[RW-spirala deflegmacyjna] Galeria Tonica

Zwarte Urządzenia Rektyfikujące i nie tylko...
Awatar użytkownika

Autor tematu
tonic21
50
Posty: 68
Rejestracja: sobota, 13 lut 2010, 10:27
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Gostynin
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy

Post autor: tonic21 »

Witam Brać Pędzącą

Powoli kończę swoje działo i wkrótce dołączę do grona Reflukserów :D brakuje jeszcze kilka części ale wszystko w swoim czasie się kupi.

Pozdrawiam tonic
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozdrawiam Tonic
promocja
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: [RW-spirala deflegmacyjna] Galeria Tonica

Post autor: Zygmunt »

Noooo-słuszna rura! Tylko ten wężyk na silikon jakiś wymień :) Czym wypełniasz?
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

Autor tematu
tonic21
50
Posty: 68
Rejestracja: sobota, 13 lut 2010, 10:27
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Gostynin
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: [RW-spirala deflegmacyjna] Galeria Tonica

Post autor: tonic21 »

Wypełniać będę zmywakami (Lidl jest tani :D ) 170cm wypełnienia troszkę tego pójdzie a na dół kolumny jakąś miedz chce włożyć ok.20cm ,mam drut miedziany może zrobię pierścienie z niego jak dam rade :) .A co do wężyka to przy spirali to rurka odbioru dopiero dalej będzie kawałek silikonu ok 10 cm do połączenia szklanej chłodnicy .
Pozdrawiam Tonic

bogdan
500
Posty: 509
Rejestracja: sobota, 31 sty 2009, 13:44
Krótko o sobie: Jestem dziadkiem lecz nie dziadem
Ulubiony Alkohol: Ten którego jeszcze nie wypiłem
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Otrzymał podziękowanie: 10 razy
Re: [RW-spirala deflegmacyjna] Galeria Tonica

Post autor: bogdan »

Jestem Tonic po takim doświadczeniu i muszę Cię zmartwić niestety.
Ta chłodnica nie zda egzaminu, jest za wydajna. Ja przerabiałem 4 razy. Zatrzyma Ci wszystko, ani mgiełki nie przepuści. skróć ją do ca 35-40 cm długości rurki w sumie(cała część wewnętrzna).
Mi było łatwiej przerabiać, bo rurka jast nierdzewna karbowana, uszczelnienie z wężyka silikonowego, więc wyjąć, przerobić i zamontować było stosunkowo łatwo.
Jeszcze jedna uwaga na ten sam temat:
Jeśli chłodnica jest zbyt wydajna, woda chłodząca wypływa w znikomej ilości w postaci wrzątku i dzieje się coś dziwnego, psota dziwnie pachnie czytaj:śmierdzi. Doszedłem do tego metodą prób i błędów. Chłodziwo na wylocie może być gorące, lecz nie wrzątek.
Powodzenia

pozdrawiam Bogdan
Awatar użytkownika

Autor tematu
tonic21
50
Posty: 68
Rejestracja: sobota, 13 lut 2010, 10:27
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Gostynin
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: [RW-spirala deflegmacyjna] Galeria Tonica

Post autor: tonic21 »

Trochę mnie tym zmartwiłeś Bogdanie aż szkoda będzie znów przerabiać ,wzorowałem się na chłodnicy kolegi pokrec on też ma taką długą tylko miedzianą i opisuje że jest super .A jak puszczę przez nią minimalną ilość wody to może wszystkiego nie schłodzi , sterowanie precyzyjne już mam więc mogę ograniczyć przepływ wody do minimum.Ale nie sprawdzę tego do puki nie odpalę sprzętu a jeszcze trochę % upłynie .

Pozdrawiam Tonic
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozdrawiam Tonic

bogdan
500
Posty: 509
Rejestracja: sobota, 31 sty 2009, 13:44
Krótko o sobie: Jestem dziadkiem lecz nie dziadem
Ulubiony Alkohol: Ten którego jeszcze nie wypiłem
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Otrzymał podziękowanie: 10 razy
Re: [RW-spirala deflegmacyjna] Galeria Tonica

Post autor: bogdan »

