likier Jägermeister

Wasze przepisy o tych pięknych trunkach, jakimi są nalewki domowe. Ciekawe pomysły mile widziane...

Autor tematu
unikorn17
5
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek, 5 lut 2018, 19:45

Post autor: unikorn17 »

Witam.
Czy może ktoś wie jak zrobić likier Jägermeister.
Awatar użytkownika

dominik.pytlarz1
5
Posty: 7
Rejestracja: czwartek, 20 wrz 2018, 17:15
Re: likier Jägermeister

Post autor: dominik.pytlarz1 »

Witam.
Wydaje mi się, że grono osób które wiedzą "jak zrobić" likier Jägermeister jest ograniczone. Z tego co kojarzę jest to mieszanka ponad 50 rodzaju ziół. Pamiętam podobny post na forum gdzie użytkownicy metoda prób i błędów szukali swojego własnego smaku podobnego do Jägermeister'a.
Ja też próbowałem i mam swój sposób (mi smakuje i jest to napewno niespotykane rozwiązanie) natomiast jest to bardziej nalewka niż likier.
Kiedyś będąc na Słowacji piłem napój o nazwie Kofola. Jeżeli chodzi o moje kubki smakowe zaraz skojarzyły to z Jägermeister (przypominam to moja subiektywna opinia :)).

Najpierw maceruje miodownik, bukwice, pędy maliny, kuklik, kłacze różenieca w spirytusie przez 2 tygodnie po czym przelewam wszystko znad osadu i dodatkowo przepuszczam wszytko przez filtr do kawy by pozbyć się resztki ziół. W kolejnym etapie wlewam odgazowana kofole do garnka dodaje miód i grzeje do momentu całkowitego rozpuszczenia miodu.

Nie podałem konkretnych proporcji ponieważ na chwilę obecną nie mam ich pod ręką jeżeli ktos będzie zainteresowany "moja miksturą" mogę podać dokładne proporcje. Na koniec dodam, że to tylko mój "sposób" i nie twierdze, że to Jägermeister , mi ( i nie tylko) smakuje.
Ostatnio zmieniony środa, 27 lut 2019, 10:52 przez dominik.pytlarz1, łącznie zmieniany 1 raz.

Autor tematu
unikorn17
5
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek, 5 lut 2018, 19:45
Re: likier Jägermeister

Post autor: unikorn17 »

Witam
Jestem zainteresowany tym przepisem, jeśli możesz to prosiłbym o składniki Twojej mikstury.
Ostatnio zmieniony sobota, 27 kwie 2019, 20:27 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.

gorzalka84
30
Posty: 37
Rejestracja: środa, 2 sty 2019, 22:54
Krótko o sobie: Jak łatwo jest rozbudzić w człowieku pragnienie i jak trudno je potem zaspokoić.

A. Sołżenicyn
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Jarosław
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: likier Jägermeister

Post autor: gorzalka84 »

unikorn17 pisze:Witam
Jestem zainteresowany tym przepisem, jeśli możesz to prosiłbym o składniki Twojej mikstury.
Próbowałeś zrobić miksturę? Jakie efekty?

czytam
700
Posty: 729
Rejestracja: wtorek, 5 wrz 2017, 08:23
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 109 razy
Re: likier Jägermeister

Post autor: czytam »

Robiłem kiedyś na gotowej zaprawce i wyszedł całkiem znośny.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przepisy na Nalewki i Likiery”