgranatt
1800
Posty: 1847
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 204 razy
Re: destyluj.pl - czy warto ?

Post autor: drgranatt »

ejo25 pisze:ok dzięki za podpowiedzi panowie...
A powiedz nam co chcesz robić i ile chcesz przeznaczyć na sprzęt. Wtedy można w miarę odnieść się do tematu.
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html

Autor tematu
ejo25
2
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 19 sty 2020, 19:23
Re: destyluj.pl - czy warto ?

Post autor: ejo25 »

Głownie chciłbym robić nalewki typu: dzika róża, cytrynówka itp. Zależy mi na destylacie powyżej 90%. Pozdrawiam!

arTii
1250
Posty: 1265
Rejestracja: czwartek, 19 lip 2018, 19:55
Krótko o sobie: Blisko 50 lat na karku zobowiązuje do spożywania trunków o podobnym stężeniu ;)
Ulubiony Alkohol: od jakiegoś czasu- mój własny :)
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: podkarpackie
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podziękowanie: 154 razy
Kontakt:
Re: destyluj.pl - czy warto ?

Post autor: arTii »

drgranatt pisze: co chcesz robić i ile chcesz przeznaczyć na sprzęt
hmmm....
ejo25 pisze:chyba ze polecicie coś innego do cukrówki?? budżet max 3.500
założenia znane od pierwszego posta...
Pędzący hobbysta zajmujący się również odrobinę elektroniką.

Zamówienia i zapytania o sterowniki destylatorów email: info @ sterownikiWiFi.pl lub przez wiadomość PW
Awatar użytkownika

drgranatt
1800
Posty: 1847
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 204 razy
Re: destyluj.pl - czy warto ?

Post autor: drgranatt »

arTii pisze:...założenia znane od pierwszego posta...
Nie doczytałem :oops: :poklon;
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html
Awatar użytkownika

george1255
350
Posty: 397
Rejestracja: wtorek, 13 lut 2018, 14:50
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Piwo/ Cydr/ Bimberek
Status Alkoholowy: Konstruktor
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 27 razy
Re: destyluj.pl - czy warto ?

Post autor: george1255 »

Jeżeli kolego masz taki budżet, kup prostego aabratka. Zrobisz kilka procesów, zobaczysz jak to działa, dokupisz sobie obniżony odbiór, później jakieś elektrozaworki ze sterownikiem i będziesz miał super maszynkę.
Ja kupiłem prosty Aabratek od kolegi @chprzemo zrobiłem 3 procesy, dokupiłem OVM, planuje jeszcze wziernik i wymienić zmywaki na sprężynki od plipka i mi wystarczy :-)
Nie idź w sprzęt ze sklepów internetowych, porozmawiaj z producentami z forum, doradzą i dopasują sprzęt do twoich potrzeb.
Wg mnie lepiej kupić prosty sprzęt który ogarniesz łatwo po poczytaniu forum, który będziesz mógł rozbudować wraz ze wzrostem wiedzy i doświadczenia.
Nie kupuj full gotowca.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
TERMOMETRY WIFI
https://www.facebook.com/TermometryWIFI/
Awatar użytkownika

nemeto
550
Posty: 554
Rejestracja: piątek, 20 gru 2013, 05:23
Krótko o sobie: Nie chcesz znajdziesz powód - chcesz znajdziesz sposób.
Ulubiony Alkohol: Swój.
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 104 razy
Re: destyluj.pl - czy warto ?

Post autor: nemeto »

Tylko czym jest full gotowiec? Jedyną moją fanaberią to jest miernik ciśnienia, dodatkowy katalizator zasypany już sprężynkami CU (niechce mi się przesypywać sprężynek - łatwiej mi zmienić katalizator) no i ostatnio nabyty rotametr. Ale tego jeszcze nie używałem, bo mi tak Akas wkręcił króciec w olma, że za Chiny nie mogę go wykręcić - trza kupić nowy ;)
Olm, ufo, bufor, sprężynki, sterownik to elementy jak dla mnie wyposażenia podstawowego, które znacznie ułatwiają i skracają proces.
Awatar użytkownika

george1255
350
Posty: 397
Rejestracja: wtorek, 13 lut 2018, 14:50
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Piwo/ Cydr/ Bimberek
Status Alkoholowy: Konstruktor
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 27 razy
Re: destyluj.pl - czy warto ?

Post autor: george1255 »

Ale bez tych wg. Ciebie elementów podstawowych można prowadzić proces i z powodzeniem otrzymywać wysokiej jakości destylat :-)
Ja wyraziłem swoją opinię, że na start niekoniecznie trzeba pakować kase w full opcję, można sukcesywnie zbierać wiedzę i doświadczenie i rozbudowywać sprzęt

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 20 sty 2020, 23:59 przez george1255, łącznie zmieniany 1 raz.
TERMOMETRY WIFI
https://www.facebook.com/TermometryWIFI/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o kompletne destylatory z Internetu”