W galerii nie znalazłem kolumny pokrec'a. Domyślam sie, że jest to kolumna NS, Bakoboba(lub jakoś podobnie) lub Aabratka. w tamtych kolumnach chodzi o to by żadna para nie przedarla się przez chłodnicę, w Twojej jest inaczej :( Możesz nie słuchać moich rad, życie wskaże Ci drogę. Napisałem to co sam sprawdziłem. Jesteś młodym psotnikiem (reflukserem) i czeka Cię jeszcze wiele niespodzianek :)
Zanim rozpoczniesz pierwszą rektyfikację poczytaj temat "rektyfikacja reflux ratio" szczególnie polecam wypowiedzi Calyxa i będę nieskromny Bogdana.
Masz dobrą kolumnę i sukces będzie. :ok:

pozdrawiam Bogdan
Awatar użytkownika

Autor tematu
tonic21
50
Posty: 68
Rejestracja: sobota, 13 lut 2010, 10:27
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Gostynin
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: [RW-spirala deflegmacyjna] Galeria Tonica

Post autor: tonic21 »

http://alkohole-domowe.com/forum/keg-50 ... t2003.html
W tym temacie kolega pokrec opisuje swoją spiralę.
Pozdrawiam Tonic

bogdan
500
Posty: 509
Rejestracja: sobota, 31 sty 2009, 13:44
Krótko o sobie: Jestem dziadkiem lecz nie dziadem
Ulubiony Alkohol: Ten którego jeszcze nie wypiłem
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Otrzymał podziękowanie: 10 razy
Re: [RW-spirala deflegmacyjna] Galeria Tonica

Post autor: bogdan »

Dzięki za link, nie wiem czy dobrze czytałem lecz tam jest czysta teoria, ja opisałem Ci fakty. Wybór należy do Ciebie, mam tylko prośbę: napisz mi na PW o wyborze i efekcie.

pozdrawiam Bogdan
Awatar użytkownika

pokrec
1850
Posty: 1896
Rejestracja: środa, 4 lut 2009, 23:18
Krótko o sobie: Lekko ześwirowany.
Ulubiony Alkohol: śliwki i jabłuszka, rzecz jasna. I wisienki...
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Droga Mleczna, Lokalna Grupa Galaktyk
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 78 razy
Re: [RW-spirala deflegmacyjna] Galeria Tonica

Post autor: pokrec »

Eee, jak już mnie wywołąliście do tablicy:
Moja spirala faktycznie chłodzi wszystko. Bardzo wydajna, mam kolumnę fi 40 wys. jakieś 170 cm (wypełnienia 150 cm - cięte wióry nierdzewne). Kocioł - keg 30 l grzany taboretem gazowym. Wystarczy nieduży przepływ wody, żeby schłodzić wszystko do cna. Zakres, kiedy działa refluks jest istotnie mały i regulacja jest trudna, niemal zerojednynkowa. Woda leci z niej wprawdzie gorąca, ale nie wrze (raczej nie bardzo ma jak zawrzeć, bo temperatura na szczycie kolumny nie sięga 100 stopni nigdy). Moja psota nie smierdzi jakoś specjalnie, pić się da, nawet nalewki wychodzą.
Ja będę niebawem szedł inną drogą niż skracanie chłodnicy deflegmacyjnej - będę sterował kolumna automagicznie: zainstaluje elektrozawór do wody i mikrokontroler sterujący całością w zależności od temperatury - będę włączał przepływ wody przez deflegmację na full (do zatrymania odbioru) przy jakichś 79,5 stopniach i wyłączał przy 78. W ten sposób kolumna będzie automatycznie utrzymywana cały czas w stanie bliskim równowagi. Za to zabieram się od strony projektowej już jutro. Bo nadeszła w końcu właściwa kolej. Jak skończę - będą zdjęcia, ale nie obiecuję, że będą szybko, bo ledwo mam czas na symboliczne zaznaczenie swojej obecności na Forum.
Inną sprawą jest, że... mam pochyłą podłogę w piwnicy (mam w podłodze odpływ, jakby jakaś woda, czy coś) i to może mnie mocno lać, bo flegma zamiast po wypełnieniu spływa... po ściance. Dlatego będę musiał aparaturę ustawiać poziomnicą.
ポーランド語が書けますちょっと。
得意は満月の仕業の酒です。
Spécialité: Chateau de Garage, serie: La Lune Pleine
Lux Lunae luceat nos!
Disclaimer: Moje uczestnictwo w tym forum ma charakter czysto edukacyjno poznawczy.
Awatar użytkownika

Autor tematu
tonic21
50
Posty: 68
Rejestracja: sobota, 13 lut 2010, 10:27
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Gostynin
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: [RW-spirala deflegmacyjna] Galeria Tonica

