DOMOWY RUM - PRZEPISY

Tu podejmiemy próby otrzymania trunku wilków morskich.
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3804
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 459 razy

Post autor: Doody »

Bardzo chętnie spróbuję ;)
Pozdrawiam
Darek
promocja
online
Awatar użytkownika

psotamt
1150
Posty: 1183
Rejestracja: niedziela, 19 mar 2017, 20:59
Krótko o sobie: Żałuję tylko, że tak późno zacząłem smakować własne wyroby...
Ulubiony Alkohol: Zbożowy
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 177 razy
Otrzymał podziękowanie: 394 razy
Re: DOMOWY RUM - PRZEPISY

Post autor: psotamt »

forma pisze:Będziesz odbierał na kolumnie półkowej ale z półki czy z OLM ?
Przedgon i pierwsze pół litra z głowicy, drugie pół litra z OLM - to na spirytus. Sam właściwy gon tylko z OLM, nie mam możliwości odbioru niżej.
wawaldek11 pisze:w oddychanie przez wacik za bardzo nie wierzę
To mamy odmienne zdania. Za radą kolegi klepa tak zrobiłem z jęczmieniem wrzucając do niego czipsy dębowe. Przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Z gąsiorków 2-litrowych przez rok ubyło jakieś 100 - 120 ml.
Doody pisze:Psotamt, ten czysty rum biały zostaw nie w szkle a w kamionce, zobaczysz różnicę ;)
No to muszę zrobić tak i tak by sprawdzić :mrgreen: Rozważę radę.
Zabieranie bogatym i dawanie biednym pozbawia jednych i drugich motywacji do pracy.

wawaldek11
2500
Posty: 2896
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: DOMOWY RUM - PRZEPISY

Post autor: wawaldek11 »

To masz jakieś łapczywe anioły w piwnicy :) 5% w ciągu roku... A w jakich warunkach termicznych stał gąsiorek?
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 29 kwie 2019, 13:48 przez wawaldek11, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
Waldek
online
Awatar użytkownika

psotamt
1150
Posty: 1183
Rejestracja: niedziela, 19 mar 2017, 20:59
Krótko o sobie: Żałuję tylko, że tak późno zacząłem smakować własne wyroby...
Ulubiony Alkohol: Zbożowy
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 177 razy
Otrzymał podziękowanie: 394 razy
Re: DOMOWY RUM - PRZEPISY

Post autor: psotamt »

Zmiennych :mrgreen: W domku jednorodzinnym jest garaż a z garażu wejście do kotłowni i pomieszczenia gospodarczego. To gospodarcze jest bez drzwi, więc temperatura garażowa. Zimą +12*C, latem prawie 30 *C. Żarłoczne, powiadasz? Może łatwy dostęp miały, bo nie dość, że płatek kosmetyczny, to jeszcze nakrętka swobodnie nakręcona. Niech tym aniołom na zdrowie będzie, bo może nektar skosztowały, ale skutecznie zapyliły moje bukiety :D
Tak jeszcze kombinuję, by przed końcową destylacją wyjąć z trzech odpędów które mnie czekają w najbliższych dniach po trochu dobrego środka i zrobić gąsiorek na 45%. Bez chipsów, te zawsze zdążę dołożyć. Finalnie może okazać się, że po jednym gotowaniu wyjdzie lepsze niż po dwukrotnym? Niedużo, 2 litry, do celów naukowo-poznawczych :mrgreen:
Zabieranie bogatym i dawanie biednym pozbawia jednych i drugich motywacji do pracy.

wawaldek11
2500
Posty: 2896
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: DOMOWY RUM - PRZEPISY

Post autor: wawaldek11 »

psotamt pisze:...Niedużo, 2 litry, do celów naukowo-poznawczych :mrgreen:
Większych ilości do porównań już nie mam gdzie składować. Sporo trzymam w garażu, gdzie trochę menelstwa się kręci. Żeby wiedzieli co jest za drzwiami to by powietrze przez dziurkę od klucza wciągali :mrgreen:
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 29 kwie 2019, 16:11 przez wawaldek11, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam,
Waldek
Awatar użytkownika

sargas
600
Posty: 632
Rejestracja: czwartek, 3 lis 2016, 15:42
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: żytnia
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowanie: 31 razy
Re: DOMOWY RUM - PRZEPISY

Post autor: sargas »

:) to tak samo jak u mnie w piwnicy w bloku. Dobrze, że pełna cegła jest bo by zębami drzwi pogryźli żeby się dostać :P
Awatar użytkownika

klepa
350
Posty: 397
Rejestracja: wtorek, 22 paź 2013, 10:03
Podziękował: 86 razy
Otrzymał podziękowanie: 177 razy
Re: DOMOWY RUM - PRZEPISY

Post autor: klepa »

W przeciwieństwie do Wydziału Psot, który twórczo rozwinął był myśl o wacikach ale z zachowaniem nakrętki, ja stosuję wariant bez nakrętki. Zachwyty Psotamta z pewną taką nieśmiałą satysfakcją potwierdzam, z tym że u mnie w warunkach domowych (gąsiory po 24 lytry pod stołem), czyli zimą grzane, latem - nie, po roku zjeżdżą z 62% do 55 i... Hm, nawet pomijając ten entuzjazm... :D Jak powiem sobie sprawdzam, to na prawdę nie jest źle! :D
Kamionki nie mam. Mam za to od roku trzy rury z nierdzewki, kilka dech z dębu amerykańskiego, co naprawdę się już wysezonowały i najwyższy czas powiedzieć sprawdzam Pretenderowi! ;)
online
Awatar użytkownika

psotamt
1150
Posty: 1183
Rejestracja: niedziela, 19 mar 2017, 20:59
Krótko o sobie: Żałuję tylko, że tak późno zacząłem smakować własne wyroby...
Ulubiony Alkohol: Zbożowy
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 177 razy
Otrzymał podziękowanie: 394 razy
Re: DOMOWY RUM - PRZEPISY

Post autor: psotamt »

Jak zaplanowałem, tak zrobiłem :D
2 litry z pierwszego odpędu wyjęte po trochu z trzech gotowań zrobione na 45% stoi i sezonuje się. Bez dodatków, na biały. Źle nie pachnie. Całą resztę wlałem do kotła i rozcieńczyłem do 45 litrów. Ustabilizowała się kolumna przy 84,3 *C w kotle. Przedgonów było niewiele, w sumie jakieś 400 ml. Pierwszy litr z OLM odebrałem do ponownego gotowania a potem już produkt właściwy. OLM otwarty na 100%, wszystkie półki przez cały czas zalane na min. 2 - 3 cm. Zacząłem odbierać od 86%, skończyłem na 78%. Wtedy w kotle było chyba 91,3 *C. Następnie zmiana kolumny na Aabratka, wlanie tego wcześniej odebranego litra z początku i jazda na spirytus rumowy. Gotowanie do 99,6 *C w kotle. Dłużej mi się nie chciało ;)
Po dwóch dniach rozcieńczyłem urobek do 43%, dwa gąsiorki zostały bez niczego, trzy dostały po 15 g wiórków ciemnopalonych z dębu amerykańskiego. Waciki :mrgreen: pod nakrętki i do leżakowania. Spirytus został do zadań specjalnych. Jeśli wysezonowany rum będzie za słaby, to odrobinkę można wlać i podnieść %. Część na pewno wykorzystam do nalewek, bo to nie jest zwykły spirytus :mrgreen: Pachnie zupełnie inaczej niż zbożowy czy ze skrobi, ten bukiet zapachowy jest bogatszy, szerszy.
Rok zajęło mi od zakupu pierwszej melasy do produktu jak w chwili obecnej, rok pewnie przyjdzie poczekać na efekt końcowy. Mam jednak nadzieję, że na Nowy Rok będzie już nadawał się do pierwszej degustacji.
Mam nadzieję, że dużych błędów nie popełniłem i będzie satysfakcja. Pierwszy w życiu własny rum tylko dzięki wiedzy z tego forum, za co jestem niezmiernie wdzięczny. Dziękuję :poklon;
Rum.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Zabieranie bogatym i dawanie biednym pozbawia jednych i drugich motywacji do pracy.

