Wolf & Oak Aqua Vitae Żytnio- Jabłkowa recenzja

Dział o wrażeniach smakowo-zapachowych. Dyskusje i opinie na tematy trunków.

Autor tematu
redhot
200
Posty: 212
Rejestracja: piątek, 27 sty 2017, 15:54
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 35 razy

Post autor: redhot »

Pewnie niektórzy z Was śledzą projekt Wolf & Oak, czyli kolejnej rzemieślniczej destylarni która ma wejść na polski rynek. Na razie nie mając własnego sprzętu destylują sobie gościnnie u innych i tak z mariażu Wolf & Oak Distillery z wielkopolską Drake Distillery powstało kilka trunków, które są mniej lub bardziej dostępne na rynku. Wilki zaczęły od whisky, wytwarzanej, no... powiedzmy, że nieoficjalnie ;) i to whisky jest chyba w ich głównym spektrum zainteresowań, ale imają się i innych okowit. Wspólnie ze wspomnianym Drake Distillery wypuścili na rynek Okowitę Żytnią z Jabłkiem, którą można było (bo już raczej się wyprzedała) kupić w Auchan.

Obrazek

Każdy sklep dostał po 4 flaszki, cena jednej to ok. 90zł. Jak za alkohol tzw. rzemieślniczy nie jest to bardzo wygórowana kwota, importowane single malty kosztują 2-4x więcej i nikt się nie oburza. Butelka ładna, kamionkowa, whisky od Wilków próbowałem na kilku degustacjach i było ok, spróbujmy więc Okowity!

O matko, ale ktoś dał ciała.

Naprawdę, smak to taki typowy bimber z jabłek z nutą cukrówki, jaki znacie od tego sąsiada z garażu, co to coś tam "hehe, kierowniku" na odstojnikach wypędził. Destylatu z żyta to ja mam ze cztery beczki, jabłek przepędziłem tony, ale jakby tych produktów nie mieszał, to mi coś takiego nie wyjdzie. Nie, że uważam się za jakiegoś znawcę, ale po prostu wstyd by mi było taki destylat butelkować i sprzedawać dalej, a wręcz tworzyć czymś takim podwaliny rynku w Polsce. To naprawdę smakuje tak, jakby ktoś w życiu nie słyszał o cięciu frakcji, a leżakowanie kojarzył tylko z przedszkola. Nuty owocowe, w zapachu ostro- jabłkowe, w smaku przykryte są w całości przez ostre. Żyto poznamy tylko oglądając kłosy z etykiety,a przecież do jasnej cholery, destylat żytni to ja poznam z metra w kieliszku! Dodatkowo destylat ma tę swoistą wodnistość, która właściwa jest nieułożonym miksom.
Czy ktoś z Was miał (wątpliwą) przyjemność degustować ten destylat i może wyrazić swoje zdanie? Może to mój nos jest już spaczony w stronę torfu i jabłkowy delikatny destylacik mu zwyczajnie śmierdzi? Dumam i pojąć nie mogę...
Ostatnio zmieniony czwartek, 7 lis 2019, 20:54 przez redhot, łącznie zmieniany 1 raz.
online
Awatar użytkownika

Góral bagienny
2500
Posty: 2875
Rejestracja: środa, 6 mar 2019, 20:40
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Owocówki
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 129 razy
Otrzymał podziękowanie: 549 razy
Re: Wolf & Oak Aqua Vitae Żytnio- Jabłkowa recenzja

Post autor: Góral bagienny »

Nie miałem przyjemności degustować ale jakby Ci została jakaś 100 to chętnie odkupię :D
Wszystko co " wyprodukuje " nazywam BIMBERKIEM :D

eldier
750
Posty: 751
Rejestracja: wtorek, 29 kwie 2014, 23:12
Podziękował: 114 razy
Otrzymał podziękowanie: 158 razy
Re: Wolf & Oak Aqua Vitae Żytnio- Jabłkowa recenzja

Post autor: eldier »

Też się zasadzałem, ale jednak dobrze, że nie było mi po drodze do Auchana. Jakby nie miał kto wypić to również chętnie odkupię małpeczkę.
Tak swoją drogą to dość odważne połączenie - delikatne jabłka z charakternym żytem?
Awatar użytkownika

Nowacky
150
Posty: 155
Rejestracja: czwartek, 31 paź 2019, 22:28
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 16 razy
Re: Wolf & Oak Aqua Vitae Żytnio- Jabłkowa recenzja

Post autor: Nowacky »

Ciekawe jakie proporcje żyta/jabłka a może zmieszali 2 rodzaje i myśleli, że coś z tego będzie. Szkoda, że pierwsza opinia i już negatywna:(

Autor tematu
redhot
200
Posty: 212
Rejestracja: piątek, 27 sty 2017, 15:54
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 35 razy
Re: Wolf & Oak Aqua Vitae Żytnio- Jabłkowa recenzja

Post autor: redhot »

Mogę odlać 3x 100ml, bo chcę sobie trochę zostawić żeby dac temu czas i spróbować póżniej. Wysyłka najwcześniej za tydzień. Jeżeli ktoś jest chętny, to proszę na PW.

