rosnąca temperatura na 10 półce

Porywanie cieczy z kotła, dziwny smak i zapach destylatu oraz wszelkie inne problemy związane z destylacją...

Autor tematu
szielony18
20
Posty: 22
Rejestracja: czwartek, 8 lis 2012, 11:25
Podziękował: 13 razy

Post autor: szielony18 »

Witam, jakiś czas temu musiałem oddać miedzianą kolumnę fi chyba 54 mm na kegu 30 l z destylatorymiedziane i postanowiłem sobie zrobić coś konkretniejszego. I tak na kegu 100l jest bufor fi zew 219 rura w środku 86 mm wysoka na 20 cm zasypana sprężynkami od plipka, grzany szerokim wlewem 219 mm. Rura właściwa 76mm wewnątrz 73 mm dzielona na odcinki: 110 cm zaraz nad buforem później odcinek 37cm z fajkowym OLM z dennicy 52 mm i głowica pojemności około 330 ml. Grzałka 1500 + 2000+2500 każda pod inną fazę. Termometry w kegu, buforze, 10 półka.
I tak na początku okazało się, że jedna grzałka nie działa, ale że chciałem przetestować działanie kolumny poszło na dwóch pozostałych - których? nie mam pojęcia, ale stwierdziłem, że jeśli nawet będą to te mocniejsze grzałki to i tak nie powinno zalewać, nie mam możliwości pomierzyć tych grzałek. Pierwsze procesy bez większych komplikacji temperatura na 10 półce stabilna prawie do samego końca, produkt zadowalający, mimo że nie udało mi się ani razu zalać kolumny starałem się brak zalania nadrobić długą stabilizacją.
I teraz do brzegu. Zepsuły mi się włączniki kołyskowe, przez które były podłączone grzałki więc je wywaliłem i przewody podłączyłem bezpośrednio do grzałki. I tu zaczęły się problemy z temperaturą na 10 półce. Po odebraniu jakiś 2 litrów nie mogłem jej utrzymać na jednej wartości, cały czas w trakcie odbioru rosła o 0,1 stopnia, mimo że w buforze stała w miejscu. Stabilizacja, zmniejszenie odbioru dawały efekt tylko na chwilę. Odbierałem w tempie około 30ml/min, wydajność kolumny 320ml/min. Pomyślałem, że bufor jest niedogrzany i przy następnym procesie go wywaliłem, ale sytuacja z temperaturą na 10 półce się powtórzyła. Pomyślałem, że może bezpośrednie podłączenie grzałek zalewa kolumnę, więc jedną z nich podłączyłem pod regulator mocy. Po zagrzaniu wsadu i stabilizacji zmniejszenie mocy i znowu po odebraniu 2 litrów temperatura w górę więc jeszcze bardziej przykręciłem regulator, ale wtedy zmniejszył mi się samoczynnie odbiór a temperatura i tak powoli rosła. Doszedłem do momentu odbioru 10ml/min i skręceniu jednej grzałki do połowy. Może długość w stosunku do średnicy pod olm jest zbyt mała? odcinek z olm wstawiłem na samym początku później ten odcinek 110cm i głowica i odbierałem tylko z głowicy, ale nic to nie dało. Sprężynki przesypywałem kilkukrotnie bez efektu. Gdzie szukać przyczyny? Na co zwrócić uwagę przy następnym procesie. Czy taka konstrukcja bufora jest prawidłowa czy powinny być jednak dogrzewacze?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony wtorek, 7 maja 2019, 06:19 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

zzibii
250
Posty: 295
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2009, 12:48
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 34 razy
Re: rosnąca temperatura na 10 półce

Post autor: zzibii »

Czy kolumna (rura właściwa), też zasypana, sprężynkami od Plipka? Kolumna to Twoje wykonanie? O ile wzrasta temp. na, 10 półce. Czy produkt w smaku jest gorszy, bo pisałeś o wcześniejszej kolumnie od Zygnunta?
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2743 razy
Re: rosnąca temperatura na 10 półce

