Wykres ,,rybka''

Przyrządy pomiarowe, ich montaż i zastosowanie odczytów w procesach destylacji. Regulacja procesów.

Autor tematu
koch79
20
Posty: 21
Rejestracja: czwartek, 10 lis 2016, 13:14
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Post autor: koch79 »

Witam Wszystkich.
Mam prośbę do kolegów.
Czy mógłby ktoś wstawić tytułowy wykres i ew. tabelkę? Gdzieś to już mijałem i pomyślałem - później , a teraz nie mogę
tego nigdzie znaleźć za Chiny Ludowe. :D
Z góry dziękuje i pozdrawiam.
koncentraty wina
Awatar użytkownika

kmarian
700
Posty: 744
Rejestracja: środa, 26 lut 2014, 19:16
Ulubiony Alkohol: swój
Lokalizacja: Beskid Niski
Podziękował: 94 razy
Otrzymał podziękowanie: 97 razy
Re: Wykres ,,rybka''

Post autor: kmarian »

Mówisz, masz :twisted:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Autor tematu
koch79
20
Posty: 21
Rejestracja: czwartek, 10 lis 2016, 13:14
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Wykres ,,rybka''

Post autor: koch79 »

Dziękuję. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika

Kuba89
30
Posty: 34
Rejestracja: sobota, 6 lip 2019, 07:06
Re: Wykres ,,rybka''

Post autor: Kuba89 »

Witajcie , przepraszam że pytam , ale za wiele nie rozumiem z tego wykresu a chciałbym dokładnie odczytywać . Czy ktoś może mi to wyjaśnić ?

kwik44
1250
Posty: 1259
Rejestracja: niedziela, 29 wrz 2013, 11:17
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 240 razy
Re: Wykres ,,rybka''

Post autor: kwik44 »

A przeczytałeś opisy osi i oznaczenia kolorów na dole? Bo nie bardzo wiem czego nie rozumiesz...
Ostatnio zmieniony sobota, 6 lip 2019, 13:42 przez kwik44, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

.Gacek
2000
Posty: 2383
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2015, 14:00
Krótko o sobie: Marzyciel
Ulubiony Alkohol: Własny.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Podziękował: 268 razy
Otrzymał podziękowanie: 338 razy
Re: Wykres ,,rybka''

Post autor: .Gacek »

Jeżeli wlejesz do gara stare wino i nie wiesz ile ma procent to odczytujesz z niebieskiej kreski. Na przykład widzę, że temperatura po rozgrzaniu i stabilizacji w kegu ma 92*C to znaczy, że wsad obecnie ma około 12% alkoholu.

Jeżeli na przykład chciałbyś odbierać destylat ( obojętnie jaki, ququ, śliwka, wiśnia, truskawka akurat trochę niżej) w granicy 70% to temperatura oparów ze zbiornika przy głowicy ( niezależnie czy jest to potstill czy aabratek, Bokakob czy Thor) musi mieć około 89*C.

Jeżeli masz na zbiorniku temperaturę 96* to wiesz, że już bardzo mało alkoholu zostało w zbiorniku i albo zaraz zaczniesz odbierać pogon (bez bufora - cukrówka) , musisz zmienić naczynie (owocowki lub zboża - pogon do kupażu/ jeszcze dużo aromatu(smak tragiczny i mętne)) lub ciągniesz z buforem do 99*C o ile jest dobrze zaprojektowany bufor.

Zobaczysz wyjdzie w praniu ☺ Wraz z ubytkiem alkoholu w zbiorniku rośnie temperatura wrzenia cieczy w jego wnętrzu.

Edyta:
Każdy potstillowiec ma wydrukowaną taką rybkę i powieszoną przed maszyną ☺
I nikt się tego nie wstydzi bo to na prawdę pomaga przy destylacji każdego wsadu...
Ostatnio zmieniony sobota, 6 lip 2019, 23:50 przez .Gacek, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Gacek.
Awatar użytkownika

Kuba89
30
Posty: 34
Rejestracja: sobota, 6 lip 2019, 07:06
Re: Wykres ,,rybka''

Post autor: Kuba89 »

Przeczytałem ale raczej nie pomyślałem. Teraz zobaczyłem drugi raz po waszych wypowiedziach i już wiem. Dziękuję bardzo :)
Awatar użytkownika

zielonka
900
Posty: 921
Rejestracja: czwartek, 22 lis 2012, 16:41
Krótko o sobie: niecierpliwy kombinator
Ulubiony Alkohol: whisky
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 241 razy
Re: Wykres ,,rybka''

Post autor: zielonka »

Bo RYBKA to tzw wykres złożony.
Tu masz więcej o czytaniu taki8ch wykresów

http://mlyniec.gda.pl/~chemia/fizyczna/ ... kresy.html
Chciałbym lubić to co zrobię i robić to co lubię

kamil19920404
2
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 27 sie 2020, 18:58
Ulubiony Alkohol: Piwo,
Status Alkoholowy: Piwowar
Lokalizacja: okolice Annabergu :)
Podziękował: 3 razy
Re: Wykres ,,rybka''

