Pamel PRD2U problem z odczytami temperatury

Przyrządy pomiarowe, ich montaż i zastosowanie odczytów w procesach destylacji. Regulacja procesów.

Autor tematu
johnex
550
Posty: 567
Rejestracja: sobota, 20 sie 2011, 22:05
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 35 razy
Otrzymał podziękowanie: 91 razy

Post autor: johnex »

Mam następujące pytanie. Czy w przypadku powyższego sterownika lub podobnego od Pamela przy podpięciu jednej sondy odczyt z niej jest wyświetlany zarówno jako T jak i Ta. Pytam bo ostatnio zauważyłem, że sterownik pokazuje tę samą wartość jako T i Ta. Dodatkowo po bliższej analizie okazało się, że widzi tylko jedną sondę. Obstawiam uszkodzenie czujnika DS ale zastanawia mnie to duplikowanie pomiarów.

PS. Sterownik używany oczywiście jako manualny regulator mocy i termometr dwukanałowy.
Prawo pędzenia bimbru jest Prawem Człowieka!!!

Pako23
250
Posty: 271
Rejestracja: niedziela, 15 lis 2015, 10:16
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podziękowanie: 23 razy
Re: Pamel PRD2U problem z odczytami temperatury

Post autor: Pako23 »

Miałem podobny problem i okazało się, że są sondy walnięte .
Ostatnio zmieniony niedziela, 27 paź 2019, 09:04 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.

Autor tematu
johnex
550
Posty: 567
Rejestracja: sobota, 20 sie 2011, 22:05
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 35 razy
Otrzymał podziękowanie: 91 razy
Re: Pamel PRD2U problem z odczytami temperatury

Post autor: johnex »

Dzięki za potwierdzenie moich podejrzeń co do uszkodzenia czujnika. Kolega który bawi się elektroniką ma mi dorobić drugi.
@Pako23 mam jeszcze jedno pytanie. Czy jak wymieniałeś czujnik to po prostu podłączałeś nowy czy trzeba go było w jakiś sposób programować? Od kolegi usłyszałem, że sondy ds18b20 mają swój numer i trzeba go wgrać w sterownik. Osobiście wydaje mi się jednak, że PRD2U sam dopisuje czujniki.
Prawo pędzenia bimbru jest Prawem Człowieka!!!

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Pamel PRD2U problem z odczytami temperatury

Post autor: rastro »

Nie wiem jak jest zbudowany ten sterownik/termometr, ale zwykle są stosowane dwa rozwiązania
1. Jeden czujnik per pin procesora
2. Wiele czujników na jednym kablu (pinie procesora)

Mam wrażenie że opcja pierwsza jest częściej stosowana, bo o takiego sterownika/termometru w zwykle stosowanych uC pinów jest aż nadmiar a programista może sobie odpuścić całą tą zabawę w konfigurowanie czujników, obsługę adresacji czujników itp. Jednak jeżeli to jest ta druga opcja to w sumie też nie powinieneś się martwić tylko zajrzeć do instrukcji i przeczytać jaka jest procedura przypisywania czujników, bo zakładam że producent nie wpuszcza sam w siebie w bagno i nie ma zaprogramowanych na stałe czujników - zdecydowanie za dużo zabawy z czymś takim.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kontrola procesu destylacji”