Post autor: lesgo58 »

szielony18 pisze: Gdzie szukać przyczyny? Na co zwrócić uwagę przy następnym procesie.
Prawdopodobnie grzejesz z za małą mocą.
Tak więc - musisz się dowiedzieć z jaką mocą grzejesz. Bez tego ani rusz. Żadne porady nie pomogą.
...wydajność kolumny 320ml/min.
Jak mierzyłeś tę wydajność? I kiedy? Wcześniej przed zmianą grzałek, czy po zmianie ...?
Po odebraniu jakiś 2 litrów nie mogłem jej utrzymać na jednej wartości, cały czas w trakcie odbioru rosła o 0,1 stopnia,
Nie rozumiem. Był to skok o 0,1*C czy temp. rosła konstans. Co jakiś czas zwiększała wartość o 0,1*C
Ostatnio zmieniony środa, 8 maja 2019, 06:43 przez lesgo58, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

Autor tematu
szielony18
20
Posty: 22
Rejestracja: czwartek, 8 lis 2012, 11:25
Podziękował: 13 razy
Re: rosnąca temperatura na 10 półce

Post autor: szielony18 »

Tak cała kolumna zasypana jest sprężynkami od plipka, kolumnę spawał znajomy. Temperatura jak już zacznie rosnąc to wzrasta konstans o 0,1. Produkt w smaku taki sam jak otrzymywałem wcześniej. Jak sprawdza się moc grzałek? -jestem w tym zielony, możesz łopatologicznie wytłumaczyć. Wydajność kolumny zmierzyłem gdy już nie mogłem zapanować nad temperaturą, wtedy otworzyłem zawór w głowicy na maksa żeby wyciągnąć resztę alko ze zbiornika. Przez minutę odbierałem do osobnego naczynia i wyszło 320ml. Grzałki nie zmieniałem jest ta sama od początku tylko wywaliłem włączniki które się zepsuły i grzałki teraz są bezpośrednio podłączone do przewodów. To nie był jednorazowy skok tylko jak już temperatura zaczęła rosnąć to stale wzrastała o 0,1 co jakieś dwie minuty był skok.

johnex
550
Posty: 567
Rejestracja: sobota, 20 sie 2011, 22:05
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 35 razy
Otrzymał podziękowanie: 91 razy
Re: rosnąca temperatura na 10 półce

Post autor: johnex »

szielony18 pisze:Jak sprawdza się moc grzałek? -jestem w tym zielony, możesz łopatologicznie wytłumaczyć
Mając najprostszy multimetr elektryczny możesz zmierzyć rezystancję grzałek i tutaj sobie obliczyć moc: http://kalkulator.majsterkowicza.pl/oblicz/moc
Rezystancję mierzysz między jednym i drugim bolcem we wtyczce. Możesz też dla pewności zrobić to samo na zaciskach grzałki i sprawdzić czy wartości się nie różnią znacząco. U nie gdy zmierzyłem na wtyczkach dwie grzałki 2000W rezystancja (a przez to moc) znacząco się różniły. Winowajcą były kiepskie styki na zacisku grzałki. Po dokręceniu wszystko się wyrównało.
Może te wyłączniki kołyskowe nie zepsuły się bez powodu. Może nie były przystosowane do takiego obciążenia i obniżały moc grzałek. Teraz gdy podłączyłeś grzałki bezpośrednio grzejesz z większą mocą i zalewasz kolumnę.
Prawo pędzenia bimbru jest Prawem Człowieka!!!

Szlumf
2000
Posty: 2379
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 629 razy
Otrzymał podziękowanie: 583 razy
Re: rosnąca temperatura na 10 półce

Post autor: Szlumf »

szielony18 pisze:..................................................Po zagrzaniu wsadu i stabilizacji zmniejszenie mocy i znowu po odebraniu 2 litrów temperatura w górę więc jeszcze bardziej przykręciłem regulator, ale wtedy zmniejszył mi się samoczynnie odbiór a temperatura i tak powoli rosła.................................
Jaki masz system odbioru?

