DESTYLATOR ELEKTRYCZNY AUTOMAT 50/30l SZEROKI WLEW

Pytania o kompletne destylatory z Allegro, OLX, sklepów internetowych itp.
Regulamin forum
W celu zwiększenia funkcjonalności prosimy, by nowe tematy miały tytuł dokładnie taki, jaki nosi dana aukcja lub sprzęt w danym sklepie. Nie należy dopisywać pytań o inne aukcje w już istniejącym temacie- dzięki temu łatwiej będzie można szukać sprzętów w przyszłości i unikniemy dublowania tematów o tych samych sprzętach.

Strony z aukcjami Allegro dostępne są 30 dni. Potem wygasają i temat pozostaje bez odniesienia do produktu.
Żeby uniknąć problemu wygaśniętych linków prosimy o wstawianie zamiast adresu aukcji Allegro linku z serwisu http://archi.inosak.org/
(allegromat stał się płatny).

Jak to zrobić?

1. Wchodzimy na wybraną aukcję i kopiujemy jej numer: np: 34556346566454
2. Wchodzimy na stronę http://archi.inosak.org/ i wpisujemy/wklejamy numer aukcji:
3. Kopiujemy link do zarchiwizowanej aukcji:
4. Wklejamy otrzymany link do forum.

Można także wykonać prosty zrzut ekranu za pomocą programy np https://www.screenpresso.com/.


Tematy, które w tytule nie będą zgodne z tytułem aukcji będą warunkowo poprawiane, lub usuwane.
Pamiętaj ! Administracja ma prawo do kasowania/nieakceptowania tematów z linkami do Allegro.

Autor tematu
micheasz
5
Posty: 8
Rejestracja: czwartek, 15 wrz 2016, 22:08
Krótko o sobie: Przyswajam wiedzę
Status Alkoholowy: Producent Nalewek
Podziękował: 1 raz

Post autor: micheasz »

Co sądzicie o takim sprzęcie na początek?
http://archi.inosak.org/db/item6869972382_1.html

Mam na myśli złącze sms, żeby łatwiej się odkręcało przy zbiorniku oraz dorobienie około 30cm wysokości przedłużki z sitkiem na dole do zasypywania sprężynek miedzianych.
alembiki
online
Awatar użytkownika

Góral bagienny
2500
Posty: 2875
Rejestracja: środa, 6 mar 2019, 20:40
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Owocówki
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 129 razy
Otrzymał podziękowanie: 549 razy
Re: DESTYLATOR ELEKTRYCZNY AUTOMAT 50/30l SZEROKI WLEW

Post autor: Góral bagienny »

Jesteś 3 lata na forum i dalej masz zamiar kupić destylator z odstojnikami :o :o :o
Wszystko co " wyprodukuje " nazywam BIMBERKIEM :D
Awatar użytkownika

artur.sukiennik
300
Posty: 334
Rejestracja: piątek, 5 paź 2018, 18:50
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Cytrynówka bodzia
Status Alkoholowy: Bimbrownik
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowanie: 26 razy
Re: DESTYLATOR ELEKTRYCZNY AUTOMAT 50/30l SZEROKI WLEW

Post autor: artur.sukiennik »

Moze kolega do dzisiaj nie uzywał forum :shock: :scratch: :silent:

Autor tematu
micheasz
5
Posty: 8
Rejestracja: czwartek, 15 wrz 2016, 22:08
Krótko o sobie: Przyswajam wiedzę
Status Alkoholowy: Producent Nalewek
Podziękował: 1 raz
Re: DESTYLATOR ELEKTRYCZNY AUTOMAT 50/30l SZEROKI WLEW

Post autor: micheasz »

Zarejestrowałem się 3 lata temu, ale od kilku dni zacząłem czytać forum.

aakk
1150
Posty: 1160
Rejestracja: poniedziałek, 7 sty 2019, 18:55
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowanie: 100 razy
Kontakt:
Re: DESTYLATOR ELEKTRYCZNY AUTOMAT 50/30l SZEROKI WLEW

Post autor: aakk »

Tak poza tematem. Nie mogę wejść na stronę.. Obrazek
Destylatory ze stali nierdzewnej.
www.ak-spaw.pl
facebook.com/akspawpl
Zapraszam

PETER29
850
Posty: 897
Rejestracja: piątek, 18 lut 2011, 16:28
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Czysta i browar
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: ŚLĄSKIE
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 104 razy
Re: DESTYLATOR ELEKTRYCZNY AUTOMAT 50/30l SZEROKI WLEW

Post autor: PETER29 »

Sprzęt który zapodales jest przestarzały. Ciężko będzie na nim zrobić coś wysmienitego a raczej o to Tobie biega. Czytaj dalej i nie kupuj nic pochopnie.
_______________________________________________________________________________
Pozdrawiam KRZYSZTOF

Autor tematu
micheasz
5
Posty: 8
Rejestracja: czwartek, 15 wrz 2016, 22:08
Krótko o sobie: Przyswajam wiedzę
Status Alkoholowy: Producent Nalewek
Podziękował: 1 raz
Re: DESTYLATOR ELEKTRYCZNY AUTOMAT 50/30l SZEROKI WLEW

Post autor: micheasz »

Czytam i czytam. Nie jest łatwo przebrnąć przez forum dla początkującego. Sprzęt do którego link podałem, widziałem u jednego gościa. Wychodzi nie najgorszy urobek o mocy 94 stopnie, stąd moje zainteresowanie. Jeśli będę miał możliwość nabycia za grosze, to może lepiej zacząć od takiego niż nie zaczynać w ogóle :)
Jeśli już będę miał to jak się zabrać za robotę, skoro odstojniki są bezużyteczne? Przerobić?

PETER29
850
Posty: 897
Rejestracja: piątek, 18 lut 2011, 16:28
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Czysta i browar
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: ŚLĄSKIE
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 104 razy
Re: DESTYLATOR ELEKTRYCZNY AUTOMAT 50/30l SZEROKI WLEW

Post autor: PETER29 »

Choinke na święta kup żywą bynajmniej ładnie pachnie. Destylator szukaj pod nazwą aabratek, bakabob, ufo, głowica puszkowa. Podałem ci niezbędne nazwy abyś nie utopil bez sensu swoich pieniędzy.
_______________________________________________________________________________
Pozdrawiam KRZYSZTOF
Awatar użytkownika

artur.sukiennik
300
Posty: 334
Rejestracja: piątek, 5 paź 2018, 18:50
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Cytrynówka bodzia
Status Alkoholowy: Bimbrownik
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowanie: 26 razy
Re: DESTYLATOR ELEKTRYCZNY AUTOMAT 50/30l SZEROKI WLEW

Post autor: artur.sukiennik »

Skontaktuj się z producentami z forum. Ja z własnego doświadczenia mogę polecik akasa. Mam od niego sprzęt i spełnia wszystkie moje wymagania

lewy87r
50
Posty: 96
Rejestracja: wtorek, 1 sie 2017, 13:47
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 10 razy
Re: DESTYLATOR ELEKTRYCZNY AUTOMAT 50/30l SZEROKI WLEW

Post autor: lewy87r »

j.w. czytaj i czytaj, poczytaj bo za 1300zl można już coś dobrego kupić do ewentualnego polepszenia w przyszłości.

A ten sprzęt z url-a, odstojniki + zimne palce to jedynie keg może do czegoś się nadawać ale nie koniecznie.
Poszukaj na forum forumowych producentów - jest pełno tematów o sprzęcie albo napisz topic ze chcesz kupić i określ budżet może coś ugrasz albo ktoś coś używanego odsprzeda bo chce się pozbyc.

Ale wiem jak trudno na początku przedrzeć się przez wiele tematów i informacji, a święta idą i człowiek chce jak najszybciej "zacząć".
Także pierwszy wynik na allegro który jest tańszą i LEPSZĄ opcją niż ty podałeś https://allegro.pl/oferta/destylator-ke ... 6764183671
ale to tylko trop - podpowiedź czego szukać.
ja mam sprzęt z destylatory miedziane - ciut więcej dałem ale jest to sprawdzony producent.

W bajki typu automat nie ufaj. Tym bardziej przy jakichś zimnych palcach.
Sprawa z "automat" wygląda tak, że dobrze zrobiona kolumna z refluksem, dla początkującego - obsługa ogranicza się do zalania kega, odpalenia grzałek, rozgrzania wsadu, odkręcenia wody, po rozgrzaniu zmniejszenia mocy grzałek(zostawienie jednej), ustawienia odbioru i czekania. To wszystko.
"Automat" przy zimnych palcach wymaga więcej pracy niż obsługa aabrateka bez "automatu".
Oczywiście to tak w ogromnym skrócie.

Mój wpis traktuj jako podpowiedź a sprzętu poszukaj tu sklepy-sprzedawcy-producenci.html i innych podobnych tematach na tym forum. Jak trochę poczytasz to bez problemu wpadną ci "polecani" producenci z forum.
Swoją drogą np BROWIN odnośnie destylatorów ma sam chłam w ofercie chyba... niby duża firma itp... a coś poszło nie po drodze.

