Wanna ogrodowa, czyli wykorzystanie latem wody z chłodzenia.

Dowolne tematy i off-topowe rozmowy. Piszcie tu to na co tylko macie ochotę, luźnie gadki i tak dalej, możecie się powyżywać. :)
Regulamin forum
W tym dziale można rozmawiać na luzie o wielu tematach.

Obowiązuje zakaz poruszania tematów POLITYCZNYCH. Tematy takie będą kasowane lub moderowane.

Autor tematu
Fiflak
450
Posty: 464
Rejestracja: wtorek, 27 wrz 2011, 11:37
Krótko o sobie: Spokojny i uczynny ze mnie chłop.
Ulubiony Alkohol: łiskacz domowy
Status Alkoholowy: Bimbrownik
Lokalizacja: Wschodnie Mazowsze
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowanie: 76 razy

Post autor: Fiflak »

Czołem całej pędzącej braci. Odwiedzam forum prawie codziennie, lecz się nie udzielam, bo chwilowo produkcja mi utknęła, tj. fermentacja się skończyć nie chce. Za parę dni to się zapewne stanie. Tak oto, nomen omen, płynnie, przeszedłem do adremu i merituma. Mianowicie chciałbym wykorzystywać ciepłą wodę z chłodzenia do wanny ogrodowej. Jak sobie to ustrojstwo wyobrażam? Jakaś plastikowa, akrylowa, albo metalowa pospolita wanna. Stojąca na stelażu, nóżkach, czy jak jeszcze tą konstrukcję tam zwać. Do korka podłączam wąż i tym smerfnym sposobem otrzymuję rozwiązanie 2 w jednym. Tzn. podlewanie ogrodu + łatwe wylewanie wody. Jeśli to nie byłby zbyt drogi bajer, to idealnie by było, gdyby tą wodę dało się ozonować. Wówczas zmniejszy się problem pt. błyskawiczne namnażanie wszelkich glonów i innych świństw. Całość najlepiej przykrywana brezentem, czy jakąś pokrywą, żeby uniknąć zasypania śmieciem roślinnym, z liśćmi na czele. Wiem, że istnieją fachowe fora budowlane. Choćby taki wątek:
https://forum.muratordom.pl/showthread. ... wiadczenia
Ludzie, gdzie Rzym, gdzie Krym? Internet jest pełen ofert wszelakich cudów tego rodzaju, koło których taki szarak jak ja, nawet nigdy stał nie będzie. Mi idzie o zwykłą wannę, żeby jakoś sensownie wodę z chłodzenia latem wykorzystać. Proszenie o poradę w tzw. sklepach specjalistycznych, czyt. marketach budowlanych, też nie ma zbytnio sensu. Zawodowy fachowiec od wszystkiego będzie mi chciał pewnie pokazywać zdjęcia, jak to co oni oferują zajebiście wygląda. Niestety nawet na powiększeniu stukrotnym nic nie zobaczę. Autentyk, niektórzy naprawdę nie mogą zaczaić, że ślepi nie widzą dosłownie niczego. Jakby któryś z kompanów-psotników zechciał chwilę poświęcić i coś faktycznie podpowiedzieć, to z góry dzięki za poświęcony mi czas. Zna ktoś może jakiegoś speca, który by na zamówienie taki ogrodowy sprzęt wykonał? Istnieją gotowce, czyli jacuzzi ogrodowe, ale to dla wyższych kast. Rozumiem zamknąć się w dwóch tysiakach. Kwoty, których oni żądają za swoje wymyślne wynalazki, nawet w wyobraźni mi się nie zmieszczą.
alembiki
Awatar użytkownika

Góral bagienny
2500
Posty: 2875
Rejestracja: środa, 6 mar 2019, 20:40
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Owocówki
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 129 razy
Otrzymał podziękowanie: 549 razy
Re: Wanna ogrodowa, czyli wykorzystanie latem wody z chłodzenia.

Post autor: Góral bagienny »

A nie lepszy zbiornik 1000l? I po co Ci ozonowanie wody do podlewania ogródka?
Ja zbieram deszczówkę w zbiornik betonowy woda po destylacji też tam idzie :)
Wszystko co " wyprodukuje " nazywam BIMBERKIEM :D

Autor tematu
Fiflak
450
Posty: 464
Rejestracja: wtorek, 27 wrz 2011, 11:37
Krótko o sobie: Spokojny i uczynny ze mnie chłop.
Ulubiony Alkohol: łiskacz domowy
Status Alkoholowy: Bimbrownik
Lokalizacja: Wschodnie Mazowsze
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowanie: 76 razy
Re: Wanna ogrodowa, czyli wykorzystanie latem wody z chłodzenia.

Post autor: Fiflak »

Zbiorniki to kwadraty a mi chodzi o zwyczajną wannę, tylko żeby ją się dało na ziemi postawić i wygodny odpływ wody do niej podłączyć. Nadmuchiwany basen, w moim przypadku, się nie sprawdzi. Pies, łazęga nieznośny, zepsuje go już pierwszej nocy. Znam naturę kundla, więc wiem, co piszę.

johnex
550
Posty: 567
Rejestracja: sobota, 20 sie 2011, 22:05
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 35 razy
Otrzymał podziękowanie: 91 razy
Re: Wanna ogrodowa, czyli wykorzystanie latem wody z chłodzenia.

Post autor: johnex »

Po remoncie łazienki została mi stara wanna i tak jak ty postanowiłem ją użyć do gromadzenia wody. Powiem szczerze to rozwiązanie się nie sprawdza. Zawsze nawpadało do niej jakiegoś syfu. Dodatkowo była wielką wylęgarnią komarów. Jakiś czas temu udało mi się kupić mauzery 1000l w cenie 100zł za sztukę. Moje były po Ad Blue (moczniku). Jak dla mnie to jest dużo lepsze rozwiązanie. Od góry zamknięte deklem. Do fabrycznego zaworu można dokupić za parę złotych korek z kranem 1/2 cala i normalnie podlewać wężem ogrodowym lub dać linię kroplującą. Wysokość słupa wody w mauzerze bez problemu wytworzy odpowiednie ciśnienie. Dla mnie największym atutem zbiornika 1000l jest przepustowość oryginalnego zaworu. Podlewam gównie tradycyjną konewką i jej napełnienie trwa dosłownie 3 sekundy.
Prawo pędzenia bimbru jest Prawem Człowieka!!!

PierwszyWolnyLogin
350
Posty: 392
Rejestracja: poniedziałek, 25 mar 2019, 07:58
Status Alkoholowy: Drinker
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 11 razy
Re: Wanna ogrodowa, czyli wykorzystanie latem wody z chłodzenia.

Post autor: PierwszyWolnyLogin »

A nie prościej beczkę 200l? Z deklem. W deklu wyciąć otwory jeśli trzeba i gotowe.

PWL
Ostatni wpis 31.08.2019, baj baj.
Awatar użytkownika

Kamal
2000
Posty: 2360
Rejestracja: wtorek, 9 paź 2012, 11:54
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Rum i ogólnie większość domowych trunków
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 210 razy
Re: Wanna ogrodowa, czyli wykorzystanie latem wody z chłodzenia.

Post autor: Kamal »

Beczki są 250 L też.
Albo basen na stelażu :), u mnie ciepła woda idzie do basenu.
K.
Ostatnio zmieniony środa, 26 cze 2019, 12:20 przez Kamal, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach”