Dziwny nalot na winie

Fermentacja, otrzymywanie moszczu, filtracja, butelkowanie, przechowywanie, choroby i wady wina, pasteryzacja, szczepienie drożdżami, itp...

Autor tematu
maok94
1
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 10 wrz 2018, 21:54

Post autor: maok94 »

Dzień dobry forumowicze,
Na powierzchni nastawu pojawił się biały nalot. Przez szkło uznałem, że to zapewne pleśń i podjąłem decyzję o wylaniu go; jednak gdy odkręciłem wieko zobaczyłem to, co zamieściłem w załącznikach. Nastaw pachnie tak jak powinien.
Wino to w swoim założeniu miało być słabsze od moich poprzednich, to też do rozgniecionych owoców dodałem wody, a później cukrem podniosłem blg do poziomu dającego po fermentacji 10% alkoholu. Nalot pojawił się po zakończeniu burzliwej fermentacji i przelaniu do nowego szkła. Po wyjeździe na 3 dni nalot już był w formie widocznej na zdjęciach.
Jestem w kropce bo nie spotkałem się z takim nalotem, a na forum też nie znalazłem tematu z podobnymi zdjęciami. Pytanie brzmi czy nastaw da się jakoś doprowadzić do porządku czy lepiej nie ryzykować zatruciem i wylać.
Proszę o pomoc i pozdrawiam, maok94
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony sobota, 19 paź 2019, 18:17 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.

Mrzon
50
Posty: 57
Rejestracja: sobota, 27 sty 2018, 20:49
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Kontakt:
Re: Dziwny nalot na winie

Post autor: Mrzon »

Zakażenie na 99 % :) jakiś tlenowiec, proponuje poczytać na internecie przy piwie mieli chłopaki różne podobne infekcje. Co do dalszego losu się nie wypowiadam poczytaj i będziesz wiedział co zrobić jedno jest pewne cały sprzęt który miał styczność z tym do wiadra zalej NaOh. Podaje jeden z pierwszych linków
https://www.piwo.org/forums/topic/14651 ... -infekcja/
Pozdrawiam Maciej
https://www.facebook.com/BrowarWest11Pietro/ - mój browar i nie tylko
Awatar użytkownika

czamnian
100
Posty: 133
Rejestracja: wtorek, 11 kwie 2017, 13:11
Krótko o sobie: Młody winiarz i smakosz nalewkowy
Ulubiony Alkohol: Miód pitny
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 13 razy
Re: Dziwny nalot na winie

Post autor: czamnian »

Raz miałem to w nastawie na bimberek, ale po wyczyszczeniu powierzchni i dofermentowaniu, było ok, a po szklanie kontrolnej nic się nie działo, bimberek też dawno wyszedł i nikt się nie zatruł, wrzystko jak należy. Ale przyznam ci że jeśli miało by to iść na wino, to nie nie, nie ciągnął bym tego dalej i zgodzę się z przedmowcą Maciejem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wytwarzanie Wina”