Jak jesteś z jakiegoś większego miasta albo przedmieść większego miasta, poszukaj sklepu stacjonarnego ze sprzętem, drożdżami itp... czasem za drobną opłatą wypożyczają sprzęt na dni. Dla przykładu duży sklep w Łodzi wypożycza za 30zł za dobę (50zl za weekend) (kieydś takie ceny były) podstawowego aabrateka. Jak masz gotowy nastaw to jeden dzień ci wystarczy by ogarnac temat przegotowania na raz.

Autor tematu
micheasz
5
Posty: 8
Rejestracja: czwartek, 15 wrz 2016, 22:08
Krótko o sobie: Przyswajam wiedzę
Status Alkoholowy: Producent Nalewek
Podziękował: 1 raz
Re: DESTYLATOR ELEKTRYCZNY AUTOMAT 50/30l SZEROKI WLEW

Post autor: micheasz »

Maksymalnie upraszczając - jeśli mam możliwość odkupienia za grosze (jak wyżej pisałem) - za 200zł po znajomości, to lepiej nie brać w ogóle? Nie mam ciśnienia na zrobienie towaru na święta :)
O zimnych palcach, odstojnikach próbuję się doczytać.
Awatar użytkownika

Airacobrator
100
Posty: 134
Rejestracja: niedziela, 16 wrz 2018, 15:04
Krótko o sobie: Wielohobbysta
Ulubiony Alkohol: Nalewka pigwowa
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 13 razy
Re: DESTYLATOR ELEKTRYCZNY AUTOMAT 50/30l SZEROKI WLEW

Post autor: Airacobrator »

Za 200 PLN - warto, koszt kega i grzałek spokojnie to pokryje. Jak ponegocjujesz z którymś z producentów, przerobi ci kolumnę na aabratka czy bokakoba. Ale często przeróbka jest droższa od zakupu nowego zestawu. Kwestia jakie tam są grzałki, regulatory i tym podobne.
Ostatnio zmieniony wtorek, 19 lis 2019, 19:09 przez Airacobrator, łącznie zmieniany 1 raz.

arTii
1250
Posty: 1265
Rejestracja: czwartek, 19 lip 2018, 19:55
Krótko o sobie: Blisko 50 lat na karku zobowiązuje do spożywania trunków o podobnym stężeniu ;)
Ulubiony Alkohol: od jakiegoś czasu- mój własny :)
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: podkarpackie
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podziękowanie: 154 razy
Kontakt:
Re: DESTYLATOR ELEKTRYCZNY AUTOMAT 50/30l SZEROKI WLEW

Post autor: arTii »

micheasz pisze: za 200zł po znajomości, to lepiej nie brać w ogóle?
Brać! Cena Keg-a z szerokim wlewem jest wyższa.. Do tego zostają Ci grzałki i jakiś sterownik.
Górę może uda Ci się sprzedać jakiemuś jeleniowi co wie lepiej, że odstojniki są the best!
Do tego dorobisz sobie prosta kolumnę z głowicą i będziesz się cieszył z własnoręcznie przeprowadzonego procesu.
Ale jeśli nie masz chwilowo kasy, to wypełnij kolumnę chociażby zmywakami nierdzewnymi z lidla (dobre), odetnij odstojniki (wytnij fragment rurki łączący odstojnik z kolumną i drugi z chłodnicą), połącz wężykiem SILIKONOWYM kolumnę z chłodnicą (pomijając odstojniki).
Podłącz oddzielny obieg wody do zimnych palców, a drugi do chłodnicy - obydwa obiegi muszą mieć dość precyzyjną regulację przepływu - i po przeczytaniu podpowiedzi które tutaj na forum się znajdują, zrób własny (na początek może nienajlepszy, ale na to przyjdzie czas z doświadczeniem) alkohol chociażby na święta :D

Chociaż nie - to powyżej to kiepski pomysł. Lepiej weź go za te 200zł i wyślij go mnie :D Zrobisz mi na złość i ja się z tym będę męczył :odlot:
Ostatnio zmieniony wtorek, 19 lis 2019, 19:30 przez arTii, łącznie zmieniany 1 raz.
Pędzący hobbysta zajmujący się również odrobinę elektroniką.

Zamówienia i zapytania o sterowniki destylatorów email: info @ sterownikiWiFi.pl lub przez wiadomość PW

lewy87r
50
Posty: 96
Rejestracja: wtorek, 1 sie 2017, 13:47
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 10 razy
Re: DESTYLATOR ELEKTRYCZNY AUTOMAT 50/30l SZEROKI WLEW

Post autor: lewy87r »

200zł to brzymi bardziej precyzyjnie niż "nabycie za grosze" .

Brać i nie pytać, jak coś to możesz to pogonić jako sam keg za więcej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o kompletne destylatory z Internetu”