Peroxidum
1
Posty: 1
Rejestracja: sobota, 13 lip 2019, 09:11
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: DOMOWY RUM - PRZEPISY

Post autor: Peroxidum »

Cześć psotnicy.
Właśnie człowiek skończył psocić duży pakiet rumu.
10kg cukru trzcinowego nierafinowanego.
2.5kg melasy z trzciny cukrowej.
30l wody
2 paczuszki węgla aktywnego w płynie
2 paczki drożdży rum yest.

9.5 kg Cukieru rozpuscilem w wiaderku ciepłej wody. 0.5 rozpuscilem w garnku i dodałem drożdże, które zostawiłem na 30 minut by zaczęły żyć. Wszystko do balona razem z węglem. Najpierw woda, potem cukrówka, na koniec drożdże. Stało 2 tyg. Praca w ciepłych warunkach. Bombelków szum. Drożdży zapach dość przyjemny. Na końcu dodany klarownik.
Gotowane na bańce od mleka.
Pierwsze dwa gotowania, ściągane do 40%, wyszło około 20l do ponownego psocenia. Ściągane w 2 gotowaniach po szklance przedgonu. W drugim psoceniu głównym wylałem jeszcze szklankę do zlewu. Ściągane do 80%, rozcieńczone do 43% i dodane syropu cukrowego. Wyszło 12.4l (!). Smak i zapach cudo. Budzi wspomnienie wycieczki na Dominikane i Kubę.
Wszystko co było psocone poniżej zostawiam do 40% szybkie rozcieńczanie. I do butelek jako zwykła cukrówka z syropem. Polecam.

jankesik
5
Posty: 5
Rejestracja: środa, 28 gru 2016, 09:27
Re: DOMOWY RUM - PRZEPISY

Post autor: jankesik »

Peroxidum pisze:Cześć psotnicy.
Właśnie człowiek skończył psocić duży pakiet rumu.
10kg cukru trzcinowego nierafinowanego.
2.5kg melasy z trzciny cukrowej.
30l wody
2 paczuszki węgla aktywnego w płynie
2 paczki drożdży rum yest.

9.5 kg Cukieru rozpuscilem w wiaderku ciepłej wody. 0.5 rozpuscilem w garnku i dodałem drożdże, które zostawiłem na 30 minut by zaczęły żyć. Wszystko do balona razem z węglem. Najpierw woda, potem cukrówka, na koniec drożdże. Stało 2 tyg. Praca w ciepłych warunkach. Bombelków szum. Drożdży zapach dość przyjemny. Na końcu dodany klarownik.
Gotowane na bańce od mleka.
Pierwsze dwa gotowania, ściągane do 40%, wyszło około 20l do ponownego psocenia. Ściągane w 2 gotowaniach po szklance przedgonu. W drugim psoceniu głównym wylałem jeszcze szklankę do zlewu. Ściągane do 80%, rozcieńczone do 43% i dodane syropu cukrowego. Wyszło 12.4l (!). Smak i zapach cudo. Budzi wspomnienie wycieczki na Dominikane i Kubę.
Wszystko co było psocone poniżej zostawiam do 40% szybkie rozcieńczanie. I do butelek jako zwykła cukrówka z syropem. Polecam.
Czekaj, czekaj zrobiłeś nastaw na 30 l H2O i wyszło Ci 20 l surówki ?? następnie drugi raz puściłeś i wyszło Ci 12,4 l !! No Panie nie wiem jak to zrobiłeś ale Szacun . Ferdek kiepski swoją maszynką do destylacji powietrza nawet takiego wyniku by nie osiągnął

Szlumf
2000
Posty: 2379
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 629 razy
Otrzymał podziękowanie: 583 razy
Re: DOMOWY RUM - PRZEPISY

Post autor: Szlumf »

Nastaw (10kg cukru + 1kg z melasy) x 0,6l/kg = 6,6l 100% spirytu.
Uzysk końcowy 12,4l x 0,43 = 5,33l 100% spirytu.
Wynik bardzo dobry ale możliwy do uzyskania.
Inna sprawa z surówką bo tu mamy 20l x 0,4 = 8l 100% spirytu. Tu już Fredek musiał swoje dołożyć choć może te "około20l" to tak naprawdę 15l.
Nie każdy ma dokładny alkoholomierz i termometr.
Najważniejsze, że trunek wyszedł "cudowny" i przywołuje miłe wspomnienia z degustacji karaibskich trunków.
Ostatnio zmieniony środa, 8 sty 2020, 22:47 przez Szlumf, łącznie zmieniany 1 raz.

