Jakie nalewki się komponują dobrze z destylatem z cukrówki

Pomysły na poprawę smaku bimbru, przepisy smakowe, domowe sposoby na wyrób markowych wódek...
Awatar użytkownika

Autor tematu
kokornik
100
Posty: 136
Rejestracja: poniedziałek, 1 paź 2012, 15:51
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy

Post autor: kokornik »

Jakie wg. was nalewki najlepiej wychodzą na destylacie z cukrówki? Jednokrotne pędzenie na aabratku zostawia u mnie pewne bimbrowe aromaty, zastanawiam się jakie nalewki najlepiej się komponują, czyli po tych paru miesiącach pozwolą się delektować nalewką bez zakłóceń w postaci posmaków "buraczanych"?

wawaldek11
2500
Posty: 2896
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: Jakie nalewki się komponują dobrze z destylatem z cukrówki

Post autor: wawaldek11 »

O gustach się nie dyskutuje i nalewki na bimberku mogą niektórym smakować. Np. mi :mrgreen:
Ale co stoi na przeszkodzie by tego ducha buraka wygonić z destylatu, czy to przykładając się do zadbania o nastaw, prowadzenia rektyfikacji, czy też kolejnej rektyfikacji?
Pozdrawiam,
Waldek
Awatar użytkownika

psotamt
1150
Posty: 1183
Rejestracja: niedziela, 19 mar 2017, 20:59
Krótko o sobie: Żałuję tylko, że tak późno zacząłem smakować własne wyroby...
Ulubiony Alkohol: Zbożowy
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 177 razy
Otrzymał podziękowanie: 394 razy
Re: Jakie nalewki się komponują dobrze z destylatem z cukrówki

Post autor: psotamt »

A jeszcze lepiej zamiast cukru rektyfikować glukozę. W zeszłym roku wszystkie owoce zalewałem właśnie takim spirytusem i nie żałuję. Dodatkowo słodzenie cukrem trzcinowym zamiast buraczanym.
W tym roku pokusiłem się o glukozowy rektyfikat wzmocniony smakowo dundrem z melasy po destylacji rumu. Wyszedł fajny spirytus. W następnej kolejności mam zamiar robić spiryt z glukozy zmieszany z melasą w proporcji 5 kg melasy na 25 kg glukozy (melasa w drodze :mrgreen: ). W kilku moich starych przepisach na nalewki występuje rum jako dodatek do czystego alkoholu. Mimo tego, że kolumna świetnie czyści mi spirytus, zapach rumowy z melasy przechodzi do gotowego produktu, co w tym przypadku bardzo mnie cieszy :D
Zabieranie bogatym i dawanie biednym pozbawia jednych i drugich motywacji do pracy.
Awatar użytkownika

sargas
600
Posty: 632
Rejestracja: czwartek, 3 lis 2016, 15:42
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: żytnia
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowanie: 31 razy
Re: Jakie nalewki się komponują dobrze z destylatem z cukrówki

Post autor: sargas »

Wiśnia, czarna porzeczka, orzech te testowałem.
Posmak bimberku będzie w każdej wyczuwalny.
Pytanie czy to wada czy atut takiej nalewki ?
Do oceny wg własnego sumienia.
Na pewno zdania będą podzielone :)
Ostatnio zmieniony piątek, 2 sie 2019, 22:59 przez wawaldek11, łącznie zmieniany 2 razy.

eldier
750
Posty: 751
Rejestracja: wtorek, 29 kwie 2014, 23:12
Podziękował: 114 razy
Otrzymał podziękowanie: 158 razy
Re: Jakie nalewki się komponują dobrze z destylatem z cukrówki

Post autor: eldier »

