Nekromantka

Przedstaw się naszej społeczności, napisz kilka słów o sobie, kim jesteś, co robisz i co cię tu sprowadza. Napisz cokolwiek chcesz na swój temat a my Cię radośnie powitamy :)
Regulamin forum
1. Jako temat wpisz tylko swój NICK :)

2. Przedstaw się pozostałym członkom forum, napisz co lubisz robić czym się interesujesz, co Cię tu sprowadza i jaki alkohol najbardziej lubisz produkować:) Tutaj możecie pisać o sobie dosłownie wszystko na co macie ochotę.

3. Jeśli masz zamiar tylko napisać np. "Witam, nazywam się .... " to daruj sobie.

4. Multikonta - kasujemy i banujemy

Autor tematu
Nekromantka
2
Posty: 4
Rejestracja: sobota, 23 lis 2019, 21:18
Krótko o sobie: Jestem jaka jestem, optymistka ciężko doświadczona przez los z uporem naiwna. Uparta i wspaniała,a potem sami wiecie, jakie potrafią być wyjątkowe kobietki ;-) Żona, matka, kochanka czyli człowiek retro. Kocham ludzi wierzących w siebie, ekscentrycznych i doświadczonych.
Ulubiony Alkohol: wino diy, likier jajeczny, orzechówka, wermut
Status Alkoholowy: Wynalazca
Lokalizacja: poza granicami
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Post autor: Nekromantka »

Kocham wiedzę i nowe wyzwania, teraz to: serowarstwo i destylacja! Jestem w tym tak nowa, jak pierwszy śnieg.... ale uparta i pełna pytań. Mam zainteresowania dotyczące połączenia destylacji ze zdrowiem czyli: nalewki i psoty na bazie ziół. Jeśli ktoś ma doświadczenie, może zostać moim tymczasowym mentorem - gdyż szukam kogoś obeznanego - wiedzącego. Pozdro dla wszystkich Psujów i Psujek.
Ostatnio zmieniony niedziela, 24 lis 2019, 00:09 przez Nekromantka, łącznie zmieniany 2 razy.
promocja
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7333
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Nekromantka

Post autor: radius »

Witaj koleżanko na tym zacnym forum :ok: Czytaj, pytaj, destyluj, tylko nie psoć już nigdy ;)
SPIRITUS FLAT UBI VULT

lesu.pl
100
Posty: 126
Rejestracja: sobota, 7 lut 2015, 11:33
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: pigwóweczka, smorodinówka i dereniówka
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 37 razy
Re: Nekromantka

Post autor: lesu.pl »

Cześć. Postaw sobie najpierw kilka pytań. Ile i czego potrzebujesz i jak się to ma do warunków lokalowych. Nalewki ziołowe to piękna sprawa, nalewki na owocach to druga. Weź pod uwagę apetyty rodziny i znajomych. To wymusi wybór sprzętu najbardziej dla Ciebie odpowiedniego. Może wystarczy zwykły alembik a może aabratek 30 litrów, a może 50 litrów. Jeśli z nastawu o objętości około 25 litrów - typowy nastaw na drożdżach np Moskwa style - to zbiornik 30 litrów będzie ok. Z takiego nastawu możesz mieć +/- 4 litry spirytusu 95-96%. Dla "nie nałogowca" to dużo. No i pytanie ile kasy możesz na to przeznaczyć. Lepiej dłużej odkładać i kupić sprzęt trochę droższy niż wydać kilka stówek i potem się z nim bujać i żałowować, ze nie ma się czegoś lepszego. Pozdro....
Ostatnio zmieniony niedziela, 24 lis 2019, 11:28 przez wawaldek11, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Qba
700
Posty: 706
Rejestracja: wtorek, 26 sie 2008, 19:17
Krótko o sobie: Mówię mało, myślę dużo, czasem coś odpędzę, czasem coś wypiję.
Ulubiony Alkohol: Wino z własnnej winnicy. Bimber tatusia.
Status Alkoholowy: Winiarz
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 138 razy
Otrzymał podziękowanie: 177 razy
Kontakt:
Re: Nekromantka

Post autor: Qba »

Witamy na forum koleżankę!
Alkohole-domowe.com - Przepisy, wiedza, forum
Alkohole-domowe.pl - Zakupy, asortyment, zaopatrzenie

Autor tematu
Nekromantka
2
Posty: 4
Rejestracja: sobota, 23 lis 2019, 21:18
Krótko o sobie: Jestem jaka jestem, optymistka ciężko doświadczona przez los z uporem naiwna. Uparta i wspaniała,a potem sami wiecie, jakie potrafią być wyjątkowe kobietki ;-) Żona, matka, kochanka czyli człowiek retro. Kocham ludzi wierzących w siebie, ekscentrycznych i doświadczonych.
Ulubiony Alkohol: wino diy, likier jajeczny, orzechówka, wermut
Status Alkoholowy: Wynalazca
Lokalizacja: poza granicami
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Nekromantka

Post autor: Nekromantka »

Dzięki Chłopaki. Wiem czego chcę (na ten poziom wiedzy jaki posiadam), gorzej z tym,że czegoś mogę nie wiedzieć... ale na tą chwilkę nawet nie wiem co to może być. Dlatego też "poszukuję mentora": zdrowo "szurniętego" na punkcie zdrowia! Chcę chodzić w jego cieniu, aż osiągnę więcej niż nauczyciel.
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3838
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 463 razy
Re: Nekromantka

Post autor: Doody »

Miło powitać koleżankę pozytywnie zakręconą ;)
Powodzenia :ok:
Pozdrawiam
Darek

Szlumf
2000
Posty: 2382
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 630 razy
Otrzymał podziękowanie: 584 razy
Re: Nekromantka

Post autor: Szlumf »

Nekromantka pisze:.................... Mam zainteresowania dotyczące połączenia destylacji ze zdrowiem czyli: nalewki i psoty na bazie ziół. ...........................
Dla mnie baza to dobry spirytus a nalewek "dla zdrowotności" szukam w internecie w pracach dr Różańskiego.
Awatar użytkownika

.Gacek
2000
Posty: 2383
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2015, 14:00
Krótko o sobie: Marzyciel
Ulubiony Alkohol: Własny.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Podziękował: 268 razy
Otrzymał podziękowanie: 338 razy
Re: Nekromantka

Post autor: .Gacek »

Witamy Cię serdecznie. Dobrze trafiłaś! Tutaj zawsze ktoś posłuży Ci radą. Jeżeli znajdziesz temat który Cię zainteresuje do "doklej się", albo napisz do danego użytkownika na PW. Mentora tutaj napewno znajdziesz tym bardziej, że grono "kobiet z jajem" jest tutaj bardzo małe :D
Pozdrawiam Gacek.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj Się!”