Uczulenie na drożdże

Jak działają różne rodzaje drożdży. Które wybrać do naszego nastawu. Warunki prowadzenia fermentacji.

Autor tematu
mafialoso
1
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 21 lip 2019, 22:22

Post autor: mafialoso »

Witam wszystkich forumowiczów. Nie ukrywam, że konto założyłem z powodu mojego problemu jaki jest UCZULENIE NA DROŻDŻE :angry:
Cios w samo serce..... W skali od 0-4 mam 4. Faktycznie po piwie rożnie się czuje, od razu robię się czerwony. Zabroniono mi jeść połowy rzeczy które jadłem\spożywałem. Mam do was pytanie ponieważ zajmujecie się destylacją i pomyślałem że tu uzyskam trochę pomocy. Ile drożdży zostaje w wódce i occie po procesie destylacji? Czy znajduje się tam coś jeszcze czy nie powinno nic być? Jeśli to możliwe proszę o pomoc. Dziękuje i pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony niedziela, 21 lip 2019, 23:21 przez Kamal, łącznie zmieniany 1 raz.
promocja
Awatar użytkownika

Kamal
2000
Posty: 2360
Rejestracja: wtorek, 9 paź 2012, 11:54
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Rum i ogólnie większość domowych trunków
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 210 razy
Re: Uczulenie na drożdże

Post autor: Kamal »

Drożdże nie mogą się przedostać do destylatu, więc możesz pić spokojnie :). Jedynie ich zapach, no i smak, przy prostej destylacji, i nie sklarowanym nastwie może się pojawić.
Dobrze klaruj nastawy, a później na kolumnę :)
K.
Obrazek
Awatar użytkownika

.Gacek
2000
Posty: 2383
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2015, 14:00
Krótko o sobie: Marzyciel
Ulubiony Alkohol: Własny.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Podziękował: 268 razy
Otrzymał podziękowanie: 338 razy
Re: Uczulenie na drożdże

Post autor: .Gacek »

@bociann2 czy możesz rozwinąć temat?
Jeżeli nastaw przerobił do końca to wszystkie drożdże padły. Rozumiem, że nie każdy potrafi ściągnąć dokładnie znad osadu ale jeżeli puścimy to na rurę to nieważne czy będzie to potstill czy kolumna ale temperatura powinna według mnie wybić wszystko...
Pozdrawiam Gacek.

arTii
1250
Posty: 1265
Rejestracja: czwartek, 19 lip 2018, 19:55
Krótko o sobie: Blisko 50 lat na karku zobowiązuje do spożywania trunków o podobnym stężeniu ;)
Ulubiony Alkohol: od jakiegoś czasu- mój własny :)
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: podkarpackie
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podziękowanie: 154 razy
Kontakt:
Re: Uczulenie na drożdże

Post autor: arTii »

@.Gacek - z tym że jeśli ktoś jest uczulony na białko drożdży, to nieistotne czasami jest czy będą to żywe drożdże, czy "ugotowane".

@mafialoso - nie wiem jak z octem, ale octu chyba się nie destyluje. Co do wódki, to jeśli nastaw dobrze sklarujesz, sklarowane przepuścisz prawidłowo przez kolumnę rektyfikacyjną uzyskując spirytus wysokiej klasy, to nie powinno w nim być więcej niż kilka pojedynczych komórek drożdżowych (myślę że nie więcej niż na owocu śliwki czy winogrona). W piwie czy w winie, nie masz procesu rektyfikacji i pomimo filtracji część komórek drożdżowych pozostaje w trunku.
Pędzący hobbysta zajmujący się również odrobinę elektroniką.

Zamówienia i zapytania o sterowniki destylatorów email: info @ sterownikiWiFi.pl lub przez wiadomość PW

Autor tematu
mafialoso
1
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 21 lip 2019, 22:22
Re: Uczulenie na drożdże

Post autor: mafialoso »

Niestety nie mam ani aparatury ani dostatniej wiedzy na temat wlasnej produkcji dlatego pytam o alkohole sklepowe. Po tym co Wy piszecie chyba będę musial jednak cos pomysleć nad własną produkcją. Ciekawe jest dla mnie dlaczego również ocet jest mi zakazany i co ma wspolnego z drozdzami. Na bazie octu jest tez mnóstwo produktów ktore sa jednak zakazane.
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Uczulenie na drożdże

Post autor: Zygmunt »

W destylatach drożdży nie ma. Upewnij się jednak, że masz alergię na drożdże, a nie na ich niektóre metabolity, które do destylatu mogą przejść nawet w drodze destylacji. Jeżeli to alergia "tylko" na drożdże, to destylaty są bezpieczne.
Ocet spirytusowy również jest ok, bo powstaje ze spirytusu rektyfikowanego. Problemem mogą być octy winne i piwne, które powstają bezpośrednio z win lub piw i tam drożdże są obecne również w produkcie końcowym, czyli occie. Tutaj klarowanie nic nie da, bo wszystkich komórek się nie wyklaruje...
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

mardok
250
Posty: 255
Rejestracja: środa, 24 cze 2015, 23:53
Podziękował: 51 razy
Otrzymał podziękowanie: 36 razy
Re: Uczulenie na drożdże

Post autor: mardok »

A nie można się odczulic?

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
Organizm całkowicie pozbywa się alkoholu po 21 dniach, czyli nigdy...
Awatar użytkownika

kmarian
700
Posty: 744
Rejestracja: środa, 26 lut 2014, 19:16
Ulubiony Alkohol: swój
Lokalizacja: Beskid Niski
Podziękował: 94 razy
Otrzymał podziękowanie: 97 razy
Re: Uczulenie na drożdże

Post autor: kmarian »

mafialoso pisze:... powodu mojego problemu jaki jest UCZULENIE NA DROŻDŻE :angry: ....
Chłopie, masz, że się tak wyrażę "przesrane". Weźmy pod uwagę, że trafisz na kobietę która ma drożdżycę. Po stosunku masz drożdżycę i .... umierasz??? Nie, nie, nie, to nie żart, ja kumam, jest "Orungal" i drożdże padną, ale ... . Ja na Twoim miejscu szukałbym "odczulenia" by w życiu nie być kaleką nie mogąc wypić piwa, (o seksie nie wspomnę). Drożdże to nie tylko żywność!!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drożdże i fermentacja”