Autor tematu
szielony18
20
Posty: 22
Rejestracja: czwartek, 8 lis 2012, 11:25
Podziękował: 13 razy
Re: rosnąca temperatura na 10 półce

Post autor: szielony18 »

Udało mi się zmierzyć rezystancję wg opisu kolegi johnex. Po przeliczeniu wg podanego kalkulatora wygląda to tak: przy 230v grzałki mają 2,28kW i 1,9kW. Dodatkowo zmierzyłem też tą trzecią grzałkę która nie działa i nie była podłączona do tej pory i wychodzi że ma 1,43kW. Następnie podłączyłem tą grzałkę 1,43kW wlałem wodę do kega i słychać wyraźnie charakterystyczny szum czyli chyba jednak działa. Odbieram z LM w głowicy przy pomocy zaworka precyzyjnego, na początku jeszcze korzystałem z OLM ale nie wiem czy mam wystarczająco wypełnienia pod nim (110cm) przy tej średnicy bo w produkcie wyczuwałem coś co mi nie pasowało i porzuciłem OLM do czasu wydłużenia kolumny - nie wiem czy słusznie.

johnex
550
Posty: 567
Rejestracja: sobota, 20 sie 2011, 22:05
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 35 razy
Otrzymał podziękowanie: 91 razy
Re: rosnąca temperatura na 10 półce

Post autor: johnex »

Warto też zmierzyć napięcie jakie mamy w sieci. U mnie na przykład napięcie zawsze wynosi ponad 240V i mimo że mam grzałki 2000W to watomierz często pokazuje 100 a czasem nawet 150W więcej.
W twoim przypadku teoretycznie można grzać z mocą 4600 W. Wystarczy, że napięcie w sieci wzrośnie do 240 V i będziesz zbliżał się o progu zalania.
Prawo pędzenia bimbru jest Prawem Człowieka!!!

Autor tematu
szielony18
20
Posty: 22
Rejestracja: czwartek, 8 lis 2012, 11:25
Podziękował: 13 razy
Re: rosnąca temperatura na 10 półce

Post autor: szielony18 »

Więc za kolejną radą kolegi johnex zmierzyłem napięcie w gniazdku, waha się od 235v do 245v. Czy ma znaczenie, że grzałki podłączone są do gniazda siłowego, każda pod osobna fazę?

wkg_1
800
Posty: 849
Rejestracja: niedziela, 23 wrz 2018, 13:26
Podziękował: 46 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Re: rosnąca temperatura na 10 półce

Post autor: wkg_1 »

szielony18 pisze:Gdzie szukać przyczyny? Na co zwrócić uwagę przy następnym procesie. Czy taka konstrukcja bufora jest prawidłowa czy powinny być jednak dogrzewacze?
Jak się zachowuje ciecz w buforze ? Przy jakiej temperaturze w zbiorniku zaczyna wrzeć ? Jaka jest tam temperatura i poziom oraz temperatura w zbiorniku gdy temperatura na 10-ej zaczyna rosnąć ? Jaka pojemność bufora ?

Co do mocy grzałek - rezystancja rezystancją ale zawsze dobrze na drugą rękę zobaczyć ile pokazuje domowy licznik przy wyłączonym a ile przy włączonym grzaniu :D

Edit: nie doczytałem, że nowy zbiornik jest większy, przez moment coś było ale wykasowałem.
Ostatnio zmieniony środa, 8 maja 2019, 17:29 przez wkg_1, łącznie zmieniany 4 razy.

Autor tematu
szielony18
20
Posty: 22
Rejestracja: czwartek, 8 lis 2012, 11:25
Podziękował: 13 razy
Re: rosnąca temperatura na 10 półce

Post autor: szielony18 »

Przy najbliższym procesie zanotuje dokładnie co się dzieje przy jakiej temperaturze i odpowiem na pytania wkg_1 bo nie chcę teraz strzelać z pamięci. Przy okazji sprawdzę też odczyty z licznika domowego. A i kega mam 100 litrów. Wsad 24kg cukru dopełnione do 100 litrów wody, przeważanie przerobiony do -4blg, często niesklarowany.