Post autor: tonic21 »

A więc tak jak pisałeś Bogdanie za wydajna ale jak mam pospawane to na razie spróbuje odpalić na tym co mam i zobaczę jakie będą efekty,szkoda że pokrec nie opisał że jest za wydajna to przy konstrukcji zrobiłbym krótszą a miałem rysunki chyba calyxa ale cóż . Dziś idę kupić grzałkę 2000w ,uszczelki już wyschły z silikonu akwarystycznego (tylko czy czarny się nadaje bo tylko taki mieli).Na początek mam 40l wina z czarnej porzeczki :D więc będzie co na rurki wrzucić .
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozdrawiam Tonic
Awatar użytkownika

pepo
10
Posty: 11
Rejestracja: piątek, 15 sty 2010, 08:40
Ulubiony Alkohol: %
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Re: [RW-spirala deflegmacyjna] Galeria Tonica

Post autor: pepo »

z tym schematem jest coś nie tak...
źle umieszczony termometr, powinien być u ujścia 'oparów' z kolumny
- Dwie?
- Jedna, wozem jestem.
Awatar użytkownika

Bzymek80
100
Posty: 107
Rejestracja: poniedziałek, 12 kwie 2010, 21:59
Krótko o sobie: Po ukończeniu kursu solówek na trójkącie i oboju wyegzekwowałem szkolenie z naczyń ręcznie dmuchanych w podmiejskiej cepelii. Doktorat i habituacje z metalurgii OKRUTNEJ zdobyłem przypadkowo kręcąc się nieopodal zakładów obuwniczych rożnych fasonów w szczególności butów lewych.. a potem poleciało....
Ulubiony Alkohol: Jim Beam, VIP
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: [RW-spirala deflegmacyjna] Galeria Tonica

Post autor: Bzymek80 »

tonic21 pisze: ,uszczelki już wyschły z silikonu akwarystycznego (tylko czy czarny się nadaje bo tylko taki mieli)..
Witam Tonic,uzyskałes informację o silikonie? tzn czy się nadaje?
Czy uszczelki robisz w jakiejs formie? z góry dzieki za odpowiedź pozdrawiam Bzymek80
(...) ile musiałbyś wypić żeby zagrać w Ich Troje??
...hmm nie da się tyle wypić...
Awatar użytkownika

Autor tematu
tonic21
50
Posty: 68
Rejestracja: sobota, 13 lut 2010, 10:27
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Gostynin
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: [RW-spirala deflegmacyjna] Galeria Tonica

Post autor: tonic21 »

Co do schematu kolego pepo to chodziło mi o pokazanie spirali deflegmacyjnej i jej długości w projekcie a ja zrobiłem za długą a miejsce na czujkę termometru mam u siebie u ujścia par ,ale czytałem gdzieś w jakimś wątku była to rozmowa na temat umieszczenia termometru i w tym miejscu czyli pod spirala też jest ok.A co do silikonu to chyba kolega Calyx opisał jak wytwarza uszczelki z silikonu akwarystycznego ,dwie szyby posmarowane olejem wyciskasz ,ściskasz i już tylko jeszcze trzeba dystanse zrobić żeby uzyskać odpowiednią grubość ,potem jedna szybę zdjąć co by szybciej wyschło ja tak zrobiłem :) tylko właśnie tego nie wiem czy nadaje się do tych celów akurat czarny ?
Pozdrawiam Tonic
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: [RW-spirala deflegmacyjna] Galeria Tonica

Post autor: Zygmunt »

Ja zrobiłem z sanitarnego i...wyrzuciłem. Śmierdziała mi i nie była do końca szczelna. Za parę złotych kupiłem arkusz gumy silikonowej 4mm- i niebo a ziemia :) I estetyczniej i szczelniej i niesmrodliwie!
Obrazek
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

Bzymek80
100
Posty: 107
Rejestracja: poniedziałek, 12 kwie 2010, 21:59
Krótko o sobie: Po ukończeniu kursu solówek na trójkącie i oboju wyegzekwowałem szkolenie z naczyń ręcznie dmuchanych w podmiejskiej cepelii. Doktorat i habituacje z metalurgii OKRUTNEJ zdobyłem przypadkowo kręcąc się nieopodal zakładów obuwniczych rożnych fasonów w szczególności butów lewych.. a potem poleciało....
Ulubiony Alkohol: Jim Beam, VIP
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: [RW-spirala deflegmacyjna] Galeria Tonica