Krzysztof63
50
Posty: 88
Rejestracja: niedziela, 13 sty 2019, 10:30
Otrzymał podziękowanie: 15 razy
Re: DOMOWY RUM - PRZEPISY

Post autor: Krzysztof63 »

Przeczytałem cały temat i widzę, że przewija się cały czas "melasa glinojecka". To jest niestety melasa buraczana, więc do ortodoksyjnego rumu się nie nadaje. Wydaje mi się, że trzeba to wyraźnie zaznaczyć.

szadok34
30
Posty: 45
Rejestracja: sobota, 14 sty 2017, 00:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Wrocław
Re: DOMOWY RUM - PRZEPISY

Post autor: szadok34 »

I tu się mylisz Krzysztofie. To była melasa z trzciny cukrowej,buraczanej nikt tutaj nie używa.

Krzysztof63
50
Posty: 88
Rejestracja: niedziela, 13 sty 2019, 10:30
Otrzymał podziękowanie: 15 razy
Re: DOMOWY RUM - PRZEPISY

Post autor: Krzysztof63 »

Za karty charakterystyki produktu wynika, że jest to melasa buraczana. Producent w zasadzie chyba wie, co produkuje?
Awatar użytkownika

Autor tematu
radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: DOMOWY RUM - PRZEPISY

Post autor: radius »

@Krzysztof63, a to jest karta charakterystyki melasy, którą my zamawialiśmy :D
melasa-z-trzciny-cukrowej-t15229-20.html#p182669
SPIRITUS FLAT UBI VULT

Krzysztof63
50
Posty: 88
Rejestracja: niedziela, 13 sty 2019, 10:30
Otrzymał podziękowanie: 15 razy
Re: DOMOWY RUM - PRZEPISY

Post autor: Krzysztof63 »

OK. Przepraszam za zbędne uwagi. Można je usunąć. W sieci nie znalazłem trzcinowej, jest tylko buraczana.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 13 sty 2020, 18:48 przez Krzysztof63, łącznie zmieniany 1 raz.

Nefahrius
50
Posty: 56
Rejestracja: czwartek, 16 sie 2012, 12:20
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: DOMOWY RUM - PRZEPISY

Post autor: Nefahrius »

Tak czytam temat i widzę że większość przepisów to tak 1do4 melasy do cukru, te przepisy które widziałem wcześniej były 1do1, i tak też zrobiłem,10 litrów melasy i 10kg cukru trzcinowego, zapach odpychający, dopiero po kilku dniach czuć intensywny karmel, pierwsza partia już leży w beczce 52%.
Awatar użytkownika

JustinBimber
50
Posty: 52
Rejestracja: sobota, 28 gru 2019, 19:11
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: DOMOWY RUM - PRZEPISY

Post autor: JustinBimber »

Te drożdże do rumu różnią się czymś od tych do whisky? Mam kilka paczek do whisky właśnie i wolałbym nie zamawiać paczki tylko z drożdżami do rumu
Jak nie grzejesz ...
Awatar użytkownika

Kamal
2000
Posty: 2360
Rejestracja: wtorek, 9 paź 2012, 11:54
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Rum i ogólnie większość domowych trunków
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 210 razy
Re: DOMOWY RUM - PRZEPISY

Post autor: Kamal »

Możesz użyć, chodzi o tworzenie estrów, czas fermentacji. Wpływa to na smak/aromat końcowy.
Ja ostatnio dużo eksperymentuje z dzikimi :), niedługo będę nastawiać panele z Hiszpanii na dzikich drożdżach z Dominikany, tylko muszę jeszcze je przywieźć przez odprawy na lotniskach :)
K.
Obrazek

krkkonrad89
50
Posty: 74
Rejestracja: niedziela, 26 sie 2018, 21:23
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: DOMOWY RUM - PRZEPISY

Post autor: krkkonrad89 »

