Zdziwienie po węglu.

Wszystko na temat chemicznego oraz mechanicznego oczyszczania końcowego produktu destylacji, włączając węgiel aktywny, nadmanganian potasu, filtracje, klarowanie, pozbywanie się niechcianych substancji, zapachów drożdży itp...
Awatar użytkownika

Autor tematu
JasnyPierun
100
Posty: 130
Rejestracja: wtorek, 25 gru 2018, 17:40
Krótko o sobie: Jestem sobą. Lubie wypić ale z umiarem a to o czym piszę tu na forum to tylko fantazja.
Ulubiony Alkohol: Driny
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy

Post autor: JasnyPierun »

Witam, czy to normalne że dobrze zrobiony destylat rozcieńczony do 40% po przepuszczeniu przez węgiel będzie dużo lepszy w smaku i zapachu? Czy powinien być od razu taki jak po tym węglu i używanie węgla by nic nie dało?

lewy87r
50
Posty: 96
Rejestracja: wtorek, 1 sie 2017, 13:47
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 10 razy
Re: Zdziwienie po węglu.

Post autor: lewy87r »

Ja sie wypowiem jak to u mnie jest, choć nie próbowałem obecnie po węglu.
Pierwotnie, gotowałem 2x na spirytus i dopiero po przepuszczeniu przez węgiel był dla mnie towar zadowalający.
Ale po wymianie na sprężynki wypełnienia kolumny i gotowaniu metodą 2.5, towar jest w pełni zadowalający bez węgla aktywnego. Ale nie próbowałem przepuszczać tego przez węgiel.

doncarlito206
30
Posty: 41
Rejestracja: czwartek, 10 sie 2017, 18:42
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Re: Zdziwienie po węglu.

Post autor: doncarlito206 »

Ja powiem jak u mnie jest: kolumna Miedziana, wypełnienie:sprezynki pryzmatyczne nierdzewne, gotowanie na raz. Towar dla mnie zadowalający. Po rozrobieniu z kranówką delikatny smak wchodzi jak woda:) do nalewek super, a po macerowaniu owoców z jakimiś przyprawami typu cynamon czy goździki to wogole bajka ;)

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oczyszczanie destylatu”