Autor tematu
redhot
200
Posty: 212
Rejestracja: piątek, 27 sty 2017, 15:54
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 35 razy
Re: Wolf & Oak Aqua Vitae Żytnio- Jabłkowa recenzja

Post autor: redhot »

Lista zamknięta.

Szlumf
2000
Posty: 2379
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 629 razy
Otrzymał podziękowanie: 583 razy
Re: Wolf & Oak Aqua Vitae Żytnio- Jabłkowa recenzja

Post autor: Szlumf »

Koledzy jakie wrażenia po degustacji?
Dziś na facebooku Wolfy chwalą się nowym alembikiem. Po tej i wcześniejszych ich wypowiedziach odnoszę wrażenie, że trochę za dużo w ich działaniach lekko nachalnego marketingu a za mało fachowości. Rozumiem, że muszą zdobyć kasę na rozwój ale jeżeli opinię Redhota - "O matko, ale ktoś dał ciała." - potwierdzą inni to chyba idą złą drogą. Mam nadzieję, że nie robią tego świadomie.
Może też wypowiedzą się koledzy którzy degustowali inne ich napitki?
online
Awatar użytkownika

Góral bagienny
2500
Posty: 2875
Rejestracja: środa, 6 mar 2019, 20:40
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Owocówki
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 129 razy
Otrzymał podziękowanie: 549 razy
Re: Wolf & Oak Aqua Vitae Żytnio- Jabłkowa recenzja

Post autor: Góral bagienny »

Niestety Kolega @redhot się nie odezwał więcej :(
Wszystko co " wyprodukuje " nazywam BIMBERKIEM :D
Awatar użytkownika

Kamal
2000
Posty: 2360
Rejestracja: wtorek, 9 paź 2012, 11:54
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Rum i ogólnie większość domowych trunków
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 210 razy
Re: Wolf & Oak Aqua Vitae Żytnio- Jabłkowa recenzja

Post autor: Kamal »

Piłem ich destylaty na festiwalu w Warszawie.. szału nie było. Żytnia trącała bimbrem.
Kibicuje im, ale muszą popracować nad recepturami, i procesami.
K.
Obrazek

robsons66
20
Posty: 22
Rejestracja: środa, 19 paź 2011, 09:04
Podziękował: 2 razy
Re: Wolf & Oak Aqua Vitae Żytnio- Jabłkowa recenzja

Post autor: robsons66 »

Gorzelnia w Stanicy dalej świeci pustką. Beczki leżą u gostka co remontował dach ciekawe co wyjdzie z tych beczek co leżą na dworze.

zoor
5
Posty: 5
Rejestracja: czwartek, 20 sie 2020, 08:11
Podziękował: 3 razy
Re: Wolf & Oak Aqua Vitae Żytnio- Jabłkowa recenzja

Post autor: zoor »

Góral bagienny pisze:Niestety Kolega @redhot się nie odezwał więcej :(
Witam kolegów :punk:
Zakupiłem okowitę żytnia Wolfa i niestety przeżyłem wielkie rozczarowanie. Dla porównania kupiłem okowitę ovii i... OVII bije wilka na głowę. Tak jak napisał kolega powyżej dominujący zapach w okowicie żytniej to bimber i to naprawdę słaby. Porównałbym ten wyrób do wódki "chłopskiej pędzonej". Dominujący jest zapach gotowanego zacieru. Wygląda to wszystko tak jakby sprzedawali surówkę whisky pod nazwą okowity. Za ovii zapłaciłem 99zł za 0,5L za wilka 99zł za 0,7L. Tak czy inaczej trzymam za chłopaków kciuki bo włożyli dużo serca i pracy w akcje promocyjne i marketingowe ale nad jakością okowit muszą jeszcze sporo popracować. Ja mam takie odczucia, że niesieni falą popularności łapią się produkcji wszystkich możliwych alkoholi i zamiast produkować jeden wyborny trunek serwują szeroki wachlarz asortymentu o wątpliwej jakości.

Ciekaw jestem innych opinii więc jeśli ktoś próbował to niech podzieli się wrażeniami.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Degustatornia”