Post autor: Bzymek80 »

Zygmunt pisze:Za parę złotych kupiłem arkusz gumy silikonowej 4mm- i niebo a ziemia :) I estetyczniej i szczelniej i niesmrodliwie!
Obrazek
Czołem,Świetna rzecz ten arkusz w jakich sklepach tego szukać?!
Ja próbowałem robić z gumy do weków.. nie polecam
(...) ile musiałbyś wypić żeby zagrać w Ich Troje??
...hmm nie da się tyle wypić...
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: [RW-spirala deflegmacyjna] Galeria Tonica

Post autor: Zygmunt »

http://www.mcz.com.pl/katalog/guma.html
Wystarczy napisać mejla, przesyłka wg. cen listów, za arkusz 25x11 + metr wężyka 10mm zapłaciłem z przesyłką 20zł (!)- człowiek bardzo miły i kontaktowy.
Potem dziura duża wycięta nożykiem, a te na śruby przyrządem zrobionym na szybko z kawałka metalowej rurki ze spiłowaną i zaostrzoną ścianką (wystarczy przyłożyć do silikonu i walnąć młotkiem- jak dziurkacz).
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

masol
50
Posty: 62
Rejestracja: czwartek, 1 lip 2010, 09:35
Re: [RW-spirala deflegmacyjna] Galeria Tonica

Post autor: masol »

pepo pisze:z tym schematem jest coś nie tak...
źle umieszczony termometr, powinien być u ujścia 'oparów' z kolumny
Witam
Pozwolisz, że się z Tobą nie zgodzę, co do umieszczenia termometru - schemat pokazuje prawidłowe umieszczenia. Ja w swojej kolumnie mam nad ZP i trudno mi określić czy w dobrej temperaturze stabilizuje się kolumna, bo niby jak, skoro termometr nie mam w miejscu, gdzie para ma te 78*C tylko w miejscu, gdzie jest niższa, bo ZP wszystko wychładzają... Dopiero przy odbiorze psotki termometr pokazuje odpowiednią temperaturę. Nawiasem mówiąc zmieniam głowicę.
Pozdrawiam brać psocącą.
Awatar użytkownika

pepo
10
Posty: 11
Rejestracja: piątek, 15 sty 2010, 08:40
Ulubiony Alkohol: %
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Re: [RW-spirala deflegmacyjna] Galeria Tonica

Post autor: pepo »

hmm.... a ja dalej będę obstawiał przy swoim...
bo przecież dążymy do utrzymania odpowiedniej temperatury uchodzących oparów etanolu do chłodnicy gdzie następuje skraplanie.
Wypełnienie kolumny nie musi kończyć się pod zimnymi palcami, może przecież być upchane pomiędzy nie. A temperatura w wypełnieniu nas nie interesuje.
Zresztą niech wypowiedzą się fachowcy... ja dopiero zaczynam przygodę z kolumienką.

Tak czy siak - wasze zdrówko :pije:
- Dwie?
- Jedna, wozem jestem.
Awatar użytkownika

marvet
50
Posty: 76
Rejestracja: niedziela, 15 sie 2010, 21:33
Ulubiony Alkohol: dobra psota :)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Re: [RW-spirala deflegmacyjna] Galeria Tonica

Post autor: marvet »

Zygmunt pisze:http://www.mcz.com.pl/katalog/guma.html
Wystarczy napisać mejla, przesyłka wg. cen listów, za arkusz 25x11 + metr wężyka 10mm zapłaciłem z przesyłką 20zł (!)- człowiek bardzo miły i kontaktowy.
Kontaktowałem się z gościem i za 1 metr wężyka 10 mm krzyknął mi 15,60 zł :!: :!:
piszę z nim dalej, może się coś utarguje :)
... alkohol pity z umiarem nie szkodzi nawet w największych ilościach! ...
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: [RW-spirala deflegmacyjna] Galeria Tonica

Post autor: Zygmunt »

15,6 to dobra cena...
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

marvet
50
Posty: 76
Rejestracja: niedziela, 15 sie 2010, 21:33
Ulubiony Alkohol: dobra psota :)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Re: [RW-spirala deflegmacyjna] Galeria Tonica

Post autor: marvet »

cena wężyka bez zmian, natomiast guma 25x11 gr 4mm koszt 11 zł.
... alkohol pity z umiarem nie szkodzi nawet w największych ilościach! ...