Post autor: kamil19920404 »

Nie będę zakładał nowego tematu, bo podobny byłby. Kiedyś coś tam z rybcią liczyłem (ze 4-5 lat temu) i sklerozę mam :hammer: .
I chcę sie upewnić czy moja główka dobrze to ogarnęła.
Czy dobrze myślę jeśli mam w kociołku 92C to wsad ma 12,5%, a destylat 60% z hakiem (przy jednokrotnej destylacji). Jeśli mój sprzęt (teoretycznie) miałby 2 półki to uzyskałbym koło 85%, a przy ciągnięciu do 97C ostatnia frakcja poleciałyby o mocy 75%?

(czerwona linia to start psocenia, niebieska koniec)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika

kamilpl82
350
Posty: 383
Rejestracja: piątek, 9 paź 2015, 19:28
Ulubiony Alkohol: Przede wszystkim własny
Status Alkoholowy: Drinker
Lokalizacja: Wielkopolska okolice Leszna
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowanie: 48 razy
Kontakt:
Re: Wykres ,,rybka''

Post autor: kamilpl82 »

Niebieska krzywa to temperatura mierzona w kegu i pokazująca stężenie % w zbiorniku, czerwona zaś to temperatura mierzona na głowicy i stężenie % jakie z niej wylatuje.
Po drogach jeździ masa świrów i psychopatów. Pędzą na złamanie karku, nie zważając na nic... Aż czasami trudno mi ich wyprzedzić.
https://www.alkoholeforum.pl
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Wykres ,,rybka''

Post autor: radius »

Mówiąc jeszcze prościej, niebieska linia to temperatura wrzenia w zależności od mocy procentowej cieczy (wsadu) a czerwona to temperatura i moc pary powstałej z tej cieczy (wsadu) ;)
SPIRITUS FLAT UBI VULT

kwik44
1250
Posty: 1259
Rejestracja: niedziela, 29 wrz 2013, 11:17
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 240 razy
Re: Wykres ,,rybka''

Post autor: kwik44 »

Ale nie odpowiedzieliście na pytanie ;) Ja nie wiem czy to tak zadziała jak pisze kolega, nie znam się. Z refluksem pewnie tak.
Ostatnio zmieniony sobota, 10 paź 2020, 21:55 przez kwik44, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Wykres ,,rybka''

Post autor: radius »

Za to ty mu odpowiedziałeś baaardzo dokładnie :D
No dobra, to ja się postaram jeszcze dokładniej odpowiedzieć ;)
kamil19920404 pisze:Czy dobrze myślę jeśli mam w kociołku 92°C to wsad ma 12,5%, a destylat 60% z hakiem (przy jednokrotnej destylacji).
Dobrze myślisz :ok:
kamil19920404 pisze:Jeśli mój sprzęt (teoretycznie) miałby 2 półki to uzyskałbym koło 85%
To nie tak :? Półki wylicza się z wykresu Thiele-mcCabe'a, z rybki możesz odczytać moc destylatu po dwukrotnej destylacji. W twoim przypadku musiałbyś destylować wsad o mocy "60% z hakiem" aby otrzymać destylat o mocy około 85%.
kamil19920404 pisze:przy ciągnięciu do 97°C ostatnia frakcja poleciałyby o mocy 75%?
Nie. Moc destylatu osiągnęłaby ok. 28% i dopiero gdybyś ten destylat poddał drugiej destylacji osiągnąłbyś 75% :ok:
SPIRITUS FLAT UBI VULT

kamil19920404
2
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 27 sie 2020, 18:58
Ulubiony Alkohol: Piwo,
Status Alkoholowy: Piwowar
Lokalizacja: okolice Annabergu :)
Podziękował: 3 razy
Re: Wykres ,,rybka''

Post autor: kamil19920404 »

kamil19920404 pisze:Jeśli mój sprzęt (teoretycznie) miałby 2 półki to uzyskałbym koło 85%
To nie tak :? Półki wylicza się z wykresu Thiele-mcCabe'a, z rybki możesz odczytać moc destylatu po dwukrotnej destylacji. W twoim przypadku musiałbyś destylować wsad o mocy "60% z hakiem" aby otrzymać destylat o mocy około 85%.
kamil19920404 pisze:przy ciągnięciu do 97°C ostatnia frakcja poleciałyby o mocy 75%?
Nie. Moc destylatu osiągnęłaby ok. 28% i dopiero gdybyś ten destylat poddał drugiej destylacji osiągnąłbyś 75% :ok:
Dzięki za przypomnienie o wykresie ze stężeniami molowymi, o nim zapomniałem całkowicie.
jak ten wykres zobaczyłem to jakby olśnienie na mnie ze szło, wszystko człowiek sobie przypomniał.
Ostatnio zmieniony sobota, 5 gru 2020, 09:19 przez Zygmunt, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: naprawione cytaty
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kontrola procesu destylacji”