SB radjo w telefonie

Dowolne tematy i off-topowe rozmowy. Piszcie tu to na co tylko macie ochotę, luźnie gadki i tak dalej, możecie się powyżywać. :)
Regulamin forum
W tym dziale można rozmawiać na luzie o wielu tematach.

Obowiązuje zakaz poruszania tematów POLITYCZNYCH. Tematy takie będą kasowane lub moderowane.

Autor tematu
Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy

Post autor: Drupi »

Witam. Ma ktoś z Was jakąś aplikację SB w telefonie.?? Próbowałem zainstalować " Zelo", ale nie poradziłem sobie z obsługą w praktyce. Chodzi mi o coś co by powiadamiało o niebezpieczeństwach, też o " suszarkach policyjnych" :silent: :) Pozdrawiam.
I like noble drinks.

PierwszyWolnyLogin
350
Posty: 392
Rejestracja: poniedziałek, 25 mar 2019, 07:58
Status Alkoholowy: Drinker
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 11 razy
Re: SB radjo w telefonie

Post autor: PierwszyWolnyLogin »

Yanosik. Powiadamia o suszarkach i nie tylko.

PWL
Awatar użytkownika

jatylkonachwile
600
Posty: 601
Rejestracja: poniedziałek, 13 wrz 2010, 18:24
Krótko o sobie: Główny projektant i konstruktor elektrohydrogumonapawarki z podczepem pod termobululator.
Status Alkoholowy: Wynalazca
Lokalizacja: Ziemia
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 44 razy
Kontakt:
Re: SB radjo w telefonie

Post autor: jatylkonachwile »

Przepisowa jazda i żadna suszarka nie straszna.
Awatar użytkownika

psotamt
1150
Posty: 1185
Rejestracja: niedziela, 19 mar 2017, 20:59
Krótko o sobie: Żałuję tylko, że tak późno zacząłem smakować własne wyroby...
Ulubiony Alkohol: Zbożowy
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 177 razy
Otrzymał podziękowanie: 394 razy
Re: SB radjo w telefonie

Post autor: psotamt »

Nie wiem czy zauważyłeś, że kolega Drupi suszarki wymienia jako jedno z ostrzeżeń, nie jedyne. Są różne niebezpieczne miejsca na drogach, korki, objazdy. A ostrzeżenie o suszarkach też może się przydać, by nie tyle przed nimi, ale w przypadku gdy kierowca zagapi się, miał świadomość by zdjąć nogę z gazu.
Zabieranie bogatym i dawanie biednym pozbawia jednych i drugich motywacji do pracy.
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2744 razy
Re: SB radjo w telefonie

Post autor: lesgo58 »

Ja poza trybem... :D
psotamt pisze:A ostrzeżenie o suszarkach też może się przydać, .
Ostrzeżenie o suszarkach przydaje się do jednego - do kombinowania i omijania przepisów.
Dzisiaj większość nawigacji ma sygnał dźwiękowy ostrzegający o przekroczeniu prędkości.
Ostatnio zmieniony niedziela, 7 lip 2019, 11:02 przez lesgo58, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

Autor tematu
Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: SB radjo w telefonie

Post autor: Drupi »

Na 33 lata jazdy zapłaciłem tylko 2 mandaty i nie mam żadnej kolizji. Na aplikacji Yanosik nie ma chyba możliwości bezpośredniej komunikacji głosowej z różnymi uczestnikami ruchu. Przykład : jadąc od Nadarzyna do Warszawy na ulicę powiedzmy : Urbanistów, wszystkie nawigację kierują na obwodnicę Warszawy, nie podoba mi się jeśli jadąc cały czas prosto jest łatwiej niż tą obwodnicą, i mniej stresująco dla obcego przybysza. To mi się nie podoba bo to też okrężną drogą.
Ps.
Jadąc z przepaloną w czasie jazdy żarówką, lepiej jak uczestnicy ruchu przez SB powiedzą niż policja. Nie zawsze SB służy do złego.
Ostatnio zmieniony niedziela, 7 lip 2019, 12:06 przez Drupi, łącznie zmieniany 1 raz.
I like noble drinks.

chprzemo
900
Posty: 911
Rejestracja: poniedziałek, 9 wrz 2013, 20:05
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: SB radjo w telefonie

Post autor: chprzemo »

W telefonie to technicznie nie ma takiej możliwości żeby nasłuchiwać pasmo CB lub inne z fal krótkich. Jedyna opcja to yanosik do ostrzegania przed wszystkim + oddzielne urządzenie. Za około 500 zł można kupić sprzęt krótkofalarski który ma możliwość nadawania na paśmie CB + potrafi nasłuchiwać wiele ciekawych pasm- posiadanie takiego sprzętu sprawia, ze właściciel jest ‚najlepiej poinformowanym gościem we wsi’ :)
Ewentualnie google maps, ja na tym jeżdżę- powiadamia o korkach, pokazuje alternatywne trasy wraz z oznaczeniem zysku czasu itp.



[edit]
Do słuchania CB i fajnych pasm wystarczy sprzęt za około 300 zł, około 500 zł kosztuje z opcją nadawania
Ostatnio zmieniony niedziela, 7 lip 2019, 15:38 przez chprzemo, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jeśli życie daje Ci cytrynę poproś o sól i tequilę" (cyt. z filmu Who Am I- polecam)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach”