ambix

Przedstaw się naszej społeczności, napisz kilka słów o sobie, kim jesteś, co robisz i co cię tu sprowadza. Napisz cokolwiek chcesz na swój temat a my Cię radośnie powitamy :)
Regulamin forum
1. Jako temat wpisz tylko swój NICK :)

2. Przedstaw się pozostałym członkom forum, napisz co lubisz robić czym się interesujesz, co Cię tu sprowadza i jaki alkohol najbardziej lubisz produkować:) Tutaj możecie pisać o sobie dosłownie wszystko na co macie ochotę.

3. Jeśli masz zamiar tylko napisać np. "Witam, nazywam się .... " to daruj sobie.

4. Multikonta - kasujemy i banujemy

Autor tematu
ambix
2
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 13 gru 2019, 14:59
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Post autor: ambix »

Bry wszystkim. Czytam to forum już od dłuższego czasu choć dopiero teraz nadszedł czas na założenie konta i napisanie czegokolwiek.
Ocywiście jak wielu tutaj - szukam czegoś na początek do kombinowania na własną rękę. Co i jak to pewnie za chwilkę będę pytał w odpowiednim dziale.
Mówiąc krótko szukam czegoś na początek, czegoś niewielkiego, czegoś oczywiście mocno budżetowego (więc pewnie szybkowar pewnie gdzieś w okolicach 500 za całość, ale ciągle nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi co na górę).
Z destylatami nie mam w sumie nic wspólnego i czas to zmienić bo jak dotąd to raczej winka różne z tym eksperymenty... od pewnego czasu jestem fanem miodów pitnych ich robienia i również z nimi kombinowania na różne sposoby - polecam każdemu... miody pitne to bardzo wdzięczna zabawa ... choć raczej dla cierpliwych (dwójniaki co by wydobyć z nich max bukiety smakowe powinny leżakować kilka lat -najlepiej smakują po 10 ;) Ale całe szczęście dla mniej cierpliwych są trójniaczki i czwórniaki które można kosztować po kilku tygodniach.
W razie czego odwdzięczę się za informacje o destylatach swoją wiedzą o miodach.
Awatar użytkownika

Qba
700
Posty: 706
Rejestracja: wtorek, 26 sie 2008, 19:17
Krótko o sobie: Mówię mało, myślę dużo, czasem coś odpędzę, czasem coś wypiję.
Ulubiony Alkohol: Wino z własnnej winnicy. Bimber tatusia.
Status Alkoholowy: Winiarz
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 138 razy
Otrzymał podziękowanie: 177 razy
Kontakt:
Re: ambix

Post autor: Qba »

Witamy w społeczności!
Alkohole-domowe.com - Przepisy, wiedza, forum
Alkohole-domowe.pl - Zakupy, asortyment, zaopatrzenie
Awatar użytkownika

Kasko
250
Posty: 299
Rejestracja: sobota, 22 gru 2018, 22:18
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 43 razy
Re: ambix

Post autor: Kasko »

Powitać. Nastawiać, zacierać, fermentować,destylować i cieszyć się swoimi destylatami wraz z bliskimi.
Awatar użytkownika

Lord Pagon
200
Posty: 215
Rejestracja: sobota, 1 lip 2017, 17:08
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 7 razy
Re: ambix

Post autor: Lord Pagon »

Siemka owocnej lektury na początek abyś zdecydował co chciałbyś z tego garneczka wyciągnąć .

Autor tematu
ambix
2
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 13 gru 2019, 14:59
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: ambix

Post autor: ambix »

Lord Pagon pisze:Siemka owocnej lektury na początek abyś zdecydował co chciałbyś z tego garneczka wyciągnąć .
I tu się problem pojawia bo na ten moment budżet nie pozwala na rozwiązanie w pełni uniwersalne (solidna kolumna) a i też metraż i lokalizacja sprawy nie ułatwia. Więc o jakości gorzelniczej po pierwszym przeciągnięciuy (albo i w ogóle) mogę zapomnieć.
Dlatego też szukam czegoś co pozwoli zrobić coś co da się wypić, co da się zabeczkować nie wiskeje po polskiemu się robią z dębu, ale również coś co by mogło bez smrodku pod nalewkę pójść. Na tę chwilę chyba jedyne co mi pozostaje to niewielka tania konstrukcja pod smakówki i bimberki ewentualnie próba wyciągnięcia czegoś neutralnieszego węglem i innymi zabiegami. Pytanie tylko które rozwiązanie.
Tylko poza odradzaniem - bo tak ... nie do końca jestem w stanie wyczaić w kontekście jakości czym np. różni się:
- tani szybkowar +2 odstojniki - wiem, wiem.. niby zrozumiałem że odstojniki sensu nie mają ... i że nie mają ma to sens... dziwi mnie jednak dlaczego ludzie tego używają
- zimne palce - przyznam że nie do końca rozumie czemu to takie zło którego trzeba się wystrzegać (zakładamy nadal że budżet mikry) i z gadaniy wychodzi że szybkowar i wężownica ma większy sens niż zimne palce - a przynajmniej takie wrażenie płynie z lektury forum
- no i jesli idzie o jakość to w jakiej kolejności ustawić (załóżmy że zestaw nie będzie rozbudowywany, że ma posłużyć i spełniac swoją rolę w założonych ramach a więc szybkowar) szybkowar i wężownica, szybkowar odstojniki i wężownica, zimne palce, i rozwiązania typu mikro potstill. Wiem wiem ... wszyscy powiedzą że mikro w miedzi najlepsze ... i super. Pytanie jednak moje jest dlaczego, dlaczego zimne palce to szrot (poza tym że to "stara technologia"). Czyli mówiąc krótko - kazdy kto przeczyta dokładnie to co napisałem pewnie zorientuje się co wybrałem wstępnie ... jednak chciałbym wiedzieć dlaczego własnie to rozwiązanie jest najlepsze a te inne sa gorsze i dlaczego.
Awatar użytkownika

czamnian
100
Posty: 133
Rejestracja: wtorek, 11 kwie 2017, 13:11
Krótko o sobie: Młody winiarz i smakosz nalewkowy
Ulubiony Alkohol: Miód pitny
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 13 razy
Re: ambix

Post autor: czamnian »

Pot-still miedziany pozwoli ci osiągnąć przyzwoitą owocówkę, możesz puścić nie-udane wino bądź spieprzoną nalewkę, odzyskasz alko z owoców ponalewkowych, a także wyskrobiesz sobie bardzo łatwo destylacik nadający się (względnie ) do nalewek. Ja po roku czasu używania zimnych palców na 3 odstojnikach, wkoncu straciłem cierpliwość, wziąłem brzeszczot, pojechałem do Castoramy po rury i pastę...
Dziś mam rozbudowany PS fi28 z płaszczem i cieszę się przyzwoitymi destylatami oraz nalewkami.

Ad.1 mały szybkowar, niska przepustowość par, nie wypełnisz niczym, a odstojniki zbiorą syf i będą syfić ci resztę zabiegu;
Ad.2 są ok, pod warunkiem dużej średnicy kolumny i wypełnienia, oraz dużej ilości palców by miały one sens działania, to z kolei stawia pytanie czy dekiel szybkowara udźwignie taki zestaw;
Ad.3 jaką kwotą dysponujesz oraz jakimi warunkami? Dobre aparatury masz już od 1000-2000zł.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj Się!”