Szlumf
2000
Posty: 2379
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 629 razy
Otrzymał podziękowanie: 583 razy
Re: rosnąca temperatura na 10 półce

Post autor: Szlumf »

Co przedstawia ostatnie zdjęcie z Twojego pierwszego posta?
Jak jest rozwiązane wejście z kotła do kolumny?
Jaka jest konstrukcja głowicy?

Autor tematu
szielony18
20
Posty: 22
Rejestracja: czwartek, 8 lis 2012, 11:25
Podziękował: 13 razy
Re: rosnąca temperatura na 10 półce

Post autor: szielony18 »

Ostatnie zdjęcie to dół bufora 219mm, mocowany na 7 śrub do kega. Góra bufora z dennicy 219mm z wyjściem tri clamp 76mm na zdjęciach zamontowana bezpośrednio do kega - bufor pominięty. Głowicę widać na przedostatnim zdjęciu. W dolny rant wspawane kolanko, dalej nypel i zaworek precyzyjny.

Autor tematu
szielony18
20
Posty: 22
Rejestracja: czwartek, 8 lis 2012, 11:25
Podziękował: 13 razy
Re: rosnąca temperatura na 10 półce

Post autor: szielony18 »

Kolejny proces za mną. Przesypałem całe wypełnienie, założyłem bufor i jazda. Nastaw 24 kg cukru dopełniony do 100 litrów. Rozgrzewanie wsadu, wszystkie grzałki włączone. Temperatura wsadu - 90 litrów 17,5 stopnia po 1,5 godziny osiągnęła 88 stopni i pierwsze opary dotarły do głowicy. Po pół godziny bufor był pełny. Następnie 35 minut stabilizacji i zrzut 0,5 litra z głowicy. Kolejne 20 minut i znowu zrzut z głowicy 0,35 litra. Mija kolejne 20 minut, czyli w sumie 70 minut odkąd pierwsze opary skropliły się w głowicy, bufor napełniony a zalania nie zauważyłem. Przykręciłem grzałkę 1,9 kW około o połowę na regulatorze i zacząłem odbierać kropelkowo z głowicy i OLM przez 20 minut. Temperatura na 10 półce stanęła na 78,4 w kegu było 92,5 stopnia a w buforze 80 a ja zacząłem odbierać z OLM w tempie 36 ml/min. Po godzinie temperatura w kegu 93,5 bufor bez zmian 80 a na 10-tej wzrost do 78,5. Kolejna godzina i znowu wzrost temperatury na 10-tej do 78,6, bufor 80,5 keg 95. Po 45 minutach kolejny wzrost: 10-ta 78,7 keg 95,5 bufor 81. Zamknąłem odbiory i 15 minut stabilizowałem, gdy temperatura na 10-tej wróciła na 78,6 przeszedłem na odbiór z głowicy w tempie 33 ml/min. Po 15 minutach temperatura na 10-tej wzrosła do 78.8 stopnia by po godzinie dobić do 79,1. Zamknąłem wtedy odbiór i pół godziny stabilizowałem. Po tym czasie temperatury wyglądały następująco: keg 98 bufor 82 10-ta 78,9. Ustawiłem odbiór na 20 ml/min o po 40 minutach miałem wzrost do 79,1 stopnia i taka temperatura na 10-tej półce utrzymywała się przez 80 minut by po tym czasie wzrosnąć do 79,2. Wtedy przykręciłem odbiór do 12 ml/min i odbierałem w tym tempie jeszcze przez godzinę po czym temperatura na 10 wynosiła 79,3 w kegu 98,5 bufor 85 stopni. Całość zajęła mi 11,5 godziny. Odebrałem 1,5 litra przedgonu, 10 litrów surówki 96% i 4 litry pogonów spuściłem z bufora o mocy około 35%. Wychodzi na to że termometr w kegu zaniża o 1,5 stopnia a tymi grzałkami nie jestem w stanie zalać kolumny. Gdzie Waszym zdaniem jest problem? Dlaczego mimo małego tempa odbioru temperatura na 10-tej półce rośnie?
Awatar użytkownika