W sobotę nastawiłem rum na melasie od ,,rybaka" z olx. 9kg melasy dopełnione wodą do 25l co dało 25blg. Zaszczepiłem to drożdżami coobra rum yeast, które ruszyły bardzo mozolnie. Fermentator stoi w piwnicy w której jest 17°C i mam wrażenie, że fermentacja potrwa wieki :) plan jest taki żeby pozostałe 16kg melasy nastawić na dundrze z pierwszej destylacji.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika

.Gacek
2000
Posty: 2383
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2015, 14:00
Krótko o sobie: Marzyciel
Ulubiony Alkohol: Własny.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Podziękował: 268 razy
Otrzymał podziękowanie: 338 razy
Re: DOMOWY RUM - PRZEPISY

Post autor: .Gacek »

krkkonrad89 pisze: nastawiłem rum na melasie od ,,rybaka" z olx. 9kg melasy dopełnione wodą do 25l co dało 25blg.
Dodawałeś cukier trzcinowy?

Wiesz, że rybak "od nas" się dowiedział po co to ludzie kupują... :hahaha:
Pozdrawiam Gacek.

krkkonrad89
50
Posty: 74
Rejestracja: niedziela, 26 sie 2018, 21:23
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: DOMOWY RUM - PRZEPISY

Post autor: krkkonrad89 »

Będzie teraz mądrzejszy i podniesie cenę Hehe. Co do cukru to nie dawałem. Przy cenie 4zl za kilo ekonomicznej było użyć samej melasy a białego cukru dawać nie chciałem. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Jak tylko drożdże przepracują napiszę co wyszło.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

arTii
1250
Posty: 1265
Rejestracja: czwartek, 19 lip 2018, 19:55
Krótko o sobie: Blisko 50 lat na karku zobowiązuje do spożywania trunków o podobnym stężeniu ;)
Ulubiony Alkohol: od jakiegoś czasu- mój własny :)
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: podkarpackie
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podziękowanie: 154 razy
Kontakt:
Re: DOMOWY RUM - PRZEPISY

Post autor: arTii »

Ale wiesz że melasa ma mało cukrów fermentowalnych i dużo niefermentowalnych? Osiągniesz bardzo słabą wydajność i musisz bardzo uważać na zakażenie, ponieważ bardzo niski % uzyskasz na samej melasie.
4 zł/kg, zgadza się - taniej niż kilogram cukru trzcinowego, ale z melasy nie będziesz miał nawet połowy wydajności tej co z cukru.
Pędzący hobbysta zajmujący się również odrobinę elektroniką.

Zamówienia i zapytania o sterowniki destylatorów email: info @ sterownikiWiFi.pl lub przez wiadomość PW

krkkonrad89
50
Posty: 74
Rejestracja: niedziela, 26 sie 2018, 21:23
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: DOMOWY RUM - PRZEPISY

Post autor: krkkonrad89 »

Zdaje sobie z tego sprawę. Nastaw na rum robię pierwszy raz w formie eksperymentu, skuszony niską ceną melasy. Na dobrą sprawę nie wiem nawet co to za melasa i ile jest w niej cukru. Wszystko pokaże pierwsza destylacja. Może się okazać, że cukrów fermentowalnych jest znikoma ilość i trzeba będzie się posiłkować cukrem trzcinowym

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika

Kamal
2000
Posty: 2360
Rejestracja: wtorek, 9 paź 2012, 11:54
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Rum i ogólnie większość domowych trunków
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 210 razy
Re: DOMOWY RUM - PRZEPISY

Post autor: Kamal »

Cukru jest 42%+ w najbardziej wyeksploatowanych melasach.
Przy drożdżach cobra ciężko o zakażenie, naprawdę trzeba nie dbać o higiene :).
Pomyśl o różnych proporcjach dundru, np. jak robią na Jamajce 40% nastawu to dunder :), niektóre destylarnie wcale nie używają dundru.
K.
Obrazek

krkkonrad89
50
Posty: 74
Rejestracja: niedziela, 26 sie 2018, 21:23
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: DOMOWY RUM - PRZEPISY

Post autor: krkkonrad89 »

