AAlicja

Przedstaw się naszej społeczności, napisz kilka słów o sobie, kim jesteś, co robisz i co cię tu sprowadza. Napisz cokolwiek chcesz na swój temat a my Cię radośnie powitamy :)
Regulamin forum
1. Jako temat wpisz tylko swój NICK :)

2. Przedstaw się pozostałym członkom forum, napisz co lubisz robić czym się interesujesz, co Cię tu sprowadza i jaki alkohol najbardziej lubisz produkować:) Tutaj możecie pisać o sobie dosłownie wszystko na co macie ochotę.

3. Jeśli masz zamiar tylko napisać np. "Witam, nazywam się .... " to daruj sobie.

4. Multikonta - kasujemy i banujemy

Autor tematu
AAlicja
Nowy Członek Forum
Posty: 0
Rejestracja: niedziela, 9 cze 2019, 09:17

Post autor: AAlicja »

Dzień dobry wszystkim, jestem tu nowa. Od razu mam pytanie. Zostały mi pędy sosy po syropie, szkoda było wywałać to zalałam je 90% spirytusem, z zamiarem uzyskania nalewki leczniczej. Dodać do tego wódkę , żeby obniżyć zawartość alkoholu? Czy jakoś inaczej można to zrobić? :)
promocja

wawaldek11
2500
Posty: 2914
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: AAlicja

Post autor: wawaldek11 »

Witam serdecznie w krainie czarów ;)
Można wodą, bo wódki trzeba dużo więcej dolać, aby uzyskać odpowiednią moc.
Ostatnio zmieniony niedziela, 9 cze 2019, 11:00 przez wawaldek11, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
Waldek
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3838
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 463 razy
Re: AAlicja

Post autor: Doody »

Witaj Alicjo i powodzenia :ok:
Nalewki z pędów sosnowych są najlepsze w wersji słabej 20 - 30%. Wtedy syrop na kaszel działa najlepiej ;)
Ostatnio zmieniony niedziela, 9 cze 2019, 15:00 przez Doody, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Darek

Autor tematu
AAlicja
Nowy Członek Forum
Posty: 0
Rejestracja: niedziela, 9 cze 2019, 09:17
Re: AAlicja

Post autor: AAlicja »

Dziękuję za informację, nie mam przekonania do dolewania wody ale mam małe doświadczenie nalewkowe, więc zaryzykuję :)
Awatar użytkownika

alicja.kondraciuk
Nowy Członek Forum
Posty: 0
Rejestracja: piątek, 5 lip 2019, 10:44
Re: AAlicja

Post autor: alicja.kondraciuk »

Za poradą wawaldek11 dodałam do swojej nalewki wody i zmętniała. Wygląda ja zielonkawe mleko :( Wykrystalizuje się to czy zmarnowane?

KarolinaZawierucha
10
Posty: 11
Rejestracja: piątek, 7 cze 2019, 13:49
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Kontakt:
Re: AAlicja

Post autor: KarolinaZawierucha »

Powodów zmętnienia może być kilka, ale jeżeli był to spirytus kupiony w sklepie to na 99% stało się tak, przez minerały zawarte w wodzie. Do alkoholu najlepiej dodawać wodę destylowaną (in. demineralizowaną), o takiej samej temperaturze jak alkohol. Zmętnienie jest skutkiem reakcji, w którą zachodzą minerały z alkoholem.
Wszystko do domowego wyrobu wędlin - www.domowaspizarnia.pl :D
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3838
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 463 razy
Re: AAlicja

Post autor: Doody »

Mętne nie znaczy , że niedobre. zmętnienie pojawia się gdy stężenie spada poniżej określonej granicy i nie musi wcale wynikać z minerałów. Jak masz spirytus czysty to odlej 50g zmętniałej cieczy i powoli dolewaj spirytus. Jeżeli zmętnienie w pewnym momencie ustąpi to znaczy, że rozcieńczyłaś poniżej stężenia, w którym fuzle smakowe są jeszcze rozpuszczone w alkoholu.
Pozdrawiam
Darek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj Się!”