91 % na ZP i nic wiecej

Porywanie cieczy z kotła, dziwny smak i zapach destylatu oraz wszelkie inne problemy związane z destylacją...

Autor tematu
Marsaw30
150
Posty: 171
Rejestracja: poniedziałek, 29 paź 2018, 23:12
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy

Post autor: Marsaw30 »

Witam.
Przegoniłem za pierwszym razem z lekkim podziałem frakcji do 20 %. Wyszło potem po zmieszaniu wszystkiego 15 litrów o mocy ogólnej 55 %. Rozcieńczyłem to do 35 % mocy i wrzuciłem na kolumnę. Destylacja z refluksem i kropelkowy odbiór, kolumna ustabilizowana i leci 91% i nic nie chce więcej. Zaznaczam, że to dopiero 2 raz gonię i się zastanawiam: Czy za drugim razem jest możliwe uzyskanie 96 % mocy, czy to raczej nierealne jest na ZP? Wypełnienie batonikami miedzianymi. I jeszcze jedno - chcę to wykorzystać do zrobienia nalewek, jakiejś kawówki itd, nadaje sie te 91% do tego, czy za słabo oczyszczone jeszcze jest?
Do ilu ściągać % żeby się nadawało do tego typu rzeczy, do 85 % czy tylko i wyłącznie powyżej 90% musi być?
Specjalizuję się w whisky i dla mnie temat spirytusu i tych nalewek jest obcy :(
Pomóżcie.
Ostatnio zmieniony sobota, 30 lis 2019, 06:10 przez inblue, łącznie zmieniany 1 raz.
koncentraty wina
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: 91 % na ZP i nic wiecej

Post autor: radius »

Tu jest pies pogrzebany;
Marsaw30 pisze: Wypełnienie batonikami miedzianymi.
Co to za "batoniki" i ile masz tego wypełnienia? Zmiana wypełnienia choćby na zmywaki, na pewno pomoże uzyskać ci wyższy procent urobku :ok:
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: 91 % na ZP i nic wiecej

Post autor: masterpaw2 »

Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)

Autor tematu
Marsaw30
150
Posty: 171
Rejestracja: poniedziałek, 29 paź 2018, 23:12
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: 91 % na ZP i nic wiecej

Post autor: Marsaw30 »

radius pisze:Tu jest pies pogrzebany;
Marsaw30 pisze: Wypełnienie batonikami miedzianymi.
Co to za "batoniki" i ile masz tego wypełnienia? Zmiana wypełnienia choćby na zmywaki, na pewno pomoże uzyskać ci wyższy procent urobku :ok:
To jest coś takiego jak zmywaki, taka na 15cm szeroka podwójna siatka miedziana, którą się ucina z długości i się zwija w takie ruloniki i wkłada do rurki,ale też myślałem, że może za mało tego dałem bo tylko pięć a weszło by z 8 i wtedy cała rurka byłaby wypełniona... puszcze to jeszcze raz z większą ilością wypełnienia. A jak z tym procentem do nalewek,do ilu ściągać do 90% maksymalnie żeby się nadawało do rozrobienia? A reszta już na coś innego np do beczki zalać dębowej. Wszędzie jest przepis żeby spirytus rozrabiać do nalewek itd więc już te mniejsze procenty niż 90 % się nie nadają tak?
masterpaw2 pisze:Kolego Marsaw30, poczytaj sobie :
jak-otrzymac-spirytus-luksusowy-neutral ... 10969.html
Czytałem to już sto razy i robię wszystko tak jak tam napisane. Wszystko idzie ok,stabilizacja,ilość urobku lux tylko ten procent..... ale może też wysokość kolumny trochę mała bo 110cm.... ?

więcej staranności w pisaniu - MANOWAR
Ostatnio zmieniony sobota, 30 lis 2019, 20:46 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: 91 % na ZP i nic wiecej

Post autor: radius »

Marsaw30 pisze:To jest coś takiego jak zmywaki, taka na 15cm szeroka podwójna siatka miedziana,
I tutaj masz wyjaśnienie swojego problemu. Tak siatka to pewnie nie więcej jak 1 (jedna!) pólka teoretyczna. Zostaw sobie tylko jeden taki "batonik", a resztę kolumny wypełnij przynajmniej zmywakami, a najlepiej sprężynkami pryzmatycznymi i 96% uzyskasz bez najmniejszego prblemu :ok:
SPIRITUS FLAT UBI VULT

Autor tematu
Marsaw30
150
Posty: 171
Rejestracja: poniedziałek, 29 paź 2018, 23:12
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: 91 % na ZP i nic wiecej

Post autor: Marsaw30 »

Dzięki.
Jakiś sprawdzony sprzedawca tych sprężynek ? Czytałem ,że dużo osób kupiło a potem się dowiadywało na forum ,że kupili złej jakości...
Ostatnio zmieniony wtorek, 3 gru 2019, 17:31 przez radius, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: 91 % na ZP i nic wiecej

Post autor: radius »

Jest dwóch producentów najlepszych sprężynek; plipek1 oraz henitom :ok:
SPIRITUS FLAT UBI VULT

Autor tematu
Marsaw30
150
Posty: 171
Rejestracja: poniedziałek, 29 paź 2018, 23:12
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: 91 % na ZP i nic wiecej

Post autor: Marsaw30 »

Dzieki wielkie ! A co z tymi procentami? Ciągnąć to co na nalewki do 90% np i zozrabiac potem ? A co z tym między 90 a 60% ? Nadaje się żeby rozrobić do 45 % , nalaç do beczki i zrobić z tego dębówkę? Chcę zrobić kawówkę itd to rozumiem ,że tez tylko z tego spirytusu o mocy najwyższej ?

Mod.
Nie cytuj posta poprzednika i pisz staranniej.
Ostatnio zmieniony wtorek, 3 gru 2019, 18:32 przez radius, łącznie zmieniany 1 raz.

Autor tematu
Marsaw30
150
Posty: 171
Rejestracja: poniedziałek, 29 paź 2018, 23:12
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: 91 % na ZP i nic wiecej

Post autor: Marsaw30 »

Zmieniłem wypełnienie na sprężynki i 96 procent na ZP leci bez problemu jak sie patrzy. Dzieki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy destylacyjne”