O higienę raczej staram się dbać, i jeszcze nie miałem problemu z zakażeniem. Co do proporcji dundru i melasy, to zobaczę co mi wyjdzie po pierwszej destylacji. Chciałbym uzyskać maksymalnie aromatyczny Rum, więc pewnie dundru dodam sporo. Melasy zostało mi jeszcze ok 16kg, więc powinienem z tego zrobić 2-3 nastawy, po 25l w zależności od blg dundru. Także mogę się trochę pobawić, i poeksperymentować :)

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 20 sty 2020, 23:38 przez Kamal, łącznie zmieniany 1 raz.

krkkonrad89
50
Posty: 74
Rejestracja: niedziela, 26 sie 2018, 21:23
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: DOMOWY RUM - PRZEPISY

Post autor: krkkonrad89 »

Trochę to trwało ale w końcu udało mi się przepuścić pierwszy nastaw z melasy od ,,rybaka". Z 25l o początkowym blg 25 wyszło mi 9l surówki o mocy 33%. Nastaw po fermentacji stanął na 5blg. Po destylacji zostało mi 15l dundru o blg 13, który wykorzystałem do kolejnego nastawu: 16kg melasy, 15l dundru dopełnione wodą do 25blg. Wyszło wszystkiego 52l. Drożdże podjęły pracę dużo szybciej i intensywniej niż przy nastawie z samej melasy.
Surówka pachnie obiecująco, trochę owocowo, trochę rumowo. Zostawiłem sobie 100ml serca do porównania. Zozbaczymy jak będzie się prezentował rum na dundrze. Jeśli będzie lepszy, to dokupię jeszcze melasy i zrobię większy nastaw z dunrem i przepuszczę wszystko razem na gotowo

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika

orcio666
50
Posty: 51
Rejestracja: sobota, 14 kwie 2018, 16:16
Re: DOMOWY RUM - PRZEPISY

Post autor: orcio666 »

@kkkonrad też to testuje. Ja zacząłem od nastawu 6kg melasy rybaka i dopełniłem do 25l, blg 16-17, temp kiedy zadawałem grzyby 27 stopni. Po 7h temp 23 stopnie nawet nie drgnęło. Zobaczymy rano. Grzyby cobra, ale do whisky. Myślę, że w końcu wystartują. Planuje to na kolumnie półkowej obrobić. Pierwsza fermentacja tylko na dunder, później będziemy myśleć co do proporcji dunder - woda-melasa

Wysłane z mojego DRA-L01 przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony niedziela, 1 mar 2020, 00:07 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.

Markusek
30
Posty: 33
Rejestracja: wtorek, 2 sty 2018, 23:36
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: DOMOWY RUM - PRZEPISY

Post autor: Markusek »

Ja już po testach melasy od rybaka. Kupiłem 20kg, rozrobiłem z 20l dundru po rumie z 2018 roku. Dwa lata stał w petainerze z rurką. Dodałem wody do 26blg, drożdże cobra rum i grzałkę akwariową. Fermentacja powolna. Zeszło do 9blg. Po przepuszczeniu jednokrotnym uzyskałem 16l 50% surówki. Goniłem do zera i prawie 100C w kotle.

Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika

orcio666
50
Posty: 51
Rejestracja: sobota, 14 kwie 2018, 16:16
Re: DOMOWY RUM - PRZEPISY

Post autor: orcio666 »

Po 12h zaczęło fermentacje, ale drożdże turbo przy tym to bomba atomowa

Wysłane z mojego DRA-L01 przy użyciu Tapatalka

krkkonrad89
50
Posty: 74
Rejestracja: niedziela, 26 sie 2018, 21:23
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: DOMOWY RUM - PRZEPISY

Post autor: krkkonrad89 »

Mój pierwszy nastaw pracował 3 tygodnie. Zobaczymy jak teraz pójdzie. Ja pracuje na miedzianym pot stillu. Jak przepuszczę nastaw z dundrem to zdecyduje co mi bardziej podchodzi. Zamówiłem kolejne 25kg i planuje zalać rumem beczkę.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika

kamil.foltyn
30
Posty: 41
Rejestracja: środa, 5 cze 2019, 15:50
Re: DOMOWY RUM - PRZEPISY

Post autor: kamil.foltyn »

