Przeterminowane drożdże

Jak działają różne rodzaje drożdży. Które wybrać do naszego nastawu. Warunki prowadzenia fermentacji.
Awatar użytkownika

Autor tematu
stefunk
150
Posty: 183
Rejestracja: sobota, 30 lis 2019, 12:53
Podziękował: 26 razy
Otrzymał podziękowanie: 7 razy

Post autor: stefunk »

Cześć,

Wczoraj zrobiłem nastaw jak się dzisiaj okazało z przeterminowanych drożdży (data do 07.2018), drożdże nie ruszyły, czy mogę do nich dosypać paczkę nowych, czy cały nastaw w kibel?

Przy okazji pytanie, czy po tym jak nastaw ruszy i osiągnie te 30 stopni mogę go wstawić do garażu, gdzie jest temperatura zbliżona do zewnętrznej, czyli 5 stopni? Czy sobie nie poradzi?

Nefahrius
50
Posty: 56
Rejestracja: czwartek, 16 sie 2012, 12:20
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Przeterminowane drożdże

Post autor: Nefahrius »

Mozesz dodac nowych drozdzy, to nie przeszkadza, kwestia tylko jakie drozdze dodales, suche, plynne? Jakie bylo blg nastawu, i pozniej jesli dodasz nowe drozdze to jakie to drozdze, nie kazde lubia tak niska temperature.

Mod.
Następny post bez polskich znaków, pójdzie do kosza.
Ostatnio zmieniony wtorek, 10 gru 2019, 17:32 przez radius, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Góral bagienny
2500
Posty: 2920
Rejestracja: środa, 6 mar 2019, 20:40
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Owocówki
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 129 razy
Otrzymał podziękowanie: 552 razy
Re: Przeterminowane drożdże

Post autor: Góral bagienny »

Cześć. 5 stopni to za mało, nawet przy turbo drożdżach nastaw nie przerobi do końca ;)
Wszystko co " wyprodukuje " nazywam BIMBERKIEM :D
Awatar użytkownika

huzin
5
Posty: 6
Rejestracja: środa, 7 sie 2019, 19:47
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Przeterminowane drożdże

Post autor: huzin »

Nastawiałem w podobnej temperaturze, beczka 80l, 20kg cukru, dwie paczki alcotec turbo 48 pure. Temp. startowa 32°C, beczka na styropianie, ogacona solidnie szmatami. Też bałem się czy da radę, tym bardziej, że wbrew oczekiwaniom temp. nastawu cały czas spadała, mimo podjęcia przez drożdży pracy. Koniec końców dały radę, tyle że zajęło im to prawie 3 tygodnie, zamiast tak jak latem ~4 dni..
Awatar użytkownika

Autor tematu
stefunk
150
Posty: 183
Rejestracja: sobota, 30 lis 2019, 12:53
Podziękował: 26 razy
Otrzymał podziękowanie: 7 razy
Re: Przeterminowane drożdże

Post autor: stefunk »

Dzięki za rady panowie. BLG było w granicach 22, idę wsypać nowe drożdże.
Ostatnio zmieniony wtorek, 10 gru 2019, 20:13 przez radius, łącznie zmieniany 1 raz.

Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Przeterminowane drożdże

Post autor: Drupi »

U mnie kiedyś takie ruszyły po 3 dniach. Przez ten czas owinołem beczkę poduszką elektryczną z boku nisko + ocieplenie. Tylko w dzień włączałem dla bezpieczeństwa , myślałem że nic z tego nie bedzie, a po kilku dniach Moskwicze jak one się rozszalały. :D Dobrze że w porę zabrałem te poduszkę, i ocieplenie z beczki. :)
I like noble drinks.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drożdże i fermentacja”