Frank

Przedstaw się naszej społeczności, napisz kilka słów o sobie, kim jesteś, co robisz i co cię tu sprowadza. Napisz cokolwiek chcesz na swój temat a my Cię radośnie powitamy :)
Regulamin forum
1. Jako temat wpisz tylko swój NICK :)

2. Przedstaw się pozostałym członkom forum, napisz co lubisz robić czym się interesujesz, co Cię tu sprowadza i jaki alkohol najbardziej lubisz produkować:) Tutaj możecie pisać o sobie dosłownie wszystko na co macie ochotę.

3. Jeśli masz zamiar tylko napisać np. "Witam, nazywam się .... " to daruj sobie.

4. Multikonta - kasujemy i banujemy

Autor tematu
Frank
10
Posty: 12
Rejestracja: niedziela, 24 lis 2019, 09:40

Post autor: Frank »

Witam ponownie.
Byłem tu u Was kiedyś pod innym loginem, ale nie mogłem się ponownie zalogować.
Kilka lat temu chodziła mi po głowie destylacja, ale temat umarł z braku czasu, kasy i wiedzy o tym co dobre :)
Na szczęście zainteresowanie destylacją powróciło z kilku powodów. Pierwszy to słabnąca jakość alkoholi, drugi to oczywiście wzrost cen, a trzeci to taki, że nic tak nie cieszy jak coś co zrobi się samemu.

Decyzja już zapadła, idziemy w destylacje, ale z czy ? Hmmm...
Na tą chwilę do destylacji posiadam tylko kapitał :)
No i teraz wielka prośba o rady od doświadczonego grona.
Powiem tak, sprzęt ma być wielofunkcyjny ponieważ preferencje w rodzinie co do trunków są rozległe, a i ja lubię eksperymentować i chce zaspokoić ich potrzeby :)

Budżet to max 5K na wszystko,
Czyli jakieś beczki do zacieru, alkoholomierz i nie wiem co tam jeszcze...
Keg to min 50 L

Zapraszam do dyskusji psotników :)
promocja
Awatar użytkownika

artur.sukiennik
300
Posty: 334
Rejestracja: piątek, 5 paź 2018, 18:50
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Cytrynówka bodzia
Status Alkoholowy: Bimbrownik
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowanie: 26 razy
Re: Frank

Post autor: artur.sukiennik »

Witaj! Odnośnie sprzętu zadaj pytanie w odpowiednim dziale to napewno wszyscy chętnie Ci doradzą;-) ;-) ale oczywiście na forum jest masa postów na temat rozpoczęcia zabawy z naszym hobby. Myślę, że po przeczytaniu większości bardziej sprecyzujesz swoje oczekiwania co do sprzętu;-)
Awatar użytkownika

czamnian
100
Posty: 133
Rejestracja: wtorek, 11 kwie 2017, 13:11
Krótko o sobie: Młody winiarz i smakosz nalewkowy
Ulubiony Alkohol: Miód pitny
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 13 razy
Re: Frank

Post autor: czamnian »

Serwus Frank!
Czy nie lepiej na początek zacząć od czegoś mniejszego? Gar ok 30l plus mini still do nauki?
Jak złapiesz dryg to przy twoich funduszach szybko przesiądziesz się na coś lepszego i większego, a mini później i tak ci się przyda :ok:

Autor tematu
Frank
10
Posty: 12
Rejestracja: niedziela, 24 lis 2019, 09:40
Re: Frank

Post autor: Frank »

Dzięki chłopaki za sugestię. Faktycznie trochę przesadziłem z budżetem. Całą niedziele czytałem Wasze forum i wybór padł na Aabratka.
Tych kolumn jest tyle, że nie wiadomo w jakim kierunku iść. Już kilku kolegów z forum nakierowało mnie na paru solidnych producentów. Mam zamiar zadzwonić do jednego z producentów, myślę że dobierze coś dla mnie. I do dzieła, tu się nie ma nad czym zastanawiać.....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj Się!”