Cześć wszystkim. Ja nastawiłem na rum z pierwszego przepisu radiusa. 4 kg cukru trzcinowego i 2l melasy i woda do 25l. Oglądałem na YouTube filmik jak zrobić rum i on dodał łyżeczkę kwasku cytrynowego. I ja też dałem, ale nie ogarnąłem, że on dał to na raz tyle nastawu ;/ Minęło 9 dni od nastawienia. Nic nie pracuje. Nastaw ma dokładnie 0 blg, a alkoholomierz pokazuje 0 % alko. Co ja narobiłem? Czy to wina tego kwasku cytrynowego? Wiem, że dałem stanowczo za dużo. Proszę o pomoc i porady co z tym zrobić bo tani nastaw to to nie jest ;)
Ostatnio zmieniony niedziela, 15 mar 2020, 17:55 przez kamil.foltyn, łącznie zmieniany 2 razy.

Krzysztof63
50
Posty: 88
Rejestracja: niedziela, 13 sty 2019, 10:30
Otrzymał podziękowanie: 15 razy
Re: DOMOWY RUM - PRZEPISY

Post autor: Krzysztof63 »

Jeśli ma 0 Blg, to znaczy, że albo całkowicie przefermentował, albo masz trefny ballingometr. Alkoholomierz w takim nastawie nie wskaże prawidłowo wyniku, bo niższy ciężar właściwy alkoholu rekompensowany jest wyższą gęstością pozostałości melasy.

Nefahrius
50
Posty: 56
Rejestracja: czwartek, 16 sie 2012, 12:20
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: DOMOWY RUM - PRZEPISY

Post autor: Nefahrius »

Zrobilem juz 300litrow nastawu z melasu i cukru, nigdy nie zeszlo ponizej 3brix
Awatar użytkownika

kamil.foltyn
30
Posty: 41
Rejestracja: środa, 5 cze 2019, 15:50
Re: DOMOWY RUM - PRZEPISY

Post autor: kamil.foltyn »

Ballingometr pokazuje dobrze. Woda 20 stopni 0 blg.
Ale dlaczego alkoholomierz pokazuje 0 %
Ostatnio zmieniony niedziela, 15 mar 2020, 22:28 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Kamal
2000
Posty: 2360
Rejestracja: wtorek, 9 paź 2012, 11:54
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Rum i ogólnie większość domowych trunków
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 210 razy
Re: DOMOWY RUM - PRZEPISY

Post autor: Kamal »

Alkoholomierz jak nazwa mówi, służy do pomiaru alkoholu, a raczej roztworu (woda i etanol). W takim nastawie, nigdy nie będzie wskazywać poprawnie.
K.
Obrazek

eldier
750
Posty: 751
Rejestracja: wtorek, 29 kwie 2014, 23:12
Podziękował: 114 razy
Otrzymał podziękowanie: 158 razy
Re: DOMOWY RUM - PRZEPISY

Post autor: eldier »

Dlatego że jedno i drugie pokazuje gęstość, tylko w innej skali. Oznacza to, że alkoholomierz przydaję się tylko w wodnych roztworach etanolu, a jak zapewne wiesz w Twoim nastawie jest pełno innych związków wpływających na gęstość.
Awatar użytkownika

kamil.foltyn
30
Posty: 41
Rejestracja: środa, 5 cze 2019, 15:50
Re: DOMOWY RUM - PRZEPISY

Post autor: kamil.foltyn »

No tak to jest logiczne. A co z tym kwaskiem ? Neutralizować jakoś czy ta łyżeczka na 25l nie przeszkadza ?
Awatar użytkownika

Puzii
30
Posty: 46
Rejestracja: czwartek, 13 lut 2020, 17:50
Krótko o sobie: Lubie smaczne alkohole,sam robie piwo i ostatnio destyluję.
Ulubiony Alkohol: Spiced Rum
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Tuchola
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: DOMOWY RUM - PRZEPISY

Post autor: Puzii »

Nic nie rób, taka ilość jest ledwo zauważalna w 25L.
Awatar użytkownika

Kamal
2000
Posty: 2360
Rejestracja: wtorek, 9 paź 2012, 11:54
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Rum i ogólnie większość domowych trunków
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 210 razy
Re: DOMOWY RUM - PRZEPISY

Post autor: Kamal »

Jak cukromierz sprawny, i pokazuje 0, to sklaruj i destyluj.
K.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nastaw na Rum”