Tassel

Przedstaw się naszej społeczności, napisz kilka słów o sobie, kim jesteś, co robisz i co cię tu sprowadza. Napisz cokolwiek chcesz na swój temat a my Cię radośnie powitamy :)
Regulamin forum
1. Jako temat wpisz tylko swój NICK :)

2. Przedstaw się pozostałym członkom forum, napisz co lubisz robić czym się interesujesz, co Cię tu sprowadza i jaki alkohol najbardziej lubisz produkować:) Tutaj możecie pisać o sobie dosłownie wszystko na co macie ochotę.

3. Jeśli masz zamiar tylko napisać np. "Witam, nazywam się .... " to daruj sobie.

4. Multikonta - kasujemy i banujemy

Autor tematu
tassel
Nowy Członek Forum
Posty: 0
Rejestracja: poniedziałek, 25 lis 2019, 17:34

Post autor: tassel »

Dzień dobry. Postanowiłem zacząć przygodę z psoceniem, ponieważ jak przeliczyłem sobie ile przepijam wódki, która skrzywia ryja to mi wyszło ze 2-3k na rok. Kupując destylatory poczynilbym oszczędności i przede wszystkim pilbym to co mi smakuje. Interesuje mnie czyscioszka. Po lekturze nastawiłem się na https://www.aabratek.pl/produkty/781/el ... i_kat.html Przez to że naczytałem się trochę to nie wiem czy jest sens inwestować więcej w dodatkowe bajery jak np olm, wziernik czy stabilizator, msr. Czy coś z tego da wymierne korzyści w poprawie jakości lub ilości, bo różnica między tym co zlinkowalem a z tymi bajerami to X2. Pozdrawiam i liczę na waszą pomoc ;)
alembiki

PETER29
850
Posty: 897
Rejestracja: piątek, 18 lut 2011, 16:28
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Czysta i browar
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: ŚLĄSKIE
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 104 razy
Re: Tassel

Post autor: PETER29 »

Witamy na forum. Bardzo dobrego producenta wybrałeś na początek i sprzęt na którym zdobędziesz podstawy. Zrobisz na nim spiryt klasy lux. Jednak aby nie było za kolorowo proponował bym abyś wziął olm/ovm. Bufor możesz zawsze dokupić i też jest to spore ułatwienie procesu i oszczędność czasu. Pomyśl bo jak w to wdepniesz to już nie wyjdziesz.
_______________________________________________________________________________
Pozdrawiam KRZYSZTOF
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3847
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 463 razy
Re: Tassel

Post autor: Doody »

Sprzęt bardzo dobry ale do czystego spirytusu będzie Ci bardzo przydatny OLM. Ja długo nie miałem OLM-u i spirytus robiłem OK. Ale z lepiej jest dołożyć ten "gadżet". Także dokładaj OLM, keg bierz 50l i kupuj :ok:
Pozdrawiam
Darek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj Się!”