Nalewka malinowa

Wasze przepisy o tych pięknych trunkach, jakimi są nalewki domowe. Ciekawe pomysły mile widziane...
Awatar użytkownika

Autor tematu
fo11rest
200
Posty: 213
Rejestracja: niedziela, 2 wrz 2018, 10:51
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Własne alko
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Lubuskie
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podziękowanie: 20 razy

Post autor: fo11rest »

Pisałem wprawdzie już to w jednym temacie ale postanowiłem założyć to jako nowy temat.

NALEWKA MALINOWA:
Składniki:
1kg malin, 1/2kg cukru, 1/2L spirytusu, 1/2L wódki

Wykonanie:
Maliny przebrać i przełożyć do dużego słoja. Zasypać cukrem i zalać alkoholem. Zamknąć i odstawić na 3 miesiące. Od czasu do czasu należy potrząsnąć słojem, aby cukier dobrze się rozpuścił. Następnie należy przecedzić. a nalewkę przelać do butelek. Przechowywać w chłodnym i ciemnym miejscu.
Ostatnio zmieniony środa, 4 wrz 2019, 15:40 przez fo11rest, łącznie zmieniany 1 raz.
alembiki

boxer1981228
1000
Posty: 1029
Rejestracja: czwartek, 25 wrz 2014, 17:30
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Naas
Podziękował: 256 razy
Otrzymał podziękowanie: 179 razy
Re: Nalewka malinowa

Post autor: boxer1981228 »

Można szybciej, maliny wystarczy potrzymać w alkoholu tydzień, max 10 dni nie ma potrzeby trzymać je 3 miesiące. Szkoda czasu. I owoce zalej alkoholem a dopiero po odciśnięciu zasyp je cukrem i postaw w ciepłe zaciemnione miejsce. Jak nie masz prasy to cukier wyciągnie jeszcze troszkę pozostałości z owoców. Potem wszystko do kupy, szybkie klarowanie i gotowe. Moja rada jeszcze taka aby zapisywać sobie ile wlało się alko i jakiego procentu, po odciśnięciu będziesz znał dokładny procent nalewu i będziesz mógł ewentualnie rozrobić do pożądanego procentu.

Box
Awatar użytkownika

Autor tematu
fo11rest
200
Posty: 213
Rejestracja: niedziela, 2 wrz 2018, 10:51
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Własne alko
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Lubuskie
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podziękowanie: 20 razy
Re: Nalewka malinowa

Post autor: fo11rest »

Można wycisnąć sok z malin i dodać trochę spirytusu i wódki i będzie jeszcze szybciej heh.

Mój przepis oparty jest o wydawnictwo książkowe MARTEL a dokładnie "Marynaty i nalewki siostry Marii" Ja trzymam się tego przepisu i nalewka jest rewelacyjna.
Awatar użytkownika

Góral bagienny
2500
Posty: 2875
Rejestracja: środa, 6 mar 2019, 20:40
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Owocówki
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 129 razy
Otrzymał podziękowanie: 549 razy
Re: Nalewka malinowa

Post autor: Góral bagienny »

Kolego wyluzuj :o Twój przepis fajny, kolegi też bo szybszy :D. Ja mam przepis od dziadka, wujka, i 3 z książek :D
Wszystko co " wyprodukuje " nazywam BIMBERKIEM :D

zaradek
250
Posty: 256
Rejestracja: sobota, 16 wrz 2017, 21:39
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowanie: 14 razy
Re: Nalewka malinowa

Post autor: zaradek »

Ja zrobiłem tak:
Kilogram malin zalałem destylatem rozrobionym do 68% w ilości 1,16 litra (o te 0,16 więcej niż wcześniej planowałem). Po 6 dniach, odcedziłem macerat a maliny zasypałem 400g cukru. Dopiero po rozpuszczeniu cukru (ze 2-3 dni, mieszając słojem), odlałem sok i potem odcisnąłem maliny prasą. Po połączeniu płynów powstało jakieś 2l o zawartości 39% alkoholu. Po dwóch tygodniach "zaprzyjaźniania się składników", była smaczna (ale wiadomo - im dłużej, tym lepiej) ;-)
Chciałem w objęcia Morfeusza, ale Dionizos był szybszy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przepisy na Nalewki i Likiery”