Pablito
200
Posty: 222
Rejestracja: środa, 21 lis 2018, 11:45
Krótko o sobie: Osoba szukająca swojego JA nie tylko w szkle :P
Ulubiony Alkohol: Księżycówka
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: Błędów
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 26 razy
Re: rosnąca temperatura na 10 półce

Post autor: Pablito »

szielony18, na jakiej wysokości masz pomiar 10 półki? Może jest za nisko? Pamiętaj, że wraz ze spadkiem % w parach zwiększa się wysokość półki teoretycznej.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 13 maja 2019, 12:41 przez Zygmunt, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kto pyta, nie błądzi. Kto nie pyta, nigdy się nie dowie."

pepe59
350
Posty: 365
Rejestracja: wtorek, 4 lip 2017, 08:23
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 59 razy
Re: rosnąca temperatura na 10 półce

Post autor: pepe59 »

Dla mnie, to typowy objaw braku refluksu. Może kolega zapomniał o chłodzeniu głowicy ?

Autor tematu
szielony18
20
Posty: 22
Rejestracja: czwartek, 8 lis 2012, 11:25
Podziękował: 13 razy
Re: rosnąca temperatura na 10 półce

Post autor: szielony18 »

Pomiar 10 półki 25 cm nad buforem, w samym buforze w jego górnej części mam jeszcze 16cm wolnej przestrzeni do złącza TC. O chłodzeniu głowicy nie zapomniałem, starałem się utrzymać jak najgorętszy refluks ale pozostawiając górną część głowicy tylko ciepła w dotyku przy czym dolna jej część była gorąca.

audilhr
20
Posty: 24
Rejestracja: piątek, 3 sie 2018, 11:29
Re: rosnąca temperatura na 10 półce

Post autor: audilhr »

Odgrzewam temat mam podobny problem temp. wzrasta na 10 półce diametralnie odbiorę tylko 1.5 litra urobku i wali w górę temp. na 10 jak szalona a na szycie głowicy jest stabilna do samego końca.
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2743 razy
Re: rosnąca temperatura na 10 półce

Post autor: lesgo58 »

Jakbyś opisał bardziej szczegółowo:
- jaki miałeś nastaw? i ile?
- jaką mocą grzałeś?
- jaki masz sprzęt (Φ kolumny, wypełnienie)
- jak szybko odbierałeś?
- czy robiłeś redukcje odbioru?
... to na pewno będziemy ci w stanie odpowiedzieć w czym tkwi Twój problem. Bo tak to jedno co Ci mogę odpowiedzieć to to, że jest normalnym iż najpierw temperatura rośnie na dole kolumny a później sukcesywnie coraz wyżej.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

audilhr
20
Posty: 24
Rejestracja: piątek, 3 sie 2018, 11:29
Re: rosnąca temperatura na 10 półce

Post autor: audilhr »

Nastaw cukrowy 25l kolumna aabratek wypełnienie kolumny spreżynki 30cm miedziane i 130cm nierdzewne rura fi wewnętrzne 48 . Rozgrzewam nastaw 4kw po zalania kolumny wyłączam jedną grzałkę i dalej grzeje 2kw nie mam regulatora. Stabilizuje godzinę odbieram kropelkowo 400mil. przedgonu i odbieram z prędkością 0.5L na godzinę. Temperatura stoi stabilnie na 10 jak i na szczycie kolumny stabilnie po odebraniu około 1.5L temp. na 10 rośnie strasznie szybko gdzie np. na szczycie stoi stabilnie do samego końca.
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2743 razy
Re: rosnąca temperatura na 10 półce

Post autor: lesgo58 »

Nie odpowiedziałeś na jedno ważne pytanie - " czy w jakimkolwiek momencie redukowałeś odbiór?". Podejrzewam, że nie. To jest główna przyczyna Twojej "porażki". Dodatkowo - grzałeś podczas odbioru za mocno.
Polecam lekturę: post80861.html#p80861
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 16 wrz 2019, 06:11 przez lesgo58, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika

shantel88
10
Posty: 18
Rejestracja: środa, 7 paź 2015, 14:13
Podziękował: 17 razy
Re: rosnąca temperatura na 10 półce

Post autor: shantel88 »

Stabilizuj i odbieraj na dwóch grzałkach bez żadnego regulatora, bo nie wiem jaki masz i nie wiem jak działa.
Załącz dwie grzałki 1,9 kW + 1,4 kW. Odbieraj 35 ml i będzie dobrze na koniec ewentualnie zmniejsz odbiór.

aakk
1150
Posty: 1160
Rejestracja: poniedziałek, 7 sty 2019, 18:55
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowanie: 100 razy
Kontakt:
Re: rosnąca temperatura na 10 półce

Post autor: aakk »

35ml na rurze 48mm? Czy coś mnie ominęło?
Destylatory ze stali nierdzewnej.
www.ak-spaw.pl
facebook.com/akspawpl
Zapraszam

johnex
550
Posty: 567
Rejestracja: sobota, 20 sie 2011, 22:05
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 35 razy
Otrzymał podziękowanie: 91 razy
Re: rosnąca temperatura na 10 półce

Post autor: johnex »

Pytanie do moderatorów! Po co w ogóle stosujecie tę dziwną cenzurę dla użytkowników bez 25 postów skoro puszczacie takie kwiatki jak post shantel88.
audilhr pisze:.... kolumna aabratek wypełnienie kolumny spreżynki 30cm miedziane i 130cm nierdzewne rura fi wewnętrzne 48 . Rozgrzewam nastaw 4kw po zalania kolumny wyłączam jedną grzałkę i dalej grzeje 2kw nie mam regulatora.
Kolego @shantel88 podziel się z nami jak z grzałek 2x2kw zrobić 1,9 +1,4 kw. Dodatkowo przy kolumnie fi 48 2kW to już praktycznie praca na progu zalania a ty doradzasz aby dołączyć jeszcze jedną grzałkę.
Prawo pędzenia bimbru jest Prawem Człowieka!!!

audilhr
20
Posty: 24
Rejestracja: piątek, 3 sie 2018, 11:29
Re: rosnąca temperatura na 10 półce

Post autor: audilhr »

Też właśnie wydaje mi się ze może być kolumna zalewana dlatego taki cyrk myślę że trzeba zaopatrzyć się w regulator o obserwować.
Awatar użytkownika

shantel88
10
Posty: 18
Rejestracja: środa, 7 paź 2015, 14:13
Podziękował: 17 razy
Re: rosnąca temperatura na 10 półce

Post autor: shantel88 »

@johnex Coś pominąłem. Pisałem o większej średnicy;p i odpisywałem na wcześniejszy post.

johnex
550
Posty: 567
Rejestracja: sobota, 20 sie 2011, 22:05
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 35 razy
Otrzymał podziękowanie: 91 razy
Re: rosnąca temperatura na 10 półce

Post autor: johnex »

@audilhr tak jak pisałem wcześniej w tym temacie warto sprawdzić parametry sieci. U mnie niekiedy grzałka o mocy nominalnej 2kW pobiera wg watomierza 2150 W.
Możesz zainwestować w regulator mocy (przyda się też przy ewentualnych destylacji prostych) albo wymienić grzałkę na 1,5+2,5 kW (tę 2x2kW wystawić na Targowisku).

@shantel88 warto zwrócić uwagę na daty postów. Dyskusja dotycząca rury fi 73 zakończyła się w maju a audihr podpiął się pod temat.
Prawo pędzenia bimbru jest Prawem Człowieka!!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy destylacyjne”