Uszczelnienie fittingu do kega.

Kłopoty z budową i eksploatacją aparatury, wybór właściwego sprzętu. Podstawowe pytania początkujących.
Awatar użytkownika

Autor tematu
Adaszcz31
200
Posty: 226
Rejestracja: piątek, 16 mar 2018, 10:49
Krótko o sobie: Nie ma nic piękniejszego niż realizować i spełniać marzenia
Ulubiony Alkohol: Rakija, Burbon....
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 12 razy

Post autor: Adaszcz31 »

Pytanie do korzystających z oryginalnego fittingu jako połączenie z kolumną.Czy stosujecie jakieś dodatkowe uszczelki czy wystarczy oryginalny oring?

chprzemo
900
Posty: 911
Rejestracja: poniedziałek, 9 wrz 2013, 20:05
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Uszczelnienie fittingu do kega.

Post autor: chprzemo »

Ja w pierwszej kolumnie wyciąłem czesc z oryginalnym fittingiem- mam z tym same kłopoty, kombinuje oringi między kołnierz fittingu, a gwint Kega- uszczelnia się dobrze ale co kilka odkręcenie oring jest do wymiany. Teraz mam zrobioną redukcje do kolumny półkowej na oryginalnym uszczelnieniu- działa Lux! Po kilku gotowaniach nawet na dużej mocy (6kW) wszystko jest szczelne i nie ma problemu.

Kegi mogą być nabite nawet 5bar i to uszczelnienie ma być wystarczające, ja na Twoim miejscu nic bym nie stosował dodatkowego.
"Jeśli życie daje Ci cytrynę poproś o sól i tequilę" (cyt. z filmu Who Am I- polecam)
Awatar użytkownika

Autor tematu
Adaszcz31
200
Posty: 226
Rejestracja: piątek, 16 mar 2018, 10:49
Krótko o sobie: Nie ma nic piękniejszego niż realizować i spełniać marzenia
Ulubiony Alkohol: Rakija, Burbon....
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 12 razy
Re: Uszczelnienie fittingu do kega.

Post autor: Adaszcz31 »

Tylko czy oryginalna uszczelka wytrzyma temperaturę procesu? Ja do tej pory miałem fitting dorabiany i uszczelnienie było pomiędzy kryzą kega a fittingu. A może dla pewności dać trochę teflonu na gwint? Jak zwykle dylematy

chprzemo
900
Posty: 911
Rejestracja: poniedziałek, 9 wrz 2013, 20:05
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Uszczelnienie fittingu do kega.

Post autor: chprzemo »

Powinna wytrzymać, z 10 procesów już przeprowadziłem i jest OK, poza tym Kegi się paruje (sterylizacja) i traktuje ługiem sodowym w około 80*C przed napełnianiem w browarze i te uszczelki dają radę:)
Ostatnio zmieniony niedziela, 1 wrz 2019, 14:09 przez chprzemo, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jeśli życie daje Ci cytrynę poproś o sól i tequilę" (cyt. z filmu Who Am I- polecam)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy i pytania”