masol
50
Posty: 62
Rejestracja: czwartek, 1 lip 2010, 09:35
Re: [RW-spirala deflegmacyjna] Galeria Tonica

Post autor: masol »

@tonic21

Oglądałem Twoją rurę i w prosty sposób można z tego zrobić coś przyzwoitego. Przede wszystkim odbiór pary musisz zrobić poniżej chłodnicy. Nawiasem mówiąc chłodnica jest OK. Końcówkę do odbioru pary u góry zaślep. Tam, gdzie chciałeś wsadzić termometr - zostaw jak jest - to będzie wentyl bezpieczeństwa. Poniżej spirali daj pierścień centrujący, żeby zapobiec "ściankowaniu", gdyby spirala dotknęła do ściany. Pod pierścieniem wspawaj króciec 1" i tu trzeba znaleźć miejsce na termometr. Za króćcem daj zawór kulowy - będzie służył do regulacji przepływu par. Za zaworem zredukuj średnicę do chłodnicy (rura w chłodnicy co najmniej 12mm). I to by było na tyle. Może jest to trochę zawiłe, ale bardzo łatwe w wykonaniu. Jeśli odpalisz kolumnę w tej formie, to będziesz miał problemy ze stabilizacją, bo niby skąd będziesz wiedział, że między skraplaczem a wypełnieniem masz odpowiednią temperaturę skoro termometr zamierzasz umieścić powyżej skraplacza. A nad skraplaczem przy stabilizacji temperatura będzie pokazywał znacząco niższą temperaturkę, bo wszystko będzie wracało na wypełnienie.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: [RW-spirala deflegmacyjna] Galeria Tonica

Post autor: Zygmunt »

Masol- popolemizuję trochę, bo od tego jest forum, a w pracy nudno :)
To, co zaproponowałeś przypomina trochę głowicę N-S. I rzeczywiście z kolumny Tonica można by takie coś zrobić.
Jeżeli natomiast ma zostać tak jak jest- to termometr musi być na wyjściu par, bo to tam, a nie na wypełnieniu ma byc stała temperatura. Tam ma być te książkowe 78.3.
Sprawa druga- Kolega Kucyk (który chyba się na nas obraził, bo strasznie dawno go nie było) wykazał kiedyś na szklanej kolumnie, że nie występuje takie coś jak ściankowanie. A pierścień centrujący ciężko wykonać...
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

masol
50
Posty: 62
Rejestracja: czwartek, 1 lip 2010, 09:35
Re: [RW-spirala deflegmacyjna] Galeria Tonica

Post autor: masol »

@Zygmunt
Zacznę od pierścienia - ucięta redukcja wspawana poniżej kondensera - prosta sprawa. Po takim zabiegu sprawność mojej kolumny z ZP wzrosło o około 15%. Na tej podstawie uważam, że ściankowanie jednak zachodzi w naszych kolumnach.
Termometr - można go tam usytuować, ale w takim wypadku (oczywiście przy głowicach z ZP i innych które odbierają pary powyżej skraplacza) dobrze jest zastosować drugi termometr poniżej skraplacza, który pomoże nam ustabilizować kolumnę. Jakim cudem wiesz, że kolumna jest ustabilizowana, skoro nic Ci nie kapie, u góry na termometrze masz około 70*C, a między wypełnieniem a skraplaczem jest? No właśnie równie dobrze może być 75*C i nie dowiesz się tego... Można tylko mieć nadzieję, że skoro temperatura na górze jest stabilna, to ta pod ZP też jest stabilna i na pewno wyższa, czyli może około 78*C ;)
Co do rozwiązania, które proponuję, to załączam obrazek, który powinien troszkę rozjaśnić temat - projekt Alexa Bokakoba
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika

Autor tematu
tonic21
50
Posty: 68
Rejestracja: sobota, 13 lut 2010, 10:27
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Gostynin
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: [RW-spirala deflegmacyjna] Galeria Tonica

Post autor: tonic21 »

Witam
Szukałem trochę po galeriach i taki sprzęt co proponuje kolega masol ma w swojej orkiestrze kolega Calyx .Przerobienie faktycznie nie sprawi dużego problemu a jeżeli sprzęt będzie sprawniejszy to można go przerobić w końcu cały czas nad nim pracuje .Wczoraj zakupiłem arkusz silikonowy gr.4mm 21x11 i 1mb wężyka 10mm w Mcz cena z przesyłką 28 zł .
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozdrawiam Tonic
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria destylatorów Reflux”