Śliwki węgierki najlepsze do średniej jakości alko. Zanim się dorobiłem kolumny to bardzo fajna nalewka wychodziła. Generalnie przerobiłem większość owoców na "tradycji" i wg mnie śliwki najlepiej się komponowały. Mówię o nalewkach bo trochę dębu, kilka lat też robiło robotę, ale mogę jeszcze polecić leśne maliny i mirabelkę, jak kolega wyżej czarną porzeczkę i zielone orzechy. Porterówka jeszcze była w miarę, ale w reszcie trochę to przeszkadzało. Najgorzej chyba cytrusy, no po prostu to nie było to... Dodatkowo śliwkowa wchodzi jak woda, a później ciężko od stołu wstać :D
Awatar użytkownika

.Gacek
2000
Posty: 2383
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2015, 14:00
Krótko o sobie: Marzyciel
Ulubiony Alkohol: Własny.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Podziękował: 268 razy
Otrzymał podziękowanie: 338 razy
Re: Jakie nalewki się komponują dobrze z destylatem z cukrówki

Post autor: .Gacek »

Ja postawię się troszkę "okoniem" do poprzedzających mnie...
Jeżeli robię nalewkę z wiśni lub malin to chciałbym w niej czuć tylko ten owoc...
Staram się do nalewki zrobić najbardziej neutralny spirytus aby ten wydobył głębię smaku i aromatu, również bez uderzenia aromatem etanolu. Po otworzeniu butelki, szczególnie zimą, gdy jest śnieg, uwielbiam zapach owoców i słodyczy... I tylko tego.
Pozdrawiam Gacek.

Zbyszek T
200
Posty: 248
Rejestracja: sobota, 2 lut 2013, 08:38
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podziękowanie: 32 razy
Re: Jakie nalewki się komponują dobrze z destylatem z cukrówki

Post autor: Zbyszek T »

Najlepiej jest, jak taki domowy spirytus rozcieńczy się do 60% i odstawi na pół roku z mała dawką wiórków dębowych.

Najlepszy będzie spirytus przygotowany rok wcześniej. Jak jest możliwość to buraczano-owocowy. Np. na nalewkę z wiśni, destylat z wiśni.

Można też zrobić tak, że w bieżącym roku owoce ponalewkowe zalać surówką, później zlać, zalać wodą, zlać - i cały ten płyn przedestylować i odstawić na kolejny rok.

Co do owocu - to wiśnia jest najlepsza z handlowych owoców.
Awatar użytkownika

sargas
600
Posty: 632
Rejestracja: czwartek, 3 lis 2016, 15:42
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: żytnia
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowanie: 31 razy
Re: Jakie nalewki się komponują dobrze z destylatem z cukrówki

Post autor: sargas »

Generalnie fachowcy od nalewek zalecają spirytus zbożowy, odradzają natomiast cukrówkę jako bazę. Jak ktoś dysponuje kolumną i jest w stanie zrobić neutralny spirytus z glukozy to uważam, żę różnicy nie poczuje nikt. Za kilka lat będzie baza do porównań nalewek :)

zaradek
250
Posty: 256
Rejestracja: sobota, 16 wrz 2017, 21:39
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowanie: 14 razy
Re: Jakie nalewki się komponują dobrze z destylatem z cukrówki

Post autor: zaradek »

Od kilku lat degustuję a i od paru sam produkuję nalewki z cukrówek przerobionych aabratkiem - nie tylko ja uważam, że nalewki wychodzą super!
Chciałem w objęcia Morfeusza, ale Dionizos był szybszy.

użytkownik usunięty
Re: Jakie nalewki się komponują dobrze z destylatem z cukrówki

Post autor: użytkownik usunięty »

sargas pisze:Generalnie fachowcy od nalewek zalecają spirytus zbożowy, odradzają natomiast cukrówkę jako bazę.
Pewnie ci "fachowcy" tak twierdzili, bo jechali na zwykłych potstilach grzanych gazowo, więc można było wrzucać dostępny tani towar.
Inni natomiast twierdzą, że spirytus rektyfikowany z cukrówki jak najbardziej jest odpowiedni, bo nie ingeruje w smak samej nalewki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przepisy smakowe”